turk-dreamworld.com Sitesine Hoþgeldiniz.

8 sonuçtan 1 ile 8 arasý
    TDW Team-S-Mod. usta_399 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    2.973 Toplam

Thumbs up [Windows 10] Winsows 10 S Hakkýnda önemli detaylar

Microsoft dün itibariyle yeni seri ürünlerini tanýttý. Markanýn yaptýðý tanýtýmlarda dikkat çeken ilk ürün Surface Laptop modeli oldu. MacBook serilerine rakip olarak gösterilen ve çýkýþ yaptýðý andan itibaren satýþ rakamlarýnýn yükselmesi beklenen yeni seri [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]modelinin ise birçok ilke imza attýðýný ekleyelim. Yeni modelin öne çýkmasýný saðlayan ilk özelliði ise modelin iþletim sistemi oldu. Windows 10 S olarak adlandýrýlan yeni seri iþletim sistemi markanýn eðitim temalý ilk serilerinden de biri olmayý baþardý.

Windows 10 S Nasýl Farklarla Geliyor?

Dediðimiz gibi Windows 10 S eðitim odaklý bir iþletim sistemi olacak. Bu nedenle eðitim kurumlarýn sahte Windows ya da eski Windows sürümlerinin kullanýlmasý yerine bu sürümün kullanýlmasý önerilecek. Fiyatýnda bu noktada biraz daha düþüþ olmasý bekleniyor. Ýþletim sisteminin özelleþtirilmiþ olan yetenekleri ise genelde eðitim amaçlý olarak oluþturulmuþ durumda. Bu noktada amacýnýn dýþýna çýkmamasý ve tamamen korunaklý bir iþletim sistemi olmasý için Microsoft bu seriyi sadece Windows Store ile sýnýrlý tutacak.

Windows Store uygulamalarý dýþýnda farklý bir uygulama çalýþtýramayacak olan Windows 10 S bir nevi Apple’ýn içe dönük iþletim sistemi yapýsýný benimsemiþ diyebiliriz. Bu þekilde casus ve zararlý yazýlýmlardan tamamen arýnmasýnýn saðlanacaðý belirtilen yeni seri iþletim sisteminin kullaným açýsýndan ise bu detaylarla beraber biraz ek*** kalabileceði düþünülebilir. Fakat güvenlik için aldýðý önlemlerin iþletim sistemini boðmasýný istemeyen Microsoft’un ek olarak yeni uygulama serileri sunmasý bekleniyor. Yani bir nevi kullanýcýlarýn dýþarýdan herhangi bir uygulamaya ihtiyaçlarý kalmamýþ olacak.
    Özel Yazýlým Destekleri

Uygulama kýsmý bir yana dursun yeni iþletim sisteminde yine eðitim odaklý özel programlarýn kullanýlmasý da gündemde. Microsoft Teams adý verilen uygulamada bunlardan ilki olacak. Uygulama sayesinde eðitimciler sýnýflarda öðrencilerle beraber eðitim gruplarý oluþturarak birlikte çalýþma ortamýný hazýrlayabilecekler. Bunun için Windows 10 S içerisinde beraber gelen uygulamayý kullanmak yeterli olacak. Ekstra bir uygulama ihtiyacý bulunmuyor. Bir nevi bu yönüyle Chrome OS modeline rakip olunmuþ olunacak.

Ekstra Programlarla Beraber Geliyor

Windows 10 S serisini tercih eden kullanýcýlar için Windows özel eðitim serileri de sunuyor. Öncelikle iþletim sisteminin beraberinde Office 365 eðitim sürümlerini ve eðitim setlerini 1 yýl ücretsiz olarak kullanýma çaðacaðý belirtildi. Bunun dýþýnda Minecraft eðitim sürümü oyununu da yine iþletim sistemiyle beraber verecek olan yapým. Bu oyunun ücretsiz olarak geçerli olacaðý sürenin de yine 1 yýl olduðunu belirtti. Bu süre sonunda kullanýcýlarýn mutlaka ücret ödemeleri gerekiyor. Aksi halde üyelikler sonlandýrýlýyor.

Windows 10 S Ne Zaman Çýkýyor?

Sadece [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz] modellerinde yer almayacak olan iþletim sisteminin çýkýþ tarihi konusunda net bilgi verilmedi. Sadece çýkýþýn yaz aylarýnda yapýlacaðý yaný kýsa bir süre kaldýðýnýn üzerinde duruldu. Fiyat ve benzeri sürüm gibi detaylarý da firmanýn açýklamasý bekleniyor.

Microsoft, bugün Windows 10’un yeni bir sürümünü piyasaya sürüyor: Windows 10 S. Windows’u düþük donaným ve özelliklere sahip cihazlar ayný zamanda eðitim pazarý için daha basit hale getiren Microsoft, böylece Chrome OS‘un karþýsýna çýkýyor. Kýsaca özetlemek gerekirse, Windows 10 S, eðitim odaklý ucuz Windows bilgisayarlara yüklü olarak gelecek.

Normal Windows 10’dan en büyük farký ise tamamen Windows Maðazasý odaklý çalýþmasý. Yani kullanýlacak tüm uygulamalar sadece maðazadan indirilebilecek. Farklý kaynaklardan uygulama yükleme imkaný ortadan kaldýrýlmýþ. Ayný zamanda oturum açma iþlemi de kýsaltýlmýþ. Diðer iyileþtirmeler arasýnda, önceden yapýlandýrýlmýþ seçeneklere sahip bir USB sürücü kullanan makinelerin kurulumunu yapma olanaðý bulunmakta. Windows 10 S kolaylýkla anahtarý algýlar ve okul için tüm ayarlarý hazýrlar.

AlýntýAlýntý

0 Bu Konu icin
    2.973 Toplam

Standart Cevap: Winsows 10 S Hakkýnda önemli detaylar

Microsoft, yeni Surface dizüstü bilgisayarý haricinde yeni iþletim sistemi Windows 10 S’i de tanýttý. New York’ta düzenlenen etkinlik kapsamýnda duyurulan Windows 10 S, Google’ýn Chrome OS iþletim sistemini hedef alýyor. Bütçe dostu dizüstü bilgisayarlarda ve tabletlerde kullanýlacaðý açýklanan iþletim sistemi, sadece Microsoft’un maðazasýndaki Windows uygulamalarýný çalýþtýrýyor.

Windows Maðazasý’nda bulunmayan bir uygulamayý kullanmaya çalýþýrsanýz Windows 10 S ile kullanýlan uygulamalarýn Windows Maðazasý’ndan alýnmasý gerektiðini belirten bir anýmsatýcý görünüyor. Bazý durumlarda, benzer uygulamalar kategorisi veya Windows Maðazasý’nda bulunan belirli bir uygulama için bir öneri görmek mümkün. Güvenliðe ve üstün performansa yönelik geliþtirilen Windows 10 S’te Windows 10 Pro’nun özelliklerinin birçoðu bulunuyor. Ancak güvenlik ve performans için sadece Windows Maðazasý uygulamalarýný çalýþtýrýyor ve varsayýlan tarayýcýsý olarak Microsoft Edge‘i kullanýyor. Öðrenci ve öðretmenlerden ilham alýnarak geliþtirilen Windows 10 S’in okullar için en iyi Windows sürümü olduðu belirtiliyor. Uygun bir fiyat karþýlýðýnda kullanýcýlar istedikleri taktirde Windows Maðazasý üzerinden Windows 10 Pro’ya da geçiþ yapabiliyor. Öðrencilerin Windows 10 Pro’ya geçiþ için herhangi bir ücret ödemeyeceklerini ve Office 365 uygulamalarýnýn da öðrenciler ve öðretmenler için ücretsiz olduðunu belirtelim. Windows 10 S’in yaz aylarýnda piyasaya sunulacak uygun fiyatlý dizüstü bilgisayarlarda yüklü gelmesi bekleniyor.

Microsoft, Windows 10'un yeni bir sürümünü baþlattý. Windows 10 S olarak adlandýrýlan bu yazýlým, öncelikli olarak eðitim sektörü için bütçeli bilgisayarlara yönelik geliþtirilmiþ.
    Windows 10 S, düþük donaným gereksinimleri ve daha küçük kurulum boyutu ile düþük uç bilgisayarlarda çalýþabilmesi için hýzlandýrýlmýþ ve daha hýzlý çalýþacak þekilde tasarlanmýþ. Oturum açma iþlemi, ayný donanýmdaki Windows 10 Pro'dan daha hýzlý ve önyüklemesi yaklaþýk 15 saniye sürüyor.
    Okullar ayrýca, bir USB sürücüsü ile birden fazla cihazý yapýlandýrabilecek. Önceden yapýlandýrýlmýþ seçenekleri kullanarak, sürücüyü yalnýzca bir Windows 10 S sistemine takmak, PC'yi önceden yapýlandýrýlmýþ ayarlara göre ayarlamasýna neden olur.

Ancak Windows 10 S ve Pro arasýndaki en büyük farklardan biri, Windows 10 S'in yalnýzca Windows Maðazasý’ndaki uygulamalarý çalýþtýrmasýdýr. Geliþtiricilerin mevcut uygulamalarý sunmasý ve kullanýcýlarýn bunlarý yüklemesi için Windows Maðazasý'ný kullanmasý gerekecek. Her zamanki gibi, Microsoft Store'daki tüm uygulamalarý kendi kontrolünde tutacak.
    Windows 10 S, bu yaz 189 dolarla baþlayan fiyatlarla yeni eðitim bilgisayarlarýnda görünecek ve Minecraft'a ücretsiz abonelik, Eðitim Sürümü ve Microsoft Teams ile Eðitim için ücretsiz Microsoft Office 365 de dahil olacak. Þu an hakiki Windows Pro bilgisayarlarý kullanan okullar, Windows 10 S'yi ücretsiz alacaklar.
    AlýntýAlýntý

0 Bu Konu icin
    2.973 Toplam

Microsoft, dün önemli miktarda sýzdýrýlmýþ yeni Yüzey Dizüstü [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz] ancak þaþýrtýcý kýsmý, donaným deðil, her ne kadar þýk ve etkileyici olsa da. Evet, öyle görünüyor [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz] bu tüketici (ý varsayalým) ürün sadece uygulamalar, Windows Store'dan yüklenebilir saðlayan OS'nin yeni sürümü ile nakliye olduðu gibi, Windows 10 S haberlerle.
    [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]
    Donaným olarak bir alüminyum bloðundan (çok Apple benzeri bir videoda gösterildiði gibi) öðütülmüþ ve iþlemci için ýsý borularý bu kadar ince yapmak için alt kasada öðütülmüþ, ancak laptop kuþkusuz hissedecektir. Kullaným sýrasýnda sýcak dokunur (olumlu bir þey olarak sahnede bahsedilen bir gerçektir). Avuç içi dayanaðý / klavye, çýplak metal ve plastik olmaktan ziyade Alcantara adý verilen bir kumaþ malzemede kaplanmýþtýr. Anlamýn deðiþtiði gibi, sýcaklýðýn (kelimenin tam anlamýyla) ve kumaþ yüzeyinin kombinasyonu yeni dizüstü bilgisayarý çok kolay hissettiriyor.
    [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]
    Neyse ki (Bence zaten) eski Surface dizüstü bilgisayarýn tuhaf esnek menteþesi geleneksel tasarýmýn lehine - ve onunla önceki tasarýmdaki hava boþluðu arasýnda gitti. Bu yeni Yüzey için belirtilen özelliklerin arasýnda, PixelSense ekraný "þimdiye kadar bir dizüstü bilgisayarda en ince LCD dokunmatik panel" ve çok etkileyici bir 14.5 saatlik pil ömrü vardý. Bekleme güç tüketimi etkili bir þekilde sýfýr olarak tanýmlandý; bu, bir tür askýya alma durumunun, kullanýlmadýðýnda suyun akmasýný önlemek için standart olduðunu önermektedir. Düþük güçte bir uyku yerine.
    Aracýlýðýyla Görüntü [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]
    Microsoft, Intel Core i5 ve Core i7'nin iki sürümünün bugün baþlayacak ön sipariþ için mevcut olacaðýný ve Core i5 modelinin fiyatýnýn 999 dolar olduðunu açýkladý. (Core i7 sürümünde fiyatlandýrma söz edilmemiþtir.)
    [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz] yeni makineler için aþaðýda belirtilen özelliklere yer verdi:

• Ekran: 13,5 inç Piksel Duyarlý ekran, 10 nokta çoklu dokunuþ
    • Ekran Çözünürlüðü: 2256 x 1504, 201 ppi, En-boy Oraný: 3: 2
    • Yazýlým: Windows 10 S
    • Ýþlemci: 7. Yayýl Intel Core i5 veya i7
    • Depolama: 128GB, 256GB, 512GB Katý Hal Sürücü (SSD)
    • Bellek: 4GB, 8GB veya 16GB RAM
    • Grafikler: i5: Intel HD grafik 620, i7: Intel Iris Plus Graphics 640
    • Ön Kamera: 720p, Windows Merhaba yüz kimlik doðrulamasý
    • Konuþmacýlar: Dolby Audio Premium'lu Omnisonik Konuþmacýlar
    • Baðlantý Noktalarý: Tam boyutlu bir USB 3.0, Mini DisplayPort, Kulaklýk jaký, Yüzey Baðlantýsý
    • Sensörler: Ortam ýþýðý sensörü
    • Güvenlik: kurumsal güvenlik için TPM yongasý
    • Pil Ömrü: 14.5 saat kullaným
    • Kalem: Yüzey Kalemi
    • Aðýrlýk: 2,76 lbs
    • Boyutlar: 12.13 inç x 8.78 inç x 0.57 inç

Aracýlýðýyla Görüntü [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]
    Burada Windows 10 S sorunundan bahsedecek olursak kýsaca editörlük yapacaðým. Microsoft, bir okul için mantýklý bir uygulama paketi sunuyorsa eðitim için bu kýsýtlama mantýklý olabilir, ancak tüketiciler þüphesiz kendi cihazlarýndan daha fazla esneklik isteyecektir. Bu, Windows'un Starter Edition'dan bile geçmiþten daha az tüketici dostu olmasý nedeniyle, çalýþan uygulamalarýn sayýsýný kýsýtlamýþ, ancak provenansýný sýnýrlamýþtýr.
    AlýntýAlýntý

0 Bu Konu icin
    2.973 Toplam

Google, Windows 10 S'den Memnun Olduðunu Açýkladý

Bir Google yöneticisi, Microsoft'un yeni Windows 10 S'i için bakýn neler dedi!

Sadece bir kaç gün önce, Microsoft eðitim sektörü için Windows 10 S'yi ve surface Laptop'u açýkladý. Ayrýca farklý üreticilerin Windows 10 S ile çalýþan dizüstü bilgisayarlarý 189$'dan baþlayan fiyatlarla piyasaya sürülecek.

Microsoft, Windows 10 S ile eðitim sektörüne yardým etmek istiyor. Windows'un daha kullanýþlý, güvenli ve sade bir sürümü olan Windows 10 S, sadece Windows Store'da yayýnlanan uygulamalarý çalýþtýrabilecek, sadece Microsoft Edge ve Bing'i tarayýcý ve arama motoru olarak kullanabilecek.

Þimdiyse Google'ýn yöneticisi Microsoft'un en son hareketi üzerine yaptýðý yorumda Google'ýn yaklaþýmýný doðruladýklarýný iddia etti.
    Businerr insider'a konuþan, G Suite'in baþkan yardýmcýsý Prabhakar Raghavan, Google'ýn yakalaþýmýný diðer þirketlerin benimsemesinden mutlu olduðunu söyledi. Google'ýn bu rekabetten çok rahatsýz olmadýðýný söyleyen Raghavan, Surface Laptop'un eðitim sektörünü hedef alýyor olmasý Google'ýn doðru yönde hareket ettiðini doðrular nitelikte olduðunu söyledi ve ekledi:

"Yaklaþýmýmýzýn bu þekilde doðrulandýðýný görmek beni mutlu etti. Eðitim sektörü her zaman basitliði talep etmiþtir. Þimdiyse Microsoft ile birlikte bu konuda haklý olup olmadýðýmýzý göreceðiz."

Genel olarak Chromebook'un elinde bulundurduðu eðitim sektöründe Windows 10 S'in nasýl bir performans göstereceðini hep birlikte göreceðiz. Þunu da ekleyelim, Windows'un bu sürümü Win32 uygulamalarýný aslýnda çalýþtýrabiliyor, yapýmcýlarýn tek yapmasý gereken Desktop App Bridge'i kullanarak programlarýný dönüþtürmek.
    Surface Laptop müþterileri isterlerse bu yýlýn sonuna kadar ücretsiz olarak Windows 10 Pro'ya geçiþ yapabilirler, ancak eðer bu süreyi geçerlerse 49$ ücret ödemeleri gerekecek.
    AlýntýAlýntý

0 Bu Konu icin
    2.973 Toplam

Söylentileri ortada dolaþan Windows 10 Cloud iþletim sistemi artýk yeni bir isme sahip. Daha önce [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz] olarak adý açýklanan Microsoft’un yeni iþletim sistemi, düzenlenen etkinlikle birlikte Windows 10 S olarak tanýtýldý. Ancak hemen heyecanlanmayýn Windows 10 S, kullanýcýlara akýllarýný baþlarýndan alacak yenilikler getirmiyor.
    Windows 10 S,yeni bir iþletim sisteminden çok, aslýnda hafif bir sürüm olarak da tanýmlanabilir. Özellikle okullarda eðitim odaklý olabilmesi için yeniden derlenen iþlevsel bir sürüm olan Windows 10 S, ucuz PC donanýmlarýyla piyasaya çýkacak. Windows 10 S sürümünü kullanýrken eðer maharetlerinden memnun kalmazsanýz kullanýcýlara bir defaya mahsus 50$ karþýlýðýnda Windows 10 S sürümünden Pro sürümüne geçme hakký da tanýyor. Bu avantaj öðrenciler için ücretsiz olarak da sunuluyor.

Windows 10 S tarayýcýsýný Chrome Yapamýyorsunuz!

Evet, yeni Windows 10 S iþletim sisteminde tarayýcýlarýmýzý Chrome yapamayacaðýz. Arama motorlarýný da "Google Search" varsayýlan olarak ayarlayamayacaðýz. Ancak Windows 10 Uygulama Marketi üzerinden baþka bir tarayýcý yüklememiz mümkün olabilecek.

Windows 10 S Nedir?

Windows 10 S iþletim sistemi, sadece Windows Uygulama Marketi üzerinde yer alan uygulamalarý çalýþtýrabiliyor. Arayüzü Windows 10 neredeyse tamamen ayný görünüyor. Bu iþletim sistemine Windows 10 Uygulama Marketi dýþýndan programlar ve uygulamalar yüklenmiyor. Bu arada, bulut tabanlý ve hafif bir iþletim sistemi olmasý nedeniyle çok daha çalýþacak olan Windows 10 S, açýlýþ süresi olarak rekorlara imza atabilir çünkü ölçümlenen bu süre, 15 saniye seviyelerinde dolaþýyor.
    Bu arada Windows 10 S için Acer, Asus, Dell, Fujitsu, HP, Samsung ve Toshiba ile iþ birliðine gidileceði de dün yapýlan tanýtýmda açýklandý.

Windows 10'un çarpýcý yeni yüzünün görüntüleri

Windows 10'un yeni akýcý tasarýmýn fotoðraflarý haberimizde. Windows 10'a hangi yenilikler gelecek?

Microsoft bu hafta, Fluent Design olarak adlandýrýlan Windows 10'un tasarým yenileme sürümünü açýkladý. Microsoft'un Fluent Design veya Project Neon kod adlý tasarým yenilemesi, Windows 10 uygulamalarýný tamamen deðiþtirecek ve bunlardan bazýlarýný görünür hale getirecek. Bu yenilik, mevcut sürümlere kýyasla kesinlikle çarpýcý olacak gibi görünüyor.
    Microsoft, bir dizi Windows 10 uygulamasýnda þimdiye kadar gördüðümüz tipik bulanýklýk ve þeffaflýk efektlerine ek olarak, Windows 10 Redstone 3 geliþmeleriyle ilgili çalýþmalarýyla güncellendi. Microsoft, iþletim sisteminde kullanýlabilecek yeni görsel efektler ve animasyonlar da hazýrlýyor.
    Windows Maðazasý, rafine bir arayüz elde eden uygulamalardan biri olacak ve her þey önce daha temiz görünüyor. Þirket, Fluent Design ince ayarlar ile modern bir ara yüzeyi vurgulayan bir ekran görüntüsü de dahil olmak üzere, File Explorer'ýn yeni bir sürümünü hazýrlýyor.

Yeni dosya yöneticisi, Fluent Design ile güncellenen diðer Windows 10 uygulamalarýndan biri ve en iyi konumlara hýzla göz atmak için karanlýk bir kenar çubuðu ve odaklanmanýn açýkça belirtildiði dosya listesiyle mevcut sürümden tamamen farklý görünüyor. Her þey oldukça temiz görünüyor ve bu tasarýma göre bir fare ve klavye ile kullaným için optimize edilmiþ.
    Microsoft ayrýca HoloLens'i bu elden geçirmenin önemli bir parçasý yapacak, bu yüzden tüm yeni uygulamalar Redmond'un devrimci teknolojisini destekleyecek.
    Bir sonraki Windows 10 güncelleþtirmesinin Eylül ayýnda piyasaya sürülmesi bekleniyor.

AlýntýAlýntý

0 Bu Konu icin
    2.973 Toplam

Windows 10 S, Windows 10'un herhangi bir sürümü gibi görünen ve ayný deneyimi hissettiren bir ürün olarak karþýmýza çýkýyor. Ancak önemli bir fark var: Windows 10 S, Windows Maðazasý ile sýnýrlý, yani bir uygulama veya [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz] indirmek istiyorsanýz Resmi Windows Maðazasý'ndan edinmeniz gerekiyor. Bu blogda Microsoft'un bu stratejisini biraz sorgulamak istedik.

Açýkçasý sadece Windows Maðazasý'ndan bir uygulama edinmek, birçok insan için büyük bir sýnýrlama. Windows Store, mevcut haliyle uygulamalar ve oyunlar açýsýndan oldukça çýplak ve iyileþtirilmesine raðmen insanlarýn istediði ve ihtiyaç duyduðu uygulamalarla hala donatýlmadý. Örneðin, [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz] Windows Maðazasý'nda bulunmuyor. Photoshop, Premiere Pro, XSplit veya Steam'de yok.
    Kýsacasý bir sürü eksiði var. Bu nedenle Windows 10 S'deki bu sýnýrlama birçok insan için büyük bir problem teþkil ediyor.

Diðer yandan Windows 10 S'in bu tür uygulamalarý kullanan kiþiler için tasarlanmadýðý belirtiliyor. Okullar ve öðrencilerin, hatta yalnýzca güvenlik geliþtirmelerine ihtiyaç duyanlarýn kullanmak isteyeceði söyleniyor. Fakat Windows 10 S'i tek baþýna satýn alamazsýnýz, belirli cihazlara önceden yüklenmiþ olarak satýn almanýz gerekiyor.

Microsoft'un Stratejisini Deðiþtirmesi Gerekiyor

Microsoft'un stratejisini deðiþtirmesi gerektiðini düþündüðümüz yer de tam olarak burasý. Windows 10 S'in bazý cihazlarda (özellikle düþük özelliklere sahip olanlarda) kullanmak iyidir, ancak insanlarýn kendi indirip kullanmasýna izin vermemek bize kalýrsa kötü bir fikir. Microsoft'un bu noktada büyük bir eksikliði bulunuyor. Windows 10 S'i herkesin indirebileceði ve yükleyebileceði bir "ücretsiz sürüm" haline getirmek daha iyi bir hamle olacaktýr.
    Üstelik bunu yaparsa, Microsoft'un kaybedeceði hiçbir þey yok. Sanýrým kafalarýnda þöyle bir düþünce var: Windows 10 S, Windows Maðazasý'na baðlý kaldýðýnda insanlarýn ihtiyaçlarý doðrultusunda uygulama veya oyun satýn alýp kullanacaðý hesaplanýyor. Microsoft ise bu satýn alýnan uygulamalardan kendince bir pay alacak ve Windows'a yerleþtirilen hizmetler yoluyla para kazanacak. Bu düþünce pek mantýklý gelmiyor, hayýrlýsý diyelim.

Windows'un ücretsiz bir sürümü olarak Windows 10 S'i sunmak, daha fazla insana iþletim sistemini deneme ve ekosistemi tanýma fýrsatý verir. Bir süre sonra beðendikleri takdirde, Microsoft'un talep ettiði gibi 50 dolar ödeyerek tam sürüme de (Windows 10 Pro) geçebilirler. Bu þekilde kullanýcýlar daha fazla Maðaza ile meþgul olur ve daha fazla geliþtirici Windows Maðazasý için uygulama oluþturmak ister. Kýsacasý win-win durumu olur.
    Dürüst olmak gerekirse, Microsoft'un Windows 10 S'in ücretsiz olarak piyasaya sürülmesinden yanayým. Yeni kullanýcýlara eriþim ve Windows Maðazasý ile olan etkileþim bu yolla daha fazla saðlanýr diye düþünüyorum.
    Siz bu konuda ne düþünüyorsunuz?

Windows 10 S Nedir?

Windows 10 S iþletim sistemi, sadece Windows Maðazasý üzerinde yer alan uygulamalarý çalýþtýrabiliyor. Arayüzü Windows 10 neredeyse tamamen ayný görünüyor.
    Bu iþletim sistemine Windows 10 Uygulama Marketi dýþýndan programlar ve uygulamalar yüklenmiyor. Bulut tabanlý ve hafif bir
    iþletim sistemi olmasý nedeniyle daha hýzlý çalýþacak olan Windows 10 S, açýlýþ süresi olarak oldukça tatmin edici görünüyor.

Microsoft'un Yüksek Performanslý ve Güvenli Ýþletim Sistemi

AlýntýAlýntý

0 Bu Konu icin
    2.973 Toplam

Microsoft, Mayýs ayý baþýnda eðitim odaklý olarak duyurduðu [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz] Siçin Windows 10 Pro iþletim sistemine bu yýlýn sonuna kadar ücretsiz olarak yükseltme yapýlabileceðini duyurmuþtu. Görünen o ki þirket, Windows 10 S kullanýcýlarýna biraz daha zaman tanýmak istiyor
    Windows 10 S, Windows 10 Pro sürümüne yükseltme

Mirosoft son olarak, Core i7 Surface Laptop serisinin yeni renk seçenekleriyle 20 ülkede çýkýþýný gerçekleþtireceðini duyurdu. Ayrýca, Windows 10 S’ten Windows 10 Pro sürümüne yükseltme teklifinin ise 31 Mart 2018 tarihine kadar uzatýldýðý belirtildi. Bu tarihten sonraysa kullanýcýlarýn 49 dolar veya daha az bir fiyat ödemesi gerekecek.

Bu arada, Windows 10 S sürümünden Pro geçiþini gerçekleþtirdiyseniz her zaman için 10 S’e tekrar dönme þansýnýz bulunduðunu da belirtelim. Bunun için bir geri kurtarma imajý yeterli oluyor. Hem de bilgisayarýnýz Pro lisansýný da kaybetmiyor. Sadece Windows Maðaza bünyesindeki uygulamalarýn yüklenebildiði iþletim sistemi, Microsoft’un eðitim pazarýnda daha fazla pay elde etmesi için önemli bir araç olarak görülebilir. Tabii ki iþletim sisteminin itici güç için daha fazla cihazda yer almasý gerekiyor.
    AlýntýAlýntý

0 Bu Konu icin
    2.973 Toplam

Standart Cevap: [Windows 10] Winsows 10 S Hakkýnda önemli detaylar

Microsoft'un hafif iþletim sistemi yaratmaktaki üçüncü adýmý hakkýnda bildiklerimiz burada! Microsoft, bir yýl önce Mayýs 2017'de, uzun süre konuþulan Windows 10 S'yi piyasaya sürdü. O günden bu yana, süper baþarýlý Windows 10 ev bilgisayar iþletim sisteminin hafif istemci sürümü, Windows Maðazasý'ndan eriþilemeyen geleneksel eski programlarý kullanmak isteyenlere getirdiði sýnýrlamalarýn bir sonucu olarak birçok eleþtiriyle karþýlanmýþtý.
    Yeni Windows 10 S Hakkýnda Her Þey Burada!

Microsoft, bir yýl önce Mayýs 2017'de, uzun süre konuþulan Windows 10 S'yi piyasaya sürdü. O günden bu yana, süper baþarýlý Windows 10 ev bilgisayar iþletim sisteminin hafif istemci sürümü, Windows Maðazasý'ndan eriþilemeyen geleneksel eski programlarý kullanmak isteyenlere getirdiði sýnýrlamalarýn bir sonucu olarak birçok eleþtiriyle eleþtirilerle karþýlanmýþtý.
    Ýstediðiniz her þeyi indirmenize ve kurmanýza izin vermek yerine, geleneksel Microsoft Windows ekosisteminin izin verdiði gibi, Windows 10 S, kullanýcýlarý Windows 10 Maðazasý'ndaki uygulamalarla kýsýtlar ve bu yaklaþýmýn açýk güvenlik avantajlarý olsa da, geleneksel PC kullanýcýlarýna göre bu hiçte iyi bir fikir deðil.
    Ýþte bu yüzden Microsoft, Windows 10 S kullanýcýlarýnýn kullanmasý için Windows 10 temel sürümüne dönme seçeneði eklemeyi düþünüyor. Bu artýk sýnýrlanmak istemeyen kullanýcýlar için müthiþ bir haber! Son halinin nasýl görüneceðini tam olarak bilmiyor olsak da, kullandýðýnýz Windows 10 sürümüne baðlý olarak, bu modun kapatýlmasýnýn ücretsiz olacaðý anlaþýlýyor. Bu geliþmeyle ilgili olarak, Windows 10 S'nin mevcut durumunda kullanýlmasýnýn özel avantajlarý ve dezavantajlarýný öðrenmek için makalemizi okumaya devam edin.

Windows 10 S Çýkýþ Tarihi ve Fiyatý

Windows 10 S orijinal olarak 2 Mayýs 2017'de piyasaya sürüldü.Önümüzdeki birkaç ay içinde "Bahar Creator’s Update" adý verilen ve Windows 10 S modu bulunduran güncelleme ile çok yakýnda 10 S kullanan daha fazla cihaz görebileceðiz. Microsoft’un etkinlik davetiyesinin adý â€ËÅ“#MicrosoftEDU \ 'olarak adlandýrýldý ve yeni iþletim sistemi ile ilgili hedefleri konusunda hiçbir sýkýntý yaþamadý. Windows 10 S bireysel kullaným için mevcut olmayacak, onun yerine eðitimdeki Bilgi Teknolojisi yöneticilerinin yaný sýra maðazalarda ve internette bulunan dizüstü bilgisayarlarda bulunacak. Google’ýn Chromebook'larýnýn olaðanüstü bir baþarý elde ettiði yerde Windows 10 S’in eðitim sektörüne odaklanmasý hiçte tesadüf gibi durmuyor.

Windows 10 S’in Fiyatý
    Windows 10 S'nin bir maliyeti yoktur.Daðýtýmý da, donaným yapýmcýlarý tarafýndan desteklendiði göz önüne alýnýrsaücretsiz olmasa bile normal Windows 10’dan daha ucuz olacaktýr. Kýsacasý, büyükihtimalle Windows 10 S için ödeme yapmayacaksýnýz, fakat onu çalýþtýran donanýmiçin ödeme yapacaksýnýz. Dell, HP, Asus, Acer ve Lenovo'nun da dahil olduðubilgisayar üreticileri, þu anda Windows 10 S-destekli dizüstü bilgisayarlarýnýpiyasaya sürdü. Fiyatlarý ise kabaca 800₺’den baþlamakta, 1200₺’ye kadarvarmakta.
    Microsoft'un Windows 10 S'yi Windows 10'uniçinde bir moda dönüþtürmeyi hedeflemesinin gündeme gelmesiyle Microsoft'un kendi dijital maðazasýnda yeralmayan programlarla uyumluluðun ortaya çýkmasýný isteyen kullanýcýlar için iseek bir yazýlým maliyeti olacak.
    Windows 10 Home kullanýcýlarý bu ücrettenmuaf olsalar da, Pro kullanýcýlarýnýn, tartýþmalý "S Modu" ndançýkmak için 49 Dolar ödemeleri gerektiði iddia ediliyor.

Windows 10 S Nedir?

Söylediðimiz gibi, Windows 10 S, Windows 10'un daha hafif, ayrýþtýrýlmýþ bir sürümüdür. Özellikle, iþletim sistemi yalnýzca Microsoft’un Windows Maðazasý'ndan indirilen uygulamalarý ve iþletim sistemiyle beraber gelenleri destekliyor.
    Yalnýzca Microsoft tarafýndan onaylanan uygulamalarý indirebilen bir Windows size tanýdýk deðil mi? Microsoft'un, Windows 8 RT ve Windows 8 ile yaþadýðý çalkantýlý günlerden bu yana, bu yaklaþýmda ustalaþtýðýna inanýyor.
    Windows 10 S ile ilgili iyi olan þey þu ki, Windows 10 Pro'nun 30 - 40 saniyelik baþlatma süresinin aksine Windows 10 S 5 saniyenin altýnda bir baþlatma süresine sahip. Sadece bu deðil, tüm bir sýnýftaki öðrenciler için ayarlarýn (Wi-Fi, web kamerasý, vb.) yapýlandýrýlmasý, dizüstü bilgisayarlarýnýn her birine bir USB bellek takmak kadar kolaydýr.
    Google’ýn Chrome Ýþletim sistemi ile rekabet halinde olan Microsoft, elbette Windows 10 S’i daha güvenli bir bilgisayar iþletim sistemi olarak da konumlandýrdý.
    Bununla birlikte, virüslere karþý dayanýklýlýðý, çoðunlukla Microsoft tarafýndan onaylanmayan uygulamalarýn yüklenememesinin sonucu diyebiliriz. Tarihsel olarak, virüslerin güvenilir olmayan internet indirmelerinden çýktýðýný hepimiz biliyoruz.
    Windows 10 S'de Microsoft Store'da bulunmayan bir uygulama olmasý gerektiðini düþünürseniz, Windows 10 S'den Windows 10 Pro'ya geçebilirsiniz. Windows 10 S Modu yayýnda olduðunda, Windows 10 Home lisansý kullanan hiç kimseden ücret alýnmayacaktýr.Daha yakýn zamanda Microsoft, Windows 10 Pro Yükselticileri'nin Windows 10 S'e geri taþýnmasýný mümkün kýldý. Ayrýca Microsoft þimdi, Windows 10 Lean Mod üzerinde çalýþýyor. Bununla birlikte, Windows 10 S çalýþtýran cihazlarda neler görmeyi bekleyebilirsiniz? Edge tarayýcý, OneNote ve Windows Mürekkep hepsi varlar. Bunun dýþýnda Standart Filmler ve Groove Müzik uygulamalarýnýn yaný sýra Haritalar ve Posta ve Takvim de olacak.
    Kýsýtlamalarýna raðmen, Windows 10 S hala Dosya Gezgini'ne sahiptir ve önceden yüklenmiþ olan hafif iþletim sistemiyle gelen dizüstü bilgisayarlarýn birçoðu daha küçük kapasiteli SSD'lerle birlikte gönderilse de, Microsoft'un OneDrive Files gelecekteki tanýtýmý size daha fazla depolama sunabilir. Ayrýca bu bulutta depolanan içerikler yerel olarak depolanmýþ içerikle ayný þekilde görüntülenir.
    Her þey göz önünde bulundurulduðunda, Windows 10 S'nin varlýðý konusunda hala soru iþaretleri var. Neyse ki, bu eleþtirilere hitap eden yeni geliþmeler (umarýz devam eder) ortaya çýktýkça, iþler daha da iyiye gidebilir.
    AlýntýAlýntý