4.5 G yakında hizmete sunulacak. Peki, iPhone’da 4.5 G kullanmak için ne yapmak gerekiyor. iPhone için 4.5 G ayarını nasıl açacağınızı rehberimizde anlatıyoruz.

1 Nisan’da 4.5 G Türkiye’de hizmete sunulacak. Peki, iPhone’da 4.5 Gkullanmak için ne yapmak gerekiyor? Bu rehberimizde iPhone için 4.5 Gayarı nasıl yapılır üzerine değineceğiz. iPhone 4.5 G ayarlarına geçmeden önce gelin hangi iPhone modellerinin 4.5 G desteği olduğuna değinelim.

Piyasada 2015 yılından bu zamana kadar satılan üst seviye tüm telefonlar4.5G teknolojisini destekliyor. Ancak bu destek Cat kategorisi bakımından indirme ve yükleme hızlarında değişiklik gösterebiliyor.

4.5 G destekleyen iPhone modelleri (indirme/yükleme)
iPhone 6s Plus (LTE Cat6 300/50 Mbps)

iPhone 6s (LTE Cat6 300/50 Mbps)

iPhone 6 Plus (LTE Cat4 150/50 Mbps)

iPhone 6 (LTE Cat4 150/50 Mbps)

iPhone SE (LTE Cat4 150/50 Mbps)

iPhone 5s (LTE Cat3 100/50 Mbps)

iPhone 5c (LTE Cat3 100/50 Mbps)

iPhone 5 (LTE Cat3 100/50 Mbps)

iPhone için 4.5 G ayarı nasıl yapılır?
1. Adım: Ayarlar bölümüne girin.

2. Adım: Ayarlar bölümünden “Hücresel” seçeneğine tıklayın.

3. Adım: Hücresel ekranından “Hücresel Veri Seçenekleri” bölümüne tıklayın.

4. Adım: Hücresel Veri Seçenekleri bölümünde “Ses ve Veri” seçeneği yer alacak. Buna tıklayın ve “LTE” seçeneğini işaretleyin.

Bu adımları uyguladıktan sonra 4.5 G için iPhone hazır olacak. Ancak 1 Nisan tarihinde yapmanız gereken küçük bir işlem daha var.

1. Adım: Ayarlar bölümüne girin

2. Adım: Genel seçeneğine tıklayın

3. Adım: Genel ayar ekranında “Hakkında” seçeneğine tıklayın.

4. Adım: Hakkında bölümünde Operatör güncellemesi geldi ise otomatik olarak indirilecek ve yüklenecek.

LTE bağlantısına eski nesil olarak nitelendirilen iPhone 4s, 4, 3GS ve 3Gdestek vermediğini belirtelim.