Blackberry Mayýs Ayý Android Güvenlik Yamasýný Daðýtmaya Baþladý

Geçtiðimiz yýllarda üretmeye baþladýðý Android iþletim sistemli telefonlar ile eski günlerine dönmeye çalýþan Blackberry, yayýnladýðý güncellemeler ile telefonlarýnýn arkasýnda olduðunu gösterdi.

Kendi iþletim sistemini kullanan nadir firmalardan bir tanesi olan Blackberry, Android iþletim sistemi karþýsýnda piyasada Blackberry OS ile yer edinememiþ ve Windows Phone gibi bir anda çöküþe geçmiþti. Herkes firma battý derken Blackberry hiç beklenmedik bir anda Android iþletim sistemine sahip yeni telefonlarýný piyasaya sundu ve eski þaþalý günlerine geri dönmek istediðinin sinyallerini verdi.
Blackberry çizgisini koruyarak ve yeni teknolojiye ayak uydurarak kaliteli telefonlarýný Android iþletim sistemi ile kendine has arayüz ve uygulamalar ile beraber piyasaya sundu. Bir çok firmanýn aksine cihazlarýnýn arkasýnda olduðunu belirten Blackberry, cihazlarýna verdiði Android sürümü ve güvenlik yamalarý ile de bunu kanýtlýyor.

Eðer sizde BlackBerry Priv, DTEK50 veya DTEK60 modellerinden bir tanesine sahipseniz Mayýs ayý güvenlik yamasýnýn her an akýllý telefonunuza gelebileceðini unutmayýn. Kanadalý þirket geçtiðimiz günlerde yaptýðý Android Güvenlik Bülteni'ni Mayýs ayý içerisinde yayýnladý ve bu yazýda çoklu güvenlik açýklarýyla ilgili bilgilere yer verdi.
Güncellemenin, Android tarafýndan desteklenen ve Blackberry maðazalarýndan satýn alýnmýþ bir BlackBerry akýllý telefonu hedeflediðini unutmayýn. Taþýyýcý markalý telefonlar, güncelleme tarihlerine baðlý olarak güncellemeleri daha geç alabilir. Google tarafýndan düzeltilen güvenlik açýklarýndan farklý olarak BlackBerry, kullanýcýlarýnýn ve araþtýrmacýlarýn rapor ettiði bazý güvenlik açýklarýný da düzeltti. Blackberry tarafýndan daðýtýlmaya baþlanan bu güncelleme ile düzeltilen her þey hakkýnda daha fazla bilgi için hafta sonu Kanadalý þirketinin yayýnladýðý Android Güvenlik Bültenini okumayý unutmayýn.