Apple, iOS‘un yeni sürümünü, WWDC 2017’nin açılış konuşmasında tanıtmasıyla birlikte geliştiriciler için test sürecini başlatmıştı. Geliştiriciler için iOS 11‘in ilk betasının yayınlanmasından bir müddet sonra iOS 11’in ikinci betasını yayınlamış ve bu süreçte Beta Yazılım Programı kullanıcıları da test sürecine dahil edilerek iOS 11 public beta 1 yayınlanmıştı. Yaklaşık iki hafta önce ise [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] yayınlanmış ve akabinde [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]de yayına alınmıştı. Böylece iOS 11’in test süreci olgunlaşma aşamasına girdi diyebiliriz.

Cupertino devi, bugün ise geliştiriciler için [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]‘ü yayınlamasından bir gün sonra Beta Yazılım Programı kullanıcıları için iOS 11 public beta 3‘ü yayınladı. Güncelleme şu anda uyumlu iPhone, iPad ve iPod touch için indirilebilir ve yüklenebilir durumda.Apple’ın Beta Yazılım Programına kayıtlı olan kullanıcılar, uygun beta profilini aygıtlarına yükledikten sonra iOS 11’in en yeni public betasını OTA ile (Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme menüsü üzerinden) indirilebilirler.[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
iOS 11 ile pek çok yenilik ve geliştirme başta iPad olmak üzere iPhone ve iPod touch için kullanımına sunuluyor. iOS 11 public beta 4 ile ilgili ne gibi ek yeniliklerin sunulduğunu veya varsa ne gibi değişikliklerin yapıldığını henüz bilmiyoruz. Ancak kendi testlerimizi yapmamızın ardından ilk betaya göre herhangi bir değişiklik veya yenilik keşfedecek olursak sizlerle paylaşıyor olacağız.iOS 11’in en yeni betasını yükleyecek veya yüklemeyi planlayacak olan kullanıcıların iCloud ve iTunes yedeklemelerini yapmalarını tavsiye ederiz. Bunlarla birlikte, bir iOS 10 kullanıcısı iseniz ve en önemlisi geliştirici değilseniz iOS 11’in beta sürümlerinden uzak durmalısınız. Henüz test sürecinin başında olan iOS 11’de doğal olarak pek çok hata ve sorun mevcut. Ayrıca iOS 11 public beta 2 kullanıcısıysanız iOS 11 public beta 3’ü kesinlikle yüklemenizi öneririz.

iOS 11 Public Beta 3 nasıl yüklenir?

1.Adım: Buraya iPhone veya iPad'iniz üzerinden tıkladıktan sonra Apple ID'nizi girmeniz gerekiyor.
2.Adım: Apple ID'niz ile giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede yer alan Enroll Your Devices seçeneğine tıklayın.
3.Adım: Enroll Your Devices ekranında "Download Profile" seçeneği yer alacak. Buna tıklayın ve profili iPhone veya iPad'e yükleyin.
4.Adım:
Profil yüklendikten sonra cihaz kapanıp açılacak.

5.Adım:
Cihaz açıldıktan sonra Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme bölümünden iOS 11 Public Beta 3 güncellemesini yükleyebilirsiniz.

iOS 11 Public Beta 3 alan cihazlar

iOS 11 Public Beta 3 güncellemesini
; iPhone 5s, iPhone SE,
iPhone 6, iPhone 6 Plus,
iPhone 6s, iPhone 6s Plus,
iPhone 7
iPhone 7 Plus,
12.9 inç iPad Pro,
2. nesil 12.9 inç iPad Pro,
1. nesil 10.5 inç iPad Pro,
9.7 inç iPad Pro, iPad Air 2,
iPad Air, iPad 5. nesil,
iPad mini 4, iPad mini 3,
iPad mini 2 ve iPod Touch 6. nesil modelleri alıyor.