[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
Motorola Atrix 4G Root, Bootlader Unlock, ROM ve CWM Yükleme Rehberi
NOT: Bu işlemleri Türkiye'de satılan Atrix için yapın. AT&T olan cihazlara uygulamayın.

Gerekli Dosyalar:

1. MotorolaDeviceManager_2.3.4 [Cihazın Motorola Tarafından Hazırlanan Driveri]
2. petesmotorolaroottools_v1.06 [Atrix'i Root Etmek İçin Kullanacağımız Program]
3. intl-fix-try1.sbf cihazın bootlader kilitini açmak için RDS ile Flashlayacağımız küçük bir dosya.
4. RSDLite6.1.4 [Cihazımıza Orjinal ROM Yüklemek ve Bootlader Kilitini Kaldırmak İçin Kuracağımız Küçük Bir Dosyayı Flashlamak İçin Kullanacağımız. İnternette Okuduğum Kadarıyla Motorolanın Çıkardığı Bir Yazılım.]
5. fastboot cihazın bootlader kilitini kaldırmak için kullanacağımız komutları aktif edecek dosya.Not: Bütün dosyalar tek link halinde hazırlanmıştır.

İNDİR:

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

1. ADIM: İlk olarak yapmanız gereken. Dosyanın içinden çıkan MotorolaDeviceManager_2.3.4 programı bilgisayarınız kurun.

2. ADIM: petesmotorolaroottools_v1.06 dosyasını açın ve içinde ki petesmotorolaroottools_v1.06 uygulamasına tıklayın ve daha sonra telefonunuzda Ayarlar / Uygulamalar / Geliştirme girip USB hata ayıklaması) açın. Cihazı USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın. petesmotorolaroottools_v1.06 klasörünün içinde support_files dosyasına dokunmayın ve silmeyin.Resimde görüldüğü gibi Root My Phone tıklayın ve beklemeye başlayın. Cihazınız üç defa kapanıp açılacak ve işlem tamamlanacak. Biraz sabırlı olmanız gerekiyor. Biraz uzun sürebilir.

3. ADIM: Bu aşamada önce dosyanın içerisinden çıkardığınız. RSDLite6.1.4 programını bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor.

4. ADIM: intl-fix-try1.sbf bu dosyayı RDS Lite ile flashlayacağız. Bunun için yapmanız gereken şey. Telefonu kapatın. Power + Ses Kısma tuşuna basın. Karşınızda Fastboot yazısı gelecek. Ses kısma tuşu ile ilerleyin ve RDS yazısını bulunda Ses Açma Tuşuna Basın ve Cihazınızı Bilgisayara Bağlayın.Cihazın resimde ki gibi bağlı olması ve Connected yazması gerekiyor. RDS cihazını gördükten sonra resimde ki gibi filename kısmına intl-fix-try1.sbf dosyasını yerleştirin ve Starta basın. Bu sırada dosya yüklenmeye başlayacak. PASS yazısı gelene kadar bekleyin. Sıkın GİO'da yaptığınız gibi PASS yazısı gelmeden çekme işlemini yapmayın.

ÖNEMLİ NOT: Atrix Cihazlar RDS ile Flashlanırken elektirik kesintisi vs olursa cihaz Hard Brick oluyormuş. Hard Brickinde çözümü yok diyorlar. Bu konuda bir araştırma yapmadım onun için kesin bir şey diyemiyeceğim. Bunun için dikkatli olun. Ben Laptop varsa onun ile atmanızı öneririm. Elektirik gitse bile şarj olduğu için işlemi bitibilirsiniz. Ben gözümü karartıp yaptım. Laptop bağlıydı ama ama pili takılı değildi.

5. ADIM: Dosyasnın içinden çıkan fastboot klasörünü bilgisayarınızda C ana dizine yapıştırın. Cihazını kapatın Power + Ses Kısma tuşuna basın. Karşınızda Fastboot yazısı gelecek. Fastboot kısmında Ses Açma Tuşuna Basın ve Telefonu Bilgisayar Bağlayın.Resimde gördüğünüz kotları sırası ile yazın.

fastboot oem unlock komutunu yazdıktan sonra aşağıda ki gibi bir ekran gelecek

Ekranda UID numarası çıkacak. Printscreen yapın ve çıkan kodu bilgisayarınıza kaydedin ve saklayın. Son olarak şu komutu yazıyoruz. fastboot oem unlock UIDNUMARANIZBu aşamaya kadar ki işlemleri doğru yaptıysanız cihazınızın ekranı bu şekilde olması gerekiyor. Bu aşamadan sonra CWM yükleyip artık ROM yükleye bileceğiz.

6. ADIM: Son aşamamız. ROM Manger ile CWM yükleyeceğiz ve daha sonrasında ROM yükleyeceksiniz.

ROM Manger İndir rommanger.apk

Bu ekrandan Flash ClockWorkMod Recovery Tıklıyoruz. Karşımıza Motorola Atrix 4G seçeneği
geliyor onada tıklıyoruz

Motorola Atrix 4G tıkladıktan sonra karşımıza bu ekran geliyor. Atrix için dokunmatik CWM olmadığı için Flash ClockWorkMod Touch kısmına hiç dokanmıyoruz. Direk Flash ClockWorkMod Recovery tıklayın ve CWM kurulmasını bekleyin. CWM kurulması için mobil ya da Wi-Fi aktif
olmasgerek

Bütün işlemler bitmiş cihazınız rom kurmaya hazır bir hale gelmiştir. Hadi hayırlı uğurlu olsun.

ÖNEMLİ NOT: Bütün bu işlemleri yaptıktan sonra eğer RAM Miktarınız 350'a düşerse aşağıda ki RAMFİX dosyasını CWM (Recovery) ile flashlayın.