“Android cihaz kullanıyorum ancak müthiş özelliklere sahip iOS işletim sistemi beni her zaman kendisine çekiyor” diyenlerdenseniz, cihazınızı değiştirmeden ya da root atmadan iOS’un bazı özelliklerini deneyebileceğinizi belirtelim. Apple’ın Haziran ayında tanıttığı
iOS 11’deki Denetim Merkezi de test edebileceğiniz bu özellikler arasında yer alıyor. Android cihazınıza yükleyeceğiniz bir uygulama ile iOS 11 Denetim Merkezi’ni kullanabilirsiniz. Üstelik bunu yapmak için cihazınıza root atmış olmanız da gerekmiyor. İşte Android cihazda iOS 11 Denetim Merkezi’ni kullanmanın yolu.
Akıllı telefon endüstrisi üzerinde yapılan bazı istatistik çalışmaları, akıllı telefon sahiplerinin çoğunluğunun ya popüler işletim sistemi iOS’u çalıştıran bir iPhone’u ya da dünyanın en yaygın mobil işletim sistemi Android’i çalıştıran bir akıllı telefonu tercih ettiğini gösteriyor. Android’i tercih edenler, bu seçimi kendilerine özel gerekçelerle yapıyorlar. Ancak bu, iOS 11’de yeniden tasarlanan Denetim Merkezi gibi bazı iOS özelliklerine hayran kalmayacakları anlamına gelmiyor. İyi haber şu ki,
Android kullanıcıları Control Center OS 11 adlı Android uygulaması ile iOS 11 Denetim Merkezi’ne çok benzeyen güçlü ve tam işlevli bir denetim merkezine sahip olabiliyor.

Bahsettiğimiz şey, Apple’ın iOS 11’de sunduğu yeniden tasarlanmış Denetim Merkezi’nin bir kopyası. Kullanıcı arabirimi, ayarlar panelinden özelleştirilebilen çeşitli geçişler ile etkileşime girme özelliği içeriyor. Her şey, kullanıcı tarafından iOS 11’deki Denetim Merkezi gibi tek bir ekrandan erişilebilmesi için özelleştirilebiliyor.
Android kullanıcıları, Control Center OS 11 ile yetki verilen uygulamaların yanı sıra cihazı sessiz moda alma, Bluetooth ve Wi-Fi açma/kapatma gibi önemli özelliklere de hızlı erişim sağlayabiliyor.Öyle görünüyor ki, yakında Google Play’de bir Android cihazı Apple’ın iOS işletim sistemi ile çalışan iPhone’undan farksız, hatta daha fazla özellik içeren bir cihaza dönüştürebilecek bir dizi yüklenebilir uygulama bulabileceğiz. Bu durum iOS kullanıcılarının hoşuna gitmezken,
Android kullanıcıları ise çok memnun olacak gibi görünüyor.
[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] uygulamasını Google Play’den ücretsiz olarak indirebilir ve bu deneyimin sizde bıraktığı etkiyi görebilirsiniz.
Uygulamanın reklam içerdiğini de belirtmeden geçmeyelim.