JeOS nedir?

JeOS, "suyun" "Sadece Yeterli İşletim Sistemi" anlamına geldiğini açıkladı . Ancak, şu soruya cevap vermiyor: Sadece Yeterli İşletim Sistemi Nedir?Adından da anlaşılacağı gibi, JeOS, makinelerin yapacaklarını yapmak için yeterli suyu kullanmasını sağlayan özelleştirilmiş bir işletim sistemi, genellikle Linux tabanlı. Bu, işletim sisteminin belirli bir uygulamaya uyacak şekilde uyarlanarak teknik kaynakların kullanımını optimize ettiği anlamına gelir.Sonuç olarak: JeOS'u kullanmak, yazılım aygıtınızı daha küçük, daha hızlı (önyükleme zamanı ve yürütme) ve genel amaçlı bir işletim sisteminde çalışan bir uygulamadan daha kararlı ve güvenli hale getirecektir

.
Neden JeOS için gidiyorsun?

Bir bilgisayar düşünün. Normal bir bilgisayar oyun, tasarım, video düzenleme, müzik oluşturma ve tıpkı bu gibi yazma gibi çok çeşitli roller üstlenebilir. Bir bilgisayarın çalışmasını bekleyebileceğiniz daha birçok görev var, ancak bunlar benim noktamı kanıtlamak için yeterlidir (orada ne yaptığımı görün?).Yukarıda belirtilen tüm görevleri yerine getirmek için farklı kaynaklara ihtiyacınız var. Örneğin, oyun bir sürü grafik işleme gücü alacaktır; Video düzenleme, büyük miktarda sabit disk alanı gerektirir; Tasarım çalışması için, RAM bellek, müzik bestelemek, RAM ve mükemmel ses sürücüleri ve donanımı gerektirir; Fakat eğer yazı yazacaksan, hepsinden yalnızca bir mikro fraksiyona ihtiyacın var.Bu nedenle, tüm bu farklı görevleri yerine getiren bir makine için, Windows veya MacOS gibi çok farklı özelliklere ve ihtiyaçlara sahip farklı uygulamaları destekleyen bir işletim sistemine ihtiyacınız var. Sorun, yalnızca yazıyormuş veya yalnızca izliyor olsanız bile Bir film, bilgisayarınız hala potansiyel olarak destekleyebilmesi gereken diğer görevleri, kullanmadığınız ya da kullanmadığınız halde. Ölü ağırlığı sade ve basittir.Aynı ilke, iOS, Android veya Windows'lu akıllı telefonlar için de geçerlidir.

JeOS - Kodi'nin en iyi arkadaşı

Varsayılan olarak, [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] cihazları, örneğin, Android - WeOS'a dayalı kendi işletim sistemini kullanıyor. Tıpkı akıllı telefonlarda olduğu gibi, WeTek cihazında birçok olasılığı keşfetmenize izin veren çok görevli bir işletim sistemidir. Video oyunları oynayabilir, [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] , [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]veya [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] watch TV gibi en popüler akış hizmetlerinden film akışı yapabilir , müzik dinleyebilir ve uygulama mağazasından hemen hemen tüm üretkenlik uygulamalarını yükleyebilirsiniz.

WeTek Hub, WeTek Core ve WeTek Play 2 gibi akış aygıtı ve set üstü kutular gibi makineler, JeOS'u kullanmak için mükemmel bir adaydır, çünkü tüm suyu tek bir görevden veya tek bir uygulamadan çıkarmanın en iyi yolu olabilir.Pek çok kullanıcı, Kodi'nin sunduğu imkanlara özellikle popüler, ücretsiz ve açık kaynaklı medya oynatıcı yazılım uygulaması üzerinde odaklanmayı tercih ediyor. İnternetten videolar, müzik, podcast'ler ve videolar gibi akış medyalarının yanı sıra yerel ve ağ ortamlarındaki tüm yaygın dijital medya dosyalarını oynatmalarını ve görüntülemelerini sağlar.Bu nedenle, belirli bir medya aygıtının (akış aygıtı veya set üstü kutusu olmak için) tek amacı Kodi'yi çalıştırmak ise asla kullanılmayacak diğer görevlere tahsis edilmiş donanım kaynaklarına gerek yoktur. Dolayısıyla Kodi'yi çalıştırmak için JeOS - Just Enough İşletim Sistemi - gibi:

• OpenELEC
  • LibreELEC
  • OSMC (eskiden Raspbmc)
  • GeeXboX
  • Xbian
  • EmbER (eski adıyla MX Linux)

Cihazınızı bir Kodi JeOS (LibreELEC ve OpenELEC) haline getirme

Bir cihazı Kodi makinesine çeviren JeOS iki en popüler [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] ve [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] şüphesizdir . Sistemlerini olabildiğince hızlı ve güvenilir olmasını isteyen akışlı cihazlar ve alıcı kutuları kullanıcıları arasında çok popülerdirler.Onlar çok benzer. OpenELEC ("Açık Gömülü Linux Eğlence Merkezi"), donanım yönetimi ve otomatik OTA (kablosuz) güncellemeler için Kodi'nin üçüncü taraf eklentilerinin önceden yapılandırılmış bir sürümünü içeren eksiksiz bir medya merkezi yazılım paketi sunar. OpenELEC, yıllar boyunca çeşitli medya oynatıcı üreticileri ile profesyonel ortaklıklar kurdu ve medya merkezi sistemi OEM donanım yazılımı geliştiricileri olarak bütünleşirken, OpenELEC donanımlarında işletim sistemlerini korur.LibreELEC ("Libre Gömülü Linux Eğlence Merkezi"), küçük ve çok hızlı bir önyükleme, açık kaynak JeOS olan OpenELEC'in kar amacı gütmeyen bir çatısıdır. LibreELEC, Kodi ve opsiyonel üçüncü parti PVR arka uç yazılımının önceden yapılandırılmış bir versiyonuyla birlikte gönderildiğinden gömülü sistemler ve bilgisayarlar için eksiksiz bir medya merkezi yazılım paketi.Son kullanıcı açısından çoğunlukla özdeş oldukları halde, günümüzde LibreELEC'in destek frekansı arttıkça daha popüler hale geldiği ve güncel ve aktif bir yazılım haline geldiği görülüyor.LibreELEC'i kullanmaya başlamak ve medya aygıtınızı bir Kodi makinesine çevirmek için bir BT uzmanına ihtiyaç duymuyorsunuz. LibreELEC'deki insanlar aslında bunu oldukça basitleştirdiler.LibreELEC'i cihazınıza yüklemek için yalnızca birkaç şeye ihtiyacınız var.

• Kurulumcunun kurulumunu yapmak için bir PC. (Windows, Linux veya Mac OSX).
  • Boş bir USB çubuğu veya SD kartı.

İndirilenler sayfası size ihtiyacınız olan tüm bilgileri verirken, LibreELEC tarafından desteklenen herhangi bir platform için kendi önyüklenebilir USB veya SD Kartı yükleme ortamınızı kolayca oluşturmanıza olanak tanıyan oldukça sezgisel bir uygulama geliştirdiler.

, Windows Mac os işletim sistemi Linux

OpenELEC'e gelince, web sitelerinde "Kurulum çok kolay, boş bir bilgisayarı 15 dakikadan daha kısa bir sürede bir medya makinesine dönüştürebilir" diyor. Hangisinin doğru olduğuna inanıyoruz
.
Dosyalar ve [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] ile kendi [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] sahip olan farklı sistemler için her bir yapı ile çok iyi yapılandırılmıştır .

WeTek cihazlarıyla JeOS'u kullanma

WeTek, kullanıcılarının gücüne inanıyor. Böyle canlı bir topluluk olması, donanım ve yazılım da dahil olmak üzere birçok açıdan sürekli iyileştirmemize olanak tanır. Bu nedenle, WeTek'in düşünen projeleri desteklediği mantıklıdır. WeTek, OpenELEC ve Libre ELEC'in temelinde olan inisiyatif ve açık kaynak geliştirme - ilkeleri desteklemektedir.Hem OpenELEC hem de LibreELEC, özel ve kolay kurulum kılavuzlarına sahip WeTek makineleri için özel olarak oluşturulan yapılar var.WeTek, aslında OpenELEC inisiyatifinin gurur verici bir sponsorudur. Bir sponsorluk, önceden kurulmuş OpenELEC ile WeTek Play'in özel bir baskısı olan WeTek OpenELEC kutusunun oluşturulmasına yol açıyor. Bu JeOS şu anda destekler [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] OpenELEC Legacy Release (6.0.3) ve OpenELEC Kararlı Sürüm (7.0.1)

Son düşünceler

Jeos, ev sineması cihazından, akış cihazından veya set üstü kutudan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız kesinlikle yoludur. Olduğu gibi kurulması basit olmak, herhangi bir son kullanıcı için caziptir. Bir başka büyük artı toplumun gücü ile ilgisi. JeOS açık kaynaklı yazılımlara dayandığından, çevredeki kullanıcıların toplulukları çok aktiftir; yani, herhangi bir yayın yapılabilir veya bu konuyla ilgili herhangi bir sorunuz olabilir.