Turkiye.gov.tr üzerinden e-devlet þifrenizi girerek adýnýza kayýtlý baþka hattýn olup olmadýðýný öðrenebilirsiniz.
Kimliðimizdeki bilgiler kullanýlarak bizden habersiz birçok dolandýrýcýlýk metodu bulunuyor. Bu bilgilerin en fazla suistimal edilerek kullanýldýðý platform ise mobil.

Daha önce GSM hattý dolandýrýcýlýðýyla ilgili haberlere muhakkak denk gelmiþsinizdir. Bunun yapýlabilmesi için en fazla uygulanan metotlarýn baþýnda ‘açýk hat’ bulunuyor. Açýk hat, kimlik bilgileriniz kullanýlarak adýnýza açýlan farklý numaralý hat anlamýna geliyor. Bu hat üzerinden kötü niyetli kiþiler, birçok þekilde dolandýrma iþlemi gerçekleþtirebiliyor. Ya da yine sizin adýnýza ve tabii ki haberiniz olmadan GSM operatörlerine baðlý bayilerden [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz] satýn alma iþlemi yapýlabiliyor. Maalesef bu durum belgelenemezse, ödemeyi çatýr çutur siz yapmak zorunda kalýyorsunuz.Ýþte bu tarz sorunlarla karþýlaþmamak için turkiye.gov.tr üzerinden e-devlet þifrenizi kullanarak adýnýza hat açýlýp açýlmadýðýný kontrol edebiliyorsunuz.

Yukarýdaki görsel, benim adýma açýlan hat sayýsýný ve hangi GSM operatörünü kullandýðýmý gösteriyor. Eðer farklý bir operatöre baðlý hattýmýn bulunduðunu görseydim, hemen gerekli iþlemleri yaptýrýp hattý iptal ettirecektim.

Sonuç olarak baþýmýza ne zaman neyin geleceðini kestiremiyoruz. O yüzden önlemimizi en baþýndan almak her zaman bize avantaj saðlayacaktýr. Eðer e-devlet þifreniz varsa, [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz] baðlantýya týklayarak adýnýza farklý GSM hattýnýn açýlýp açýlmadýðýný öðrenebilirsiniz. Ayrýca aþaðýdaki baðlantýlarý kullanarak mobil platformlar için geliþtirilen e-devlet uygulamasýný cihazýnýza yükleyebilirsiniz.

E-Devlet

[Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz][Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]