Bilgisayarlarınıza mobil Android işletim sistemini kurabileceğinizi biliyor muydunuz?

Bu yazımızda bilgisayarınızın işletim sistemi (Windows, Mac OS, Linux) üzerine Android işletim sistemini nasıl yükleyeceğimizden ve herhangi bir android uygulamayı nasıl yükleyebileceğimizden bahsettik.
Bilgisayarınızda Whatsapp, Periscope veya herhangi bir android oyununu kullanmak istiyorsanız bu uygulama imdadınıza yetişecek. Kullanacağımız uygulamanın ismi Genymotion.

Genymotion haricinde birçok program var ancak en çok stabil olarak çalışan program Genymotion gibi duruyor. Bluestack gibi programlar ram düşmanı olabiliyor. O yüzden LeTekno olarak tercihimiz Genymotion.

Genymotion Nedir?

Genymotion, Androvm projesinin devamı olarak geliştirilmiş Android emulatorudur.

Genymotion Nasıl Yüklenir?

• İlk olarak aşağıdaki butona tıklayarak üye olalım.

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

• Daha sonra üyelik bilgileriniz ile giriş yaparak aşağıdaki butona tıklayın. Aşağıdaki butona tıkladıktan sonra açılan pencerede Windows/Mac OS X/Linux olmak üzere üç farklı işletim sistemi olarak indirme seçeneği sunulduğunu görüyor olmalısınız.
  • Siz bilgisayarınızda kullandığınız işletim sistemi yazısına tıklayın ve devamında açılan kısımda ilk seçenek olarak gördüğünüz [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] butonuna tıklayın.

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

• Açılan pencerede iki farklı indirme seçeneği sunulacak, size uygun olanı seçerek programıindirmeye başlayabilirsiniz.

Devam edelim..

• İndirme işlemi tamamlandıktan sonra indirdiğiniz .exe dosyasına tıklayın ve kurulumu başlatın.
  • Kurulum işlemi tamamlandıktan sonra masaüstündeki Genymotion uygulamasına tıklayarak açın.
  • Daha sonra Add butonuna tıklayın
  • Sign in butonuna tıklayın ve az önce kayıt olduğunuz kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapın
  • Bir süre bekledikten sonra kurabileceğiniz Android sürümleri listelenecek, o listeden kurmak istediğiniz Android sürümünü seçin ve Next butonuna tıklayın.
  • Daha sonra kuracağınız sürüm hakkında detayların olduğu sayfaya geçerek tekrar Nextbutonuna tıklayın.
  • Bir süre bekledikten sonra Android kurulumunu tamamlamış olacaksınız.

• Kurulumun tamamlanmasının ardından programı kapatıp tekrar açın
  • Your virtual devices kısmında kurduğunuz android sürümünün üzerine tıklayarak açın
  • Tıkladıktan sonra konfigrasyonu yapmasını bekleyin
  • Bir süre bekledikten sonra açılan pencerede Android’i kullanabilirsiniz.

Yapmanız gereken tüm işlemler bunlar.

×Emulator’e Google Play Store veya herhangi bir uygulama yüklemek için bilgisayarınıza uygulamanın apk’sını indirmeniz gerekiyor. İndirdiğiniz apk dosyasını emulator’un üzerine sürükleyerek emulatore kurabilirsiniz.