Alıntı supernova Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
hocam sen baya iyi anliyosun harbiden sinyal gec geliyor o aradaki zamanda cok önemli . astrayi ayarlarken sorun degil ama türksata dair hicbirsey cikmiyor. ben uydulari gezegenler gibi tek bir düzlem üzerindeler diyerek baz aliyordum, o yüzden hep astradan sola dogru, kaydirarak ariyordum ondan sinyal gelmiyor demek. yukarida resmini vermistim hocam ord kac derede olmasi gerekli türksat icin. bir de ben türksati ayarladiktan sonra 2. lnb ile astrayi da almak istiyorum ya da diger türlü, hangisi tam olur bilmiyorum. android telefonda satellite director diye bir programla bulmaya claisiyorum ama oda cok iyi degil gibi.
rica ederim usta dereceyi o sekilde olcemezsin canagı kurdugun konum ile uydunun konumu surekli degisken olacagı icin canak uzerindeki o dereceler hikaye sabit bir derece olmaz ayak 90 derece degilde 85 olsa hersey degisir
tahminen guneydoguyu bulduktan sonra milim milim sag sol milim milim yukarı asagı ama bulamamanın asıl sebebi
1 android uygulamasında sinyal gec geliyor sen o sırada uyduyu gecmis oluyorsun
2 bulundugun bolgeden aradıgın frekans cekmiyor etrafta turksat izleyen varsa onlara sor en guclu hangi kanalın frekansı cekiyor ona gore ayarla
kolay gelsin