Apple’ın iOS 11 işletim sistemi, final sürüme bir hayli yaklaştı. Eylül ayının başlarında tanıtılması beklenen yeni mobil işletim sisteminin, final sürümü yakın olduğu için beta serileri de çok daha sık yayınlanmaya başladı. Geçen hafta gelen yeni beta sürümlerinden sonra bu kez iOS 11 işletim sisteminin public beta 5 sürümü yayınlandı. Final sürüme yaklaşılan beta sürümü olduğu için iOS 11 public beta 5 serisini daha fazla kullanıcı yüklemeye başladı. Fakat bu noktada kullanıcılardan da birçok soru geliyor. Özellikle iOS 11 beta 5 performansı çok merak ediliyor. Hemen yüklemeyen kullanıcılar için değerlendirmeye geçelim.iOS 11 Public Beta 5 Henüz Yeterli Değil

Yeni beta sürümünden sonra performans testleri de yayınlanmaya başladı. iOS 10.3.3 yani eski işletim sisteminin en kararlı serisi ile karşılaştırılan iOS 11 Public Beta 5 işletim sisteminde ise sonuçlar oldukça ilginç. iPhone 5S modeli üzerinde yapılan testlerde iOS 10 sürümünün en kararlı ve final serisi olan iOS 10.3.3 serisinin çok daha başarılı olduğu görülüyor.Açılış hızlarından kamera hızlarına kadar son kararlı iOS 10 serisi daha başarılı gibi gözüküyor. AnTuTu sonuçlarında da iOS 10.3.3 işletim sisteminin 15981 puan aldığı görülüyor. Aynı modelin iOS 11 beta 5 yüklü olan serisinde ise 13303 puan alınmış durumda. iPhone 5S için durum bu şekilde. Diğer modeller içinde hız testlerini ekleyeceğiz. Fakat bu modellerde de durumun pek farklı olmadığını belirtelim. Hal böyle olunca iOS 11 yüklemek için erken olduğunu bir kez daha hatırlatalım.