[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Samsung CF791 34" Kavisli Monitör - CES 2017
CES 2017’de Samsung CF791 kavisli monitör sergilendi. Quantum Dot Display teknolojisinin yanında uç noktada bir kavis ile dikkat çekiyor…

CES 2017’de Samsung standında dikkatimizi çeken monitör modellerinden biri CF791 oldu. Peki neden? Samsung’un iddiasına göre bu en kavisli monitör.
100 Hz tazeleme hızına sahip CF791’de Quantum Dot Display teknolojisi kullanılmış. 34 İnç boyutundaki ekranda 2K çözünürlük var. Arka kapağın içi ve bağlantılar ne yazık ki fuarda sergilenmedi. Sergilenen ürün bu bağlamda değerlendirdiğimizde portları farklı bir prototip olabilir.
AMD FreeSync destekleyen CF791’in 4 Ms tepki süresi var. 125% oranında sRGB desteği bu Quantum Dot Display monitörün geniş bir renk kapsamı olduğunu gösteriyor. Yeni nesil oyuncu monitörlerinde TN panel yerine daha zengin renk veren IPS, Quantum gibi panellerin kullanıldığını görüyoruz.
Beyaz kasası, yuvarlak stand ayağı, arka kısımda açıkta görülen 2 adet USB 2.0 portu ve 3.5 mm jack diğer dikkat çeken noktalar.
Kavisli monitörler daha çevresel bir görüntü deneyimi sunarken, Quantum Dot Display teknolojisi renkleri iyileştiriyor. Elbette FreeSync’in 100 Hz’de 2K çözünürlükte yararlı olması için AMD CrossFire ya da Vega ekran kartları gerekecek. CES 2017’nin bu yıl içerisinde çıkacak olan modellerin sergilendiği bir fuar olduğunu düşünürsek, bu kadar çok FreeSync modelin gelişinin Zen+Vega AMD sistemleri desteklediğini söyleyebiliriz.