Samsung Galaxy A5 Root Yapma ve TWRP Yükleme

Samsung Galaxy A5 Root Yapma ve TWRP Recovery Mod Yükleme, Samsung Galaxy A5 SM-A500F, A500F1, A500FU, A500G, A500H, A500K, A500L, A500M, A500S, A500Y, A500YZ Modellerine Root atma ve TWRP Recovery Mod yükleme
Samsung Galaxy A5 Root yapmayı ve Custom yani özel Recovery mod kurmayı anlatacağız. Sizde Yukarıda belirttiğimiz modellerden birine sahipseniz aşağıdaki yöntemlerle root ve recovery yükleyebilirsiniz.

UYARI: Bu işlemlere başlamadan önce telefonunuzdaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Ayrıca Samsung Knox ve Samsung Ödeme çalışmayacaktır. Cihazınız garanti kapsamından çıkacaktır (Stock Rom Yüklenince tekrar garantiye girer). Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

Telefonun Model Numarasını Öğrenme

İlk Önce Telefonumuzun Model numarasını Öğreneceğiz. Bunun için Ayarlar/Telefon Hakkında kısmında Model numarası kısmındaki koda bakıyoruz ve yukarıdaki listede var mı? ona bakıyoruz varsa Root işlemlerine geçiyoruz. Örneğin: “SM-A500F”
Öncelikle Aşağıdaki araçları indirin. Bilgisayarınızda Samsung Mobil USB Sürücü varsa tekrar kurmanıza gerek yok. Kurulu değilse aşağıdan indirip bilgisayarınıza kurun.

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

Samsung Galaxy A5 Root Yapma

Aşağıda A5 Modelinize uygun Root dosyasını indirin.

SM-A500F için [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
SM-A500FQ için [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
SM-A500F1 için [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
SM-A500FU için [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
SM-A500G için [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
SM-A500H için [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
SM-A500HQ için [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
SM-A500K için [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
SM-A500L için [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
SM-A500M için [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
SM-A500S için [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
SM-A500Y için [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
SM-A500YZ için [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

Adım 1: Öncelikle Telefonunuzda Ayarlar / Telefon Hakkında / Yazılım bilgileri / Yapım numarası kısmına 5-6 defa üst üste dokunuyoruz, Taki “artık bir geliştiricisiniz” diyene kadar. Sonra geri gelip Geliştirici seçeneklerinden OEM kilit açma aktif yapıyoruz.
Adım 2: İndirdiğiniz Odin zip arşivini masa üstüne çıkarın. Yukarıda Modelinize uygun indirdiğiniz Root dosyası arşivindeki .tar.md5 uzantılı dosyayı da masaüstüne çıkartın. Odin3.exe çalıştırın.
Adım 3: Odin3.exe çalıştırdıktan sonra “AP” butonuna tıklayın. Açılan Pencereden masa üstüne çıkarttığınız root dosyanızı seçin örneğin: CF-Auto-Root-a5lte-a5ltexx-sma500f.zip
Adım 4: Telefonunuzu güç tuşunu kullanarak tamamen kapatın. ardından Ses Kısma + Orta tuş + Güç Tuşlarına birlikte basılı tutun taki
Download Mod açılana kadar. Download mod açılınca Ses Yükseltme tuşuna bir defa basın. Ardından Telefonu USB Kabloya USB’yi de Bilgisayara takın. Odinde ID:COM noktası mavi olacaktır

Adım 5: Odinde ID:COM noktası mavi olduktan sonra Odinde “Start” Butonuna tıklayarak kurulumu başlatın. Yükleme bitince Odinde PASS yazısı gelir. telefonda kırmızı korsan android logosu ile birlikte yazılar gidip gelir telefon 2-3 kere samsung logosunda tekrarlanır. Daha sonra telefon açılır. SuperSU uygulamasının yüklediğini kontrol edebilirsiniz. Root işlemi bitti dilerseniz devam edip TWRP Recovery Mod yükleyebilirsiniz.
Videolu Anlatım

Galaxy A5 TWRP Recovery Mod Yükleme

Telefonunuza Flashify uygulamısnı yükleyin ve .img uzantılı TWRP dosyasını telefonunuzun Dahili depolama bölümüne kopyalayın:

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] – Google Play Store ‘den telefonunuza yükleyin.

SM-A500FU için: [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
SM-A500F/G/H/M için: [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

Adım 1: Orijinal Recovery’i Yedekleme

1) Flashify Uygulamasını kurduktan sonra Açıyoruz ve “ACCEPT” butonuna basıyoruz.
2) Root izni isteyecektir “İZİN VER” Diyoruz.
3) “BACKUP/RESTORE” Sekmesine Geçiyoruz.
4) “Backup current recovery” yazısına basıyoruz.
5) Sdcard seçip “BACK İT UP!” butonuna basıyoruz.
6) Mevcut recovery’imizi yedeklemiş olduk. Artık istediğiniz zaman bu kısma gelerek yedeklenen recovery’e basarak Eski haline dönebilirsiniz.

Adım 2: Flashify ile TWRP Recovery Yükleme

1)FLASH” Sekmesinde “Recovery image” yazısına basın.
2)Chose a file” yazısına basın.
3)File explorer ‘a” basın
4)mnt” klasörü içinde “sdcard” klasörünü seçin
5) Telefonunuzun Dahili hafızasına attığınız twrp-3.0.2-4-herolte.img dosyanızı seçin.
6) Gelen pencerede “YUP!” butonuna tıklayarak flash’lama işlemini başlatın. “Flash complete” penceresi açılınca “Reboot now” butonuna tıklayarak TWRP Recovery’nizi test edebilirsiniz.

“Reboot now” tıkladıktan sonra yeni yüklediğiniz Özel Recovery açılacaktır. Artık Özel romlar veya yamalar kurabilirsiniz.