Apple’nın iPhone ve iPad’leri ile karşılaştırılınca Android cihazlar oldukça esnek duruyorlar. Örnek olarak Android cihazların ana menülerini ve kilit ekranlarını değiştirebiliyorsunuz, ve NFC ile dosya aktarımı yapabiliyorsunuz ama bu sadece olayların yazılım tarafı, esneklik bundan daha da öteye gidiyor.
USB On-The-Go adı verilen bir teknoloji ile Android cihazınız düşündüğünüzden daha güçlü olabilir. Bu özellik ile birlikte bir kablo kullanarak USB konektörü kullanan her cihaza bağlanabiliyorsunuz.
USB OTG için cihazınıza bir flash sürücüsü takarak daha fazla depolama alanı elde etmek en iyi örneklerden biri, yada bir oyun konsolu takıp Android cihazınızda oyun deneyiminizi bir üst seviyeye çıkartabilirsiniz.

Bunu gerçekleştirmek için bir OTG kablosu almanız gerekiyor ki bu kablolar hem pahalı değil hem de gideceğiniz herhangi bir telefoncuda bulunma ihtimali oldukça yüksek.
Ama bütün Android cihazlarda OTG desteği bulunmuyor, cihazınızda OTG desteğinin bulunup bulunmadığını anlamak için bu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

1.Adım: USB OTG Tester uygulamasını cihazınıza indirin

cihazınızda USB OTG özelliğinin bulunduğunu doğrulamak için aşağıda verdiğimiz linkte bulunan USB OTG Tester adlı uygulamayı indirin.

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]QR-Code
[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
Developer: [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
Price: Free

2.Adım: Cihazınızın USB OTG özelliğini destekleyip desteklemediğini kontrol edin

Bu adımda uygulamayı açın ve ekranda bulunan “Perform OTG Test” butonuna basın, cihazınızda destek bulunuyorsa ekranınızda “Your mobile supports OTG” yazılı bir bildirim görünecektir.

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız][Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

3.Adım: OTG Kablonuzu Alın Ve Özelliğin Tadını Çıkarın

Cihazınızda bu özelliğin olduğundan emin olduktan sonra bu teknolojinin getirdiği özellikleri istediğiniz gibi kullanabileceksiniz.