eger sistemde intel hd graphic ekran kartı ve nvdia ekran kartı varsa bu iki ekran kartının donanım kimlikleri birbirine yakın oldugu icin cakısmadan dolayı driver yuklenmesi yapılamıyor yapılsada cakısma var diye unlem isareti cıkıyor saglıklı calısmıyor
cozumu

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

bu sitede detaylı anlatım var ama degistirilecek dosya herkezde aynı olmadıgı icin cogu kimse nvdia ekran kartı driverını guncelleyemiyor

daha pratik bir yolu anlatıcam nvdia sitesinden guncel driverınızı indirin rarlı dosyayı acın C:\nvdia klasorune acar genelde NVIDIA\DisplayDriver\342.01\Win8_Win7_64\Internati onal\Display.Driver\ klasorune girin burada degistirilecek dosyayı bulucaz bendeki dosya (nvdmi.inf)
sizde farklı olabilir o yuzden
denetim masası
aygıt yoneticisi
goruntu bagdastırıcıları
nvdia sec mause sagtus ozellikler ...ayrıntılar...donanım kimlikleri
2 nci sıradaki kimligi not alın
PCI\VEN_10DE&DEV_0A75&SUBSYS_044C1028
seklinde bende
notepad++ ile tum .inf olan kur dosyalarını acın
PCI\VEN_10DE&DEV_0A75&SUBSYS_ seklinde tum doslarda aratın son rakamlarınıza en yakın olan rakamları bulun yani 044C1028 buna yakın ne olabilir 043 ile
baslayanlar 040 ile 045 ile baslayan olur en yakın
PCI\VEN_10DE&DEV_0A75&SUBSYS_04521025 diyelim ki bu olsun
yine notepad++ ile degistir diyorsunuz
PCI\VEN_10DE&DEV_0A75&SUBSYS_04521025 olan dosyaları
PCI\VEN_10DE&DEV_0A75&SUBSYS_044C1028 yapıyor tumunu kaydet deyip cıkıyorsunuz
setup.exe yı calıstırın kurulumu yapın

birde sitede reg dosyası vermis

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Session Manager]
"CWDIllegalInDllSearch"=dword:00000001

bunu not defterine yapıstırın farklı kaydet uzantısını .reg diyerek kaydedin falanfilan.reg seklinde
tıklayın calıstırın

kurulumu yaptıgınızda aygıt yoneticisinden bakın tam yapmazsa bende yapmadı display dedi bıraktı display olan goruntu bagdastırıcısının uzerine geldim surucuyu guncellestir....surucu yazılımı icin bilgisayarımı ara....dosya yolunu gosterin nvdia klasoru nerde ise NVIDIA\DisplayDriver\342.01\Win8_Win7_64\Internati onal\Display.Driver\ klasorunu gosterin bu kez kuruyor
kurulum bittiginde yeniden baslatın islem tamam

bazen nvidia kurunca intel ekran kartında sorun oluyor onuda driverini indirin guncelleyin islem tamam

kolay gelsin