[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

Android’e gizli olarak sunulan tema motoru ile telefonunuza yeni bir görünüm kazandırın.Android’e Marshmallow sürümünden itibaren “Runtime Resource Overlay” adında yerleşik bir bir tema motoru eklendi.
Ne yazık ki bu, son kullanıcıların değil de akıllı telefon üreticilerinin erişebileceği şekide tasarlandı.
Bu nedenle Cyanogen’in CM tema motorunun aksine kullanıcılar bu özelliği cihazlarını özelleştirmek ve yeni bir görünüm kazandırmak için kullanamadı.
Ne var ki Android’de yer alan bu gizli tema motorunu etkinleştirmenin bir yolu var.

Gereksinimler

• Android 6.0 veya üzeri
  • Root erişim izni
  • Stock Android veya AOSP tabanlı custom ROM

Substratum Tema Motorunu Kurun

Bağlantıya tıklayarak Substratum uygulamasını Google Play Store üzerinden indirin.
[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]QR-Code
Developer: [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
Price: Free

İzinleri Verin

Substratum’u açın, ardından root erişim talebilini kabul ederek uygulamaya gerekli izni verin.
Daha sonra Substratum’un tema dosyalarını telefonunuzun saklama alanına kaydedebilmesi için ek izinler vermeniz gerekir.
Bu nedenle istendiğinde “İzin Ver” butonuna dokunun.

Bir Tema Kurun

Substratum ana menüsüne ilk girdiğinizde “no themes installed” uyarısıyla karşılaşacaksınız.
Bu uyarıya dokunup bağlantıyı Google Play Store seçeneği ile açın.
BU bağlantı Google Play Store’daki Substratum ile uyumlu temaların listesine götürür.
Listedeki temalara göz atıp zevkinize uygun olan bir temayı seçip yükleyin

.

Temanızı Uygulayın

Herhangi bir Substratum teması yükledikten sonra uygulamaya geri dönün. Uygulamak istediğiniz temanın üzerine dokunun. Açılan menüden temanın hangi uygulamalarda kullanılabilir olmasını seçebilirsiniz. Desteklenen uygulamaları seçmek için Select to toogle all overlays seçeneğini etkinleştirin. Listeden çıkarmak istediğiniz uygulamaların yanındaki uyarıyı kaldırabilirsiniz.

Seçimleriniz yaptıysanız sağ alttaki “fırça” işaretine dokunun. Açılan kutucuktan “Install Selected” seçeneği ile temanızı yükleyin. Birkaç saniye sonra Reboot required isimli bir uyarı göreceksiniz.
Bu uyarı temanın kullanılabilir olması için cihazı yeniden başlatmanız gerektini belirtir. “TAMAM” seçeneği ile cihazı hızlıca yeniden başlatın.

Yeni Görünümün Keyfini Çıkartın

Yeniden başlattığınızda yeni temanız kullanımda olacaktır. Substratum temaları cihazınızdaki hemen hemen her uygulamanın şeklini ve görünümünü değiştirebilir.
Cihazınızı eski haline getirmek isterseniz seçili temanın menüsünden sağ üst kısımdaki seçeneklere dokunup “Uninstall Theme” seçeneği ile yüklü temayı kaldırabilirsiniz.