turk-dreamworld.com Sitesine Hogeldiniz.

2 sonu蓨an 1 ile 2 aras
    TDW Team-S-Mod. usta_399 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    閍elik tarihi
    Dec 2016
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    2.958 Toplam

Thumbs up [ADSL] Torrent nedir ? Nasl kullanlr ? [Resimli Anlatm]

Giri

琄celeri daha torrent diye bir ey ortalkta yokken Rapidshare,Hotfile gibi web sitelerinden yada ftp adreslerinden upload/download yapardk.Gel gelelim torrent diye bir ey 踦km bizde dedik neden yararlanmayalm ki? Ama genelde insanlara 瞁瞁瞁玳′禳玳瞁瞁玳′靨玳torrentten indirsene瞁瞁瞁玳′禳 dedi簨mde ya torrentin ne oldu繠nu bilmediklerini ya da kullanmnn 蔞k zor oldu繠nu, anlayamadklarn s騽lyorlar.Bakn imdi gzel insanlar burada zor bir ey yok imdi anlatmaya balayaca蹥m takr takr download yapmaya balayacaksnz hepiniz.
    琄celikle 瞁瞁瞁玳′禳玳瞁瞁玳′靨玳Torrent nedir?瞁瞁瞁玳′禳 sorusunu cevaplamam gerekti簨ni dnyorum.Bunu ksaca tanmlamaya 蓷lrsak torrent bir indirme protokoldr.Torrentin normal indirmeden fark 蔞k daha yksek hzda indirmeye olanak sa簰amasdr.Ayrca bence en iyi taraf ise bilgisayarnz kapatp tekrar a蓨蹥nzda indirmeye kald蹥nz yerden devam edebilmenizdir.Bu sayede byk dosyalar indirebilirsiniz.⑽nk 鐽rtrli ya Rapidshare partlariyla bo繠acaksnz yada bilgisayarnz gn boyu a踦k brakacaksnz.Torrent瞁瞁瞁玳′禳砂瞁瞁玳′█n nasl 蓷lt蹥n merak edenler i蓾n buna baka bir yazda de簨nece簨m.Ama imdilik sadece bir eyler indirmek isteyen insanlar i蓾n kullanm anlatm yapaca蹥m.Kafanzn karmamas i蓾n adm adm yazmaya karar verdim.

Not:Anlatm Linux瞁瞁瞁玳′禳砂瞁瞁玳′▃en daha karmak oldu繠 i蓾n Windows kullanclarna y霵elik olarak yapaca蹥m.Zaten Linux kullancs torrentin ne oldu繠nuda bilir nasl kullanlaca蹥nda

1.Kurulum

溮mdi.Torrent kullanmak i蓾n 霵celikle bildi簨niz gibi torrent programmz olmas lazm.Bu programlardan en nlleri Bittorrent ve Bittorrent瞁瞁瞁玳′禳砂瞁瞁玳′█n amca o簰u 猥orrent瞁瞁瞁玳′禳砂瞁瞁玳′┤ir.Ben daha hafif oldu繠 i蓾n 猥orrent瞁瞁瞁玳′禳砂瞁瞁玳′█ tavsiye ediyorum.Zaten g顤nm filan her eyleri ayndr bu programlarn kullanm a踦sndan bir fark g顤emezsiniz pek.Peki o zaman ne yapyoruz? 猥orrent web sitesine girip indirmeye balyoruz.

[De簟rli Ziyaretci, linki g顤meniz icin bu mesaja cevap yazmanz gerekiyor閍e olmak icin buray tklaynz] buraya girdiniz karnza 踦kan ekran byk ihtimal Trk蔒瞁瞁瞁玳′禳砂瞁瞁玳′▃ir de簨lse de zaten Download瞁瞁瞁玳′禳砂瞁瞁玳′un indirmek oldu繠nu bilirsiniz.Solda indir yada download butonunu g顤eceksiniz butona basn ve setup dosyasn bilgisayarnza indirin.愯dirdikten sonra program normal bir oyun yada baka bir program kuruyormu gibi kurun.-Buray biraz hzl ge蓨im ama yinede e簟r bu aamada sorun yaayanlar olursa e-mail adresi ksmnda doldurarak yorum braksnlar ben onlara cevap veririm en ksa zamanda.-Program sorunsuzca kurdu繠nuzu kabul ederek anlatma devam ediyorum.
    2.愯dirmeye Balayn

Kurulum tamamlandktan sonra program otomatik olarak 蓷lacaktr 蓷lmazsa da bir zahmet balattan 蓷ltrn program a踦ld蹥nda karnza b騽le bir ekran 踦kacaktr.Resimlerin byk halini g顤mek i蓾n zerine tklayabilirsiniz.

Bu ekran g顤dkten sonra i蓾niz rahat bir ekile program kenardan kapatabilirsiniz program kapanmayacaktr.Sistem tepsisinde logo hala g顤nr ve programda aktif durumda olacaktr.溮mdi sra geldi indirmek isted簨miz eyin torrent dosyasn bulmaya.Bu aamada yine yararlanabilece簨miz bir sr torrent sitesi bulunmakta ama ben en nlsn ve bence en iyisini tavisye ederim.The Pirate Bay ger蔒kten iyidir.Siteye giriyoruz bakalm.(NOT:The Pirate Bay BTK tarafndan engellenmitir.Ama yine her zamanki DNS numaramz 蔒kerek girebiliriz. Yani DNS ayarlarnz yaplysa girebilirsiniz. Siteye girmeyi baard蹥nz var sayyorum.)

DNS ayarlarn de簨tirmek i蓾n:

[De簟rli Ziyaretci, linki g顤meniz icin bu mesaja cevap yazmanz gerekiyor閍e olmak icin buray tklaynz]

[De簟rli Ziyaretci, linki g顤meniz icin bu mesaja cevap yazmanz gerekiyor閍e olmak icin buray tklaynz]

[De簟rli Ziyaretci, linki g顤meniz icin bu mesaja cevap yazmanz gerekiyor閍e olmak icin buray tklaynz] web sitesinin g顤n aa蹥daki gibidir. (Url瞁瞁瞁玳′禳砂瞁瞁玳′▃e de簨iklik yapld sanrm e簟r link a踦lmazsa [De簟rli Ziyaretci, linki g顤meniz icin bu mesaja cevap yazmanz gerekiyor閍e olmak icin buray tklaynz] ve [De簟rli Ziyaretci, linki g顤meniz icin bu mesaja cevap yazmanz gerekiyor閍e olmak icin buray tklaynz] deneyin birde.E簟r yine a踦lmadysa baka torrent arama motorlar kullanarak devam edebilirsiniz.琀ne簨n: [De簟rli Ziyaretci, linki g顤meniz icin bu mesaja cevap yazmanz gerekiyor閍e olmak icin buray tklaynz] veya [De簟rli Ziyaretci, linki g顤meniz icin bu mesaja cevap yazmanz gerekiyor閍e olmak icin buray tklaynz] Hepsinde aa蹥 yukar ayn ey ge蔒rlidir. Size .torrent uzantl bir dosya indirteceklerdir. ) Tanmlamak gerekirse bu tr sitelere torrent arama motoru diyebiliriz.

Zaten site de size g飉teriyor arama motoru oldu繠nu.(愯dirmek istedi簨niz ey ne kadar poplerse o kadar hzl indirirsiniz.O yzden dnya 蓷pnda talep g顤meyen dosyalar torrent ile indirmeniz biraz zor olacaktr.O tr dosyalar i蓾n Rapidshare daha iyi olur.)Buraya indirmek istedi簨miz eyi yazp 瞁瞁瞁玳′禳玳瞁瞁玳′靨玳Aramay Balat瞁瞁瞁玳′禳 butonuna basyoruz.Ben anlatmda indirmek i蓾n 瞁瞁瞁玳′禳玳瞁瞁玳′靨玳How i met your mother瞁瞁瞁玳′禳 dizisinin 6 sezonunu se蓨im.Bu yzden arama satrna 瞁瞁瞁玳′禳玳瞁瞁玳′靨玳How i met your mother瞁瞁瞁玳′禳 yazdm.kan sonu蔮ar 騽le:

溮mdi burada sizinde g顤d蹞nz gibi bir sr torrent dosyas 踦kt karma. Bu noktada sizin istedi簨niz dosyay vaadeden bir sr torrent ile karlaabilirsiniz. Se蓾m yaparken sizin i蓾n 霵emli olan kriter E says ve Kaynak says olmaldr. Bunlar stteki resimde g顤d蹞nz gibi tablonun sa tarafnda sralanmtr. Baktnz ki istedi簨niz dosyaya dair bir 蔞k balk var dosyay se蔂eden 霵ce sa簠aki 瞁瞁瞁玳′禳玳瞁瞁玳′靨玳KS瞁瞁瞁玳′禳 bal蹥na tklayarak torrentlerin E saysna g顤e 蔞ktan aza sralanmasn sa簰ayabilirsiniz. E簟r bir daha tklarsanz bu sefer azdan 蔞k olana do繢u sralam olursunuz. Bu nokta ger蔒kten 霵emlidir.E says ne kadar fazla olursa o kadar hzl inidirirsiniz dosyay.-tabii internet hznz ve indirme anndaki internet kullanmnzda indirme hznza etkiyen baka etmenlerdir. Yukarda ki tabloda benim istedi簨m dosya sadece 2.srada 瞁瞁瞁玳′禳玳瞁瞁玳′靨玳How i met your mother season 6瞁瞁瞁玳′禳 oldu繠 i蓾n ona tklyorum.Ardndan beni y霵lendirdi簨 sayfa aa蹥daki gibi:

Bu sayfada genelde indirece簨niz dosyayla ilgili a踦klama bir de resim bulunur.Altta kullanclarn yapt蹥 yorumlara bakarak da indirece簨niz dosya hakknda fikir sahibi olabilirsiniz. Bu yorumlar dosyann paylamda olup olmad蹥,gvenli olup olmad蹥na dair bir ka ipucu verir. 愯gilizceniz varsa onlar es ge蔂emenizi 霵eririm.Bu sayfada sk yaplan hatalardan birisi stteki kocaman yeil 瞁瞁瞁玳′禳玳瞁瞁玳′靨玳Download瞁瞁瞁玳′ 禳 butonunu g顤nce stne atlamanz.Aslnda o bir reklam ba簰antsdr. Asl tklamanz gereken onun altnda bulunan 瞁瞁瞁玳′禳玳瞁瞁玳′靨玳GET TORRENT FILE瞁瞁瞁玳′禳 linkidir. (Yaknda bu link kaldrlacak onun yerine Magnet kullanmak zorunda kalaca蹥z e簟r sizin a蓨蹥nz b闤mde link varsa sorun yok 瞁瞁瞁玳′禳玳瞁瞁玳′靨玳Get torrent file瞁瞁瞁玳′禳 diyip ilerleyin.Ama sadece magnet varsa Linke tkladk.Karnza 踦kan pencereden ドltr/Run butonuna basmak suretiyle k踙k .torrent uzantl dosyay 蓷ltrm oluyoruz.Tabii bilgisayarmzda ykl olan(1. aamada ykledi簨miz.) Torrent program hemen olaya el atyor.瞁瞁瞁玳′禳Hop!Dur bakaym birisi torrent mi dedi?Ben varm burada , ben 蓷ltrrm bu uzanty. 瞁瞁瞁玳′禳玳瞁瞁玳′靨玳Torrent dosyasn ykl olan torrent programmz 蓷ltryor ve sonrasnda indirmek istedi簨niz dosyalar se蔂enizi sa簰ayan bir pencere a踦lyor. Aynen 騽le:

Burada se蓨i簨miz torrentin i蓾ndekileri g顤ebilir ve istemediklerimizi indirmemesini s騽leyebiliriz.Mesela bende How i met your mother瞁瞁瞁玳′禳 dizisinin 6. sezonunun ilk b闤m var ve bir daha indirmek istemiyorum.O yzden yanlarndaki tik iaretlerini kaldryorum.Ayn zamanda burada dosyalarn nereye kayt edilece簨nide se蔂e ansmz var.Kendimize g顤e ayarlarmz yaptktan sonra tamam butonuna bast蹥mzda pencere kapanr ve torrent eklenmi olur.Zaten indirme balam bulunmaktadr.

Bu ekranda de簨ik sekmelerden hz,eler,dosyalar hakknda bilgi alabilirsiniz.Ayn zamanda dosyann ka蓨a ka踦nn indi簨ni ka GB inmi ka GB daha kalm g顤ebilirsiniz.Bilgisayar bundan sonra kapatt蹥nzda indirme durur tekrar a踦p torrent瞁瞁瞁玳′禳砂瞁瞁玳′█ 蓷ltrd蹥nzda kald蹥 yerden devam eder.Pencerenin a踦k durmas zorunlu de簨l pencereyi kapatsanzda sistem tepsisinde indirmenin devam etti簨ni g顤eceksiniz.Programdan 踦kmak i蓾nse sistem tepsisindeki simgeye sa tklayp 瞁瞁瞁玳′禳玳瞁瞁玳′靨玳k瞁瞁瞁玳′禳 diyebilirsiniz.Ksacas artk 瓘rendiniz.酨tedi簨niz gibi indirin.

Hz snrlar

Torrent kullanclarnn sklkla yakndklar konulardan birisi ise torrent program a踦kken internetin 蔞k yavalad蹥 ve rahat bir ekilde surf yapmay engelledi簨.毼te bu sorun i蓾n torrent gelitiricileri yemediler i蔂ediler size bir 踤zm buldular.Hz snrlar.Nedir bu hz snrlar ve oraya nasl giderim ? Hz snrlar siz internette taklrken torrentin indirmeye devam etmesi ama size de surf i蓾n biraz bant genili簨 brakmas i蓾n yapaca蹥nz ayarlardr.Nasl girersiniz oraya hemen torrent programmzn ana penceresindeki st menlerden se蔒nekler->Tercihler penceresini a踦yorsunuz ve sol taraftaki 瞁瞁瞁玳′禳玳瞁瞁玳′靨玳Band genili簨瞁瞁瞁玳′禳 sekmesine ge蓾yorsunuz.-Kim 蔒virisini yaptysa sper yapm yani Band neyse artk瞁瞁瞁玳′禳泵 -

Burada g顤d蹞nz gibi btn hz snrlarn belirleyebilirsiniz.E簟r fazla bant genili簨 alyorsa program 瞁瞁瞁玳′禳玳瞁瞁玳′靨玳Maximum download hz瞁瞁瞁玳′禳 b闤mne bir snr koyabilirsiniz.Programn da a踦klad蹥 gibi orada 0 yazyorsa snrsz hz hakk verilmi demektir.Yani s闣rmekte son nokta diye adlandrlabilir.Artk sizi rahat brakaca蹥 hz deneyerek siz se蔒ceksiniz.愯ternet ba簰antnzn hz ile orantl olarak bir hz atayn.Sonra 瞁瞁瞁玳′禳玳瞁瞁玳′靨玳tamam瞁瞁瞁玳′禳 diyin gitsin bitsin.
    Konu usta_399 tarafndan (3.01.2017 Saat 22:43 ) de簨tirilmitir.
    AlntAlnt

TDW Team-S-Mod. usta_399 - ait Kullanc Resmi (Avatar)
    閍elik tarihi
    Dec 2016
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    2.958 Toplam

Standart Cevap: [ADSL] Torrent nedir ? Nasl kullanlr ? [Resimli Anlatm]

Torrent 閌erindeki 愯dirme Says ve 愯dirme Hz Nedir

Gnmzde bakt蹥mz da en 蔞k kulanm ypalan indirme programlarndan bir tanesi olan torrent programlarndan dosya indirirken bazn hzdan olduk蓷 蔞k kii ikayet蓾 oluyor.

Kimi zaman hzl bir ekilde indirirken kimi zaman da 蔞k yava bir bi蓾mde indiriyor. Bu sorun esasnda farkl nedenlerden dolay kaynaklanabiliyor. Biz size ksaca nedenlerden bahsettikten sonra bu sorunu nasl 踤zece簨nizi anlataca蹥z.

愮k olarak torrent mant蹥nda bakalar ne kadar 蔞k veri indirse bile sizlerde o kadar hzl indirirsiniz. Biraz daha a蔂ak gerekirse yeni bir oyun 踦kt ve onu torrent zerinden indirmek istiyorsunuz. Yeni 踦kt蹥 i蓾n onu neredeyse fazla kii indirmemitir. Bu nedenle de sizler indirmeye balad蹥nz yava yava inecek. Dosyalarn indirirken ayn zamanda kar tarafa ykleme yaparak. Leech, Seed kavramlarna hi bir ekilde duymam olabilirsiniz. Bunlar kardan ykleme ile alakal kavramlardr. Siz ve bakalar i蓾n torrent dosyasn indirirken leech ve seed yaparsnz bu sayede indirme hzl artm durumda olacak.
    AlntAlnt