turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2 sonuçtan 1 ile 2 arası
    TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Standart Superleague Formula Haberleri

Şampiyona Assen’de 4/5 Haziran’da yapılacak ilk yarışla başlayacak. İngiliz pilot Craig Dolby geçen iki sezonu da ikinci sırada bitirmişti ve bitirilmemiş işini tamamlamak için 2011’de Superleague Formula’da olacağı açıklandı. Craig Dolby, “Superleague Formula’da bitirilmemiş bir işim var. Şampiyonluğa çok yaklaştığım iki sezonu geride bıraktım. 2011’de tek bir hedefim var; podyumda bir basamak daha üstte olmak” dedi. Dolby, sözlerine şöyle devam etti:

“Kış sezonunda 2011’in son detayları belli oldu. En önemli kararlardan biri benim için Alan (Alan Docking Racing) ile devam etme kararı idi. Birçok teklif geldi diğer takımlardan ama biz bir aile gibi olduk ve takımımla devam etmeye karar verdim. Takım olarak her zamankinden daha fazla şampiyon olmak istiyoruz. Görünen o ki diğer tüm pilotlar da Superleague Fomula’da şampiyon olmak hedefinde ve heyecanlı. Bu ailenin bir parçası olduğum için çok mutluyum”.

John Martin, 2011’de devam edecek ikinci pilot ve o da aynen takım arkadaşı Dolby gibi bu sezon hedefini çok net ortaya koydu:

“V12 motorlu aracımın direksiyonuna tekrar oturmak için sabırsızlanıyorum” diyen Avusturalyalı pilot, sözlerine söyle devam etti: “2010 sezonununa Navvara’da bir yarış ve Süper Final galibiyeti ile başlamıştım. Sezonu 6 yarış, 10 podyum, 2 pole pozisyonu ve 6 kez ilk sırada yarışa başlama hakkıyla bitirdim. Şüphe yok ki sezonu başladığım gibi bitirmiş olsaydım şampiyonada iddialı bir aday olurdum. Bu sene takvim çok ilgi çekici; Rusya, Çin, Brezilya ve Orta Doğu... Hepsinin dışında evime çok yakın olan Yeni Zelanda’da da yarışacak olmanın heyecanından bahsetmeden edemeyeceğim. Yeni Zelandalılarla biz Avusturalyalılar arasında sıkı bir bağ vardır ve beni destekleyeceklerine eminim. Onlara unutulmayacak bir yarış hafta sonu yaşatmak istiyorum.”

Yarış birincilikleri bulunan Alman pilot Max Wissel de, 2011’de Superleague Formula Dünya Kupası’nda yerini alıyor.

Superleague Formula’ya merhaba diyeceği açıklanan son pilot ise yeni bir isim; Filip Salaquarda. Çek pilot Atech Reid GP takımı ile başarılı bir kış test sezonu geçirdi ve sezona hazırlanmaya devam ediyor.
    AlıntıAlıntı

TDW Team-Co Admin as11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    680 Toplam

Standart Cevap: Superleague Formula Haberleri

Superleague Formula Assen Pisti'nde Başlıyor

Hollanda'nın ünlü Assen TT Pisti, Superleague Formula Ülkeler Kupası 2011'in
    açılış yarışına ev sahipliği yapacak. İlki 2008 senesinde organize edilen şampiyona, 2011 itibari ile dördüncü sezonuna başlıyor. Dünyanın en iyi pilotları 4.2 litre, V12 Superleague Formula araçları ile sezon boyunca büyük bir mücadele sergileyecek ve 300 km'ye ulaşan hızlarda yarışacaklar. Türkiye'den sadece Galatasaray'ın katıldığı organizasyonda, Galatasaray'ın pilotu Andy Soucek olacak.

Assen pistinde başlayacak mücadelenin ardından şampiyona Belçika, Rusya, Brezilya, Çin, Orta Doğu ve Yeni Zelanda'ya gidecek.

Otomobillerin bu seneki muhteşem görünüşleri ülke bayrakları ile süslenecek. Pilotlar otomobilleri ile takımlarını ve ülkelerini de onore edecek. Eşit güçlerdeki otomobillerle yarışacak pilotları birbirlerinden kendi yetenek ve hızları ayıracak. Ve tabii bir de şansları!

Geçen sezonu ikinci sırada bitiren İngiliz pilot Craig Dolby, damalı bayrağı SF İngiltere - Tottenham Hotspur aracı ile ilk sırada görecek pilotlar arasında kesinlikle favori isimlerden biri.

Griddeki diğer otomobiller Türkiye ile birlikte Avusturya, Belçika, Brezilya, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Almanya, Hollanda, Lüksemburg, İsviçre ve diğerleri olacak.

Superleague Formula Ülkeler Kupası bugün yapılacak serbest antrenmanlarla başlayacak ve takımlarla pilotlar kış testlerindeki performanslarını piste taşıma şansı yakalayacak. Ardından saat 19:00'da araçlar Assen şehrinde cadde şovu yapacaklar ve sonrasında sıralamalar için grupların belirleneceği kura çekilişi yapılacak.

Cumartesi günü sıralamalar çekilişle belirlenen gruplara göre yapılacak. Ve Pazar günkü ilk yarışta ilk sırada yer almak için çeyrek,yarı final ve final mücadeleleri yaşanacak.

Pazar günü her biri 40 dakika sürecek iki yarış yapılacak. İlk yarışta grid dizilişi sıralama turlarına gore yapılacakken ikinci yarışta grid, ilk yarış sonucuna göre araçların tersten dizilmesi ile şekillenecek. Böylelikle ilk yarışın en hızlı isminin ikinci yarışta en arkadan start alması ile çok heyecanlı bir yarış izlettirilecek.

Hafta sonunun en çok puan toplayan 8 otomobili, Süper Final'e kalacak ve ikinci yarışın hemen ardından piste yeniden çıkacaklar. 5 turluk Süper Final yarışında birinci olan pilot 100.000 Avro'luk çekin sahibi olurken ikinci pilot 50.000 ve üçüncü olan pilot 10.000 Avro kazanacak. İlk altı otomobil para ödülü kazanma şansı yakalayacak.

Craig Dolby SF İngiltere - Tottenham Hotspur:

"Superleague Formula'da henüz bitmemiş bir işim var. İki sezondur çok yaklaştığım şampiyonluğu almak istiyorum. 2011'de tek hedefim, sezon sonunda podyumun en üst basamağında olmak. Tüm takımlar en üst seviyede performans ortaya koyacaklar, bunu biliyorum. Bizleri güzel bir sezon bekliyor olacak" dedi.

John Martin, SF Avusturalya:

"V12 motorlu aracımın direksiyonuna tekrar oturmak ve motorun kükreyen sesini duymak için sabırsızlanıyorum. 2010 sezonuna, Navvara'da, bir yarış ve Süper Final galibiyeti ile başlamıştım. Tüm sezon boyunca 6 yarış, 10 podyum, 2 pole pozisyonu ve 6 kez ilk sırada yarışa başlama hakkıyla bitirdim. Kesinlikle daha güçlü bir şampiyon adayı olabilirdim. Bu sene takvim çok ilgi çekici; Rusya, Çin, Brezilya ve Orta Doğu. Hepsinin dışında evime çok yakın olan Yeni Zelanda'da da yarışacak olmanın heyecanından bahsetmeden edemeyeceğim. Yeni Zelandalı'larla biz Avusturalyalı'lar arasında sıkı bir bağ vardır ve beni destekleyeceklerine eminim. Onlara unutulmayacak bir yarış hafta sonu yaşatmak istiyorum. Artık otomobillerimizde ülkelerimizin bayraklarının renkleri de olacak ki bu beni çok heyecanlandırıyor."

Frédéric Vervisch, SF Lüksemburg:

"Atech Reid GP ile tüm sezonluk bir anlaşmaya imza attığım ve SF'da tüm sezon yarışacağım için çok mutluyum. 2010 sezonunun sonunda sadece birkaç yarışa katılmış olsam da ilk 10'da sezonu tamamladım. Üç kez podyuma çıktım ve bir kez Süper Final kazandım. Bu sezon ilk yarıştan itibaren yarışabileceğim ve eminim ki daha çok podyumda olacağım."

Yarışlar Galatasaray TV ve Sports TV'den yayınlanacak olup, ilk yarış
    05.06.2011 Pazar günü saat 14:00 de gerçekleşecek.
    AlıntıAlıntı