turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu
16 sonuçtan 1 ile 10 arası
    TDW Team-S-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    2.958 Toplam

Thumbs up Motorola Moto Z: Dünyanın en ince akıllı telefonu

Ülkemizde satışa sunulan ve 2499 TL fiyat etiketine sahip olan Moto Z, inceleme için ofisimize geldi. Moto Mod'lar ile beraber gelen ürünü, kutularından teker teker çıkartıyoruz.
    Moto Z özellikleri

5.2 mm kalınlığı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Moto Z, 3.5mm'lik jack ile gelmiyor. İncelikten dolayı 3.5mm'lik jack'ın kullanılmadığı telefonda ses çıkışı USB Type-C bağlantısından sağlanıyor.
    Telefonun ağırlığı ise 136 gram.
    Gorilla Glass 4 ile korunan 5.5 inç büyüklüğündeki 2K çözünürlüğünde AMOLED ekrana sahip olan Moto Z, gücünü Snapdragon 820 işlemcisinden alıyor.
    4 GB RAM ve Adreno 530 grafik işlemcisinin kullanıldığı üründe, 32 GB dahili depolama ve microSD kart desteği bulunuyor.
    Moto Z'nin arka tarafında 13 Megapiksel çözünürlüğünde f/1.8 diyafram aralığına sahip lazer otofokus destekli kamera yer alıyor. OIS desteğine sahip ana kamera, 4K ve Full HD 60 FPS video kaydı da yapabiliyor.
    Ön tarafta f/2.2 değerinde 5 Megapiksellik LED flaşlı arka kamera kullanılıyor.
    Parmak izi okuyucuya ve USB Type-C portuna yer verilen Moto Z, 2600 mAh kapasiteli bataryadan beslenirken Android 6.0.1 Marshmallow ile kutudan çıkıyor.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.958 Toplam

Standart Cevap: Motorola Moto Z: Dünyanın en ince akıllı telefonu

Lenovo tüm dünyada büyük ses getiren Motorola Moto Z modelini ve devrim niteliğindeki modlarını tanıttı.

Motorola Moto Z , 5.2 mm incelik ve ultra hafif 5.5 inç Quad HD AMOLED ekranıyla dünyanın en ince benzersiz akıllı telefonu. Qualcomm Snapdragon 820 işlemci, 4 GB RAM ve 32 GB veya 64 GB dahili hafıza seçenekleri sayesinde aynı zamanda son derece güçlü bir ürün. microSD ekleyerek fotoğraflarınız, videolarınız ve uygulamalarınız için 2 TB’ye kadar hafıza elde etmeniz mümkün.Moto Z, her ışık altında mükemmel ve canlı fotoğraflar çekmenize yarayacak optik imaj sabitleme ve otomatik odaklanma özelliklerine sahip 13MP yüksek çözünürlüklü kamera ile geliyor. 5MP ön kamerasında yer alan geniş açılı lens, tüm arkadaşlarınızın fotoğrafınızda yer alabilmesi için ideal bir özellik. Ön yüzde yer alan ekstra flaşıyla grubunuzdaki herkes loş ışıkta bile mükemmel görünecek. Su sıçramalarına dayanıklı kaplamasıyla yağmur ve dökülen sıvılar size engel olmayacak. Parmak izi okuyucusu sayesinde telefonunuzu tek dokunuşla açabileceksiniz.

30 saate kadar pil ömrüyle şarj etmeye gerek duymadan telefonunuzu tüm gün ve gece kullanabileceksiniz. Üstelik TurboPower özelliği sayesinde sadece 15 dakikada 8 saate kadar pil ömrü elde edebilirsiniz. Güçlü parmak izi okuyucusu sayesinde güvenliğinizi korurken, sıvı sıçramalarına dayanıklı kaplamasıyla telefonunuzu rahatça kullanabileceksiniz.Moto Z Play: Mükemmel pil ömrü, sınırsız seçenekAlüminyum çerçevesi, ince ve hafif tasarımı ile Moto Z Play 50 saatlik pil ömrü ile Moto ailesinin bataryası en uzun süre dayanan üyesi. TurboPower özelliği sayesinde 15 dakikalık şarj ile 9 saat pil ömrü sunan Moto Z Play, 16 MP kamerası ve lazer fokusu ile de dikkatleri üzerine çekiyor.

Moto Mod’ları – Siz hangisini seçeceksiniz?Yeni Moto Mod’ları sayesinde şimdi Moto Z cihazınızı ihtiyaçlarınıza göre yeniden tasarlayabileceksiniz. 80 desibele kadar ses verebilen 2 adet 3W’luk hoparlörden oluşan JBL SoundBoost Hoparlör modu ile yüksek ses ve kalitede stereo müzik dinleyebilirsiniz. Kendi bataryası sayesinde 10 saate kadar kesintisiz müzik sağlayan bu mod ile telefonunuz partinin odağında olacak.Ailenize en yeni seyahat fotoğraflarınızı göstermek veya arkadaşlarınızla film mi izlemek istiyorsunuz? Insta-Share Projektör modu ile telefonunuzu 70 inç’lik sinema ekranına çevirin, patlamış mısırınızı alın ve sinemanın keyfinizi çıkarın. Üstelik kendine ait bataryası sayesinde keyfiniz 1 saat uzatın.

Daha çok enerjiye mi ihtiyacınız var? 2200 mAh’lik bataryasıyla Incipio offGRID Ek Batarya sayesinde akıllı telefonunuza 22 saate kadar pil ömrü ekleyin.Hasselblad True Zoom ise tüm dünyada fotoğraf meraklılarının akıllarını başından alan Moto Mod’u olarak karşımıza çıkıyor. 10x optik zoom ve Xenon flaşı ile mükemmel fotoğraflara imza atacak, bunları tek tık’la istediğiniz mecrada paylaşabileceksiniz. Üstelik ücretsiz olarak size sunulacak Hasselblad Phocus yazılımıyla fotoğraflarınızı yeniden düzenleyip yüksek kaliteli sonuçlar elde edebileceksiniz.

Moto Z’ye zincir mağazalarda KDV dahil 2.499 TL’ye sahip olabilirsiniz. Motorola Moto Z aynı anda Turkcell ve Vodafone mağazalarında farklı temlik fiyatlarıyla da satışa girecek. Sadece zincir mağazalarda satışa sunulacak olan Moto Z Play de 1.999 TL’den satışa sunulacak.

Moto Mod’lar bundan sonra çıkacak tüm Moto ürünlerinde kullanılabilecek. Moto Mod’lar perakende mağazalarında şu fiyatlarla satılacak: Insta-Share Projektör 899 TL, Hasselblad True Zoom 799 TL, JBL SoundBoost Hoparlör399 TL, Incipio offGRID Ek Batarya 299 TL, Aksesuar Kapaklar 49 TL.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.958 Toplam

Türkiye Büyük Ekran Telefon Seviyor

Sökmen satır aralarında Türkiye’deki akıllı telefon pazarına dair ilginç bilgiler paylaştı. Mesela Türkiye’de yılda 12 milyon telefon satılıyormuş ve bu da 6 milyar dolarlık bir ciroya karşılık geliyormuş. Satılan akıllı telefonların yüzde 50’den fazlası 5 inç ve üzeri ekran boyutuna, yüzde 75’i 16 GB veya üzeri hafızaya, yüzde 92’si de 4.5G bağlantı desteğine sahipmiş. Böyle rakamları bulmak zor oluyor, paylaştıkları iyi oldu cebimizde dursun ileride referans veririz.
    Tabii bir yönetici kalkıp size bunları söylüyorsa bu demektir ki tanıtılacak ürün bu beklentileri karşılayan, hatta ötesine geçen bir ürün olsa gerek. Sökmen’in anlattığı kadarıyla Lenovo Türkiye’de gayet iyi satıyormuş. Perakende kanalında son 1 yılda yüzde 402 büyüyerek satış adedinde 3. sırayı yakalamışlar.
    Yarım Santim İnceliğe Dünyaları Sığdırmışlar

Tabii toplantının ana konusu şirketin yeni akıllı telefonlarını tanıtmaktı. Onları anlatmak için Lenovo Ürün Geliştirme Direktörü Christoph Janeba çıktı sahneye. Çıkar çıkmaz ilk cümlelerinden biri de şu oldu: “Son 10 yıldır akıllı telefonlarda gelişim sadece mevcut olanı adım adım daha ileri taşımak şeklinde gerçekleşti. Bu alanda ciddi bir inovasyon göremedik.â€
    Tam olarak uzun zamandır aklımdan şeyi söyledi Janeba. Akıllı telefon üretecekseniz formülünüz basit: Alta düğme, üste geniş ekran, arkaya kamera ekleyin sonra bırakın yürüsün. Yeni model mi çıkaracaksınız? Ekranı biraz büyütün, çözünürlüğü artırın, öne kamera arkaya parmak izi okuyucu ekleyin kenarını inceltin devam. Ama Janeba sahnede biz farklı bir şey yaptık diyor. Ne büyük bir özgüven diye geçirdim içimden, bakalım altını nasıl dolduracak.

Janeba üründen söz etmeye başladı. Özetle 5,2 milimetre inceliğinde, bugün için üst seviye olarak nitelendirilebilecek donanım profiline sahip metal bir telefon üretmişler. Gel gelelim arkasındaki güçlü kamera bu inceliğe sığdıramadıkları için iyice dışarı çıkmış, boy vermiş.
    Aklıma aynı sebeple arkası şiş gezen Nokia Lumia 1020’nin incelemelerde bu yüzden yediği bir kamyon dayak geldi. Masaya koyarsın düz durmaz, cebe koyarsın pot yapar. Hadi bakalım. İşin ilginç tarafı fotoğraf yazılımının profesyonel modundaki ayarlar da neredeyse Lumia’nın kullandığı arayüzle aynı, tesadüfün böylesi.
    Lenovo’nun İnovasyon Yorumu: Moto Mods

Peki bu mudur başta sözü edilen inovasyon? Değilmiş. Asıl yenilik, ve muhtemelen inovasyondan kastettikleri telefona sonradan eklenebilen bir dizi aksesuardan oluşan Moto Mods adlı genişleme paketi.

Moto Mods, telefonunuzun boyutuyla bire bir uyum sağlayacak şekilde tasarlanmış bir aksesuar setinden oluşuyor. Tıpkı LG’nin G5 ile yapmaya çalıştığı gibi, ama bunda aksesuar eklemek için kapağı açıp pili sökmek zorunda değilsiniz. Telefonun arkasına aksesuarı yaklaştırdığınızda dört köşedeki gizli mıknatıslar sayesinde aksesuar hemen arka yüzeye yapışıyor ve anında çalışmaya başlıyor. Bunun için telefonun sırtına konektörler yerleştirmişler. Standart bir şey değil, tamamen bu iş için tasarlanmış.
    Aksesuarlar arasında telefonu optik yakınlaştırmaya sahip kapsamlı bir fotoğraf makinesine dönüştüren Hasselblad True Zoom (799 TL), mini Moto Insta-Share projektör (bu sayede cep telefonunu yatağın yanına koyup izlediğiniz şeyi tavana yansıtmak ilginç bir fikirmiş doğrusu – 899 TL), stereo JBL SoundBoost hoparlörler (399 TL) ve Incipio Offgrid sırt bataryası (199 TL) bulunuyor.
    Telefonun fiyatı 2.499 TL, varsa beğendiğiniz aksesuarın fiyatını da üzerine ekleyiverin.

AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.958 Toplam

Moto Mods ve Gelecek Modellere Uyum Konusu

Açıkçası bunlar benim çok hoşuma gitti. Ürünle nasıl bütünleştiklerini ve fonksiyonları nasıl zenginleştirdiklerini görünce çok heyecanlandım, “olmuş bu†dedim içimden. Telefona ekleyecekleri ağırlık bile o kadar görünmedi gözüme. İhtiyaç olduğunda cebinden çıkarabileceği bir projektörü yanında taşımayı kim istemez? Ben isterim.
    Fakat küçük bir sorun var: Aksesuarlar Moto Z ile tam uyumlu. Hatta gereğinden fazla uyumlu. Kılıçla kını gibi birbirleriyle bütünleşiyorlar. Arada ne boşluk kalıyor ve fazlalık. Peki bu birini niye rahatsız etsin, neden sorun olsun? Şundan: Telefonu aldınız, aksesuarına da bir dolu para verdiniz. Seneye başka model alınca bunu yine kullanabilecek misiniz?
    Bir arkadaş sordu bunu. Janeba, “aksesuarların gelecek modellerle uyumluluğunu garanti ediyoruz†dedi. Ben kalkıp sordum “böyle bir şeyin sözünü vermek, ürünlerin ve tasarımların bu kadar hızlı değiştiği bir dünyada şu anki tasarıma en az birkaç yıl daha kendinizi mahkum etmek anlamına gelmiyor mu†diye. “O işi de çözeceğiz†dedi Janeba.
    Telefonun gövdesini sıkıca kavrasın diye cihazın dört köşesine hesaplayıp mıknatıs yerleştirdikleri, arkadaki bağlantı noktalarının konumunu milimetrik ölçmek zorunda oldukları bir tasarımı farklı bir gövdeye nasıl oturturlar merak ediyorum. Herhalde yakında öğreniriz.
    Yapamasalar da sorun değil, bizimkisi merak. Hani madem bunlara o kadar para verilecek model yenilerken neden boşa gitsin düşüncesi. Yoksa neden telefonunuz için aksesuar ürettiniz diye kızacak halimiz yok. Hakkını verelim güzel iş çıkarmışlar.

AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.958 Toplam

Aksesuarlar Etrafında Dönen Bir Dünya

Toplantı bittiğinde nihayet birileri değişik bir şeyler yapmış diye düşünerek toplantıdan çıkarken dönüp bir de telefona bakayım istedim. Standa gittim, telefonu elime aldım, o da ne? Telefonu rahat tutamıyorum. Evirdim çevirdim telefonu elimde rahatça tutabileceğim bir pozisyona oturtamadım.
    Biraz daha dikkatle incelediğimde durum ortaya çıktı. Telefon zaten ince, kenarları da köşeli bırakılmış. Neredeyse dümdüz, yuvarlama yumuşatma yok. Zaten ince olduğu için düşmesin diye sıkıca kavramak zorunda kalıyorsunuz, telefonun kenarları iyice elinize batıyor. Diğer telefonlarla kıyaslanınca neredeyse taş yastığa baş koymak gibi.
    O an anladım ki aksesuarlar telefon için değil, telefon aksesuarlar için kurgulanmış. Herkes dünyayı güneşin etrafında döndürmeye çalışırken, Lenovo güneş dünyanın etrafında dönsün diye uğraşmış. Köşeli tasarım, düz kenarlar, kıvrımların yokluğu, hepsi gövdenin aksesuarlarla tam uyum sağlaması için.
    Ha bir de telefonda kulaklık girişi yok. Bunun için tıpkı iPhone 7’deki gibi adaptör kullanmanız gerekiyor. Hadi Apple’ın kemikleşmiş, ne yapsa gözü kapalı atlayıp alan kült bir kitlesi var da, Lenovo yapınca cüret gibi olmuş.
    Bunlarla yaşayabilir misiniz? Kendiniz deneyip görmeniz lazım. Ben yaşamazdım. En azından bu kadar para ödeyip üstüne bir de bunlara razı olmazdım. Şimdilik ilk izlenimlerim bu şekilde, ilerde detaylı bir şekilde inceleme fırsatım olursa onu da ayrıca paylaşırım.
    Moto Z ve Moto Mods aksesuarları Aralık ayının ilk haftasında satışa sunulacak. Son bir tüyo daha vereyim: Hakan Sökmen fiyatlarla ilgili bir soruyu cevaplarken özellikle operatör kanalında değişik tekliflerin olabileceğini söyledi. Benim tahminim operatör kanalında satılacak telefonların aksesuar hediyesiyle gelebileceği yönünde.
    Almaya niyetiniz varsa bu konu da aklınızda olsun.

AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.958 Toplam

AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.958 Toplam

AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.958 Toplam

AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.958 Toplam

AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.958 Toplam

AlıntıAlıntı

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu