turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

3 sonuçtan 1 ile 3 arası
    TDW Team-S-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    2.958 Toplam

Thumbs up USB Bellek Biçimlendirilemiyor Sorunu ve Çözümü

USB Belleğiniz bazen değişik sebeplerden dolayı biçimlendirme hatası verebiliyor. Genellikle kullanıcılar biçimlendirme sırasında ekrana “Windows biçimlendirmeyi başaramadı” şeklinde bir hatayla karşılaşıyor. Şimdi sizlere USB Bellek biçimlendirilemiyor hatasının çözümünü göstermeye çalışacağım.

1.Yol: USB Disk Storage Format Tool programı ile biçimlendirilemeyen USB’lerinizi biçimlendirebilir (format) atabilirsiniz.

Programı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] indirip kurun kurulumu oldukça basit. Kurduktan sonra flash diskinizi gösterip Start deyin.

2. Yol: Bilgisayarımın içine girdikten sonra USB Belleğinizin olduğu sürücüyü sağ klikleyip DONANIM sekmesine tıklayın ardındından USB’nizi seçip ÖZELLİKLER‘i seçin. Açılan pencereden İLKELER sekmesinde Daha İyi performans seçeneğini seçin ve Tamam dedikten sonra USB Sürücünüzün üzerine tekrar gelip BİÇİMLENDİRME‘yi deneyin.

3.Yol: Bilgisayarımın içerisinde ki USB Sürücüsünün üzerine gelin bir parmağınızla SHİFT tuşuna basılı turarak fare ile USB Sürücüsünün üzerinde SAĞ KLİK yapın. Açılan pencereye format:X yazın. X yerine Sürücü adı ne ise onu yazın. Ve enter yapın.

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız][Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız][Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Email
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]USB Bellek yada diğer adıyla Flash Belleğinizi standart yöntemlerle biçimlendirmeye (formatlamaya) çalıştığınızda karşınızda bazen anlaşılamayan hatalar çıkabilir. Bu makalemizde kısaca bu hataları nasıl çözümleyebileceğinize dair ipuçları vermeye çalışacağız. Normal yöntemlerle USB Bellek biçimlendirme olayı genellikle şöyle;

USB Belleği bilgisayara taktıktan sonra;Üzerine gelip sağ klikleyerek açılan panelden biçimlendirmek, Başlat >>> Çalıştır kısmına cmd yazdıktan sonra açılan siyah ekrana F:format yazmak (F: USB Bellek sürücü adı) veya Bilgisayarın üzerinde iken sağ klik yapıp yönet kısmında disk yönetimine gelip USB Belleğinizin üzerine sağ klikleyerek birimi sil veya biçimlendiri seçmek.

Eğer yukarıda işlemleri yaptığınız halde USB Belleğiniz biçimlendirilemiyorsa o halde aşağıdaki yöntemler çözüm olacaktır.

1- Bölüm bilgisinin sorunlu olması düşünülerek Başlat >>> Çalıştır >>> diskmgmt.msc >>> Disk Yönetim >>> USB Belleğinizi bulun >>> üzerine gelip sağ klik >>> Yeni Basit Birim >>> Yeni Bölüm oluşturun >>> Şimdi yeniden biçimlendirmeyi deneyin.

2- Basit ve küçük bir boyutlu program olan ve en çok tercih edilen HP USB Disk Storage Format Tool programını kullanın. [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.958 Toplam

Standart Cevap: USB Bellek Biçimlendirilemiyor Sorunu ve Çözümü

USB Depolama Biçimi Aracı ile USB'den Win

Bilgisayarınızda her zaman hatalar var, Virüs ve yavaş işlem, sık sık işletim sistemini yeniden kurmayı düşünürsünüz. Ancak bu iş çok zaman alıyor. Betdownload.com, HP USB Disk Depolama Formatı Aracı ile USB'den hayalet Win'in nasıl yapıldığını size rehberlik eder.
    HAYALET, USB'DEN HP USB DISK DEPOLAMA FORMATI ARACI ILE USB'DEN KAZANIN HAZIRLAMANIZ

gereken şey:

- USB yaklaşık 1 GB (Windows XP için), 8 GB (Windows 7 için)

- Önyükleme dosyaları içeren BootFile.

Adım 1: USB'yi bilgisayarınıza takın ve HPUSBFW.exe'yi başlatın ve aşağıdaki resim olarak seçin

Adım 2: Dosya Önyüklemeyi açmak için "..." düğmesini tıklayın ve ardından Tamam düğmesini tıklayın .

3. Adım: USB'yi yeniden biçimlendirmek için Başlat'ı tıklayın

Adım 4: Onaylamak için Evet'i tıklayın

Adım 5: USB'yi biçimlendirdikten sonra Ghost.exe'yi ve File Ghost Win'i USB'ye kopyalayın. Daha sonra, bilgisayardan USB'den önyükleme yapmak için BIOS'u bilgisayarda yeniden başlatın (Bilgisayara bağlı olarak, F2'ye veya Sil'e basarak BIOS'a erişebilirsiniz.)

Dos ekranında hayalet veya Ghost.exe girin Ghost programını başlatmak için Enter

Adım 6: Ghost programı başlatıldığında, arayüz aşağıda gösterilir, devam etmek için Tamam'a tıklayın.

7. Adım: Burada, Yerel'i seçin ve Resimden Bölme'yi seçin

8. Adım: Ghost File'ı saklamak için bölüm seçmek için ok tuşunu seçin.

Adım 9: Kaydedilen Hayalet dosyasını seçin ve Hayalet dosyasını ayıklamak için Aç'ı tıklayın.

Adım 10: sabit sürücüyü seçin (bilgisayarınızda 2 veya daha fazla sabit sürücü varsa, veri kaybını önlemek için Hayaletleştirme için tam sürücüyü seçin) ardından Tamam'ı tıklayın

Adım 11: Sabit sürücüyü seçtikten sonra, bir sabit disk bölümü seçmeniz ve Ghost'a Tamam'ı tıklatmanız gerekir

Adım 12: bir bildirim göründüğünde Evet'i seçin

Adım 13: Evet'e tıkladıktan sonra, program bilgisayarınıza hayalet gelecek, birkaç dakika bekleyecek ve sonra bilgisayar Windows işletim sistemine yeniden başlayacak

Bu nedenle size HP USB Disk Depolama Formatı Aracı ile USB'den Windows'u nasıl hayata geçireceğiniz konusunda rehberlik ettik. Ayrıca, "Norton Ghost'un hayalet windows 7'ye nasıl yapacağı", "yazılım tarafından Windows'u hayaletle hayata döndürme"
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.958 Toplam

Standart Cevap: USB Bellek Biçimlendirilemiyor Sorunu ve Çözümü

usb / cd üzerınde hıren bootcd nasıl

Oluşturulur Hazırlık: 1 GB Kapasiteli bir USB veya boş CD Hazırlamanız gerekir.

Yöntem 1: Grub4Dos'u kullanma

1. Adım : Hiren'in BootCD'ini indirin. Şunları yapabilirsiniz [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] son sürümü

Adım 2: indirin ve bilgisayarda Grub4Dos yükleyin. Şunları yapabilirsiniz [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] Grub4dos komutları en son sürümünü.

3. Adım: USB'yi bilgisayarınıza takın ve Grub4Dos'u açın.

- USB'de gereksiz dosyalar varsa, USB'yi biçimlendirelim ve yönetici olarak açalım.

Adım 4: USB'de Dos ortamını ayarla bygrub4dos

- Grub4Dos'u Yönetici olarak açın. Programın arabirimi:

1. USB'nizi seçin.

2. TEK DISK TÜRÜ (MBR) SEÇIN VEYA YENIDEN YÜKLEMEK IÇIN YENILE'YI TIKLAYIN.

3. Seçilen USB için Dos oluşturmak için Yükle'yi tıklayın.

- 30 saniye bekleyin, ardından siyah bir tablo oluşturun -> bu tablodan çıkmak için Enter tuşuna basın.

5. Adım: Verileri USB'ye kopyalayın. Dosya aşağıdakileri içerir: grub4dos'daki menu.lst ve grldr; Windows menüsü, otomatik

çalıştırma, Hiren BootCD'deki HBCD klasörü USB için Hiren'in Boot CD'sini nasıl oluşturacağınızdır, bunu bir CD ile yapmak için BurnCDCC'yi Hiren'in Boot'ta kullanabilirsiniz. Bu dosyayı çalıştırabilir ve otomatik olarak çalıştırmak için iso dosyasına gidebilirsiniz.

Yöntem 2: Yumi çoklu önyüklemeyi kullanma

1. Adım: Yumi'nin en son sürümünü buradan indirebilirsiniz .

Adım 2: Yumi üzerinde manipülasyonlar.

1. Oluşturulması gereken USB'yi seçin.

2. Hiren'in Önyükleme CD'sini seçin.

3. Hiren'Boot'un iso dosyasına gidin.

4. Oluştur -> İleri'yi tıklayın.
    Ve bitiriyoruz!
    AlıntıAlıntı