turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: uydu kurulum

Senior Member supernova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    65 Toplam

Standart uydu kurulum

arkadaslar kendi basima uydu ayarlamaya calisiyorum. konuyu nereye acim bulamadim. bazi sorularim var yardimci olabilir misiniz?

uyduyu taktim lnb ile bagladim ama hic sinyal gelmiyor. kalite olan degil öbürü bile hic kimildamiyor. farkli kablolar ve lnb ile denedim sonuc ayni. problem nerede olabilir.

uydunun arkasinda yatma kalkma yerinde dereceler yaziyor onlarda hangisi olmali acaba.
    AlıntıAlıntı

TDW Team-Co Admin sonic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    34.657 Toplam

Standart Cevap: uydu kurulum

Ikiside sifir gösteriyorsa kabloda veya kablo ucundaki f stekerleri iyi bagladigindan emin ol
    FORUMDA SUNULAN DOSYALAR TEST AMACLIDIR!!!!

TDW FORUMA DESTEK
    ---------------------------------------------------------------------
    **SAMSUNG 46"C6700+40"6500+XTREND ET10000+LG BlurayPlayer+Denon1911+Magnat Supreme 1000 +PS3-120GB-3.55CFW!!!!
    AlıntıAlıntı

3. Teşekkür edenler:

endebar (5.04.2017)

0 Bu Konu icin
    65 Toplam

tesekkurler evet simdi degistim. snr 35 40 olup duruyor. su ayarin nadil olmasi lazim viyanadan turksat icin hocam.

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]d
    AlıntıAlıntı

TDW Team-Co Admin sonic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    34.657 Toplam

Tam olarak bilmiyorum ama
    turksat bulman icin önce en kuvvetli sinyali olan bi frekans secin
    örnek kanal D frekansi olsun
    sonra ince ayari yaparsin
    FORUMDA SUNULAN DOSYALAR TEST AMACLIDIR!!!!

TDW FORUMA DESTEK
    ---------------------------------------------------------------------
    **SAMSUNG 46"C6700+40"6500+XTREND ET10000+LG BlurayPlayer+Denon1911+Magnat Supreme 1000 +PS3-120GB-3.55CFW!!!!
    AlıntıAlıntı

6. Teşekkür edenler:

endebar (5.04.2017)

Vip Member m35istan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    4.961 Toplam

Alıntı supernova Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    tesekkurler evet simdi degistim. snr 35 40 olup duruyor. su ayarin nadil olmasi lazim viyanadan turksat icin hocam.

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]d
    Selam,
    Sanırım göz kararı uydu ayarı yapmaya çalışıyorsunuz.
    Göz kararı ile uydu ayarlamak çok zor. Uydu bulucu veya receiver kullanmanız gerekir. Eğer enigma2 tipi uydu alıcınız varsa cep telefonu ile bağlanarak uydu alıcısının sat finderını kullanabilirsiniz.

İyi Akşamlar.
    AlıntıAlıntı

1 Bu Konu icin
    65 Toplam

trt1 e ayarladim burda en iyi o cekiyor ama sadece bi iki kanal cikiyor onlarda alman hocam.

uydu alicim enigma 2li cepten falan bakiyorum ama sinyal gelmiyor hic.

amacim ogrenmek benim hali hazirda iptvye gectim bunu da hobi gibi yapmaya calisiyorum.
    AlıntıAlıntı

9. Teşekkür edenler:

sonic (5.04.2017)

Vip Member m35istan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4 Bu Konu icin
    4.961 Toplam

Alıntı supernova Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    trt1 e ayarladim burda en iyi o cekiyor ama sadece bi iki kanal cikiyor onlarda alman hocam.

uydu alicim enigma 2li cepten falan bakiyorum ama sinyal gelmiyor hic.

amacim ogrenmek benim hali hazirda iptvye gectim bunu da hobi gibi yapmaya calisiyorum.
    Selam,
    Çıkan alman kanallarının frekansı nedir? Öncelikle onların frekanslarını [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] kontrol ederek hangi uyduyu ayarladiginizi bulun ona göre Turksat'dan olan uzakliginizi anlayabilirsiniz.

Geçenlerde uydu bulucu olduğu halde ben 4.9 east ayarlıyorum diye 19.2 bulmuşum. İstediğim seviye alamadım. Evde tarama yapınca 19.2 ayarladığımı anladım. Tekrar çatıya çıkarak sağa çevirerek 4.9e yi bulup ayarladım.

İyi Akşamlar.
    Konu m35istan tarafından (5.04.2017 Saat 20:28 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

11. Teşekkür edenler:

endebar (6.04.2017) , sonic (5.04.2017) , supernova (5.04.2017) , iyikosan (5.04.2017)

0 Bu Konu icin
    65 Toplam

hocam simdi tekrar basladim kar yagisi bitince. astra uydusunu rahat buluyorum 19 olani sinyal kaliteside yüksek 15db yaziyo. ama turksati bulamiyorum bir türlü. evin karsisinda cok fazla agac var onlar etkiler sanirim. astrayi buldugumu düsünerek turksati bulmam icin bir yol söylermisiniz. 2 lnb takip ikisinide beraber izlemek istiyorum.
    AlıntıAlıntı

Vip Member endebar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    4.434 Toplam

turksat astranın solunda ama oyle uydu bulman zor cihaz takarak bile bulman zor bircok uydu alıcısı sinyal geldikten 2 saniye sonra sinyali gosteriyor siz uyduyu gecersiniz sinyali sonra gelir anlayamazsınız size sinyali hassas gosteren bir cihaz gerek satlook gibi ancak o sekilde kolaylıkla anlarsınız
    canagı astra 19 dan sola cevirseniz bile sinyal gelmez yuksekliginide dusurmeniz gerekiyor antenin sag ve solunda olan vidalar
    pusulaya yön tayini verecek olursak astra 19 guney (önünüz) sol kolunuz dogu sag kolunuz batı turksatta guney dogu istikametinde diyebiliriz
    kolay gelsin
    insan olmak karşındakinin dinine, diline, ırkına bakmadan saygı göstermektir.
    AlıntıAlıntı

14. Teşekkür edenler:

supernova (21.04.2017)

1 Bu Konu icin
    65 Toplam

hocam sen baya iyi anliyosun harbiden sinyal gec geliyor o aradaki zamanda cok önemli . astrayi ayarlarken sorun degil ama türksata dair hicbirsey cikmiyor. ben uydulari gezegenler gibi tek bir düzlem üzerindeler diyerek baz aliyordum, o yüzden hep astradan sola dogru, kaydirarak ariyordum ondan sinyal gelmiyor demek. yukarida resmini vermistim hocam ord kac derede olmasi gerekli türksat icin. bir de ben türksati ayarladiktan sonra 2. lnb ile astrayi da almak istiyorum ya da diger türlü, hangisi tam olur bilmiyorum. android telefonda satellite director diye bir programla bulmaya claisiyorum ama oda cok iyi degil gibi.
    AlıntıAlıntı

16. Teşekkür edenler:

endebar (22.04.2017)

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu