turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

5 sonuçtan 1 ile 5 arası
    TDW Team-S-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

Thumbs up Linux Nane 18.2'ye yükseltme

Artık Linux Mint 18 ve 18.1 sürümlerini 18.2 sürümüne yükseltmek mümkündür.

18.2'ye yükseltme nispeten kolaydır.

Güncelleme Yöneticisi'nde, mintupdate ve mint-upgrade-info'un yeni bir sürümünü kontrol etmek için Yenile düğmesine tıklayın. Bu paketler için güncelleme varsa bunları uygulayın.
    "Düzenle-> Linux Nane 18.2 Sonya'ya Yükselt" i tıklayarak Sistem Yükseltmesini başlatın.

Ekrandaki talimatları izleyin.

Yapılandırma dosyalarını saklayıp değiştirmeyeceğiniz veya değiştirip değiştirmeyeceğiniz sorulduğunda, bunları değiştirmeyi tercih edin.
    Yükseltme tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

ilave bilgi

• Linux Mint 18.2'de daha yeni bir çekirdek bulunur ancak bu yükseltme sizin yerinize çekirdeği değiştirmez. Bu sadece sizin yapmanız gereken bir karardır.
    • Aynı görüntü yöneticisi veya yazılım seçimi için de geçerlidir. Brasero kaldırılmayacak ve MDM LightDM için sizin adınıza geçmeyecek. Bu değişiklikleri yapmaya karar verebilirsiniz, ancak kesinlikle yapmanız gerekmez.
    • Yükseltmeden önce ekran koruyucusunu devre dışı bırakmanız önerilir. Ekran koruyucu, yükseltme sırasında etkinleştirilirse yeniden oturum açamazsanız, CTRL + ALT + F1 tuşlarıyla konsola geçin, oturum açın ve "killall cinnamon-screensaver" yazarak (veya "killall mate-screensaver" yazın). Oturumunuza dönmek için CTRL + ALT + F7 veya CTRL + ALT + F8 tuşlarını kullanın.

MDM'den LightDM'ye geçiş

Uyarı: Bu, acemi kullanıcılar için önerilmez.

Önce, bir terminalde aşağıdaki komutları yazarak LightDM'yi yükleyin:

• Apt kurulum kaygan greater lightdm lightdm ayarları apparmor

Varsayılan ekran yöneticisi seçmeniz istendiğinde LightDM'i seçin.
    Ardından MDM'yi kaldırın ve bir terminalde aşağıdaki komutları yazarak yeniden başlatın:

• Mdm'yi kaldırmak apt.
    • Sudo yeniden başlat

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] feed'i aracılığıyla bu girdiye verilen yanıtları takip edebilirsiniz .
    Sonuna kadar atlayıp bir yanıt bırakabilirsiniz. Pingleme şu an için izin verilmiyor.

130 Responses to "Linux Nane 18.2'ye yükseltme"

• M4cr0 says:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Bu, Sürüm'den güncellemeye-var olanın hızlı dönüşümüdür. Çok teşekkürler!
    • Heedermann : [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] 21:01
      Oscar iyi yapılmış bir iş için verildiyse, sizi aday göstereceğim!
      Harika başarılarınız için tebrikler!
    • Paul diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]17.3'ten 18.3'e yükseltmek istiyorum, çünkü sistemi yeniden yüklemeye veya kaybetmeye gerek yok zaten yine bunu yapmak için?
      Clem tarafından düzenleyin: Merhaba Paul, [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] .
    • Zepeto :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]@Paul Zaman yolculuğu artık 6 ay sonra ilk adım olurdu
    • [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] says: [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız][Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
      Bu, 5 yaşındaki ThinkPad W520 cihazımda harika çalışıyor. Bunu kapıdan çıkarma işi için sağol. En son 4.10.0-26 çekirdeğindeyim ve yumuşak yelken açıyor.
      LightDM'de arka plan görüntüsü gibi tüm ayarlarımı dikkate almam için "yüksek kontrast" ı etkinleştirmek zorunda olduğumu fark ettim.
    • [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Sevgili Linux Nane ekibi. Bu yeni sürümde bluetooth düzgün çalışıyor mu? Hem linux nane eşi 18.1 dizüstü bilgisayarın bluetooth hoparlörleri de dahil olmak üzere hem android hem de cep telefonlarına bağlanmakta sorun yaşadım. Çok teşekkürler!
    • Superkey : [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] 21.31'de
      Bu sürüm için Clem ve ekibe teşekkürler. Her şey olması gerektiği gibi çalışıyor. Notların LightDM'in varsayılan olduğunu söylediğini biliyorum, ancak herkes LightDM'ın nasıl çalışılacağını bana söyleyince MDM kullanmaya devam ediyor. Ayrıca xscreensaver hala kilit ekranımdadır.
      Clem tarafından düzenle: Merhaba, LightDM ile ilgili bilgiler yukarıda blog yazısında yazılmıştır. Xscreensaver ile ilgili olarak, lightdm'ye taşındıktan sonra onu light-locker ve light-locker-ayarları ile değiştirmeye karar verebilirsiniz. Yine, sahip olduğunuz bir seçimdir, istemiyorsanız geçiş yapmak zorunda değilsiniz.
    • Nomen luni : [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] 16.44
      @ Paul-
      İşte 17.3'ten 18'e yükseltme yöntemi. Sonra puan güncellemelerini ayrı ayrı uygulamak zorundasınız. Çoğumuz (kendim de dahil), 17'den 18'e yükseltme sorunları yaşadı ve sonuç olarak yeniden yüklemenizi öneririz. Buna karşılık 18.1 ila 18.2 gibi güncellemeler genellikle basit ve acısız.
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    • Nomen luni : [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] 21.45'te
      PS Nice sürümü bu güncellemeyi nokta çıkarmadan sonra çok erken alıyor!
    • Heedermann : [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] 21.47'de
      @Paul (# 3)
      Bu talimatları kullanarak 17.3'ten 18'e yükseltebilirsiniz: [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
      Ardından, yukarıda bu sayfada anlatıldığı gibi 18'den 18.2'ye yükseltebilirsiniz.
    • Alindt :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Sadece 18.2'ye yükseldi ve talimatlara göre LightDM'e geçti. Şimdi sistem dosdoğru Tarçın'a giriyor (MDM'de başka bir masaüstü yöneticisi kullanıyor olsam da), oturum açma penceresi yok, hiçbir şey yok.
      Ayrıca, '/ tmp / chrome' zaten var ve oluşturulamadı (!) Nedeniyle düzgün başlatılamadığımı söyleyen önemli bir hata açılır penceresine sahibim
      Harika…
      Not: 18.2'ye en azından bu yükseltme benim .bashrc dosyasını 18.1 gibi silmedi ...
    • Gary Gate diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Harika! İyi işi devam ettirin!
      Sanırım Avrupa'daki aynalar güncellenmeden önce biraz zaman alıyor.
    • Morff says: [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] 17:18
      18.1'den 18.2'ye yükselttikten sonra Masa Üstü Simgeleri kayboldu ve sağ tıklama ile bağlam menüsü elde etmek mümkün değildir. Tarçın üzerinde Im. Burada ne oldu?
    • Tom diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
      18.1'den 18.2'ye yükseltme, sorunsuz ve kusursuz bir şekilde gitti - Başka bir harika Sürüm için TEŞEKKÜRLER, btw'den çok memnun kaldım: En son "mintupdate" ve "mint-upgrade-info" 'ları manuel olarak kurduktan sonra Güncelleme Yöneticinizi yeniden başlatmayı ve makinenizi yeniden başlatmayı unutmayın Yükseltme işleminden önce onları yükledikten sonra bir kez veya çalışmayacak - en azından benim için değil
    • Martin diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]"Yapılandırma dosyalarını saklayıp değiştirmeyeceğini mi yoksa değiştirileceği sorulduğunda, bunları değiştirmeyi tercih et."
      Bunu yapmadım, şu anki sürümü tuttum (Utanç bana!)
      Soruyu / işlemi tekrar tetikleyebilir miyim veya doğru yapılandırma sürümlerini nasıl edinebilirim?
      Şimdiden teşekkürler!
      (Güzel güncelleme için çok teşekkürler! Yeni tarçın masaüstünü denemek için sabırsızlanıyorum, yapılan teknik kararların etkisiyle çok ilgileniyorum.)
      Clem tarafından düzenleyin: Bunları bir bulma ile tespit edebilirsiniz ... "sudo updatedb" önce, sonra "bulun dpkg | Grep dpkg-dist $ ". APT'nin daha yeni bir conf dosyası olduğunda ve eskisini korumayı seçerseniz ... eski dosya kalır ve yenisi bir .dpkg-dist sonekiyle oluşturulur. İki dosya arasındaki farkları görmek için diff veya meld kullanın. Örneğin "diff /etc/grub.d/10_linux /etc/grub.d/10_linux.dpkg-dist". Daha sonra conf dosyasının dpkg-dist ile üzerine yazmaya karar verebilirsiniz. Bu örnekte "sudo cp /etc/grub.d/10_linux /etc/grub.d/10_linux.dpkg-old" ve "sudo mv / etc / Grub.d / 10_linux.dpkg-dist /etc/grub.d/10_linux "olarak değiştirildi. Ve uygunsa, örneğin burada grubda, grub menüsünü "sudo update-grub" yeniden yaratmak gibi ek görevleri yerine getirin.
    • Gary Gate diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Pürüzsüz ve kusursuz yükseltme burada da! Teşekkür ederim!
    • Boudha diyor ki: [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] 17.32'de
      Merhaba,
      18.2'ye yükseltme bilgisayarımda görünmüyor, neden böyle bir fikriniz var?
      Harika iş btw ve teşekkürler
    • PG diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Burada çalışmıyorum.
      18.2'ye yükseltme seçeneği yenilendikten / komut satırından güncellendikten sonra görünmez. Sistem güncel.
      Linux Nane Kullanımı 18.1 Serena.
      Ana [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
      Baz [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    • Jacek :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Nane 18.1 Xcfe var ve menü seçeneğini göremiyorum:
      "Düzenle-> Linux Mint 18.2 Sonya'ya Yükseltme".
      Biraz daha beklemek mi yoksa kurulumumda bir sorun var mı?

AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

Standart Cevap: Linux Nane 18.2'ye yükseltme

• Nomen luni : [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] 23.59'da
      @ Jacek -
      Güncellemelerin tüm Minyon aynalarına yayılması 12 saate kadar sürebilir, bu yüzden hayır, kurulumunuzda bir sorun olması muhtemel değildir ve seçenek bugün veya yarın görünmelidir.
    • Janni :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Müthiş iş, düzgün yükseltme yollarının hızlı sunumu. Norveç'ten bir milyon teşekkürler!
    • [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Tebrikler Nane Takımı serbest bırakıldı!
      Tarçın 3.4'de özleyeceğim tek şey, Windows Vista'daki küre gibi biraz panelden çıkmış olan menü uygulaması için bir düğmeye sahip olmanın tematik ihtimalidir ...
    • Superkey :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]MDM'den LightDM'ye geçişle ilgili bölümü kaçırıp kaçırmadım bilmiyorum ama her nasılsa benim için çalıştı, Teşekkürler Darphane TEAM !!!
    • Vince :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Nane 18.1 kullanıyorum, Güncelleme yöneticim "Linux Nane 18.2'ye Uprgade" Düğmesini göstermiyor ... Aynaları bile değiştirdim ve yenilendi; ancak hiçbir şey görünmedi. Konsol yoluyla yükseltmenin yolu var mı?
    • Magni says:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Bu sürümde çalışan herkesi tebrik ederim.
      Yalnızca kullanıcı autologin LM18.2 sistem ayarlarından yönetmek için herhangi bir yolu var mı merak ediyorum? "Oturum Açma Penceresi" ve "Kullanıcılar ve Gruplar" a hiçbir başarı gözetmeden baktım.
      Terminali kullanarak bir geçici çözüm buldum:
      sudo nano /etc/lightdm/lightdm.conf
      yazmak
      [Koltuk: *]
      autologin-guest = false
      autologin-kullanıcı = your_user autologin
      -user-timeout = 0
      Kaydetmek (Ctr + X, Y tuşuna basın, Enter)
      reboot
    • Gabriel :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Owwwww !!!! Excelente Linux! : *: *
    • ESD :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Tek soru: 18.1'den 18.2'ye yükseltmeyi denesem bile, RAM gereksinimlerinin 1 GB RAM (maksimum mümkün) ile daha eski bir 32-bit bilgisayarım varsa, RAM gereksinimlerinin iki katına çıktıklarını görüyorum.
      Teşekkür ederim ve Ekip her zaman olduğu gibi, Linux Nane iyi!
      Clem tarafından düzenleyin: 1GB RAM (KDE'yi değilseniz de) Tamam. Her koşulda gereksinimler çarptı (daha uzun sürmedi) fakat eğer Darphane 18.1'i sorunsuz çalıştırıyorsanız, şeyler 18.2 ile aynı şartlarda çalışmaya devam edecektir.
    • 3s5b4 diyor ki: [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] : 19'da
      18.2 BETA kullanıcısı ne oldu? Güncelleme Yöneticisinde hiçbir "Güncelleme" düğmesi görülmez. Tek yolu, tüm işletim sistemini yeniden yüklemek mi? Veya beta, sadece yazılım güncellemeleri yoluyla resmi sürüm haline gelir mi ??
      Clem tarafından düzenleyin: Eğer BETA'ysanız zaten 18.2 kullanıyorsunuz. Düzeltmeler yazılım güncellemeleri aracılığıyla yayınlanır.
    • Tom diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]@ ESD
      Eğer "Serena" nin 32 bit versiyonunu kullanıyorsanız sorun olmamalı! 64bit sürümünü yükseltmek için bir problem de olmamalı ancak KDE'nin (5) "daha ağır" uygulamalardan birisidir, bu nedenle XfCE gibi "daha kolay" bir Yüzeye geçmeyi düşünebilirsiniz. Sonuç olarak: Bir deneme yapın ve yükseltilen sistemi bir hafta kadar kullanın, bazı gecikmeler veya geçici gecikmeler olup olmadığına bakın
    • Timoteo :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]18.1'den 18.2'ye yükseltmek için yeni Güncelleme Yöneticisi talimatlarını izledikten sonra yeniden başlattı. Tarçın, girişte dört uygulama yüklenemediğini bildirdi: CPU temp, RSS Feed Reader, Rehber Merkezi, VBox Başlatıcı. Yeni çekirdek kurulumuyla devam ettim ve LightDM'e geçtim, sonra eksik applet'leri kaldırıp yeniden yüklemeyi denedim. Şanssız; Yükleyemezler. - Ayrıca: LightDM'e geçtikten sonra, oturum açma ekranından varsayılan kullanıcı adını kaldırmanın bir yolunu bulamıyorum. Güvenlik nedenleriyle, hem boş kullanıcı adı hem de şifre alanları olan bir giriş ekranına başlamak tercih ediyorum. - Bu sorunlar beni şu an kullandığım klonlanmış 18.1'e gönderdi. Aynı: Clem ve en iyisini yaptığınız için Darphane ekibine sahip olan herkes sayesinde ve bu sorunların yakında giderileceğinden eminim.
      Clem tarafından düzenleyin: 18.3'te lightdm-settings'de bu seçenekleri alacağız (LDAP entegrasyonu için gereklidir). Bu arada /etc/lightdm/lightdm.conf dosyasını doğrudan yapılandırabilirsiniz .. Manuel girişin nasıl etkinleştirilebileceğini ve kullanıcı listesini nasıl gizleyeceğinizi görmek için [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] kontrol [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] .
    • Tom says:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]LM en iyi dağıtımıdır!
      18.2 sonya'nın (xfce) beta sürümü üzerindeyim, yeniden yüklemeden sürümüne nasıl yükseltebilirim?
      Clem tarafından düzenleyin: Güncellemeniz gerekmez; düzeltmeler paket güncellemeleri aracılığıyla kullanılabilir. Zaten güncel iseniz, zaten güncelsiniz
    • Hopp says:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Merhaba millet ! Yeni sürümü için teşekkürler!
      Her zamanki soru. Komut satırından nasıl yükseltilir?
      Teşekkürler !
      Clem tarafından düzenleyin: APT kaynaklarındaki kod adını serena'dan sonyaya geçirebilir ve paket güncellemelerini yapmak için APT'yi kullanabilirsiniz. Bu, mevcut tüm güncellemeleri de uygulayacaktır, yalnızca 18.1'den 18.2'ye yükseltmekle kalmaz. İşiniz bittiğinde, grub menüsünü sudo update-grub ile yeniden oluşturun.
    • Mars Bravo :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Baskıdan yükseltme sırasında Tarama'dan XFCE'ye veya Mate'den KDE'ye geçmek mümkün müdür? Veya bir kez seçilen baskıya sıkışmış durumda mıdır ve tam olarak yeniden kurulması gerekiyor mu?
      (Yeniden yüklemek kolaydır, ancak mailsetting'lerin, yer imlerinin ve diğer tüm çeşitli tercihlerin uğraşı değil ...)
      Clem tarafından düzenleyin: Baskınıza ek masaüstleri yükleyebilirsiniz, ancak sürümleri değiştiremezsiniz.
    • Tompabes says:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]@Andres: Bunu deneyin:
      Rfkill listesi
      Ve Bluetooth engellendiyse, sorun:
      Rfkill engellemeyi kaldır bluetooth
      Sonra yeniden bağlanmayı deneyin.
    • Nomen luni : [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] 21:04
      Yeni sürüme geçtikten sonra, GNOME terminali başlatılamayacak. Yerel ayarlara benziyor.
      Lee @ lee-dizüstü ~ $ gnome-terminali
      (Işlem: 7880): Gtk-UYARI **: Locale, C kitaplığı tarafından desteklenmiyor.
      Yedek 'C' yerel ayarını kullanma.
      Gtk-Mesaj: "unity-gtk-module" modülü yüklenemedi. Gtk-Message: "unity-gtk-module" modülü
      yüklenemedi.
      Org.gnome.Terminal için proxy oluşturma hatası: / org / gnome / Terminal / Factory0: Hata org.gnome.Terminal için StartServiceByName çağırarak: GDBus.Error: org.freedesktop.DBus.Error.Spawn.ChildExited: Süreç org.gnome.Terminal statüsüne 9 ile çıkıldı
      lee @ lee-dizüstü ~ $ cat / etc / default / yerel
      LANG = En_GB
      LANGUAGE = en_GB:
    • Philippe :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Mükemmel !!
      En azından en iyi paso, en iyisi, en iyisi en iyisi.
      Je suis très içeriği de birikimsizlik (-2h) à été résolu unre unreactment une heure outéeableable une heure unéctablement.
      LightDM est sympa, ça grafikleri değiştir, illegal vedalaşma alışkanlığı, je regrette just is qué néy pas d'image planı, ça donne une impression de froideur, c'est un peu austère ...
      Yazarlar, dosyanın tarihçesini seçtiler, dosyaların tarihçesini seçtiler, dosyalar verdiler, dosyalar, kişiler, kişiler, dosyalar, yazanlar, yazanlar, yazanlar, erişilebilirler, ders / écriture !????????????????????????????????????????????????? ????????????@Mail.ru Tahmini mümkün mü?
      Le sürücüsü Nvidia, 375.66 (Ubuntu 16.4.1) versiyonunu normal kılar? Şoförlü şapkalar, şoförlü şapkalar için daha elverişli ...
      Bonne devam et ve merci encore à vous.
      Clem tarafından düzenleyin: Cette mise, fonctionalites bir jour est une mise. Elle n'a rien a voir avec les mises de Securite, sürücüler, ou de noyaux. Ces, bir jour'u seçmek için elinde bulunduğunu düşünmüyor. Il est mümkün olduğunca istekli ben ışıklı ayarlar dans davet ediyorum. Jamaimerais savoir, insanlara erişemiyor ... ben / eve / * resmi görüş alışverişi yapıyor. Peut-etre faudrait-il ajouter apparmor?
    • Robert diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]MDM'den Light DM'ye geçiş, açıklandığı gibi çalışmıyor (LM 18.2 Cinnamon 64, Kernel 4.10.0-26)! MDM kaldırıldığında sistem artık başlamaz - bu yüzden mdm'yi tekrar kurmam gerekiyordu.
      Sonunda iki ekran yöneticisi gerekli mi?
      Clem tarafından düzenleyin: Hayır, yalnızca birine ihtiyaç vardır. Lightdm'nin doğru kurulduğundan emin miydiniz?
    • David says:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Merhaba;
      Bu yüzden bugün iki tane 18.1 güncellemesinden sonra iki kez tekrar yüklemeye çalıştım, oturumlarınız boşalmış ve şimdi giriş yapamıyorum.
      Belki de bu SDS falan kadar önce tamamen güncellendi.
      SSD'ye geri yüklenmeyecek
    • Ralph :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Eski Acer 720 "Chromebook'um" u 18.1'den 18.2'ye yükselttim. Beklediğim gibi her şey yolunda gidiyor! KUDOS'dan Clem'e ve kalabalığa harika bir dağıtım ve kolayca yükseltme yapın!
      BTW, seyahat ederken "chromebook" u yanımda götürüyorum çünkü çok hafif ve pil şarjı ile uzun süre (~ 6 saat) çalışıyor. ChromeOS'dan linux nane 18.1'e YÜKSELTME nispeten kolay ve ChromeOS artık bu eski dizüstü bilgisayar üzerinde desteklenmiyor. Benim "chromebook" Linux Mint çalıştıran benim için çok daha yararlıdır.
    • Philippe :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]@ Robert
      Bir varsayılan ekran yöneticisi seçmeniz istendiğinde Light DM kurulumu sırasında LightDM'i seçin.
    • [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Müthiş bir iş, takım! Tekrar teşekkürler !!
      Yeni nane ile herkes için mutlu yaz.
    • Sergeuo :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]18.1'den 18.2'ye yükseltme yapacağım, ancak çekirdek güncellenmedi (((
      Lsb_release -a
      Dağıtımcı kimliği: LinuxMint
      Açıklama: Linux Nane 18.2 Sonya
      Sürüm: 18.2
      Kod adı: sonya
      'uname -rms
      Linux 4.4.0-83-jenerik x86_64
      Niye ya?
      Clem tarafından düzenle: Çekirdek bu güncellemeyle ilgili değildir. Bu güncellemeden önce ve sonra çekirdek güncelleştirmelerine erişebilirsiniz, bununla alakalı değildir. Ayrıca, 4.4 bu tabanda bir LTS, dolayısıyla 4.4 yaşındaysanız, güncelleme yöneticisi sizin için 4.4 güncelleme sağlamaya devam edecek ve 4.8'e geçiş önermeyecektir.
    • Nomen luni :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]@ Robert- Çıkarsanız
      , giriş yapamıyorsanız apt'ı çalıştırmak için bir terminal alabilir miyiz?
    • Horacio :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Merhaba
      Lightdm, eş başlamak ve kapatmak için çok uzun sürüyor gibi görünüyor. Sistem normalde grub gelişmiş seçenekler menüsünden başlatma seçeneği ile önyüklenir. Açılış önyükleme dizisini varsayılan dizine kopyaladım ve yankı komutlarını kaldırdım ve sorun çözüldü. Mdm'den lightdm'ye geçiş yapmadan önce sistemin hızla nasıl kapatılacağını henüz anlamadım.
    • Steve : [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] diyor
      Misafir kullanıcı güncellemeleri uygulayabilecek mi?
      Clem Tarafından Düzenle: Hayır.
    • Matthewls : [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] 22.46
      Kubuntu ci ppas'la etrafımdaki gevşeme durumuna rağmen 18.1'in üzerine monte edilen nane 18.2'yi bildirmekten memnuniyet duyuyorum
    • Pedro :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]LightDM'de o kadar * hayal kırıklığına uğradım. MDM giriş ekranı sadece güzeldi - düzen, yapı, arka plan slayt gösterisi ...
      LightDM karşılaştırıldığında oldukça çirkin.
      Nane gelişim stratejisi, ya da öyle düşündüm ki, geriye dönmek için geriye doğru giden GNOME veya KDE'yi işlevsellikten soyleyen hataları taklit etmek değildi. İlk defa, Mint'in aynı yönde ilerleyebileceği izlenimini edindim.
      Çoğu zaman kendi ürününüz olan MDM'yi desteklemeyi istemeyen başka faktörlerin de olacağını biliyorum, daha standart bir modifikasyon yaparken "yapabilir".
      Fakat bu çoğumuz Darphane'yi seçmemiz neden değildi - sizi seçtik, çünkü kendi yoluna gitmeye, estetik bir ürün vermeye, güzelliği değerlendiremeye cesaret edersiniz. MDM bunun bir parçasıydı. Lütfen bizi bir araya getiren ilkeleri feda etmeye başlamayın.
    • Jeffrey Taffuri diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Oldukça karmaşık bir LVM yapılandırması olarak tarif edeceğim şey var ve yükseltme ile ilgili her şey ipek gibi düz gitti. Bir sonraki bağış sayfası dur.
    • Turin231 diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Merhaba,
      LightDM'ye geçiş yapmaya çalışıyorum ancak yüklerken asla varsayılan görüntü yöneticisi seçmeniz istenmiyor ve lightDM kurulu olmasına rağmen MDM'de kalmaya devam ediyorum.
      Bunu nasıl düzelteceğimize dair herhangi bir fikrin var mı?
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

• Gabriel :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]18.1 KDE sürümüm var. Güncelleme Yöneticisi'nde Yükseltme seçeneği görünmüyor. Nasıl yükselebilirim?
    • [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Diyor:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Düzgün bir şekilde bir yükseltme işi yapıyorum.
      LMDE, 18.2 ile aynı LightDM paketine sahip mi?
    • Yuji1, diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]LightDM'de Pedro'ya katılıyorum. * Ürperti *
      Ubuntu'nun çirkin ifadesini isteseydim Ubuntu'nun Uğlaklık programını kurardım. MDM'ye geçtim. Umarım bir şey kırmaz. Tüm Mint devlerine büyük saygı duyuyor, ancak bu LightDM yönü Kanonik'in yapacağı şeyleri (bence) 'Bütünlük / Amazon / ...' şeyleri gibi görünüyor. Hiçbir suç kesinlikle kimseye yönelik değil, ne kadar korkunç Kanonik kararlar verilmişse öyle gözükebilir.
      Sürüm notları, MDM'nin uyumluluk sorunları olmadan hala kullanılabilir mi olduğunu gösterebilir mi? Belki de geri dönmek için ISO ile birlikte olanlar için talimatlar.
    • Yuji1 diyor: [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] 12.44
      Tarçın MDM'ye geri dönmek isteyenler için (kendi sorumluluğunuzdadır):
      Sudo apt-get install mdm mint-mdm-temalar mint-mdm-temalar-gdm mint-mdm-temalar-html
      sudo apt-get kaldır slick-greeter lightdm lightdm-settings
      18.1'den 18.2'ye yükselmiştim. Umarım birine yardımcı olur.
      Clem tarafından düzenle: Tamam, fakat eskisini kaldırmadan önce yeni DM'yi taktığınızdan emin olun. Aksi takdirde APT deneyecek ve rasgele bir tane getirecek ve bu beklenmedik sonuçlara neden olabilir. Mesajınızı buna göre düzenledim.
    • Yuji1 diyor:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Yukarıdaki bir paketi kaldırmayı unuttum: liblightdm-gobject-1.0.
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Acer Aspire R3-131T'de 64 BytesLinux Mint MATE için 18,1'den 18,2'ye Ugrade geldi. Çekirdek: 4.10.0-26
      Giriş ekranı için saf GTK'yi (hiçbir GDM, HTML yok) kullandım ve kullanmaya devam ettim. Bu yüzden "apt install slick-greeter lightdm-settings" i yapmadım ve MDM'yi korudum.
      Aferin. Teşekkür ederim!
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]@ompaktlar
      İpucu için teşekkürler. Ben kontrol ediyorum ve her şey engellenmiyor. Linux nane arkadaşı 18.2'de bluetooth'u nasıl düzgün hale getiririm? Sevgili Clem, iphone, android mobil veya hoparlörleri bağlamak için Bluetooth yapamam. Lütfen yardım et
    • Bob diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Güncelleme Yöneticisi aracılığıyla böyle bir güncelleme geldiğinde bildirimin olduğunu (tekrar!) Önermek isterim. Şu anda, birinin bir güncellemenin (bu durumda, 8.2'ye) mevcut olduğunu görmek için Düzenle menüsüne bakması gerekir. Düzenli bir güncelleme tamamlandığında aldığımız "Sisteminiz güncel" sözcükleri bulunan büyük işaretin yanında "Mevcut 8.2 için bir güncelleme var" gibi metin ekleyebilirseniz bu iyi olurdu. Bu güncellemeyi başlatmak için 'Düzenle' menüsünü tıklayın. "
      Çoğu kullanıcı yeni güncellemenin mevcut olduğunu bilmiyor.
      Ancak tüm çabalarınız için teşekkürler. Çok takdir ediyorum.
    • Stephen :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Bu yazı için çok teşekkür ederim!
    • Fritx :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]MDM discribed olarak kaldırıldığında giriş yapamıyorum: Password-Problems
    • Tom diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Terminalden nemo çalıştırırken mesaj:
      Tom @ intel2017 ~ / tmp $ nemo.
      Başlangıç Stok Simgelerinde Nemo-Paylaş-İleti: "net usershare info" olarak adlandırıldı ancak başarısız oldu: 'net usershare' hata 255 döndürdü: mkdir dizininde başarısız oldu /var/run/samba/msg.lock: İzin verilen reddedildi
      net usershare : Usershare dizini / var / lib / samba / usershares açılamıyor. Hata Böyle bir dosya veya dizin yok
      Lütfen sistem yöneticinizden kullanıcı paylaşımını etkinleştirmesini isteyin.
      İsteğe geri dönmek için ^ C'ye basmak zorunda kalmalısın
    • Robbert diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Merhaba.
      Sanırım ağ yöneticisi uygulamasında (Tarçın) bir görüntü hatası keşfettim. Bu, Update Manager'ın yerinde yükseltme işlevi (Serena / 18.1'den Sonya / 18.2'ye kadar) sonrasında gerçekleşiyor. Doğal olarak dağıtımı yeniledik ve birkaç kez yeniden başlattık ...
      Benim VPN'ye otomatik olarak bağlanmak için eth0 ("GRUB_CMD_LINE_LINUX" ile yeniden adlandırıldı) ayarladım. Halen devam ediyor - arabirim tun0'u görebiliyorum ve IP'im gerçekten VPN'minkidir -, ancak küçük asma kilit artık bağlantı simgesinde görünmüyor. Bu VMware'de yaşanıyor, ancak eminim aynısı çıplak metal sisteminde de olur.
      Bir testte Sonya'nın x64 ISO'sunu başka bir VM'ye yükledim (kurmadan) ve otomatik olarak aynı VPN bağlantısını otomatik olarak başlatmak için ens33'ü yapılandırdım. Sonra da simgenin asma kilidini görmedim.
      Bunun 'önemli' olmadığını söyleyebiliriz, ancak VPN bağlantısının beklenmedik bir şekilde ne zaman düştüğünü görmek için ekstra göstergeyi çok kullanışlı buldum (bir bağlantı mesajını artık görmemek için varsayılmaktadır).
      Yerinde bir güncellemeden sonra başka biri bu hatayı onaylayabilir mi?
      Teşekkürler.
      R.
    • Jims Varkey :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Clem ve ekibe teşekkürler. Biraz yeni başarımcıyım ve 18.1'den 18.2'ye yükseltmek istiyorum, ancak bilgisayarımı kırmak istemiyorum. Özellikle 2GB RAM'e sahip olduğumdan beri sistem asılı olma ihtimali göz önüne alındığında, bir şeyler yanlış giderse ne olur? Serena'ya nasıl geri dönebilirim?
      Clem tarafından düzenleyin: Merhaba Jims, 2GB iyidir ve Sonya, Serena'dan daha fazla kaynak almıyor. Yeni sürüme geçtikten sonra geri alınamazsınız, daha sonra yükseltmeniz gerekmez. 18.2'de aynı güvenlik güncelleştirmelerine eriştiniz, bu nedenle 18.2'nin yeni özellikleri ile ilgilenmediyseniz, 18.1'e bağlı kalmaya karar verebilirsiniz.
    • SIDDHARTH BOSE : [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] 05.45'te
      Iyi iş şimdi onun nane güncellemesi sayesinde doğrudan mevcut, sen de bildirimleri ekleyebilir misin, gerekirse kodu isterim ama sucuri beni burada engeller
    • SIDDHARTH BOSE :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Böyle bir şey, önceki # 34 yorumumun devamı olan [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] . Neden sükürü sana yardım etmemi engellediğini bilmiyorum
    • Dominik :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]"Sonya" yı seviyorum! Çok teşekkür ederim! :-))
    • Bhyeoh diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]18.1 ila 18.2. Pürüzsüz yelken yol boyunca. Harika çaba için teşekkür ederiz.
    • [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] diyor ki: [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız][Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
      Hey Clem ve Linux Nane Ekibi, forumda bir ay geri ilgili aşağıdaki konuyu yayınladım ve daha fazla araştırmak için çok meşgulüm. Neyse, sadece 18.2 Tarçın'a geçtim. Ancak 18.1 Tarçın'da olduğu gibi,% 100 CPU hatası devam ediyor! Belirti şu şekildedir: Herhangi bir Nemo penceresinde (örneğin belgelerime bakıldığında), CPUum pencerede farklı KLASÖR simgelerini seçmek için ok tuşlarını veya fareyi kullandığım zaman% 100'e kadar fırlar. Bu davranış, tek tek dosyaların seçimini etkilemez (resimler, metin belgeleri, film klipleri, vb.) .... Yalnızca klasörler. Herhangi bir fikir? Nemo gerçekten kırılmış mı? Bunun dışında, şu anda 18.2 Tarçın ile başka böcek veya yavaşlama bulmuyorum. Yardım ettiğin için teşekkür ederim.
      Özellikler: Intel Centrino 1.5GHz; Intel 82852 / 855GM entegre video (i915); 2006 yılından
    • Michael Haubrich diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Jims Varkey - verilerinizi yedekleyin. ISO değerini indirin ve ne kadar iyi çalıştığını görmek için sisteminizde 18.2'yi çalıştırın. Yükseltme başarısız olursa, çalışmaya başladıysa, o zaman yeni bir yükleme yapabilir ve verilerinizi eski haline getirebilir ve 18.2'ye sahip olursunuz.
      Verilerinizi yedekleyin.
    • Invex diyor:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]MDM'den LightDM'e geçişle ilgili bir sorun. Harici bir monitörüm var (2560 × 1440). Giriş ekranı düzgün görüntülenmiyor. 1920 × 1080 dikdörtgenini gösterir. Bu çözünürlükte MDM ile sorun değil.
      Yukarıdakiler haricinde, sıcak köşeler ve uzantıların yeniden etkinleştirilmesi gerekiyordu; yükseltme işlemi sorunsuz ve hızlıydı.
    • Peter Curtis :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]@clem Herhangi bir sorun olmaksızın uygulama uyumluluğunu kontrol etmek için bir USB çubuğunda zaten Beta olarak çalıştırdığım harika bir sürüm. (Intel Haswell Nvidia Optimus)
      Mobil geniş bant bağlantısında olduğum ve hala sınırlı veri bulunduğundan ve bana ev bağlantısı yapana kadar birkaç hafta sürebileceğinden kimse, 18.1'den 18.2'ye güncellenecek indirme sayısı hakkında bir fikir verebilir mi? Alternatif olarak, tam yüklemeden iso'yu yükseltmek de mümkün, çünkü benimle yükseltmek için birkaç makine var mı?
      Clem tarafından düzenleyin: Merhaba Peter, çok küçük. En büyük parçacık MATE 1.18 veya Tarçın 3.4 güncellemesi olurdu. Bunların ne kadar büyük olduklarından emin değilim, ama kesinlikle 200 MB'dan daha az veya tam bir ISO
    • AlephAlpha :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Tebrik ederiz! Yeni Nane-Y simgeleri güzel.
    • Bob diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Harika sürüm için teşekkür ederiz. Sadece 18,2'ye yükselttim ancak sürüm bilgisi kırıldı - aşağıdaki sürüm dizesine bakın, yani hala 18.1 rapor ediyor:
      cat / etc / os salım
      ADI =â€Linux Naneâ€
      VERSION =â€18.1 ° (Sonya)â€
      , J = Linux Mint
      ID_LIKE = ubuntu
      PRETTY_NAME =â€Linux Nane 18.2"
      version_id =â€18.2"
      HOME_URL =â€http: //www.linuxmint. Com / "
      SUPPORT_URL =" [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] "
      BUG_REPORT_URL =" [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] "
      VERSION_CODENAME = sonya
      UBUNTU_CODENAME = xenial
      Clem tarafından düzenleyin: Üzgünüz. Bir düzeltme bugün yayımlandı.
    • Robert diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]@Philippe:
      Yardımınız için çok teşekkürler, yarın tekrar deneyeceğim. MDM kurulumunda varsayılan bir ekran yöneticisi seçmeniz istendi. LightDM'i seçtim, ancak MDM'yi başlattı. Onu tek bir Ekran yöneticisi yüklemesi için onaracağım: LightDM.
      @Nomen luni:
      Makine önyükleme prosedüründe ESC (veya ÜST KARAKTER) tuşuna basın, beni Kurtarma Modunda LINUX MINT'i başlatma imkânı ile GRUB'a götürür . Bu durumumda Terminal Modunda sona erdi.
    • Dorian B., diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Merhaba!
      Linux Nane 18.2 için iyi iş - Sonya.
      Bir sorum var. LightMe ile Linux Mint 18.2'de Numlock'ı sürekli olarak nasıl etkinleştiririm?
      Her şey için teşekkürler.
    • Bruce R :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Forum Tutorials'a yeni 'BrucesWay Revised' yazdım.
      Çünkü 'hiçbir dizge bağlı değil' ve 'sözcüğü yaymak için uygun bir yol' olduğu göz ardı
      edilmekle birlikte, 'hiçbir şey cesaret kırılmadı ..' Bilinmeyen kullanıcılar için BrucesWay, Linux'u uygun fiyatlı, yüksek oranda (Hava yolculuğunu unutma) Kullanıma hazır USB tuşları, ihtiyaç duyduğu tek sinek Uzmanları, Canlı Clonezilla ve Kullanıcılar ve Grupları yeni başlayanlar için özelleştirmek için kullanmadan önce ilk cihazı üretmek için hazırlayın.
      Demek istediğim forumlarda lütfen deneyin ve sözcüğü geçin.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

• Bruce R :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Forum Tutorials'a yeni 'BrucesWay Revised' yazdım.
      Çünkü 'hiçbir dizge bağlı değil' ve 'sözcüğü yaymak için uygun bir yol' olduğu göz ardı
      edilmekle birlikte, 'hiçbir şey cesaret kırılmadı ..' Bilinmeyen kullanıcılar için BrucesWay, Linux'u uygun fiyatlı, yüksek oranda (Hava yolculuğunu unutma) Kullanıma hazır USB tuşları, ihtiyaç duyduğu tek sinek Uzmanları, Canlı Clonezilla ve Kullanıcılar ve Grupları yeni başlayanlar için özelleştirmek için kullanmadan önce ilk cihazı üretmek için hazırlayın.
      Demek istediğim forumlarda lütfen deneyin ve sözcüğü geçin.
    • Neal :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Herhangi bir sorun yaşamadan 18.1'den 18.2'ye yükseldi. Mdm'den lightdm'ye yükseltme yaparken yalnızca bir hata mesajı var (greeter uygulamasını başlatamıyorum) - Tamam'ı tıkladım, sistem yeniden başlatıldı ve herşey yolunda gitti.
      Herkese müthiş iş!
    • Bora diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Sevgili Clem ve tüm nane takımı,
      iyi iş çıkardın.
      Yeni Nane-Y düz klasör simgelerini gerçekten çok beğendim.
      Çok teşekkürler.
    • Dorian B., diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Linux Mint 18.2 "Sonya" Tarçın Sürümü'nde Oturum Açma Penceresindeki Numlock seçeneğini yeniden girmek için lütfen Clem'i seçin. Klavyenin sayısal bölümünü çok kullanıyorum.
      Anlayışınız için çok teşekkür ederim.
      Clem tarafından düzenleyin: Yol haritasına ekledim. Onu düşünürüz.
    • Vitaly :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Dün güncelledim. Güncelleme başarılı oldu. Eski bir sorun var (bu grafik kartıma - AMD ATI ile bağlanabilir): Sistem bazen açılmıyor - siyah ekranla duruyor. Birkaç kez yeniden başlatmalıyım ve ancak o zaman sistem önyükleme yapacaktır.
      Büyük iş için teşekkürler ... genellikle.
    • Joku Toinen diyor: [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] 10.43
      Bir probla karşılaştım: VPN bağlantım her bağlanmaya çalışırken başarısız (ticari bir VPN). 18.1'de mükemmel bir şekilde çalıştı.
      Bu sorunu çözmek için yapılacak herhangi bir ipucu veya çözüm, çok takdir edilecektir.
    • AhabGreybeard : [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] 10.5 :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Sorunların olması durumunda, Mint 18.1 MATE 64-bit sistemimin bir kopyasını güncelledim. Güncelleme kendiliğinden gitti, ancak ek panellerimde sorunlar var.
      Bir panelin tüm simgeleri kaldırılmıştı. Onları elle kurabilirim ancak bu bir güçlük. Bir başka panel, birçok çekmece içerik simgelerinin yerini küçük gri karelerle değiştirdi. Elle bunu dolaşımlı bir şekilde düzeltebilirim; Bir başka küçük güçlük.
      Bir çekmece içerik simgesi kullanıldıktan sonra, çekmece simgelerinde bir değişiklik olur. Bu geçici ve can sıkıcı bir şey ama gösteri tıpa değil. Bu aynı zamanda Debian Stretch MATE 1.16.2'de olur ancak Darphane'de değil 18.1 MATE 16.1
      Bunlar MATE problemleridir ve Mint'in hatası değil, ancak yükseltme yaparsanız aklınızda bulundurmanız gereken bir şeydir. 1.16.2 ve 1.18.0'daki geçici simge 'çevirme' olayı sonunda düzeltilebilir.
      Ayrıca, pencereler için kullanmayı sevdiğim Raleigh planı, onu seçtiğim ana nedeni kaldırmak için değişti. Bu, ardışık çizgilerdeki dönüşümlü arka plan tonları, büyük bir Caja ekranındaki girişleri takip etmeyi kolaylaştırdı. .
      Bir el açıyor ve öbür el uzatıyor
      Clem'e ve Nane ekibine teşekkür ederim hala çok güzel bir Linux dağıtımı!
    • Dave McGoo : [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] 11.29'da
      Bu bloga gönderilen bu orijinal yazıda ciddi bir hata var
      çizgi
      Apt install slick-greeter lightdm-settings
      okumalı
      Apt install slick-greeter lightdm lightdm-settings
      Şerefe
      McGoo
      Clem tarafından düzenleyin: Eh, hayır, kaygan zemin lightdm'ye bağlı. Yine de postayı elle yüklü olarak açık ve işaretli yapmak için düzenledim.
    • Max says:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Yeniden başlattıktan sonra lightdm başlatılmadı. Tty'den
      manuel olarak
      sudo systemctl'i çağırmak zorunda kaldım,
      sonra lightdm'i etkinleştirdikten sonra hepsi kusursuz çalıştı.
      Sorun hem masaüstü bilgisayarımda hem de dizüstü bilgisayarımda ortaya çıktı.
      Aynı şey birkaç gün önce oldu. Lightdm'ı nane xfce baskısıyla düşük bir kaynak pc'ye kurdum (aynı zamanda çok yakında olacağını bildiğim anahtarlamayı test etmek için ) ve aynı problemle karşılaştım.
    • 3s5b4 says:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]@Clem, BETA kurulumu hakkında herhangi bir kelime var mı? Tüm OS'u yeniden kurmalı mıyız?
    • Max says:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Düzeltme ...
      daha önce yazmış olduğum gibi hizmetin etkinleştirilmesi için yeterli değildi.
      Bu yazıda belirtildiği gibi:

Sudo ln -s /lib/systemd/system/lightdm.service /etc/systemd/system/display-manager.service komutunu çalıştırmak zorundaydım
      sorunu çözmek için.
      Bu nedenle ubuntu ile ilgili bir hata, bir linux nane Sonya biri değil.
    • David Rowell :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Kaygan!! Şampiyon gibi çalıştı.
      Bazı (öznel?) Nedeni için LightXM'de 900 × 1440, 75 Hz ekran daha net görünüyor.
      Neyse, geliştirme ekibi sayesinde
    • 3s5b4 diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]BETA'yı çalıştırıp çalıştırmadığımı yine de kontrol edebilir miyim?
      Uname -a verir
      Linux MASAÜSTÜ 4.8.0-56-jenerik # 61 ~ 16.04.1-Ubuntu SMP Çar Haz 14 1122 UTC 2017 x86_64 x86_64 x86_64 GNU / Linux
    • Nomen luni :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]@Robert - bilgi için teşekkürler.
    • JM diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Harika yeni özellikler için teşekkür ederiz. Ama bir küçük rahatsızlık ... Num lock geldi ancak giriş için kapanıyor.
      Nane 18,2'yi hala seviyorum!
    • Claude LaFrenière :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Linux Mint'ten Clem ve diğeri için feribot.
      Ateş ve nazik santraller problème et le résultat est magnifique: ışıklı donne une arayüzü bağlantı artı basit ve
      fonctionnelle. Asteroidler, hemşire sistematik ve güvenilir bir şekilde çalışırlar.
      C'est peut-être l'entémure de me nété née nane tarçın est artı rapide et artı économe de CPU. Je trompe mi? En çok para kazanmak için para cezası, Linux için hazır ayıklama Linux.
      Darphane: que du bonheur!
    • Dionisios :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]LightDM'yi yükledikten ve MDM'yi kaldırdıktan sonra da giriş sorunu (giriş ekranı yok) ile karşılaştım. Bu, sistemi temizledikten sonra (Mergelist Sorunlarını Çöz ve Güncelleme Yöneticisi / Yazılım kaynakları içinden artık yapılandırmayı temizle) VEYA VE (kullanıcı ve kök modunda) BleachBit'i kullanarak görünür.
      Bulduğum çözüm, görüntü yöneticisini (LightDM) yukarıda sözü edilen temizleme procuder'larının sonunda yeniden çalıştırarak çalıştırarak: sudo dpkg-reconfigure lightdm
      Giriş ekranı takılıp kalmadıysanız, bir terminal giriş oturumuna (örneğin Alt + F2 tuşlarına basarak) geçiş yapın, kimlik bilgilerinizle oturum açın ve aforemention komutunu çalıştırın.
    • Jcoles diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]18.1'den 18.2'ye yükseltme hızlı ve kesintisiz.
      Nane daha da iyileşiyor.
    • Ddisanti : [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] 14.45'te
      Lightdm ile artık giriş yapamayan ve [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] yanıt olarak .
      Ben de aynı meseleyle yüzleştim. Bunu deneyebilirsiniz:
      - Bilgisayarınızı yeniden başlatın.
      - Bir konsola geçmek ve normal kullanıcı adınızla oturum açmak için CTRL + ALT + F1 tuşlarına basın ve geçiş yapın.
      - .Xsession ve.xsession-errors dosyalarını şu komutu kullanarak silin:
      rm .Xsession .xsession-errors
      - Bu komutu çalıştırarak yeniden başlat:
      sudo yeniden başlat
      Sorun çözüldü.
    • Bill says:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Harika iş insanlar! Binlerce kez teşekkürler!
    • Daniel :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Nane yükseltme bilgisi güncellenemiyor, bu hatayı alıyorum:
      W: Fallo al obtener [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
      404 Bulunamadı [IP: 208.77.20.11 80]
      Baktıktan sonra [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] elle nane-yükseltme-info_1.0.7_all.deb yoktur almak için
      Teşekkürler
      Clem tarafından düzenleyin: Merhaba Daniel, Yenile'ye basın veya önbelleğinizi yenilemek için "apt update" yazın.
    • Philippe diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]@ Robert
      Bir varsayılan ekran yöneticisi seçmeniz istendiğinde Light DM kurulumu sırasında LightDM'i seçin
      Sonra seçilen "Tamam" için "TAB" kullanın, "ENTER" a basın, MDM'yi yeniden başlatın ve kaldırın.
    • [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] diyor:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Sadece o zamanlar 18'den yükseltilen 18,1'den yükseltildi. Her zamanki gibi çekicilik gibi çalışıyor! Fantastik!
    • Rinchen :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Çünkü menü çubuğunu yükselttim disapeared. Nasıl düzeltebilirim?
    • Dany Gee :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Merhaba,
      birisi bana açıklayabilir mi, bluetooth ve güncelleyici simgelerinin ayarları -> genel olarak HiDPI'yi etkinleştirdikten sonra neden ölçeklenmediğini?
      Güncellemede düzeltileceğini düşündüm.
      Darphane 18.2 @ Tarçın 3840 × 2160'da.
    • Spiridon Louis :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Genel olarak yeni sürümü beğendim. Ancak neden LightDM'i kullanmanın daha kolay olmadığına karar verdim. GUI aracılığıyla çok daha az yapılandırabilirsiniz, örn. Otomatik giriş.
      Ayrıca, sadece yanında: Neden bir çizge çizmek isteyeyim ??
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.955 Toplam

• Fabiok, diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]... güncellendi ve çekirdek paniği ...

Clem tarafından düzenleyin: Güncellemenin çalıştırmakta olduğunuz çekirdek üzerinde herhangi bir etkisi olmamalıdır.Çekirdeği yükseltmeden sonra yükselttiniz mi? Öyleyse, önyükleme menüsündeki gelişmiş seçenekleri kullanarak bir önceki ekrana geri dönmeyi deneyin.
    • Notlar şöyle diyor:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]18.2 iyi değil, dondurucu, bu ışığın kötü şaka olmasından. Oturum penceresinde başlangıçta numlock "on" ayarlaması mümkün değildir
    • Notlar :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Divfix de çöküyor. Son iyi linux nane 17.3
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]@Bob (# 72) Yanlış sürüm numarasını onaylayabilirim:
      cat / etc / os salım
      ADI =â€Linux Naneâ€
      , J = Linux Mint
      ID_LIKE = ubuntu
      version_id =â€18.2"
      SUPPORT_URL =" [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] "
      BUG_REPORT_URL =" [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] "
      VERSION_CODENAME = sonya
      UBUNTU_CODENAME = xenial
    • Kk diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]18.1 xfce'den 18.2 xfce'ye yükseltikten sonra Whisker Menüsü> Özellikler> Komutlar> Kullanıcı Değiştirme değeri "mdmflexiserver" değerine sahiptir. LightDM yüklendiğinde bunun değiştirilmesi gerekiyor mu?
      Clem tarafından düzenleyin: Teşekkürler, buna bakacağız.
    • PhilippeH, diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Gerçekten harika bir dağıtımın yükseltilmesi için çok teşekkürler. Bu arada, yeniden başlatıldığında masaüstü simgelerinin kaybolduğu tek sorunum çözüldü.
    • Jungle_boy says:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Vitaly @ # 79;
      Siyah ekranı düzeltmek için amd64-microcode sürücüsünü yüklemeniz gerekir;
      Sistem Ayarları> Yönetim> Sürücüler Yöneticisi;
      Kurun ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
    • Jardone diyor: [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] 17.59
      18.1 serena ile ilgili yanlış bir şey yoksa, kalın!
      Serena 18.1'e hâlâ aşıktım !
      Yani 18.2'ye geçmek için bir İHTİYAÇ yok.
      Ama Sonya ve tüm sıkı çalışmayla tebrikler!
    • ESD :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]@ Tom (29) Öneri için teşekkürler. Herhangi bir sorun olmadan 18.2'ye yükselttim ve bilgisayar sadece daha önce olduğu gibi çalışıyor gibi görünüyor.
      Mate 32-bit sürümü kullanıyorum.
    • Tom diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]@ESD (107)
      Her şeyin sizin için iyi çalıştığını görmek güzel! Üzgünüm, diğer 18.2-Tema (KDE) akılda tutulduğunda
      MATE, XfCE'den biraz daha fazla Bellek Kullanımı ve ayrıca KDE'den (5) daha az Hafıza Kullanımı olan (eski) GNOME2 Yüzeyine bir Çatal niteliğindeydi.
    • Clearlooks says:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]LM18.2-MATE: Clearlook'un tema bileşenleri kırıldı. Başlık çubuğu renksizdir ve Başlat menüsü siyah bir çerçeveye sahiptir.
    • İrlanda diyor:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Bu sürümü gördüğümde ubuntu 16.04 lts kullanıyordum ve hemen değiştirdim ve çocuklar bunu çok beğendim. Bu sürüm için teşekkürler.
    • Makuto :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız][Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] Roger tarafından yayınlanan numlock problemi için bir "düzeltme" (porst # 102) buldu
      O yaptı:
      Usr / share / lightdm / lightdm.conf.d / 90-kaykay-greeter.conf dosyasını düzenle
      Şu satırı ekleyin:
      Greeter-setup-script = / usr / bin / numlockx açık
      Sadece yaptım, sorunsuz çalışıyor.
    • Jared :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Hey Millet. Sadece genel yorumun her yerde geri bildirimde çok dengeli olmadığını bilerek bir yorum bırakmak zorunda kaldım. Bu yüzden onu dengelemek için, çünkü ben sadece Darphane'nin başka harika bir baskısında sizi tebrik ederim. Hepsi benim için iyi çalışıyor ve ben ve ailem ve arkadaşlarım hala çok istikrarlı, muhafazakâr ve en önemlisi günlük işlerim ve kişisel hayatımıza güvenebileceğimiz çok şık bir nane tadını alıyorlar. İnanılmaz bayanlar. Gerçekten çok teşekkür ederim. Hollanda'dan çok seviyorum.
    • PG diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Sonunda yükseldi. Bluetooth çalışmıyor gibi görünüyor.
      Tüm sebeplerimi yükselttim. Hoparlörle olan bağlantı devam eder, söner. Bluetooth'la ilgili bu kalıcı sorunlar beni KDE'ye geri götürecek.
      Ve, YIKES !, artık farem kaydırma tekerleği ile PIX'te gezinemiyorum! Tüm kaydırma tekerleği görüntüyü büyütmek veya küçültmek mi? Kaydırma tekerleğini yeniden atamanın bir yolu var mı? Benim için bu kesinlikle bir gelişme değil ...
      Ayrıca, tüm üçüncü taraf uygulamaları "kırılmış" mı?
      Clem tarafından düzenleyin: Üçüncü parti uygulamalarını yükselttiniz mi? Pix ile ilgili olarak fare tekerleği ile uzaklaştırabilir, ancak gezinme bölmesinin üzerinde fare imlecinizi yerleştirdiyseniz fare tekerleği ile diğer fotoğraflara da gidebilirsiniz. Bluetooth için, daha fazla geri bildirime ihtiyacım var ... meselenin sebebini bulduğunuz gibi görünmüyorsunuz. Donanım-çekirdeği ilgili (dmesg) veya yazılım ile ilgili (yaban mersini) mi?
    • Ramsay :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Büyük sorun olmadan 18.1'den 18.2'ye yükseltim. (Kurulu ışıkDM,
      ancak yeni çekirdek değil). Teşekkürler.
      Belirtilen yeni yeni sorun: oturum açma sırasında masaüstü arka plan resminin
      aşırı pozlanmış görünmesi ( görüntünün silinmesi). Arka plan
      resminin kendisine yeniden ayarlanması işe yaramıyor, onu farklı bir resim haline getirmeniz
      ve daha sonra tekrar ayarlamanız gerekir. Bu, siz oturumunuzu kapatana kadar sorunu giderir ...
      Nane-Y-karanlık temayı tekrar denedim ve yine
      firefox veya thunderbird'i kullanırken çok kötü görünüyor , bu yüzden ...
      Ayrıca, yeni değil, ancak medya oynatıcı Virtual-Box vm'de kullanılamaz.
      (Ana 'görüntüleme alanı' menüleri gizler, böylece hiç görülemiyorlar
      !).
      Yoksa iyi görünüyor! Teşekkürler.
    • Sibe :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Frederic Bezies'in 18.2 numaralı nazik takımı Clem, que penses: [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
      Clem Tarafından Düzenle: On the noyaux sous Ubuntu'nun desteğiyle 2 lignes. Premier League la ligne LTS ("LTS" Ubuntu, "LTS" upstream ... c'est avant-tout Ubuntu, gelecekteki bir partinin parçası olarak geri gönderme yetkisine sahip değilseniz, emin olunuz. Cette ligne, la serie de noyaux ile ilgilidir. 4.4. Deuxiemement la ligne HWE (ici aussi c'est Ubuntu'nun teminat altına alınmasını sağlayın) karşılık gelen itaatsizlik a la serie des noyaux 4.8. Daha fazla bilgi için Ubuntu'ya bir ürün yükleyin ve bir sekreter ve seküritürüne katılın. 4.8 ne durera que quelques mois (9 tane mois dans Ubuntu) (Bu yazı 9 mois dans Ubuntu tarafından yazılmış) Dökün etre kesin). 2021'den beri en çok tercih edilen kişi 2021'de ... daha fazla 9.8 kişi daha fazla 4.8, daha fazla 9.000 kişi daha fazla Nouvelle serie et ai eni de paketi, jusqu'a retomber sur la serie LTS de 18.04. HWE'yi ve diğer bir deyişle, 16.04 HWE abandonne la 4.8 seçmen önerileri ya da nouvelle serie geçiş yapın. Le dilemne de notre côte c'est a la fois d'este de la securée de securite (Fransa ve Ubuntu) ve son dört ay önce Fransa'ya geçti. Bir terme de rester sans bouger sur de la 4.4). Vu remarquerez donc qu'au an ou 16.04 HWE abandonne la 4.8 seçmenlerin önerileri veya önerileri değiş tokuş une nouvelle serie. Le dilemne de notre côte c'est a la fois d'este de la securée de securite (Fransa ve Ubuntu) ve son dört ay önce Fransa'ya geçti. Bir terme de rester sans bouger sur de la 4.4). Vu remarquerez donc qu'au an ou 16.04 HWE abandonne la 4.8 seçmenlerin önerileri veya önerileri değiş tokuş une nouvelle serie. Le dilemne de notre côte c'est a la fois d'este de la securée de securite (Fransa ve Ubuntu) ve son dört ay önce Fransa'ya geçti. Bir terme de rester sans bouger sur de la 4.4).
    • Jungle_boy says:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]PG @ # 109;
      Blueman'ı yükleyin ve tekrar deneyin.
    • Jon N., diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]OpSys sanatının bu muazzam eseri için teşekkür ederiz! Mantığı, Büyük peruk kadar kolay yükseltmek mümkün hale getirmek oldukça başarılı! Well Done Mint Team !!!
    • [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] diyor:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Nane seviyorum. Ama şunu söylemeliyim ki, ben linux için yeni değilim ki, eleştirmeyle ilgili olan şeyleri halledebilirim. Güncelleme kadarıyla her şey yolunda gitti. İyi iş.
      Ama neden her şeyden ayrılmak kutudan çıkıyor. Bu nasil nasil nasil basladim. Ben sadece kurdum ve her şey işe yaradı.
      Ancak şimdi codec bileşenleri almak için uğraşmam gerekiyor, samba'yı yeniden etkinleştirmek için karıştırmam gerekiyor. Bildiğim küçük şikayet, ancak ilk etapta linyük nane içtiğim nedenler bunlardı.
      Harika dağıtımı ancak plz "her şey sadece vizyon çalışır" sitesini kaybetmeyin. Acemi üyelerine getiren şey budur. Darphane 17.3 kutudan çıkıp başarılı bir şekilde çalıştı ancak 18.x bu yaklaşımda geriye doğru adım atmış görünüyor. Sadece nane getirmeyi çok sevdiğim için getiririm.
    • Deuxis diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Güncelleme mesajı Sonya'nın LightDM kullandığını ve yine de yükseltmeden sonra MDM sürüm Sonya ve hiçbir LightDM yüklü olmadığını söyledi. Tam olarak ne oluyor? Varolan kurulumlarda değişmiyor mu veya MDM'yi tutuyorsunuz, ancak arka planını LightDM'e mi değiştiriyorsunuz yoksa ne yapıyorsunuz?
    • [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Harici bir kablosuz sayısal tuş takımını kullandığımda anahtar, karmaşayı tanımlamak için görünüyor, örneğin 7'ye basın, ancak yanıt evde. Bilgisayarı DELL Latitude-3450 kullanıyorum, kablosuz klavye Sunreed SK-051AG.
    • [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] diyor ki: [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız][Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
      Yukarıdaki 67 numaralı bölümde açıklanan sorunuma ek olarak kapatmaya veya yeniden başlatmayı denediğimde, gnome anahtarlık-daemon'unun hala çalışıyor ve onu öldürme seçeneği verilmeye devam ediyor. Bu, daha önce Darphane 17.x ila 18.1 arasında hiç olmadı. Neden şimdi bunu 18.2'de görüyorum? Daha da önemlisi, nasıl düzeltebilirim?
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Tamam, 67 numarayı düzelttim. Home klasörünü açın, Edit> Plugins'e gidin. En alttaki Uzantılar listesinin altına bakın ve ardından "ChangeColorFolder + NemoPython" u devre dışı bırakın. Bunun ne için olduğunu ya da devre dışı bırakılması Nemo ya da Darphane 18.2'deki başka yerlerde başka sorunlara neden olursa ... ... ama bu dosya ve klasörlerde daha önce olduğundan daha çabuk ve daha hızlı tepki vermeyi kesinlikle sağlıyor.
      Fakat # 113'deki problem (yukarıda) halen devam etmektedir. Yardım lütfen? Teşekkürler!
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]18.1'den 18.2'ye yükselme iyi geçti, ancak masaüstümü kaybettiğim ciddi bir sorun vardı. İlgili simgeler Masaüstü klasöründeydi, ancak ekranda görüntülenmeyecekti.
      Buna göre, bu bana temiz bir yeniden kurulumun daima en iyi yol olduğunu ikna etti.
      Clonezilla'yı 18.1'e geri döndürdüm. 18.3 çıktığında, önyüklenebilir bir CD kullanarak temiz bir kurulum yapacağım.
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Gnome anahtarlıklarını kaldırdım, ihtiyaç duyduğum her şeyi tekrar yükleyebildiğimden beri gevşek bir şeyim olmadığını düşündüm. Nane 18.2 Tarçın'ın yeni bir kurulumunda kesinlikle gnome anahtarlık gerektiren anahtar bileşenler var mı? Kendimi ayağına mı ateş ettim?
    • Alex diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Dizüstü bilgisayarımı LinuxMint 18.1'den 18.2'ye yükseltirim, ancak dizüstü bilgisayarı yeniden başlattığımda hataya sahibim: oturum tarçını yükleyemedi. Burada sorun ne Bu sayı için herhangi bir çözüm var mı? Teşekkürler.
      Clem tarafından düzenle: Merhaba Alex, tarçın ve nane meta tarçınının kurulu olduğundan emin olun.
    • [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Diyor:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]@rkmugen, # 67
      Bu PC spesiyal Tarçın'a uyum sağlamıyor.
      (Tarçın genellikle 3B grafik kullanır)
      MATE veya Xfce'yi kullanmalısınız.
      @Kirk M, # 104
      Ayrıca fark ettim ve rapor ettim:
    • Hamsta :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Neden kilit ekranı benim NVdidia GTS 450'de çok gergin? Tescilli sürücüler kullanıyorum. Tarçın ince ve pürüzsüz çalışır, ancak kilit ekranı gerçek bir cehennemdir.
    • Jan, diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Vay be, teşekkürler! 3 makine dönüştürülmüş. ISO'nun çok pürüzsüz ve kolay bir şekilde yükseltilmesi çok hızlıydı.
    • Fabiok, diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]... güncellendi ve çekirdek paniği ...

Clem tarafından düzenleyin: Güncellemenin çalıştırmakta olduğunuz çekirdek üzerinde herhangi bir etkisi olmamalıdır.Çekirdeği yükseltmeden sonra yükselttiniz mi? Öyleyse, önyükleme menüsündeki gelişmiş seçenekleri kullanarak bir önceki ekrana geri dönmeyi deneyin.
    • Notlar şöyle diyor:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]18.2 iyi değil, dondurucu, bu ışığın kötü şaka olmasından. Oturum penceresinde başlangıçta numlock "on" ayarlaması mümkün değildir
    • Notlar :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Divfix de çöküyor. Son iyi linux nane 17.3
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]@Bob (# 72) Yanlış sürüm numarasını onaylayabilirim:
      cat / etc / os salım
      ADI =â€Linux Naneâ€
      , J = Linux Mint
      ID_LIKE = ubuntu
      version_id =â€18.2"
      VERSION_CODENAME = sonya
      UBUNTU_CODENAME = xenial
    • Kk diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]18.1 xfce'den 18.2 xfce'ye yükseltikten sonra Whisker Menüsü> Özellikler> Komutlar> Kullanıcı Değiştirme değeri "mdmflexiserver" değerine sahiptir. LightDM yüklendiğinde bunun değiştirilmesi gerekiyor mu?
      Clem tarafından düzenleyin: Teşekkürler, buna bakacağız.
    • PhilippeH, diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Gerçekten harika bir dağıtımın yükseltilmesi için çok teşekkürler. Bu arada, yeniden başlatıldığında masaüstü simgelerinin kaybolduğu tek sorunum çözüldü.
    • Jungle_boy says:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Vitaly @ # 79;
      Siyah ekranı düzeltmek için amd64-microcode sürücüsünü yüklemeniz gerekir;
      Sistem Ayarları> Yönetim> Sürücüler Yöneticisi;
      Kurun ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.
    • Jardone diyor: [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] 17.59
      18.1 serena ile ilgili yanlış bir şey yoksa, kalın!
      Serena 18.1'e hâlâ aşıktım !
      Yani 18.2'ye geçmek için bir İHTİYAÇ yok.
      Ama Sonya ve tüm sıkı çalışmayla tebrikler!
    • ESD :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]@ Tom (29) Öneri için teşekkürler. Herhangi bir sorun olmadan 18.2'ye yükselttim ve bilgisayar sadece daha önce olduğu gibi çalışıyor gibi görünüyor.
      Mate 32-bit sürümü kullanıyorum.
    • Tom diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]@ESD (107)
      Her şeyin sizin için iyi çalıştığını görmek güzel! Üzgünüm, diğer 18.2-Tema (KDE) akılda tutulduğunda
      MATE, XfCE'den biraz daha fazla Bellek Kullanımı ve ayrıca KDE'den (5) daha az Hafıza Kullanımı olan (eski) GNOME2 Yüzeyine bir Çatal niteliğindeydi.
    • Clearlooks says:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]LM18.2-MATE: Clearlook'un tema bileşenleri kırıldı. Başlık çubuğu renksizdir ve Başlat menüsü siyah bir çerçeveye sahiptir.
    • İrlanda diyor:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Bu sürümü gördüğümde ubuntu 16.04 lts kullanıyordum ve hemen değiştirdim ve çocuklar bunu çok beğendim. Bu sürüm için teşekkürler.
    • Makuto :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız][Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] Roger tarafından yayınlanan numlock problemi için bir "düzeltme" (porst # 102) buldu
      O yaptı:
      Usr / share / lightdm / lightdm.conf.d / 90-kaykay-greeter.conf dosyasını düzenle
      Şu satırı ekleyin:
      Greeter-setup-script = / usr / bin / numlockx açık
      Sadece yaptım, sorunsuz çalışıyor.
    • Jared :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Hey Millet. Sadece genel yorumun her yerde geri bildirimde çok dengeli olmadığını bilerek bir yorum bırakmak zorunda kaldım. Bu yüzden onu dengelemek için, çünkü ben sadece Darphane'nin başka harika bir baskısında sizi tebrik ederim. Hepsi benim için iyi çalışıyor ve ben ve ailem ve arkadaşlarım hala çok istikrarlı, muhafazakâr ve en önemlisi günlük işlerim ve kişisel hayatımıza güvenebileceğimiz çok şık bir nane tadını alıyorlar. İnanılmaz bayanlar. Gerçekten çok teşekkür ederim. Hollanda'dan çok seviyorum.
    • PG diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Sonunda yükseldi. Bluetooth çalışmıyor gibi görünüyor.
      Tüm sebeplerimi yükselttim. Hoparlörle olan bağlantı devam eder, söner. Bluetooth'la ilgili bu kalıcı sorunlar beni KDE'ye geri götürecek.
      Ve, YIKES !, artık farem kaydırma tekerleği ile PIX'te gezinemiyorum! Tüm kaydırma tekerleği görüntüyü büyütmek veya küçültmek mi? Kaydırma tekerleğini yeniden atamanın bir yolu var mı? Benim için bu kesinlikle bir gelişme değil ...
      Ayrıca, tüm üçüncü taraf uygulamaları "kırılmış" mı?
      Clem tarafından düzenleyin: Üçüncü parti uygulamalarını yükselttiniz mi? Pix ile ilgili olarak fare tekerleği ile uzaklaştırabilir, ancak gezinme bölmesinin üzerinde fare imlecinizi yerleştirdiyseniz fare tekerleği ile diğer fotoğraflara da gidebilirsiniz. Bluetooth için, daha fazla geri bildirime ihtiyacım var ... meselenin sebebini bulduğunuz gibi görünmüyorsunuz. Donanım-çekirdeği ilgili (dmesg) veya yazılım ile ilgili (yaban mersini) mi?
    • Ramsay :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Büyük sorun olmadan 18.1'den 18.2'ye yükseltim. (Kurulu ışıkDM,
      ancak yeni çekirdek değil). Teşekkürler.
      Belirtilen yeni yeni sorun: oturum açma sırasında masaüstü arka plan resminin
      aşırı pozlanmış görünmesi ( görüntünün silinmesi). Arka plan
      resminin kendisine yeniden ayarlanması işe yaramıyor, onu farklı bir resim haline getirmeniz
      ve daha sonra tekrar ayarlamanız gerekir. Bu, siz oturumunuzu kapatana kadar sorunu giderir ...
      Nane-Y-karanlık temayı tekrar denedim ve yine
      firefox veya thunderbird'i kullanırken çok kötü görünüyor , bu yüzden ...
      Ayrıca, yeni değil, ancak medya oynatıcı Virtual-Box vm'de kullanılamaz.
      (Ana 'görüntüleme alanı' menüleri gizler, böylece hiç görülemiyorlar
      !).
      Yoksa iyi görünüyor! Teşekkürler.
    • Sibe :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Frederic Bezies'in 18.2 numaralı nazik takımı Clem, que penses: [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
      Clem Tarafından Düzenle: On the noyaux sous Ubuntu'nun desteğiyle 2 lignes. Premier League la ligne LTS ("LTS" Ubuntu, "LTS" upstream ... c'est avant-tout Ubuntu, gelecekteki bir partinin parçası olarak geri gönderme yetkisine sahip değilseniz, emin olunuz. Cette ligne, la serie de noyaux ile ilgilidir. 4.4. Deuxiemement la ligne HWE (ici aussi c'est Ubuntu'nun teminat altına alınmasını sağlayın) karşılık gelen itaatsizlik a la serie des noyaux 4.8. Daha fazla bilgi için Ubuntu'ya bir ürün yükleyin ve bir sekreter ve seküritürüne katılın. 4.8 ne durera que quelques mois (9 tane mois dans Ubuntu) (Bu yazı 9 mois dans Ubuntu tarafından yazılmış) Dökün etre kesin). 2021'den beri en çok tercih edilen kişi 2021'de ... daha fazla 9.8 kişi daha fazla 4.8, daha fazla 9.000 kişi daha fazla Nouvelle serie et ai eni de paketi, jusqu'a retomber sur la serie LTS de 18.04. HWE'yi ve diğer bir deyişle, 16.04 HWE abandonne la 4.8 seçmen önerileri ya da nouvelle serie geçiş yapın. Le dilemne de notre côte c'est a la fois d'este de la securée de securite (Fransa ve Ubuntu) ve son dört ay önce Fransa'ya geçti. Bir terme de rester sans bouger sur de la 4.4). Vu remarquerez donc qu'au an ou 16.04 HWE abandonne la 4.8 seçmenlerin önerileri veya önerileri değiş tokuş une nouvelle serie. Le dilemne de notre côte c'est a la fois d'este de la securée de securite (Fransa ve Ubuntu) ve son dört ay önce Fransa'ya geçti. Bir terme de rester sans bouger sur de la 4.4). Vu remarquerez donc qu'au an ou 16.04 HWE abandonne la 4.8 seçmenlerin önerileri veya önerileri değiş tokuş une nouvelle serie. Le dilemne de notre côte c'est a la fois d'este de la securée de securite (Fransa ve Ubuntu) ve son dört ay önce Fransa'ya geçti. Bir terme de rester sans bouger sur de la 4.4).
    • Jungle_boy says:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]PG @ # 109;
      Blueman'ı yükleyin ve tekrar deneyin.
    • Jon N., diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]OpSys sanatının bu muazzam eseri için teşekkür ederiz! Mantığı, Büyük peruk kadar kolay yükseltmek mümkün hale getirmek oldukça başarılı! Well Done Mint Team !!!
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Nane seviyorum. Ama şunu söylemeliyim ki, ben linux için yeni değilim ki, eleştirmeyle ilgili olan şeyleri halledebilirim. Güncelleme kadarıyla her şey yolunda gitti. İyi iş.
      Ama neden her şeyden ayrılmak kutudan çıkıyor. Bu nasil nasil nasil basladim. Ben sadece kurdum ve her şey işe yaradı.
      Ancak şimdi codec bileşenleri almak için uğraşmam gerekiyor, samba'yı yeniden etkinleştirmek için karıştırmam gerekiyor. Bildiğim küçük şikayet, ancak ilk etapta linyük nane içtiğim nedenler bunlardı.
      Harika dağıtımı ancak plz "her şey sadece vizyon çalışır" sitesini kaybetmeyin. Acemi üyelerine getiren şey budur. Darphane 17.3 kutudan çıkıp başarılı bir şekilde çalıştı ancak 18.x bu yaklaşımda geriye doğru adım atmış görünüyor. Sadece nane getirmeyi çok sevdiğim için getiririm.
    • Deuxis diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Güncelleme mesajı Sonya'nın LightDM kullandığını ve yine de yükseltmeden sonra MDM sürüm Sonya ve hiçbir LightDM yüklü olmadığını söyledi. Tam olarak ne oluyor? Varolan kurulumlarda değişmiyor mu veya MDM'yi tutuyorsunuz, ancak arka planını LightDM'e mi değiştiriyorsunuz yoksa ne yapıyorsunuz?
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Harici bir kablosuz sayısal tuş takımını kullandığımda anahtar, karmaşayı tanımlamak için görünüyor, örneğin 7'ye basın, ancak yanıt evde. Bilgisayarı DELL Latitude-3450 kullanıyorum, kablosuz klavye Sunreed SK-051AG.
      Yukarıdaki 67 numaralı bölümde açıklanan sorunuma ek olarak kapatmaya veya yeniden başlatmayı denediğimde, gnome anahtarlık-daemon'unun hala çalışıyor ve onu öldürme seçeneği verilmeye devam ediyor. Bu, daha önce Darphane 17.x ila 18.1 arasında hiç olmadı. Neden şimdi bunu 18.2'de görüyorum? Daha da önemlisi, nasıl düzeltebilirim?
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Tamam, 67 numarayı düzelttim. Home klasörünü açın, Edit> Plugins'e gidin. En alttaki Uzantılar listesinin altına bakın ve ardından "ChangeColorFolder + NemoPython" u devre dışı bırakın. Bunun ne için olduğunu ya da devre dışı bırakılması Nemo ya da Darphane 18.2'deki başka yerlerde başka sorunlara neden olursa ... ... ama bu dosya ve klasörlerde daha önce olduğundan daha çabuk ve daha hızlı tepki vermeyi kesinlikle sağlıyor.
      Fakat # 113'deki problem (yukarıda) halen devam etmektedir. Yardım lütfen? Teşekkürler!
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]18.1'den 18.2'ye yükselme iyi geçti, ancak masaüstümü kaybettiğim ciddi bir sorun vardı. İlgili simgeler Masaüstü klasöründeydi, ancak ekranda görüntülenmeyecekti.
      Buna göre, bu bana temiz bir yeniden kurulumun daima en iyi yol olduğunu ikna etti.
      Clonezilla'yı 18.1'e geri döndürdüm. 18.3 çıktığında, önyüklenebilir bir CD kullanarak temiz bir kurulum yapacağım.
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Gnome anahtarlıklarını kaldırdım, ihtiyaç duyduğum her şeyi tekrar yükleyebildiğimden beri gevşek bir şeyim olmadığını düşündüm. Nane 18.2 Tarçın'ın yeni bir kurulumunda kesinlikle gnome anahtarlık gerektiren anahtar bileşenler var mı? Kendimi ayağına mı ateş ettim?
    • Alex diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Dizüstü bilgisayarımı LinuxMint 18.1'den 18.2'ye yükseltirim, ancak dizüstü bilgisayarı yeniden başlattığımda hataya sahibim: oturum tarçını yükleyemedi. Burada sorun ne Bu sayı için herhangi bir çözüm var mı? Teşekkürler.
      Clem tarafından düzenle: Merhaba Alex, tarçın ve nane meta tarçınının kurulu olduğundan emin olun.
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]@rkmugen, # 67
      Bu PC spesiyal Tarçın'a uyum sağlamıyor.
      (Tarçın genellikle 3B grafik kullanır)
      MATE veya Xfce'yi kullanmalısınız.
      @Kirk M, # 104
      Ayrıca fark ettim ve rapor ettim:
    • Hamsta :
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Neden kilit ekranı benim NVdidia GTS 450'de çok gergin? Tescilli sürücüler kullanıyorum. Tarçın ince ve pürüzsüz çalışır, ancak kilit ekranı gerçek bir cehennemdir.
    • Jan, diyor ki:
      [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]Vay be, teşekkürler! 3 makine dönüştürülmüş. ISO'nun çok pürüzsüz ve kolay bir şekilde yükseltilmesi çok hızlıydı.
    AlıntıAlıntı