turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2. sayfa - 3 sayfa var BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
24 sonuçtan 11 ile 20 arası
    TDW Team-S-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

Standart Cevap: İOS macOS Sierra hakkındaki önemli detaylar

Apple, bugün, macOS High Sierra’nın altıncı beta sürümünü geliştiriciler için yayınlamasından sadece bir hafta sonra yedinci beta sürümünü yayınladı. Kayıtlı Apple geliştiricileri, Mac App Store yazılım güncelleme menüsü üzerinden veya [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]‘nden macOS High Sierra Beta 7‘yi şimdi indirebilirler.macOS High Sierra, macOS Sierra’da tanıtılan yeni depolama, video ve grafik teknolojisi üzerine kurulu özelliklere dayanan yeni macOS sürümü. Beraberinde Apple File System (APFS), High Efficiency Video Codec (HEVC), VR ve harici GPU’ları destekleyen Metal’in güncellenmiş bir versiyonunu getiriyor.[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Yerleşik uygulamalar için ise irili ufaklı pek çok geliştirme ve yenilikler mevcut.macOS High Sierra’nın herkese açık final sürümü bu sonbaharda yayınlanacak ve yazılım o zamana kadar, kayıtlı Apple geliştiricileri ve [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]kullanıcılarıyla birlikte test edilmeye, geliştirilmeye devam edecek.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

Apple, bugün, macOS High Sierra’nın yedinci beta sürümünü geliştiriciler için yayınlamasından sadece bir hafta sonra, yine geliştiriciler için sekinci beta sürümünü yayınladı. Kayıtlı Apple geliştiricileri, Mac App Store yazılım güncelleme menüsü üzerinden veya [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]‘nden macOS High Sierra Beta 8‘i indirebilirler.macOS High Sierra, macOS Sierra’da tanıtılan yeni depolama, video ve grafik teknolojisi üzerine kurulu özelliklere dayanan yeni macOS sürümü. Beraberinde Apple File System (APFS), High Efficiency Video Codec (HEVC), VR ve harici GPU’ları destekleyen Metal’in güncellenmiş bir versiyonunu getiriyor.[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Yerleşik uygulamalar için ise irili ufaklı pek çok geliştirme ve yenilikler mevcut.macOS High Sierra’nın herkese açık final sürümü bu sonbaharda yayınlanacak ve yazılım o zamana kadar, kayıtlı Apple geliştiricileri ve [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]kullanıcılarıyla birlikte test edilmeye, geliştirilmeye devam edecek.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

Apple, macOS High Sierra’nın sekizinci beta sürümünü geliştiriciler için yayınlamasından sadece dört gün sonra, yine geliştiriciler için dokuzuncu beta sürümünü yayınladı. Kayıtlı Apple geliştiricileri, Mac App Store yazılım güncelleme menüsü üzerinden veya [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]‘nden macOS High Sierra Beta 9‘u indirebilirler.macOS High Sierra, macOS Sierra’da tanıtılan yeni depolama, video ve grafik teknolojisi üzerine kurulu özelliklere dayanan yeni macOS sürümü. Beraberinde Apple File System (APFS), High Efficiency Video Codec (HEVC), VR ve harici GPU’ları destekleyen Metal’in güncellenmiş bir versiyonunu getiriyor.[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

Apple, [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız], [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] ve [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]güncellemelerinin yanı sıra, geliştiricilerin Mac, iPhone, iPad, Apple Watch ve Apple TV için uygulama geliştirilmesine olanak tanıyan Xcode Mac uygulamasının en yeni sürümünü, Xcode 9’u yayınladı.
    Xcode 9, Swift 4’ü ve iOS 11, watchOS 4, tvOS 11 ve macOS High Sierra için makine öğrenimi için yeni Core ML framework ve artırılmış gerçeklik için ARKit dahil olmak üzere uygulamaların geliştirilmesi için gerekli tüm SDK’ları beraberinde getiriyor.Xcode 9, yerel Markdown desteği ve kod aracılığıyla daha hızlı gezinme ile yeni bir yapı tabanlı editör içeriyor. Ek olarak Swift, Objective-C, C, C ++, Interface Builder (Arayüz Oluşturucu) ve daha fazlasıyla çalışan dahili yeniden yapılandırmaları içeriyor.Metal için yeni hata ayıklayıcıları olduğu gibi, iOS ve tvOS cihazları için daha hızlı arama ve kablosuz hata ayıklama özelliği de Xcode 9 ile Xcode’a eklendi. iOS oyun alanı şablonları artık hem Xcode hem de Swift Çocuk Oyun Alanları’nda çalışıyor ve Xcode sunucusu yerleşik olarak sunuluyor. Bu nedenle ek olarak macOS sunucusunu kurmanıza gerek kalmıyor.GitHub için daha iyi işbirliği ve kod yönetimi için entegre çalışan yeni bir kaynak kontrol navigasyonu var ve Simulator daha gerçeksi bir cihaz gibi davranmak üzere güncellenmiş. Artık aynı anda birden fazla cihazı simüle edebiliyor.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

macOS High Sierra final sürümü, uzun bir beta sürecinin ardından yayına girdi. iPhone 8 tanıtım etkinliğinde bugün çıkış yapacağı da resmi olarak duyurulan macOS High Sierrayayınlanmasının ardından merak edilen tüm soruları cevaplamış oldu. Yeni işletim sisteminin getirdiği yenilikler saymakla bitmeyecek cinsten.
    Kullanıcı deneyimini bir hayli arttıran önemli değişiklikleri getiren Apple’ın, başta güvenlik olmak üzere değişiklikleri de epey bir konuşulacağa benziyor.

macOS High Sierra Önemli Sistem Değişiklikleriyle Geliyor

Daha önceki yazılarımızda da bahsettiğimiz gibi yeni işletim sisteminin önemli birçok değişikliği bulunuyor.

• Değişen ve güvenliği artan Safari
    • Fotoğraflar uygulamasının yenilenmesi
    • Notlar uygulamasında düzenleme
    • iCloud sisteminde değişim
    • APFS depolama sistemi
    • 265 video formatı
    • VR desteği

Bu değişiklikler hakkında detaylı bilgi MACOS SİERA bağlantısında. Bunun dışında yeni sürümü destekleyen cihazlar ve yeni sürümün nasıl yükleneceğine bakmak gerekiyor.

macOS High Sierra Destekleyen Cihazlar

MacBook

• MacBook 2009 son seri veya daha yeni olan tüm modeller
    • MacBook Pro 2010 ortası ya da daha yeni modeller
    • MacBook Air 2010 sonu ya da yeni modeller

Mac

• Mac Mini 2010 ortası ve yeni modeller
    • iMac 2009 sonu ve daha yeni model
    • Mac Pro 2010 ortası veya daha üstü

macOS High Sierra Nasıl Yüklenir?

macOS High Sierra
    yükleme işlemine geçmeden önce, cihazınızı her ihtimale karşı yedeklemeyi unutmayın. Geçiş sürecinde bir sıkıntı yaşanırsa yedekleriniz sayesinde kayıpsız yükseltme yapabilirsiniz.

• İlk işlemde Mac cihazınızdan App Store uygulamasına girmeniz gerekiyor.
    • Buradan yeni sürümün sayfasına gitmeniz gerekiyor. macOS High Sierra bağlantısına doğrudan [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] ulaşabilirsiniz.
    • Bu sayfada “indir” butonunu kullanmanız gerekiyor. MacOS Yükle dosyası, uygulamalar klasörüne indiriliyor.
    • İndirmeden sonra inen dosyayı yönetici olarak çalıştırıp yükleme işlemine geçiyorsunuz. Yönergeleri uygulamanız yeterli.

Not: 8.8 GB boş alanınız olduğundan ve en az OS X 10.5 sürümü kullandığınızdan emin olun.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

Apple, yeni [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] işletim sistemini yayınlamasından yalnızca iki gün sonra, yaklaşmakta olan macOS High Sierra güncellemesinin ilk beta sürümünü geliştiriciler için yayınladı.
    macOS High Sierra 10.13.1 beta 1, uygun konfigürasyon profili yüklenmiş olan Mac’lere Mac App Store’un Yazılım Güncelleme menüsü üzerinden veya Apple Developer Center’dan indirilebilir.
    macOS High Sierra’nın ilk betasının hangi iyileştirmeleri getirdiği henüz belli değil ancak hata düzeltmeleri ve GM sürümünün piyasaya çıkması ile halka açık final sürümünün yayınlanması arasında tespit edilen sorunlar için performans geliştirmeleri içerdiğini düşünüyoruz.
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Güncelleme, Apple’ın bir sonraki macOS High Sierra sürümü için ertelediği iMessages için iCloud saklama alanı gibi özellikleri veya yeni emoji setlerini içeriyor olabilir.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

Apple’ın yeni iOS sürümü olan iOS 11’in Halka açık olan Public Beta sürümlerini iOS cihazlarına artık kullanıcılar tarafından da ücretsiz olarak yüklenebiliyor. İşte iOS 11’in Public Beta sürümlerinin yüklenişi.Öncelikle
    her iOS sürümü ile çalışan iPhone, iPad ve iPod touch modelleri iOS 11 sürümünü desteklemiyor. iOS 11’in Public Beta sürümlerinin yüklenebileceği iOS cihazları ise şöyle;

iPod Touch Modelleri
    .

iPod Touch 6. Nesil

iPad Modelleri
    .
    12.9 inç iPad Pro 1. Nesil
    .
    12.9 inç iPad Pro 2. Nesil
    .
    10.5 inç iPad Pro
    .
    9.7 inç iPad Pro
    .
    iPad 5. Nesil
    . iPad mini 2.
    Nesil
    . iPad mini 3.
    Nesil
    . iPad mini 4. Nesil

iPhone Modelleri .
    iPhone 5s

. iPhone SE.
    iPhone 6
    .
    iPhone 6 Plus
    .
    iPhone 6s
    .
    iPhone 6s Plus
    .
    iPhone 7
    .
    iPhone 7 Plus
    .
    iPhone 8
    .
    iPhone 8 Plus
    Eğer ki yukarıda yer alan Apple cihazlarına sahipseniz

iOS 11’in Public Beta sürümlerini denebilirsiniz. iOS 11 Public Beta sürümünü cihazınıza yüklemeden önce iTunes üzerinden ve iCloud üzerinden yedek almanız sizin yararınıza olacaktır.
    Ayrıca Public Beta sürümleri fazla hata içerdiği için birincil cihazlarınız yerine ikincil cihazlarınıza kurmanızda yarar var.

iOS 11 Public Beta Sürümlerini Cihazınıza yüklemek için;

Adım 1. iOS 11 sürümüne güncelleme alacak olan cihazınızdan [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] adresini Safari internet tarayıcısıyla ziyaret edin.
    Adım 2.
    Açılan sayfada Sign Up butonuna dokunun.

Adım 3.
    Apple Halka Açık Beta programına katılmak için Apple kimliğinizle giriş yapın.

Adım 4.
    Sözleşmeyi kabul edin.

Adım 5.
    iOS butonuna dokunun.

Adım 6.
    iOS cihazınızı bağlamak için gelen butona tıklayın.

Adım 7.
    Profili indir seçeneğine tıklayın.

Adım 8.
    Açılan profil yükleme ekranında sağ alt köşede yer alan Yükle seçeneğine dokunun.

Adım 9.
    Açılmış olan izin sayfasında da yükle seçeneğine dokunun.
    Adım 10. Son olarak açılan sayfada tekrar yükle seçeneğine dokunun.
    Adım 11. Profil yüklendikten sonra iOS cihazınızı yeniden başlatmak için yeniden başlat seçeneğine dokunun.
    Adım 12.
    iOS 11 Public Beta sürümünü yüklemek istediğiniz iOS cihazınız yeniden başladıktan sonra
    Ayarlar
    > Genel > Yazılım Güncelleme adımlarını takip ederek Güncellemeleri Kontrol Et seçeneğine tıklayın.

Adım 13.
    İndir ve Yükle seçeneğine tıklayın.

Adım 14.
    Açılan Şartlar ve Koşullar sayfasında Kabul Ediyorum seçeneğine tıklayın ve başlayan indirme işleminin sona ermesini bekleyin.

Adım 15.
    İndirme işlemi tamamlandıktan sonra iOS 11 Public Beta sürümünün yüklenmesi için Şimdi Yükle seçeneğine dokunun.

iOS 11’in Public Beta sürümlerini artık cihazınız otomatik olarak alacak. Orta hıza sahip bir kablosuz bağlantıda
    iOS 11 Public Beta sürümlerinin yüklenme süresi yaklaşık olarak 30- 35 dakika arasında değişiyor.
    Gerçekleştirilen bu işlemle birlikte artık başka hiçbir işlem yapmandan sadece
    Ayarlar
    > Genel > Yazılım Güncelleme adımlarını izleyerek iOS 11 yüklü olan cihazınızı en güncel Public Beta sürümüne güncelleyebiliriniz.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

Apple bugün, yeni macOS High Sierra güncellemesinin ikinci beta sürümünü, ilk macOS High Sierra 10.13.1 beta 1’i yayınlamasından bir ve yeni High Sierra işletim sistemini piyasaya sürmesinden yalnızca iki hafta sonra yayınladı.macOS High Sierra 10.13.1 beta 2, [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] (Apple Developer Center) veya geçerli konfigürasyon profilinin yüklü olduğu Mac’e Mac App Store’un Yazılım Güncelleme menüsü üzerinden şimdi indirilebilir.[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    macOS High Sierra 10.13.1, hata düzeltmeleri, performans iyileştirmeleri, güvenlik geliştirmeleri ve baştan aşağıya pek çok değişiklik üzerine yoğunlaşıyor gibi görünse de, deli yüz, pasta, pretzel, t-rex, kusan yüz gibi yeni Unicode 10 emojilerini kullanıma sunuyor.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

Apple bugün gece saatlerinde, yeni macOS High Sierra güncellemesinin üçüncü beta sürümünü, [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]‘yi yayınlamasından bir haftadan az bir sonra ve yeni [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]ni yayınlamasından yaklaşık bir ay sonra kullanıma sundu.
    macOS High Sierra 10.13.1 beta 3, Apple Geliştirici Merkezi’nden uygun konfigürasyon profilinin yüklendiği Mac’e Mac App Store’un Yazılım Güncelleme menüsü üzerinden veya yine doğrudan Apple Geliştirici Merkezi’nden şimdi indirilebilir.

macOS High Sierra 10.13.1, hata düzeltmeleri, performans iyileştirmeleri, güvenlik yükseltmeleri ve diğer pek çok değişikliklere yoğunlaşıyor gibi görünse de ilk olarak iOS 11.1 beta 2 ile görülen Unicode 10 emoji serisini Mac’lere getiriyor.
    Yeni emojiler macOS High Sierra 10.13.1 ve iOS 11.1 ile birlikte watchOS 4.1’de de kullanıma sunulacak.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

Apple’ın yeni işletim sistemlerinin hala stabil olmadığını söylemek gerekiyor. Kararlı sürümler yayınlandı ve kullanıma girdi. Fakat buna rağmen yeni sürümlerde sorunlar devam ediyor. Şimdiye kadar iOS 11 işletim sisteminde sorunlar yaşandığını görmüştük. Genel kullanımlarda ve bazı ayarlarda ciddi sorunlar yaşandığı ve iOS 11 kullanımının bir türlü kararlı hale getirilemediği biliniyor. Apple bu sorunu çözebilmek için güncellemelerine devam ediyor ve iOS 11 işletim sistemi için ciddi bir ilerleme sağlanmış durumda. Fakat yaşanan sorunlar sadece iOS 11 işletim sistemi için geçerli değil. Bunun yanı sıra bir diğer yeni yazılım olan macOS High Sierra içerisinde de sorunlar yaşandığı belirtiliyor.
    macOS High Sierra İçin Güncellemeler Hazırlanıyor

Bu kez macOS High Sierra sistemi üzerinde ortaya çıkan sorunların ise bildirim sorunları olduğu açıklandı. Aslında iOS 11 serisinde de yaşandığını duyduğumuz sorun, macOS High Sierra kullanıcılarının bildirimleri çok geç almasına neden oluyor.
    Sadece bilgisayarın bildirimleri değil, cihaz eşleştirmelerinde de benzeri sorunlar yaşandığı belirtiliyor. Özellikle iPhone ile Mac eşleştirmesi yapıldıktan sonra macOS High Sierra, mesaj bildirimlerinin ve benzeri bildirimlerin çok geç gelmesi sorunu ile karşı karşıya kalıyor. Yeni sürümün güncellemelerinden sonrada bu sorunun giderilemediği görülüyor.

Yani şu an için beta sürecinde de bildirim sorunları giderilebilmiş değil. Yeni beta sürümleri içerisinde bu konuya ilişkin herhangi bir düzenleme yayınlanmamış olmaması da kafaları karıştıran detaylardan bir tanesi. Yeni işletim sistemi sürümünün ilk büyük güncellemesinin ardından sorunun çözülebileceği beklentisi var.

Fakat ardı ardına gelen sorun haberleri de düşündürücü değil demek yanlış olacak. Hemen hemen her yeni yazılımda Apple tarafından açıklanmamış olsa da sorunlar yaşandığını görüyoruz. iOS 11 sürecinden sonra yaşanan bu aksilikler nasıl giderilecek? Güncellemeleri görmemiz gerekecek.
    AlıntıAlıntı

2. sayfa - 3 sayfa var BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu