turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

1. sayfa - 3 sayfa var 123 SonuncuSonuncu
29 sonuçtan 1 ile 10 arası
    TDW Team-S-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    2.957 Toplam

Thumbs up [Android] Android Genel uygulama versionları

Android'in mobil cihazlarda yaygınlaşmasından sonra Google, Android'i farklı platformlara taşımaya başlamıştı. Şimdi ki projesi ise Android ile Chrome OS'i birleştirmek!

Google, 2017 yılına kadar Chrome OS ile Android'i birleştirip yeni bir işletim sistemi sunmayı planlıyor. Aslında bu düşünce hepimizeMicrosoft'un Windows 10'undan tanıdık geliyor. Tüm laptop, mobil cihaz ve tabletler için tek bir işletim sistemi isteyen Google bu şekilde ayrı ayrı işletim sistemleriyle uğraşmak istemiyor. Şu an dünyanın en yaygın mobil işletim sistemi olan Androd'i laptoplarda hali hazırda görüyoruz. Ama donanımsal olarak tam uyumluluk sağlanmış diyemeyiz.
    Wall Street Journal kaynaklı habere göre Google 2 yıldır "her şey için tek işletim sistemi" adını verdiği proje için çalışıyor. Habere göre bu projenin ilk beta sürümünüönümüzdeki sene gerçekleşecek olan Google I/Oetkinliğinde göreceğiz.
    Chrome OS ölüyor mu?

Hayır. Yapılan çoğu haberin aksine, şirketin planladığı şey Chrome OS'i öldürmek değil. Bu proje hayata geçtiğinde de Chrome OS işletim sistemi çalışmayı sürdürecek.

Aslında bu projenin geleceğini Google dolaylı yoldan da olsa bizlere söyledi. 2013 yılında geçtiğimiz aylarda Google'ın CEO'su olan Sundar Pichai Android ve Chrome OS'un başına geçtiğinde iki işletim sistemi birleşiyor söylentileri dolaşmaya başlamıştı.
    Ayrıca geçen sene Google, Android uygulamalarının Chrome OS üzerinden çalışacağını söyleyerek bu konuyla alakalı bir ipucu daha vermişti.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.957 Toplam

Standart Cevap: Android Genel uygulama versionları

Dünyanın en çok kullanılan mobil işletim sistemi Android'in 2015 yılı Kasım ayı dağılım oranları açıklandı. İşte halen en çok kullanılan Android sürümü

Akıllı telefon pazarında Android işletim sistemine sahip cihaz sayısı 1 milyarı geçti. Orta ve alt segment cihazların lider konumda olduğu Androidekosisteminde amiral gemiler %10’luk payı oluşturabiliyorlar.
    Google Nexus cihazların ardından diğer akıllı telefon üreticilerinin deAndroid 6.0 Marshmallow güncellemesini dağıtmaya başladığı bu günlerdeGoogle tarafından Kasım ayı Android dağılım oranları açıklandı.
    Kasım Ayı Android Dağılım Oranları!

Google, Kasım ayında Android 5.0 Lollipop işletim sistemine sahip cihazların ekosistemde %25,6 paya sahipolduğunu açıkladı. Android modellerinin çeşitliliğinden ve geciken güncellemeler ile her zaman düşük paya sahip yeni Android sürümlerinden bu kez Android 6.0 Marshmallownasibini alıyor. Yeni Android sürümü %0.3 gibi oldukça düşük bir paya sahip.

Android 4.4 KitKat Yine Lider!

Liderliğini korumaya devam eden Android 4.4 KitKat sürümü %37.8kullanım oranına sahip iken Android 4.1.x Jelly bean sürümü %29, Android 4.0.x Ice Cream Sandwich sürümü %3.3, Android 2.3.x Gingerbreand sürümü %3.8 veAndroid 2.2 Froyo sürümü ise%0.2 yayılım oranına sahip. Artık çok eski cihazlarda bulunan Gingerbread ve Froyokullanımında geçen aylara oranla değişiklik görülmüyor.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.957 Toplam

Android ve iOS akıllı cihazları mobil pazarda güvenlik konusunda daima birbirine taş atmakta. Fakat Android ve iOS'te yeni bir güvenlik açığı bulundu!

Dünyada en çok kullanıla mobil işletim sistemlerinin başında iOSveAndroid gelmekte. Her iki platform da performans, hız, stabilite veya değişik bir çok yönden kıyaslanmakta. Bu testlerin içinde bir de güvenlik var.
    Günümüzde güvenliğin daha çok önem arz ettiği akıllı cihaz pazarında Android ve iOS cihazlarında bulunan yeni bir açık kullanıcıları tedirgin etmekre. Fakat bu güvenlik açığı göz ardı edilebilir cinsten değil.
    Ortaya atılan rapora göre eğer kişi hakkında mahkeme kararı çıkarsa eski sürümlere sahip iOS ve Android cihazlara uzaktan erişim kurulabiliyor. Yani mahkeme kararı doğrultusundaGoogle ve Apple sizin cihazlarınıza uzaktan erişebilir.
    Şu anda sadece Amerika için geçerli olan bu uygulamanın zamanla tüm dünyada yayılması muhtemel. Ama bu olay yalnızda firmaların eski sürümlerinde gerçekleştirilebiliyor.Android 5.0 ve iOS 8 üstü bir sürüme sahip değilseniz bu açık sizi de etkiliyor. Eğer bu sürümlerden alt bir sürüme sahip Android veya iPhone cihazınız varsa sizde bu güvenli tehlikesiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.
    Bu konuyu bir örnekle açıklarsak; sizin bir suçunuz var ve mahkeme kararı ile telefonunuzun incelenmesi kararı çıktı. Sizin cihazınız Android 5.0 veyaiOS 8 mobil işletim sistemleri ve üstü bir sürüme sahip değilse bir komutla cihazınızın şifresi sıfırlanabiliyor ve verileriniz erişime açık hale geliyor.

AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.957 Toplam

Yabancı dil öğrenmenin en eğlenceli yolunu keşfedin.

Tüm dünyadan milyonlarca üye Memrise'ın yeni kelimeler öğrenmede kendilerine süper güçler verdiğini keşfetmiştir.
    ÖZELLİKLER
    - Öğrenme kapasitesini saatte 44 kelimeye çıkaran bilimsel öğrenme sistemi
    - Görsel Öğrenme, Tekrar & Güçlendirme, Hızlı Hatırlama ve bunun gibi hafızanın farklı taraflarını çalıştıran çoklu oyun modları
    - Ne öğrenmen *gerektiğine* uygun olacak şekilde en iyi 1000 İngilizce kursundan birini seç - TOEFL, IELTS, İş İngilizcesi, Yeni Başlayanlar için İngilizce vb.
    - Tüm kurslar tamamen ÜCRETSİZDİR
    - Uyarlanabilen sistem öğrenmenizi izler ve tam doğru zamanda tekrar etmenize yardımcı olur.
    - Örnek cümleler, audio, video

MEMRISE'IN ARKASINDAKİ BİLİM
    Dünyanın tanınmış hafıza koçu Ed Cooke tarafından tasarlanan Memrise kapsamlı bilimsel araştırmalarla desteklenmiş hafıza-güçlendirme teknikleri kullanmaktadır.
    University College London işbirliğiyle, Memrise yeni kelimeler öğrenmek için en etkili metodolojileri keşfetmek adına yıllık $10.000 değerinde bir bilişsel bilim yarışması olan The Memrise Prize'ı yürütmektedir. Yarışmada öne çıkan en etkili metodolojiler Memrise'daki öğrenme oyunlarına adapte edilir.
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.957 Toplam

Android işletim sisteminin pek bilinmeyen, oldukça ilginç gerçekleri.Günümüzde dünya üzerinde en çok kullanılan mobil işletim sistemi olan [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] işletim sistemi, içerisinde bulunduğu mobil cihazlar sektörünün şu an en büyük sektörler arasında bulunmasında büyük bir paya sahip.[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız], [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız], [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] ve diğer teknoloji devlerinin cihazlarında kullanılan Android işletim sistemi, bu kadar çok kullanıcıya sahip olmasından dolayı her an gündemde olan bir sistem ve bu özelliği nedeniyle her özelliği hakkında bilgimiz var, galiba... Android işletim sisteminin tüm özelliklerini bildiğini düşünen okuyucularımızı yanıltabilme potansiyeline sahip olan bu haberimizde, ünlü işletim sisteminin bilinmeyen özelliklerinden bahsettik.
    Android 1.0 Herhangi bir Tatlı İsmine Sahip Değildi

Bildiğiniz gibi Android işletim sisteminin tüm versiyonları tatlı yiyecek isimleriyle kullanıma sunuluyor, Marshmallow, KitKat, JellyBean gibi isimlere sahip olan bu versiyonlardan 1.0 versiyonu Alpha/Astro Boy olarak adlandırılmıştı. İşletim sisteminin 1.1'e güncellenmesiyle birlikte ismi Beta/Petit Four (minik Fransız pastaları) oldu ve tatlı isimleri geleneği böyle başladı. Alfabetik isimlerin kullanılması ise 1.5 Cupcake sürümü ile başladı.
    Android 3.0'a Sahip Olan Hiçbir [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] Yok

Android 3.0, ilk olarak tabletler için üretildi (bilgilendirmesinde "büyük ekranlı cihazlar için üretildi" şeklinde belirtiliyor). Bu nedenle hiçbir telefon, Android 3.0 Honeycomb sürümüne sahip değil.
    Android'in Maskotu Olan Robot, Bir Erkek

Android işletim sistemiyle tam olarak bütünleşmiş olan yeşil sevimli robotumuz, bir erkek robot olarak üretildi.
    Android İşletim Sistemi, Özünde Bir [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] İşletim Sistemi

Android işletim sisteminin ortaya çıkması ilk olarak tabletler için ortak bir işletim sisteminin geliştirilmesi fikriyle hayat buldu. Ardından telefonlarla bu işletim sisteminin aynı tutulması, Android'in kullanıldığı ürün çeşidini arttırdı.
    Android Microsoft'a Karşı Kuruldu

Android'in geliştiriciliğini yapan ekip, dünyanın en iyi yazılım firması olan Microsoft'un tüm cihazları ortak bir çatı altında toplayacak işletim sistemini geliştireceğinden emindi. 2007 senesinde Apple'ın iPhone'u tanıtmasıyla birlikte Android ekibi, Microsoft'tan önce davranırlarsa onun önüne geçebileceklerine inandılar ve bu hamleyi gerçekleştirdiler.
    NASA Android'i [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] Görevlerinde Kullandı

2013 senesinde NASA, uydu/telefon karması olan cihazları uzaya gönderdi. Android işletim sistemine sahip olan bu cihazların görevi, uzayın belirli kesimlerinden fotoğraflar çekmekti. Elbette şu an hiçbiri görevine devam etmiyor ancak bazıları fotoğraflar çekebilmeyi başardı.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.957 Toplam

Android cihazları hedef alan Android.Bankosy virüsü, banka hesaplarınıza erişim sağlayarak, hesabınızdaki paraların boşaltılmasına olanak tanıyor.
    Kullanım alanları arttıkça, güvenlik konusundaki önemin de kritik seviyelere geldiği akıllı telefonlarımızda, bu pazardaki tüm akıllı telefonların %80’inde bulunanAndroid işletim sistemine karşı kötü niyetli kişilerin geliştirdiği virüslerde de aynı oranda artış yaşanıyor. Farklı amaçlara sahip olsalar da, ana hedefin kullanıcıları mağdur etmek olduğu virüslere son bir yeni si daha eklendi.
    Symantec tarfından yapılan araştırmada, daha önce banka hesabı kullanıcı adı ve şifre bilgilerini ele geçirmeye çalışan Android.Bankosy virüsü, artık banka hesaplarınıza giriş yaparken telefonunuza gelen tek kullanımlık şifreyi ele geçirerek, hesabınıza erişim sağlanmasının önünü açıyor. Gelen SMS verilerini çalan bu virüsün, aynı zamanda bankadan güvenlik amacıyla kullanıcılara gelen çağrıları da yönlendirebildiği açıklandı.

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Oldukça etkili olan ve kullanıcılara ciddi zararlara sebebiyet verme olasılığı bulunan bu tehlikeli virüsün, henüz Android cihazara nasıl bulaştığı konusunda kesin bilgiler bulunmazken, uygulamalar ve web siteleri aracılığıyla cihazlara bulaştığı söylenenler arasında.
    Şimdilik, önlem olarak bir virüs programı kurmanızı, bilmediğiniz uygulamaları indirmemenizi ve bilmediğiniz sitelere girmemenizi tavsiye ederiz.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.957 Toplam

Android oyunlarını bazı web sitelerinden indirirken OBB Dosyası gibi indirme dosyaları görebilirsiniz. Apk dışında kullanıcılara sunulan OBB Dosyası nedir , nasıl indirilir, cep telefonlarına nasıl yüklenir gibi sorulara cevap vereceğiz.

OBB NEDİR ?
    Kısaca OBB diye bilinen dosya sisteminin tam adı “Opaque Binary Blob†dur. Bu dosya sistemi Android oyun yapımcıları tarafından büyük boyutlu oyunlarda kullanılır. 3 Boyutlu ve HD gibi yüksek grafik kalitesi sunan oyunları OBB ile sunarak daha kaliteli görünmesini sağlamaktadır.

OBB Dosyaları nasıl indirilir ?
    Android oyun indirme olanağı sunan web sitelerinde büyük boyutlu oyunların yanında OBB dosyaları da sizlere verilecektir. Bu OBB dosyalarını linklerden indirebilirsiniz.

OBB Dosyaları cep telefonuna nasıl yüklenir ?
    Öncelikle yüksek boyutlu oyunu cep telefonumuza yükleyebilmemiz için 2 adet dosya lazım. APK ve OBB dosyaları. Apk dosyasını cep telefonumuza attıktan sonra APK dosyasını yüklüyoruz ve ardından OBB’yi de aynı şekilde cep telefonumuza atıyoruz ve ek dosya olarak yüklemesini yapıyoruz. OBB Dosyasını “sdcard/Android/obb†dizine atıyoruz.

AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.957 Toplam

Samsung, Galaxy Note 4 kullanıcılarının merakla beklediği Android 6.0.1 güncellemesini yayınladı. Peki, Galaxy Note 4'e Android 6.0 Marshmallow nasıl kurulur? Detaylar

Samsung 2014 yılı tepe modellerinden Galaxy Note 4 için Android 6.0.1 Marshmallow güncellemesini Polonya’da başlattı. Amerika ve Hindistan’da da Galaxy Note 4 kullanıcılarıyla buluştuğu bildirilen güncelleme 1.3GBbüyüklüğünde.
    Dağıtım işlemi OTA (şebeke) ve Kies üzerinden gerçekleşen yeni yazılım ülkemizde daha önce Polonya ROM’u kullanan Note 4 sahipleri tarafından tecrübe edilmeye başlandı.

Galaxy Note 4’e daha modern bir TouchWiz kullanıcı arayüzü getirenAndroid 6.0.1 güncellemesi pil verimliliğinin yanı sıra Google’ın sisteme dahil ettiği en yeni güvenlik yamalarını da içeriyor.
    Galaxy Note 4 Android 6.0.1 güncellemesi muhtemelen önümüzdeki haftalarda ülkemiz kullanıcıları için dağıtıma sunulacak. Ancak dilerseniz öncesinde Odin aracılığıyla yeşil robotun en güncel sürümünü telefonunuza yükleyebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki yükleme talimatını göz atabilirsiniz.

Yükleme talimatına geçmeden önce; yapacağınız işlemin telefonun garanti koşullarını hiçbir şekilde etkilemeyeceğini belirtelim. Söz konusu firmawareSamsung tarafından yayınlanan resmi bir yazılımdır. Ayrıca yükleme talimatındaki adımları uygularken dikkatli olmanız noktasında sizi uyarıyoruz.
    Yükleme işlemi öncesi bir hatırlatma daha yapalım; Polonya için yayınlanan ROM’u yüklediğiniz takdirde telefonda yer alan dosya ve diğer içerikleriniz silinmeyecek, ancak her ihtimale karşı yedekleme yapmanızı öneririz. Ayrıca yükleme işlemi sonrası telefonu sıfırlamanız kullanıcı deneyimini artırmaya yönelik önemli bir adım olacaktır.

Galaxy Note 4 Android 6.0.1 Yükleme Talimatı

1-Öncelikle [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] ya da [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] (üyelik gerekiyor) Polonya için yayınlanan Android 6.0.1 ROM’unu indirin.
    2-[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] Odin ROM yükleme aracını indirin. (3.7.10 en güncel sürüm)
    3-Bilgisayarınıza indirdiğiniz ROM ve Odin dosyalarını ZIP’ten çıkararak masaüstünde açtığınız bir klasöre taşıyın.
    4- Galaxy Note 4 telefonunuzu kapatın. Home + Güç (açma/kapama) + Ses Kısma tuşlarına aynı anda basarak Download modunu açın. Karşınıza gelen uyarıyı ses yükseltme tuşuna basarak geçebilirsiniz. Ses yükseltme tuşuna bastıktan sonra Download modu karşınıza gelecektir.

5- Odin uygulamasını açın. Telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın. İlk defa bağlıyorsanız bir süre Driver’ların yüklenmesini bekleyin. Dilerseniz direkt [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] Samsun Mobile Driver'ı indirip kurabilirsiniz.
    6-Telefon ve Odin arasındaki bağlantı sağlandıktan sonra indirdiğiniz ROM dosyasını (tar ya da md5 uzantılı tek dosyayı) Odin üzerinde yer alan APbölümüne yerleştirin. ID:COM yazan bölümün altındaki kutucukta com port numarası belirecektir.
    Hatırlatma: Odin üzerinde re-partition bölümü işaretli olmayacak.

7- Start butonuna tıklayın ve ROM’un yüklenmesini bekleyin. Yükleme işlemi 4-5 dakika kadar sürecektir. Ayrıca ilk açılış her zamankinden daha uzun sürecektir.
    Hatırlatma: Yükleme işlemi sonrası Galaxy Note 4 açılış ekranda kalıyorsa, telefonunuz kapatıp Recovery moduna (Ses Açma + Home + Güç tuşuna basılı tutun, Galaxy Note 4 logosu ekrana gelir gelmez tuşlara basmayı bırakın) alın. Karşınıza çıkan menüden Wipe Data Factory Resetseçeneğine ses kısma tuşu yardımıyla gelin ve Güç tuşuna basın. İşlemi onaylamak için YES seçeneğini seçin. İşlem tamamlandıktan sonra “Reboot System Now†seçeneğine gelin Güç tuşuna basarak telefonu yeniden başlatın.

AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.957 Toplam

Android 4.3 Jellybean ve Altını Kullananlar Dikkat!

Qualcomm yazılımında tespit edilen bir açık Android 4.3 Jellybean ve altını kullanan kullanıcıları için ciddi bir güvenlik zafiyeti yaratıyor.

Android 4.3 Jellybean ve altını kullanan kişiler için çok önemli bir uyarı yapıldı. Qualcomm yazılımında tespit edilen bir açık dahilinde kullanıcıların ciddi bir tehdit altında olduğu ve özellikle bilgi hırsızlığının bu açık üzerinden çok kolay bir şekilde yapılabildiği belirtildi.

Açığın her ne kadar kapatıldığı belirtilse de güvenlik açısından tam olarak denetim sağlanabilmiş değil. Özel bir güvenlik firması tarafından gündeme getirilen bu durum sonrasında tüm Android dünyasında bu gelişme yer bulurken kullanıcıların sistem güncellemesini alabilme ihtimali bulunan kişilerin Android 4.3 Jellybean’in üzerindeki bir sürüme geçmeleri istendi.
    Açık üzerinden yapılacak saldırılarda kullanıcıların sistem ayarlarının dahi değiştirilebileceği belirtirken özellikle hedefte, kişilerin arama ve SMS kayıtları yer alıyor. Android 4.4 KitKat ve üst versiyon işletim sistemlerinde yapılan güvenlik iyileştirmeleri ile böyle bir açıktan korunmak mümkün olurken belirtildiği gibi Android 4.3 Jellybean için henüz güvenlik açısından bir önlem alınabilmiş değil.
    FireEye tarafından Qualcomm açık hakkında uyarılırken konu ile ilgili yapılan çalışmaların da yetersiz olduğu görüldü. Zira yapılan araştırmalarda beş sene içerisinde milyonlarca cihazın bu açık nedeniyle mağdur duruma düştüğü ve kullanıcıların farkında dahi olmadan tüm bilgilerinin ele geçirilebildiği ifade ediliyor.

AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.957 Toplam

Android kullanıcıları için güzel bir çözüm olan CyanogenMod, pek çok kullanıcı tarafından bilinmiyor. Peki, CyanogenMod nedir? İşte "CyanogenMod nedir?" sorusunun cevabı.

Akıllı telefon kullanıcıların pek çoğunun adını duyduğu fakat hakkında yeterince bilgi sahibi olmadığı CyanogenMod, özellikle Android kullanıcıları için çok güzel bir çözüm. Peki, CyanogenMod nedir? İşte detaylı açıklamalar ile "CyanogenMod nedir?" sorusunun cevabı.
    CyanogenMod nedir?

Cyanogenmod, esasında Android işletim sisteminde farklı telefonlar için geliştirilen ROM denen yazılımlardır. Peki, ROM nedir? İsterseniz kısaca "ROM Nedir?" sorusunu da yanıtlayalım.
    ROM nedir?

ROM dediğimiz şey işletim sistemi olarak da ifade edebilir. Zira ROM, bir işletim sisteminin kişiselleştirilmiş halidir. Yani farklı markaların Touchwizve Sense gibi arayüzleri ya da Nexus modellerinde görüp saf Androiddediğimiz yazılım da bir çeşit ROM'dur.
    Stock ROM nedir?

Touchwiz, Sense, LG UX gibi akıllı telefonlar ile birlikte gelen ROM'laraStock ROM denmektedir.
    Custom ROM nedir?

CyanogenMod ise akıllı telefonlar ile gelmeyen ROM'dur. CyanogenMod ve Omnirom gibi akıllı telefonlar ile birlikte gelmeyen ROM'lara Custom ROMdenir. ROM hakkında yeterli bilgiyi edindikten sonra, isterseniz "Cyanogenmod nedir?" sorusunu yanıtlamaya devam edelim.
    CyanogenMod nedir?

CyanogenMod, Cyanogen şirketi altında çalışan geliştiriciler tarafından, son olarak Android 6.0 Marshmallow tabanlıC yanogenMod 13.0 sürümü ile geliştirilmeye devam edilen ROM'dur.

Peki,CyanogenMod neden geliştiriliyor? Stock ROM'lar yeterince başarılı değil mi? Elbette her ROM'un kendine göre avantajları var. Mesela Touchwiz ROM'unda ekran bölme, Sense ROM'unda Blinkfeed gibi özellikler görüyoruz.
    Stock ve custom ROM kıyaslaması yaptığımızda ise, üreticiler kendi stock ROM'larını akıllı telefonlarına uygularken uzun zaman çalışırlar ve telefonlar duyurulduğunda büyük oranda hatasız stock ROM'lar ile karşımıza çıkıyorlar.
    CyanogenMod gibi custom ROM çeşitleri ise, akıllı telefonlar çıktıktan sonra geliştirildikleri için hem kullanıcıların telefonlarına hem daha geç geliyor, hem de çok sayıda hata ile karşılaşılabiliyor. Ayrıca custom ROM'ların çok büyük geliştirici ekipleri olmadığı için hataların düzeltilmesistock ROM'lara kıyasla daha uzun sürebiliyor.

CyanogenMod avantajları neler?

Fakat,CyanogenMod gibi custom ROM'ların çok sayıda avantajı da bulunmakta. Örnek olarak CyanogenMod hakkında konuşursak,CyanogenMod saf Android arayüzü ile geliyor, reklam amaçlı olsun ya da olmasın, ihtiyaç dışı hiçbir uygulamayı dahili olarak içermiyor.
    Cyanogenmod ROM'unda stock ROM'lara kıyasla daha az uygulama olması, sistemin daha hızlı çalışmasını sağlayıp, RAM tüketimi azaltıyor. Pil performansı akıllı telefon modeline göre artıp, Cyanogenmod temalarıdestekleniyor.

AlıntıAlıntı

1. sayfa - 3 sayfa var 123 SonuncuSonuncu