[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

Apple kullanıcılarının vazgeçilmezi olan Apple Maps (Apple haritalar) uygulamasına artık şirketler eklenebiliyor. Şirketinizin bulunduğu yeri ve şirketinize ait bilgileri Apple Maps’e nasıl ekleyebileceğinizi öğrenmek için okumaya devam ediniz.

Apple’ın ekim ayında devreye soktuğu Apple Maps Connect özelliğini bize hatırlatan Yusuf ÜLKÜ’ye teşekkür ediyoruz.

Apple Maps Connect nedir?

Maps Connect kısaca harita bağlantısı diyebileceğimiz bir sistem. Bu sistemle işyerlerinizi Apple Maps (Apple harita) üzerinde işaretleyebiliyorsunuz. Bu özellik uzun zamandır bir çok ülkede kullanılıyordu. Ama ülkemizde yeni kullanılmaya başlandı. Bu yüzden firmalar için en kısa sürede Apple maps connect işlemlerini yapmak, müşteri kazanmak adına çok önemli.

Yukarıdaki resimde teknik servis aramasında Ankara’da çıkan firmalar görünüyor. Bu firmalar Apple Maps Connect bağlantısını yapmış firmalar.

Apple Haritalar’a şirketinizi nasıl ekleyeceksiniz?

Apple Maps Connect’e firma eklemek çok kolay. Aşağıda bunu adım adım anlattık:
Adım 1: Bu adrese adresine tıklayın: [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
Adım 2: Apple kimliğiniz ile giriş yapın yoksa bir Apple kimliği oluşturun.

Adım 3: Bu adımda “İşletmemi Ekle” yazısına tıklayın.

Adım 4: Bu adımda kullanım koşullarını kabul etmeniz gerekiyor. İsterseniz, bu sözleşmeyi mail adresinize gönderebilirsiniz.
Bu sözleşmede şunu kabul ediyorsunuz:

Şunları da kabul eder ve garanti edersiniz:
(a) içerik sağladığınız işletmenin veya mekanın sahibinin siz olduğunu ve/veya Apple’a İçerik sağlamak için yasal yetki ve haklara sahip olduğunuzu;
(b) Apple’a sağladığınız tüm bilgilerin ve İçeriğin, elinizdeki bilgiler çerçevesinde güncel, doğru, kesin ve tam olduğunu ve tüm değişiklikleri veya güncellemeleri hemen Apple’a bildireceğinizi.

Bu da önemli:
11. Fesih. İstediğiniz zaman istediğiniz nedenle hesabınızı feshetmeyi ve/veya Hizmetleri kullanmayı bırakmayı seçebilirsiniz. Apple, kendi tercihleri doğrultusunda hesabınızı istediğiniz zaman feshedebilir veya askıya alabilir. Hesabınızın feshinden sonra, Maps Connect sitesine ve Hizmetlere erişme ve bunları kullanma hakkı dahil olmak üzere Apple tarafından size verilen tüm haklar ve lisanslar geçersiz olacaktır. “
Sözleşmenin tamamını okumanızı öneririm. Sözleşmede size yöneltilebilecek her hangi bir ücret vs.. yok.
Adım 5: Kayıt işlemlerini tamamlayalım:

İşletmemi ekle yazısına tıklayın.

Okuduktan sonra, kullanım koşullarını kabu ediyorum kutusunu seçin ve Kabul et yazısına tıklayın.

Buraya adresinizi yazın ama olmuyorsa çok uğraşmayın. Bir sonraki adımda size düzeltme hakkı veriyor.

Yeni yer ekle yazısına tıklayın.

Adresinizi girin ve telefonunuzu doğru olarak girin. Sizden doğrulama kodu istenecek.

Kategorilerinizi doğru olarak girin.

Telefonun doğru olduğundan emin olun. Açık olduğunuzu işaretleyin.

Telefon numaranıza kodu şimdi almak istiyorsanız Beni şimdi ara yazısına tıklayın. Daha sonra doğrulamak için Daha sonra doğrula yazısına tıklayın. Apple haritalarda görünmek için doğrulamayı mutlaka yapmalısınız.

Tam adresi girin.

İğneyi dibinden tutarak, tam işletmenizin kapısına bırakın.

Çalışma günlerinizi ve saatlerinizi ayarlayın
.

Websitenizi yazın. Diğerleri zorunlu değil. Ama varsa yazmayı ihmal etmeyin.İŞLEM TAMAM!
Eğer bu adımları başarı ile tamamlayıp, doğrulama kodunu da girdiyseniz, işletmeniz Apple Haritalar’da görüntülenmeye başlayacaktır. Bu biraz zaman alabilir.