CarPlay‘i iPhone‘unuzla ayarlama

Belirli araçlarda ve müzik sistemlerinde yol tarifi almak, arama yapmak, mesaj gönderip almak ve daha fazlası için CarPlay'i kullanabilirsiniz.

CarPlay'i kullanmak için iPhone 5 veya sonraki bir modeli kullanmanız gerekir. Ayrıca, [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]destekleyen bir bölge ve Siri'nin açık olduğundan emin olun. Siri'yi açmak için Ayarlar > Genel > Siri'ye gidin.

CarPlay'i ayarlama

1. Aracınızın ve müzik sisteminizin[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]desteklediğinden emin olun
  2. iPhone'unuzu CarPlay USB bağlantı noktasına takın. USB bağlantı noktasında, CarPlay veya akıllı telefon simgesi içeren bir etiket bulunabilir. CarPlay Ana ekranı görünmezse aracınızın ekranındaki CarPlay logosunu seçin.
    • Aracınız CarPlay'i kablolu bir çözüm üzerinden destekliyorsa iPhone'unuzu aracınızın USB bağlantı noktasına takın. USB bağlantı noktasında, CarPlay veya akıllı telefon simgesi içeren bir etiket bulunabilir.
    • Aracınız kablosuz CarPlay'i destekliyorsa, CarPlay'i ayarlamak için direksiyondaki Sesle Denetim düğmesini basılı tutun. Alternatif olarak, aracınızın kablosuz veya Bluetooth eşleme modunda olduğundan emin olun. Ardından iPhone'unuzda Ayarlar > Genel > CarPlay > Kullanılabilir Arabalar'a gidin ve aracınızı seçin. Daha fazla bilgi için aracınızın kullanıcı kılavuzuna bakın.

3. Aracınızın çalıştığından emin olun.
  4. Siri'ye ne istediğinizi söyleyin. Bu işlemi birkaç şekilde yapabilirsiniz:
    • iPhone'unuzun Ana Ekran düğmesini, müzik sisteminin ekranında Siri görünene kadar basılı tutun. Ardından ne istediğinizi söyleyin.
    • Varsa aracınızın direksiyonundaki Sesle Denetim düğmesini basılı tutun. Ardından ne istediğinizi söyleyin.

Yardım alma

CarPlay beklediğiniz şekilde çalışmazsa aşağıdakileri kontrol edebilirsiniz. Her adımdan sonra CarPlay'i kullanmayı yeniden deneyin.

1. Sirinin açık olduğunuzdan emin olun
  2. İPhonenizi ve aracınızı yeniden çalıştırın. Kullandığınız araca bağlı olarak CarPlay'i açtığınızda CarPlay Ana ekranını görebilirsiniz. CarPlay Ana ekranını görmüyorsanız, aracınızın ekranında CarPlay logosunu arayın.
  3. Mümkünse iPhone'unuzu aracınızdaki farklı bir USB kapısına bağlayın.
  4. Farklı bir Lightning - USB kablosu deneyin. [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] kullandığınızdan emin olun.
  5. [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] güncelleyin.
  6. Yardım için aracınızın kullanma kılavuzunu inceleyin. Müzik sisteminizin firmware güncellemelerini yüklemeniz gerekebilir.

Hem [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]hakkında hem de [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] hakkında daha fazla bilgi edinin.