turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    Senior Member Bigalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    6 Toplam

Standart Turknet Oscam/CCcam Paylaşım Sorunu

Kısa bir süre önce Turknet internet sağlayıcısına geçtim.Çokta memnunum. 16mb sınırsız + 1000 dk telefon 59,90-TL .Daha önce TTNET te iken hız testi yaptığımda 8 mb üzerine hiç çıkamamıştım. En az elli kez aradım hattınız ancak bu kadarı kaldırıyor gibi bahaneler ürettiler.Aynı hat fakat Turknet ile 12-13 mb bağlanıyorum.

Fakat şöyle bir sorunum var. Daha önce modemim üzerinden açtığım portlara bir dinamik dns hizmeti ile erişip cccam ve oscam paylaşımı yapabiliyordum. Ancak turknet'in "ip havuzu" dedikleri bir uygulaması var. İnternette my ip ile ip adresimi sorguladığımda 31.223.4.10 , modemin içine girip sorguladığımda ise 100.64.40.15 Böyle olunca artık açık portlara dışarıdan erişmek mümkün değil. Müşteri hizmetleri, bu sorunu aşmak için 12 TL ödeyerek statik ip almamı önerdi. Ancak statik ip kullanmayı istemediğim gibi buna para ödemekte hiç istemiyorum. Ama şuan paylaşım yaptığım kişilerde bana bağlanamadıkları için paylaşımı sonlandırıyorlar. Haftalardır internette yaptığım araştırmalarda bunu yazılacak bi script ile yapılabileceğini öğrendim.Bu konuda yardıma ihtiyacım var.
    AlıntıAlıntı

Vip Member endebar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    4.434 Toplam

Standart Cevap: Turknet Oscam/CCcam Paylaşım Sorunu

Alıntı Bigalı Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Kısa bir süre önce Turknet internet sağlayıcısına geçtim.Çokta memnunum. 16mb sınırsız + 1000 dk telefon 59,90-TL .Daha önce TTNET te iken hız testi yaptığımda 8 mb üzerine hiç çıkamamıştım. En az elli kez aradım hattınız ancak bu kadarı kaldırıyor gibi bahaneler ürettiler.Aynı hat fakat Turknet ile 12-13 mb bağlanıyorum.

Fakat şöyle bir sorunum var. Daha önce modemim üzerinden açtığım portlara bir dinamik dns hizmeti ile erişip cccam ve oscam paylaşımı yapabiliyordum. Ancak turknet'in "ip havuzu" dedikleri bir uygulaması var. İnternette my ip ile ip adresimi sorguladığımda 31.223.4.10 , modemin içine girip sorguladığımda ise 100.64.40.15 Böyle olunca artık açık portlara dışarıdan erişmek mümkün değil. Müşteri hizmetleri, bu sorunu aşmak için 12 TL ödeyerek statik ip almamı önerdi. Ancak statik ip kullanmayı istemediğim gibi buna para ödemekte hiç istemiyorum. Ama şuan paylaşım yaptığım kişilerde bana bağlanamadıkları için paylaşımı sonlandırıyorlar. Haftalardır internette yaptığım araştırmalarda bunu yazılacak bi script ile yapılabileceğini öğrendim.Bu konuda yardıma ihtiyacım var.
    modeminde dns bolumu varsa noip yada dyndns den dns adresi alırsın modem adresin degistikce gunceller ancak eskiden ucretsiz olan bu uygulama artık ucretli
    dyndns yıllık 40 usd noip yi bilmiyorum
    script ile yapılır ama hangi cihaz neye baglanacak port ne icin acılıyor bunları bilmek gerek surekli acık 2 linux cihaz varsa o zaman script ile yapmıstım forumda mevcud baskada nette boyle bir script gormedim senin bahsettigin script noip yada dyndns den dns satın alırsan onu guncellemesi icin hicbirine para vermeden yapılan tek script benim yazdıgım onun icinde 2 linux cihaz gerekiyor ve cihazlardan birinin sabit ip olması gerekiyor evdeki cihaz ip adresini ogrenip sabit ip adresi olan cihaza yeni adresini 5 dk arayla gonderiyor
    gonderecegi cihazın ip sabit degilse degisen adresi ona gonderemez ama farklı senaryolar dusunulebilir ornegin mail adresi 5 dk arayla tanımlayacagınız bir mail adresine ip adresi gonderilebilir
    kullandıgınız cihazlar ve ne yapmak icin modeme port actıgınız hakkında biraz daha detay yazarsanız ne yapabiliriz bir dusunelim

benim yazdıgım script burada
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

kolay gelsin
    Konu endebar tarafından (26.03.2017 Saat 14:51 ) değiştirilmiştir.
    insan olmak karşındakinin dinine, diline, ırkına bakmadan saygı göstermektir.
    AlıntıAlıntı