Öğrenci Belgesi E Devlet'ten Nasıl Alınır?

Öğrenci olan öğrenci durumunu belgelendirmek isteyen kişilerin online olarak öğrenci belgesi alabilmesi mümkündür.

E devlet üzerinden sunulan hizmetler sayesinde öğrencilerin öğrencilik ile ilgili durumlarını belgelendirilmesi oldukça kolay bir hale getirilmiştir. Online olarak sunulan hizmet sayesinde kişilerin eğitim durumu ile ilgili güncel bilgileri takip edilebilmesi ve öğrenci belgesinin alınabilmesi ücretsiz bir şekilde sağlandığından dolayı sizler de haberimizde belirtilen adımları takip ederek öğrenci belgesini alabilirsiniz.
Öğrenci belgesi almak isteyen kişilerin ilk olarak üyelik konusundaki tüm işlemleri yerine getirmesi gerekmektedir. E devlet üyeliği bulunmadan herhangi bir şekilde e devlet belgesinin alınabilmesi mümkün olmayacaktır. Bu nedenle ilk olarak e devlet üyeliği ile sisteme giriş yapılması gerekecektir.
Sisteme giriş yapıldıktan sonra ise Yükseköğretim Kurulu tarafından kullanıma sunulan öğrenci belgesi sorgulama hizmeti açılmalıdır.

Bu hizmette kişilerin güncel eğitim durumu ile ilgili bilgiler yayınlandığı gibi sağ üst köşede yer alan belge oluşturma bağlantısı sayesinde belge resmi olarak oluşturulabilmektedir.

PDF formatında bulunan bu belge bilgisayara indirildikten sonra ihtiyaç duyulan her yerde resmi olarak kullanılabilmektedir.

E devlet üzerinden alınan belgelerde herhangi bir ücret ödenmesine gerek olmadığı gibi kullanıcılar alınan belgeyi resmi makamlara dahi verebilmektedir. Belgeler için sunulan belge doğrulama hizmeti sayesinde bu konuda herhangi bir ihmalin yapılması söz konusu olmayacaktır.

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]