[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
Taşınabilir oyun konsolları alanında farklılık yaratabilecek ürünlerle karşımıza çıkan mobil teknoloji geliştiricisi PGS, geçtiğimiz günlerde tanıttığı Android tabanlı oyun konsolu PGS Hardcore, bilgisayar oyunlarını cebinizde taşımanızı sağlıyor.
[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Daha evvelden tanıttığı Android tabanlı işletim sistemine sahip PS Vita ve Nintendo 3Ds benzeri cihazlarla adını duyuran firma, bugüne kadar ki en iddaalı mobil oyun konsoluPGS Hardcore projesine yaklaşık olarak 2 yıl evvel başlamıştı. Windows 10 ve Android Marshmallow 6.0 işletim sistemlerinin her ikisine de sahip olan ürün 1920×1080 pikselFull HD çözünürlüğe sahip, 5.9 inç büyüklükte IPS LCD ekran ile karşımıza çıkıyor. Intel Atom Cherry Trail ve Mediatek Helio işlemci yonga setlerine sahip olan üründe grafik çipi olarak Intel HG Graphic ve Mali T800 grafik çipi yer alıyor.
[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Bu işlemci yonga setilerini 8GB RAM ile destekleyen firma, ürünün dahili depolama birimini ise Windows 10 işletim sistemi için 128 GB, Android işletim sistemi için ise 32GB olarak belirlemiş.
2 parça kasanın özel kızak sistemiyle birleştirilmesiyle oluşan cam ve titanyum malzemeye sahip oldukça şık bir kasa tasarımına sahip olan üründe tıpkı Nintendo 3D S’de olduğu gibi bir alt ve bir üst olmak üzere 2 adet ekran yer alıyor. 6800 MAH kapasiteye sahip oldukça iyi bir pil ile beslenilen ürün 319$ fiyat etiketi ile ön satışa sunulmuş durumda.
[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Firma bu ürünle birlikte PGS Hardcore’a göre biraz daha düşük donanım özelliklerine sahip olan PGS Lite modelini de satışa sunmaya hazırlanıyor. Ürünlerin işlemci yonga seti bakımından herhangi bir farklılığı olmamasına rağmen PGS Lite modelinde 1280×720 piksel HD çözünürlüğe sahip, 5.5 inç büyüklükte ekranın ve 4080MAH kapasiteli pilin yer alıyor olması, ürünün PGS Hardcore’a göre daha düşük bir model olduğunu ortaya koyuyor. PGS Lite hakkında ise henüz açıklanan bir fiyat bilgisi bulunmuyor.