turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

4. sayfa - 4 sayfa var BirinciBirinci 1234
38 sonuçtan 31 ile 38 arası
    TDW Team-S-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

Standart Cevap: İOS Jailbreak İşletim Sistemindeki Yeni versionları

Apple’ın akıllı telefonlarında kullandığı işletim sistemini yeniledi. Geçtiğimiz sene yayınlanan iOS 10 işletim sisteminin yeni versiyonu olmasının yanı sıra yeni nesil bir işletim sistemi olarak da öne çıkan iOS 11, ilk büyük güncellemelerini de aldı. Firmanın iOS 11 hatalarını gidermek için erken davranarak güncellemelere başladığını ve son olarak iOS 11.1sürümünü yayınladığını gördük. Açık konusunda çok daha başarılı bir sürüm olduğu belirtilen ve güvenliği de üst düzey olan işletim sisteminin artık çok uzaklarda kalan Jailbreak sürümlerine de yenik düşmeyeceği düşünülüyor. Henüz iOS 10 için bile yeni Jailbreak sürümleri gelmezken bu kez şaşırtıcı bir şekilde iOS 11.1 jailbreak sürümü konuşulmaya başlandı.
    Trend Micro Etkinliğine iOS 11.1 jailbreak Damgası

iOS 11.1 jailbreak sürümünün gündeme gelmesinin nedeni Trend Micro tarafından düzenlenen hacker etkinliği. Akıllı telefonların bir nevi güvenliğinin kontrol edildiği etkinlikte, geliştiricilerin iOS 11.1 jailbreak sürümünü geliştirmeyi başardığı görüldü.
    Yayınlanan videolarda da iOS 11.1 jailbreak sürümünün hazırlanabildiği gösterildi. Bunun için 3 farklı yöntem kullandığını gösteren hackerların, iOS 11.1 jailbreak sürümünü yayınlayabilecekleri de konuşulan iddialar arasında. 3 yöntemin neler olduğu konusunda ise bir bilgi verilmiş değil. Sadece bu yöntemlerden birisinin telefonlara hiç erişim olmadan Jailbreak yapılmasını sağladığı belirtiliyor.

Aynı etkinlikte ödüllerin dağıtıldığını da belirtelim. 500 bin dolar gibi bir miktarda ödül dağıtımının gerçekleştirildiği etkinlikte, diğer akıllı telefon modellerinin de güvenlik açıklarının test edildiğini belirtelim. Galaxy S8 akıllı telefonlarının güvenlik açıklarının da üzerinde durulduğu etkinlik sonrasında iOS 11.1 jailbreak için umut verilmesi ise ana gündem konusu oldu. Üstelik testlerin iPhone 7 akıllı telefonlarında yapıldığını da belirtelim. Yani ihtimal oldukça yüksek. Son buluyor derken yeniden bir Jailbreak gelir mi? Göreceğiz.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

On yıldır yeni sürümleri geliştirilen iOS işletim sistemi artık jailbreak gibi üçüncü parti yazılım düzenlemelerine daha az ihtiyaç duyuyor. Ancak iOS güvenlik uzmanları, yeni jailbreak metodları keşfetmek için hala çalışmaya devam ediyor. Son olarak iOS 11.1.1 sürümünde jailbreak erişimi sağlandı.

Güney Kore'de düzenlenen POC 2017 etkinliğinde sunum yapan Çinli güvenlik uzmanı Liang Chen, temsil ettiği Tencent Keen Lab adına iOS 11.1.1'in jailbreak edilmiş halini katılımcıların beğenisine sundu. Platformun en güncel sürümünde mevcut olan bir veya birkaç açıktan faydalanarak jailbreak yetkisi kazanan ekip, jailbreak yöntemine dair detay paylaşmamış olsa da gelecek adına ümit verdi.

Şimdilik jailbreak edilebilen en güncel iOS sürümü 10.2.1 olarak geçiyor. Fakat ilerleyen dönemde iOS 11'de de ilk jailbreak kapısının açılması bekleniyor.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

Uzun zamandır beklediğimiz haber nihayet geldi. iOS 10.0 – iOS 10.3.2 arasındaki tüm iOS sürümleri için geçerli olan Houdini jailbreak yayınlandı. Houdini jailbreak tüm 64 bit cihazlar için geçerli. Yani iPhone 5s ve sonrası tüm iPhone modellerinde kullanılabiliyor.
    Houdini jailbreak, semi jailbreak olarak adlandırılan türden. Yani Yarı-jailbreak. Houdini jailbreak, Saigon’un bir parçası olan Ian Bear tarafından geliştirildi.
    Houdini jailbreak hakkında bilgiler geldikçe konuyu güncelleyeceğiz. Houdini jailbreak’in nasıl yapıldığına dair yazılarımızı bekleyin.
    iOS 10.X Jailbreak yayınlandı!

Apple’ın normalde işlem yapmaya izin vermediği dosyalara erişim izni sağlamak için yapılan bir işlem. Jailbreak iOS aygıtınız için resmi olmayan bir uygulama ekler. Örneğin, Cydia programıyla, 3. parti birçok aplikasyonu ve Apple Store’da bulamayacağınız bir çok uygulamayı indirebiliyorsunuz.
    iOS 10.X İçin Houdini Jailbreak nasıl yapılır?

iOS 11 kullananlar için maalesef şimdilik yapılacak şeyler çok kısıtlı. Apple imzaları kapattı ve önceden bazı önlemler almadığınız sürece, iOS 10.x sürümlerine dönmeniz mümkün değil.
    Houdini Semi-Jailbreak’i aşağıdaki adımları takip ederek kurabilirsiniz:

1. Aşağıdaki butona tıklayarak Houdini Semi Jailbreak IPA’yı indirin.[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

1. Cydia Impactor’u bilgisayarınızın işletim sistemine göre indirin.[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız][Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    2. Cydia Impactor’ı açın ve Houdini IPA’yı sürükleyip Cydia Impactor’a bırakın.
    3. Devam etmek için Apple kimliğinizi ve şifrenizi girin. (Jailbreak için buraya tıklayarak [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] öneririz.)
    4. Cydia Impactor, Houdini’yi bir uygulama olarak iPhone / iPad’e kurar. Ancak bu noktada açamazsınız.
    5. Houdini’yi açın ve “Geliştiriciye güven” bağlantısına dokunun.

Tebrik ederiz, iPhone / iPad’inize, Cydia’da olduğu gibi Jailbreak uygulamaları ve tweak’leri yükleyebileceğiniz Houdini’yi kurdunuz. Artık Houdini ile Jailbreak temaları ve bazı sistem tweak’lerini kurabilirsiniz.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

Apple, iOS 11 işletim sisteminde istediği güvenli sürümü bir türlü sağlayamadı. Yeni mobil işletim sistemi sürümünde birçok açık ve birçok hata dikkat çekti. Apple’ın bu sürümde yaptığı tüm güncellemelerde hataların kapanması için yeterli olmadı. Haliyle açıkların boyutunun büyük olması ve kapatılamaması da Jailbreak konusunu güdeme getirmiş oldu.
    Daha önce iki Jailbreak sürümünün yayınlandığını ve iOS 11 için Jailbreak yapımının tamamlandığını duyurmuştuk. Ancak bu iki sürümde geliştiriciler için yayınlanan ve sorunsuz çalışacağı kesin olmayan sürümler olmuştu. Son kullanıcıya doğrudan hitap etmeyen sürümler sonrasında beklenen açıklama ise bugün geldi.
    Jailbreak İçin 3 Yeni Seri Geliyor

Bugün Jailbreak alanında yaptığı çalışmalarla bilinen ünlü isimler tarafından yapılan açıklama sonrasında işin sonuna gelindiği belirtildi. Eski sağlam sürümlerin yaratıcılarının yeniden işin başına geçtiği ve iOS 11 işletim sistemi için şimdiden 3 yeni, sağlam Jailbreak sürümünün hazırlandığı açıklandı. Henüz bu sürümlerinin adının açıklandığını görmedik fakat Cydia yaratıcısının da bu bilgileri doğrulaması, son kullanıcıya hitap eden yeni Jailbreak sürümlerinin kesinliğini ortaya koymuş oldu.

Apple bu konuda nasıl bir adım atacak bilinmez ama bugün yarın yeni bir esnek sürüm göreceğiz. Üstelik bu kez son kullanıcıların rahatla yükleyebileceği bir seri söz konusu olacak. Haliyle Apple’ın iOS 10 işletim sisteminde korumayı başardığı yapı aşılmış olacak.
    Markanın bu duruma nasıl bir karşılık vereceği tartışma konusu. Kesin olan bir bilgi var, Apple imzaları çok erken kapatmaya başlayacak. Eski sürümler için yayınlanacak olan Jailbreak sürümlerini engellemenin tek yolu bu kaldı. Bunun dışında açıklar kapatılsa bile eski sürümlerde açıklar devam edeceği için sıkıntı devam edecek.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

Uzun zamandır yayımlanması beklenen ve Jailbreak kullanıcıları için önemli bir güncelleme olan iOS 11 için Cydia’nın gelmesi önünde hiçbir engel kalmadı. Cydia geliştiricisi Saurik’in bir süredir iOS 11 için uyumluluk çalışmaları yaptığı biliniyordu. Saurik, nihayet merakla beklenen müjdeli haberi verdi ve iOS 11 Jailbreak için Cydia’nın hemen hemen hazır olduğunu duyurdu.

Cydia ile tanınan Jay Freeman (Saurik), uzun zamandır Ceydia ve Mobil Substrate’i iOS 11 ile uyumlu hale getirmek için çalışma yapıyor. Abraham Masrive Jonathan Levin’in iOS 11.1.2 için Jailbreak aracını yayımlamaları ile çalışmalarına hız veren Saurik konu ile ilgili beklenen açıklamayı yaptı.
    Saurik, iOS 11 için Cydia çalışmalarını Jailbreak dünyasının önde gelen isimlerinden birisi ile çalışıyor. Bu ismin muhtemelen Coolstar olduğu tahmin ediliyor. Saurik, Mobil Substrate için tüm platformu daha istikrarlı ve verimli kılacak yeni bir uygulama üzerinde çalıştığını belirtti.
    Saurik, çalışmaların gecikmesinin ardındaki nedenleri de paylaştı. Saurik’e göre iOS 11’deki yerleşik sınırlamaların bir Jailbreakli cihazda Unix tabanlı işleri zorlaştırdığını açıkladı. Ayrıca, Apple’ın işletim sistemi değişikliklerin Jailbreakli cihazların sahip olduğu yeteneklerini azalttığını belirtti. Bu sebeple çalışmalarının uzun sürdüğünü söyledi.
    Saurik, yaptığı bu açıklama ile “neredeyse hazır” derken işinin zorlu olduğuna atıfta bulunduğu görülüyor. iOS 11 için Cydia’nın yayımlanmasının ardından gerekli duyuruyu sitemizde yapacak ve talimatları sizlerle paylaşacağız.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

Standart Cevap: [İOS] İOS Jailbreak İşletim Sistemindeki Yeni versionları

Apple Watch Series 3 için Jailbreak Yayınlandı

iOS 10 serisinden sonra kolay kolay Jailbreak sürümlerinin çıkmasını beklemiyorduk. iOS 10 işletim sisteminde bu konuda başarı elde edilmiş ve Apple bir nevi kendi işletim sisteminin güvencesini almıştı. O dönem birçok haber yapmış ve ünlü Jailbreak yayıncılarından bu işin bittiği konusunda gelen açıklamaları sizlere aktarmıştık. Fakat iOS 11 işletim sistemi için aynı durum geçerli olmadı. iOS 11 işletim sistemi kırıldı ve Jailbreak yayınlandı. Her ne kadar Apple’ın geri dönüşleri kapatması sonrasında, Jailbreak sürümleri çok etkili olmasa da birçok seri yayınlandı. Tam iOS 11 Jailbreak sürümleri unutuluyor mu derken bu kez [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] için şok bir Jailbreak haberi geldi.
    Apple Watch Series 3 Jailbreak Sürümü Geldi

Bu kez Apple’ın akıllı saat modeli için bir Jailbreak sürümünün yayınlandığı duyuruldu. watchOS 4.1 yüklü Apple Watch Series 3 akıllı saat modelleri için yayınlandığı belirtilen yeni sürüm, daha önceki işletim sistemleri içinde uyumlu olabileceği konusunda sinyalleri veriyor. Sinyalleri veriyor diyoruz çünkü bu sürüm için gelişim son bulmadı.

Her ne kadar [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] Jailbreak yayınlanmış olsa da şu an için geliştiricilerin kullanabileceği şekilde bir yayın yapıldı. Bu nedenle henüz çalışmaların devam ettiği belirtiliyor. Şu an yayınlanan sürümün ise sistem dosyalarına erişme izni verdiği gibi okuma ve yazma izinlerini de sunduğu belirtiliyor. Tüm bu izinler için geliştirme sürecinin devam ettiğini de ekleyelim.
    Sadece Geliştiricilere Özel

Tabii ki bu haliyle beraber Jailbreak sürümünü son kullanıcıların kontrol etmesi pek mümkün değil. Dediğimiz gibi tamamen yayınlanmış bir sürüm yok. Daha çok geliştiriciler için yayınlanmış bir sürüm söz konusu.
    Apple Watch Series 3 için yayınlanan bu sürümün geliştiricilerin düzenlemelerinden sonra son kullanıcılar içinde yayınlanması bekleniyor. Bu hali bile Apple akıllı saatleri için bir dönüm noktası olsa gerek. Bu şekilde bir haberi beklemiyorduk. iOS ile watchOS karşılaştırıldığında, akıllı saat işletim sistemi daha kapalı bir sistem.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

iOS 12 işletim sistemi çok kısa bir süre içerisinde yayınlanacak. iPhone büyük etkinliğine sadece 4 gün kalmışken, yeni iOS sürümünün final serisi içinde geri sayım başlamış oldu. iOS 12 yenilikleri ve beta sürümlerinde ortaya çıkan değişiklikleri konuşurken, bu konuda beklenmedik bir gelişmenin yaşandığını da ekleyelim. Henüz iOS 12 final sürümü yayınlanmadan, [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] Jailbreak ortaya çıktı. Konu hakkında detaylara geçelim ve gerçekten iOS 12 Jailbreak sürümünün gelip gelmeyeceğine bakalım.
    iOS 12 Jailbreak Çıkış Yapacak Mı?

Yeni iOS işletim sistemi için Jailbreak sürümünü gündeme getiren güvenlik araştırmacısı olan Simone Ferrini. Güvenlik araştırmacısı tarafından sosyal medya hesabı üzerinden paylaşılan videoda açık bir şekilde iOS 12 Jailbreak işleminin yapıldığı görülüyor.

iPhone 7 akıllı telefonun da yapıldığı görülen işlemde, [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] Jailbreak çalıştırmak mümkün kılınıyor. Cihazın Jailbreak çalıştırdığı görünürken, bunun diğer tüm akıllı telefon modelleri içinde geçerli olduğu belirtiliyor. Yani iPhone X akıllı telefonu içinde Jailbreak çalıştırılabilir konumda olacak.
    Güvenlik Açığı Mı Var?

Söz konusu iOS 12 Jailbreak işlemi için bir güvenlik açığının oluşması gerek. Zaten güvenlik uzmanı tarafından verilen bilgi de bu yönde. iOS 12 işletim sisteminin beta 12 sürümünde yer alan bir açıktan yararlanılarak işlemin yapıldığından söz ediliyor. Simone Ferrini bu konuda çok net açıklamalar yapmış değil. Güvenlik araştırmacısı iOS 12 Jailbreak için Apple’a herhangi bir bildirim yapıp yapmayacağı konusunda da bilgiler yok.
    Açığın Apple’a bildirilmesi durumunda, final sürüm için güçlendirme yapılabilir. Bu da Jailbreak sürümünün önüne geçilmesini sağlayacaktır. Apple’ın muhtemelen final sürümünden önce açığa çözüm bulduğunu göreceğiz. Yeni bir gelişme ortaya çıktığı zaman haberimizde yer vereceğiz.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Jailbreak yazılımcıları, iOS 12 üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

Bir Jailbreak yazılımcısı, iPhone XS Max ve iOS 12’nin piyasaya çıkmasından çok kısa bir süre sonra işletim sistemini [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]. Yazılımcı doğrudan iOS 12.0 sürümünü kırmıştı. Ancak ardından yayınlanan iOS 12.1 sürümünün çok sayıda geliştirme içeriyor olması, 12.0 Jailbreak sürümünün anlamsız hale gelmesine sebep oldu.
    Jailbreak geliştiricileri iOS 12.1 sürümünü kıramayınca, pek çok iPhone kullanıcısı 12.0 sürümünün kırılmasını talep etti. Gelen büyük talep sebebiyle yazılımcılar 12.0 ve 12.0.1 sürümü üzerine çalışmaya başladıklarını duyurdular.
    Geliştiriciler, cihazlarını Jailbreak ile kullanmayı planlayan ve iOS 12.1’i yüklemiş olan kullanıcılara acilen iOS 12.0.1’e geri downgrade etmeleri gerektiğini söyledi. Zira kısa süre içinde Apple’ın downgrade iznini çekebileceği tahmin ediliyor.
    iOS 12.0.1 ve altındaki sürümleri kullanan kullanıcıların ise herhangi bir güncelleme yapmamaları ve o sürümde beklemeleri gerektiği belirtildi. iOS 12 Jailbreak’in kısa zamanda çıkacağı söylenirken, net bir tarih verilmedi.
    AlıntıAlıntı

4. sayfa - 4 sayfa var BirinciBirinci 1234