Razed takma isimli mod geliþtiricisi 1200 saatten fazla zaman harcayarak oluþturduðu NaturalVision Remastered modunu bitirdiðini açýkladý.
Rockstar ve Take-Two, bu yýlýn baþlarýnda OpenIV'ü kapatarak GTA V'i modlardan arýndýrmýþlardý. Bu geliþmenin ardýndan binlerce oyuncunun zaman ve emek harcayarak oluþturduðu modlar da havada kaldý. Bu durumdan kimse karlý çýkmadý ve oyuncular çok büyük tepki gösterdiler. Öyle ki Steam'da bir dönem en beðenilmeyen oyun GTA V olmuþtu

Razed olarak bilinen Jamal Rashid de bu mod geliþtiricilerinden biri. Kendisi NaturalVision Remastered moduna 1200 saatten fazla emek harcamýþtý, ancak OpenIV'ün kapatýlmasýyla tüm emekleri karþýlýksýz kaldý. Razed, geliþmeleri öðrendikten sonra paniklediðini söylüyor ve ilk düþündüðü þey ''OpenIV kapanýrsa ben ne yaparým'' olmuþ.

Ardýndan gelen süreçte Rockstar oyuncularýn tepkisine kulak verdi ve tek oyunculu modlar için OpenIV yasaðýný iptal etti.

Razed, bu modu geliþtirirken Forza Horizon 3, Watch Dogs ve Grand Theft Auto 4 gibi oyunlarýn yüksek derecedeki gerçekliðinden faydalandýðýný söylüyor. Modu yapmak için harcadýðý 1200 saatin dýþýnda mekanlarýn gerçekliði için videolarý ve fotoðraflarý 40 saatten fazla incelemiþ. Örneðin Trevor karakterinin kamyonetinin bulunduðu Bombay plajýnýn görüntüleri Google Haritalar'da yeterince detaylý deðilmiþ. Bu nedenle internette bu bölgeyle ilgili saatlerce vloglarý, insanlarýn fotoðraflarýný incelemiþ (Bir insan kendini iþine ancak bu kadar verebilirdi).
Razed, ''Diðer modlarý inceledim ve bana çekici gelmediler. Gün doðumundan gün batýmýna kadar net olan benzersiz bir þey yapmak istedim.'' dedi. Modun yapýmý sýrasýnda haftanýn 7 günü 12 saat çalýþtýðý bile olmuþ.

Jamal Rashid, tüm gönüllü iþlerde olduðu gibi bu iþin de bazen zorlu yollara girdiðini ve maddi sýkýntýlardan dolayý býrakma noktasýna geldiðini söyledi. Ancak erken teste katýlanlarýn ve mod topluluðundaki insanlarýn güzel yorumlarý onu baþladýðý iþe devam etmeye itmiþ.

NaturalVision Remastered'in bu kadar güzel olmasýnýn bir diðer nedeni de Razed'in daha önce oyunun geçtiði Kalifornia'ya hiç gitmemiþ olmasý.
Bu sayede Razed çok daha etkileyici bir mekan hayal edebildi.
NaturalVision Remastered artýk tamamlandý.

Eðer modu denemek isterseniz [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz] týklayarak indirebilir ya da [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz] týklayarak yalnýzca görselleri inceleyebilirsiniz.