turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

6 sonuçtan 1 ile 6 arası
    TDW Team-S-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    2.958 Toplam

Thumbs up Antivirüs Programı Kurulumu Resimli Anlatım

Bilgisayara bir antivirüs veya internet security programı yüklemek artık bir zorunluluk haline geldi. Çünkü internetten gelebilecek saldırılara ve casus yazılımlara karşı bilgisayarınızı, kişisel verilerinizi ve banka kartlarınızı korumak zorundasınız.
    Bu yazıda popüler antivirüs programlarını bilgisayara nasıl kuracağınızı resimlerle anlatıyorum.

AVG AntiVirus FREE Nasıl Kurulur Resimli Anlatım

Öncelikle programı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] tıklayarak indirin ve bu sayfaya geri gelin.

• Kurulum penceremiz açılıyor ve yükleme dosyalarımızı hazırlıyor. Burada biraz daha hiç bir şey yapmadan bekliyoruz.

• Nihayet seçim yapabileceğimiz bir adım geldi. Bu aşamada program dilini seçiyoruz ve “İleri >”butonuna basıyoruz.

• Her kurulumda olduğu gibi burada da kuruluma devam etmek için Lisans Sözleşmesini kabul etmemiz gerekiyor. Mavi kutucuk içerisinde gösterdiğim sağ alt köşedeki “Kabul Et” butonuna basıyoruz.

• AVG AntiVirus‘ün iki farklı sürümü var bunlardan ilk benim başlıkta da belirttiğim Free yani ücretsiz sürüm. Ücretsiz sürümde yalnızca virüslerden ve spywarelardan koruma sağlanıyor. Herhangi bir süre sınırı da yok bu sürümde. Diğer sürüm ise Internet Security sürümü. Bu sürümde ücretsiz sürümde sağlanan korumaya ek olarak bir çok koruma türü mevcut. Lakin bu sürüm ücretli. Eğer ücretsiz olarak bu sürümü denemek isterseniz bunun içinde şansınız var. Benim mavi ok işaretiyle gösterdiğim “Temel Koruma” seçeneğini değil de onun sağ tarafındaki “Tam Koruma” seçeneğini işaretlerseniz Internet Security sürümünü kurmuş olursunuz ve 30 günlük deneme sürümünü bedavaya kullanabilirsiniz. Ben başlıkta Free sürümden bahsettiğim için Free sürümü kuracağım. Bunun içinde ok işaretiyle gösterdiğim “Temel Koruma” seçeneğini işaretleyip “İleri >”butonuna basalım.

• Bu aşamada hiçbir şey yapmamıza gerek yok. Ücretsiz sürüm olduğu için ok işaretiyle gösterdiğim yerde kurulum penceresi tarafından oluşturulan bir lisans numarası belirecek. Biz sadece “İleri >” butonuna basacağız.

• Kurulum penceresi burada bizden yükleme türünü seçmemizi istiyor. Önümüzde iki seçenek var. Özel Yükleme seçeneğini seçersek programın nereye kurulacağını falan ayarlamamızı istiyor. Ama ok işaretiyle gösterdiğim ve önerilen seçeneği yani Ekspres Yüklemeyi seçersek yüklemeyle ilgili ayarlar otomatik olarak yapılıyor. Ekspres Yükleme‘yi seçiyoruz ve “İleri >” butonuna basıyoruz.

• Yükleme işlemi tamamlandı. Burada mavi kutu içerisine aldığım iki durum var.
    • Bunlardan ilki ve yukarıdaki “AVG ürün geliştirme programı…” ile başlayan seçeneğin işaretli olup olmaması durumu. Eğer o seçenek işaretli olursa bilgisayarımızdaki virüslerle ilgili veriler AVG’ye gönderilir falan falan. Yani çok lazım bir özellik değil seçip seçmemek size kalmış. Bana ne yaptığımı soracak olursanız ben seçtim.
    • İkinci durumda şu, yine mavi kutu içerisine aldığım “E-posta adresiniz:” kutucuğu. Bu kutucuğa e-posta adresinizi yazarsanız AVG’ye üye gibi bir şey olacaksınız AVG’de bunun karşılığında size “Güvenlik uyarıları, ürün güncellemeleri ve Quick Tune bileşenini ücretsiz olarak” verecek. Buda gerekli bir özellik değil ben e-posta adresimi yazmadım.
    • Resimde nasılsa aynen bu şekilde “Bitir” butonuna basarak kurulumu tamamladım. Sizde kendinize göre seçiminizi yaptıktan sonra “Bitir” butonuna basarak kurulum işlemini tamamlayın.

AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.958 Toplam

Standart Cevap: Antivirüs Programı Kurulumu Resimli Anlatım

ESET NOD32 Antivirus Nasıl Kurulur Resimli Anlatım

Öncelikle programı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] tıklayarak indirin ve bu sayfaya geri gelin.

Karşınıza çıkan ilk pencereye ileri dedikten sonra yeni sürümü kurun ve yükleyin şeklinde bir onay kutucuğu göreceksiniz. Bu bölümü onaylayarak devam edin.

Bağlantı hızınıza bağlı olarak ESET kurulum sihirbazı yeni sürümü indirecek ve kurulum aşamasına geçecektir.

Kurulum aşamasında lisans sözleşmesini kabul edip ileri butonuna basın. Burada ESET Live Grid’e katılmanızı isteyen bir kutucukla karşılaşacaksınız. Bu bölüme gerekli onay verdikten sonra sonraki aşamaya geçin.

Burada “istenmeyen türde olabilecek uygulama algılamasını etkinleştir†seçeneğini seçin ve kurulumun tamamlanmasını bekleyin. Kurulum tamamlandıktan sonra Lisans bilgileri ya da deneme sürümünü aktif ederek ESET’i kullanmaya başlayabilirsiniz.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.958 Toplam

Avast Antivirüs Nasıl Kurulur Resimli Anlatım

• Setup dosyamıza çift tıklıyoruz ve kurulum işlemine başlıyoruz.

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

• Kurulum başlıyor.

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

• Kurulum için açılan pencerede aşağıda “Dropbox öğelerinizi güvende tutar†isimli bölümden bahsetmek istiyorum. Burada “Evet,Dropbox’u yükle…†isimli seçeneği seçersek avast’la birlikte Dropbox isimli programıda yükler. Orada yazan açıklamaya göre bu program dosyalarınızı internet üzerinde yedeklemenize yarıyor ve ücretsiz 2GB alan veriyor. Ben bu seçeneği seçmiyorum sizede seçmemenizi tavsiye ederim. Karar sizin.
    • Kuruluma devam etmek “Normal kurulum >>†butonuna tıklıyoruz.

• Kurulumda ilk aşama “Kullanıcı Lisans Anlaşmasıâ€nı kabul ettiğimiz aşama. “Devam†butonuna basarak devam ediyoruz.

• Kurulum işlemi yapılıyor.

• Ve avast! Free Antivirus 2014 kurulumu başarıyla tamamlandı. Artık sizinde virüsten korunma programınız oldu.Virüssüz günler dilerim. Yardım isterseniz yorum veya iletişim bölümünden bana ulaşabilirsiniz.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.958 Toplam

AVG Internet Security Nasıl Kurulur Resimli Anlatım

Setup ile kuruluma geçiyoruz;

Ben özel yükleme diyorum. Siz standart da yapabilirsiniz;

Özel yükleme yapınca aşağıdaki pencere geliyor. Bana göre gereksizlerin işaretini kaldırıyorum;

Program kuruluyor;

Kurulum bittikten sonra aşağıdaki pencere geliyor. Ürün geliştirme filan diyor. Bu mesela arkaplanda çalışır ve AVG sitesine sürekli istatistiklerinizi gönderir. Okumadan kurmayın sonra internetiniz ağırlaşır neden oldu böyle dersiniz..

AlıntıAlıntı

1 Bu Konu icin
    2.958 Toplam

MCAFEE Antivirüs Programı Nasıl Kurulur? Resimli Anlatım

Ayıklama işlemi bitince kurulum sihirbazı çıkıyor ve buna next diyoruz, örneği aşağıda ki resimde ki gibi :

Aşağıda ki ekran da ise anlaşmayı kabul ediyoruz :

Hali hazırda “Typical†seçili olarak gelen kurulum adımında ise değişiklik yapmadan direk next diyoruz.

Standart Protection seçeneğinde de herhangi bir değişiklik yapmadan next diyoruz,

ve son adım aşağıda ki gibi, “install†diyerek kurulumu başlatmış oluyoruz.

Kurulum başarıyla tamamlandığında bilgisayarı şimdi taratmak ve son güncellemeleri almak ister misin diye soruyor. Sen öncelikle bilgisayarını yeniden başlat, Tekrar başladığında saatâ€â•in yanına (Taskbar) yeni bir simge geldiğini farkedeceksin, üzerinde duraksadığında McAfee AntiVirüs yazdığından emin ol. Üzerinde sağ tıkla ve “Check Last Update Package†linkini tıkla, son güncellemeleri almayı sağla.

AlıntıAlıntı

6. Teşekkür edenler:

serhat yildiz (20.01.2017)

0 Bu Konu icin
    2.958 Toplam

Bu 5 "Güvenlik" Aracından Hemen Kurtulun!

Sisteminizdeki zararlıları temizleme iddiasındaki bu sahte güvenlik araçlarını sisteminizde tutmayın; canınız yanmasın!

Mac Defender

Güvenlik yazılımları kusursuz değiller; bazen barındırdıkları küçük bir hata, PC'nizde yeni bir güvenlik açığına neden olabiliyor. Ancak bazı "güvenlik" yazılımları, en başından sorun yaratmak için tasarlanıyorlar. Bu yazımızda hemen silmeniz gereken 5 "güvenlik" yazılımını sıraladık.

1. Mac Defender

Mac Protector, Mac Security, Mac Guard, Mac Shield olarak da biliniyor.
    Mac'te herhangi bir korumaya ihtiyacınız olmadığını söyleyenlere inanmayın. Bu iddia, 10 sene önce doğru olmadığı gibi, halen geçerli değil. Mac'te kendinizi korumaya yönelik bir adım attığınızı umuyoruz, ancak umarız bu iş için Mac Defender'ı kullanmıyorsunuzdur.
    İnternette dolaşan sahtekarlık, karşınıza bir açılır pencere olarak çıkıyor ve makinenizde bir virüs olduğunu söylüyor. Apple penceresine benzer pencerede lisans için 59 dolar ödemeniz isteniyor. Bunu yapmanız halinde kredi kartınızın soyulmasını bekleyebilirsiniz.

2. Security Essentials 2010

Security Essentials 2010'u Microsoft Security Essentials ile karıştırmayın. Yine Rusya'dan çıkan bu sahte yazılım, videoları izlemeye yönelik "önemli Flash güncellemesi" şeklinde karşınıza çıkıyor. Araç elbette Flash güncellemesi yüklemiyor. Bunun yerine birçok zararlıyı PC'nize sokuyor ve Security Essentials 2010'u yüklüyor. Security Essentials 2010 ise birçok sahte uyarı göstererek sizi lisans almaya ikna etmeye çalışıyor.

3. MS Antivirus

ANG Antivirus, XP Antivirus, Total Security, PC Defender Plus, AVASoft Professional Antivirus olarak da biliniyor.
    MS Antivirus, Security Essentials 2010 ve Mac Defender kadar yıkıcı olmasa da, sizi sayısız açılır pencereyle, güvenlik uyarısı ve ödeme isteğiyle sıkabiliyor. Kendini silinmeye karşı koruduğundan, bu tür bir zararlıyı silmek zor olabilir. Sorunu aşmak için [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] gibi bir araç kullanmanızı öneriyoruz.

4. Privacy Center

Safety Center, Privacy Components olarak da tanınıyor.
    İsmini görünce PC'nize yükleme isteği uyandıran Privacy Center, aslında zararlıdan başka bir şey değil. Privacy Center, Windows'un Güvenli Mod'unda çalışabilme özelliğine sahip. Aracın simgesi sistem çubuğunda beklese de, büyüyerek masaüstünün büyük bölümünü ve Başlat Menüsünü işgal edebiliyor. Çoğu kullanıcı, zararlının USB portlarını çalışmaz hale getirdiğini söylüyor.
    Zararlı genellikle sahte video codec'i vaadiyle karşınıza çıkıyor. Bazı kullanıcılar, zararlının sahte güvenlik yazılımı PC AntiSpyware'in içinden çıktığını söylüyorlar.

5. WinFixer

WinFixer 2009'dan beri aktif olmasa da, sisteminize girmiş olabilir. Bu zararlının listemizdeki diğer dört araçtan farkı yok. Karşınıza sahte uyarılar çıkaran ve lisans almanızı isteyen WinFixer'i yüklemesi oldukça kolay. İnternette açılan ve PC'nizde virüs olduğunu söyleyen kutucuklarda pencerenin sağ üstündeki X düğmesine basmak veya pencerenin herhangi bir yerine tıklamak, zararlının sisteminize kurulması için yeterli oluyor. Eski bilgisayarınız çok yavaş çalışıyorsa, bu zararlının yüklü olup olmadığını kontrol etmek isteyebilirsiniz.
    AlıntıAlıntı