turk-dreamworld.com Sitesine Hoþgeldiniz.

5. sayfa - 7 sayfa var BirinciBirinci 1234567 SonuncuSonuncu
65 sonuçtan 41 ile 50 arasý
    Senior Member kartal4734 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    42 Toplam

Standart Cevap: Dreambox Kýrmýzý ýþýk (Kurtarma)

sanýrým servis yolu gözüküyor
    AlýntýAlýntý

Administrator Elvis - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Bulunduðu yer
    Istanbul, Turkey
    0 Bu Konu icin
    5.913 Toplam

Standart AW: Cevap: Dreambox Kýrmýzý ýþýk (Kurtarma)

Alýntý tufan1 Nickli Üyeden Alýntý [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]
    merhaba.
    x tuþuna basýnca boot menü gelmiyor. cihazým dm900 birturlu puty le baðlanamadým cihaz kýrmýzý ýþýk yanýyor yerdým edecek birine ihtiyacým var her yolu denedim baglanamadým
    Sizin x tuþu yerine ön panelde açýp kapama düðmesine basmanýz gerekiyor cihazý ilk açýlýþta ön düðmeye basýlý tutun Ýmage yükleme yeri gelecektir.
    Kim Hakkýmda ne Düþünüyorsa Allah ona 10 Mislini Versin

AlýntýAlýntý

Junior Member tufan1 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    6 Toplam

malesef hocam geliyor
    AlýntýAlýntý

Senior Member Ihtiyar - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    11 Toplam

Herkeze Slm,lar
    Evimin yakýnýnda çakan bir þimþekle ana þalter attý biraz bekledikten sonra þalteri tekrar açtým ve DM 920 UHD kýrmýzý ýþýkta kaldý.Büyük bir ihtimalle Lan giriþide yandý çünkü kabloyu taktýgým zaman ýþýklar yanmýyor.Telnet ile cýhaza baðlanýyorum fakat karþýma kurtarma yönteminde verildiði gibi bir sayfa çýkmýyor siyah bir sayfa vede hiçbirþey yapýlamýyor.Daha baþka neler yapýlabilir bilmiyorum sizlerden gelecek yanýtlarý yapmýya çalýþacaðim.Birde bu iþin profesyoneli deðilim sadece bir kullanýcýyým cihaz üzerinde yapýlan iþlemleri yapacak kadar.Vereceðiniz cevaplar için þimdiden teþekkür eder tavsiyelerinizi beklerim.
    Hayýrlý günler dileðiyle.
    AlýntýAlýntý

Senior Member serkanguzel - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    4.476 Toplam

Geçmiþ olsun.

Cihazýn lan giriþi yandýysa, bu durum dreambox'lar için felaket gibi birþey. Çünkü lan giriþi bu cihaza yazýlým yükleme dýþýnda birçok iþ ve iþlem için lazýmdýr.

Yani lan giriþini her durumda tamir ettirmek durumundasýnýz. Cihazý yurtiçinden satýn aldýysanýz, satýcýya ulaþýp tamir ettirmeye çalýþýn. Yurtdýþýndan satýn aldýysanýz, Ýstanbul Karaköy'de tamirci var mý diye araþtýrmanýzda yarar var.
    Doðru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanýt veremiyorum.
    Katýlýmcýlarýn yararlanabilmesi için, sorularýmýzý açýk alandan sormaya özen göstermeliyiz.
    Anlayýþýnýz için þimdiden teþekkürler.
    AlýntýAlýntý

Administrator Elvis - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Bulunduðu yer
    Istanbul, Turkey
    0 Bu Konu icin
    5.913 Toplam

Standart AW: Cevap: Dreambox Kýrmýzý ýþýk (Kurtarma)

Alýntý Ihtiyar Nickli Üyeden Alýntý [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]
    Herkeze Slm,lar
    Evimin yakýnýnda çakan bir þimþekle ana þalter attý biraz bekledikten sonra þalteri tekrar açtým ve DM 920 UHD kýrmýzý ýþýkta kaldý.Büyük bir ihtimalle Lan giriþide yandý çünkü kabloyu taktýgým zaman ýþýklar yanmýyor.Telnet ile cýhaza baðlanýyorum fakat karþýma kurtarma yönteminde verildiði gibi bir sayfa çýkmýyor siyah bir sayfa vede hiçbirþey yapýlamýyor.Daha baþka neler yapýlabilir bilmiyorum sizlerden gelecek yanýtlarý yapmýya çalýþacaðim.Birde bu iþin profesyoneli deðilim sadece bir kullanýcýyým cihaz üzerinde yapýlan iþlemleri yapacak kadar.Vereceðiniz cevaplar için þimdiden teþekkür eder tavsiyelerinizi beklerim.
    önce geçmiþ olsun kardeþ telnet ile baðlandýðýnýza göre büyük bir problem gözükmüyor gibi lakin siz telnet ile deðil browser ile webinf üzeri cihazýnýza baðlanmanýz gerekir telnet ile siyah sayfa gelmesi normal cihazýn ön panelinde ünlem ilareti gelince altýnda cihazýnýzýn adresi gelir [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz] yazmanýz kafi
    gelmeli kolay gelsin.
    Kim Hakkýmda ne Düþünüyorsa Allah ona 10 Mislini Versin

AlýntýAlýntý

0 Bu Konu icin
    11 Toplam

Standart Cevap: AW: Cevap: Dreambox Kýrmýzý ýþýk (Kurtarma)

Alýntý Elvis Nickli Üyeden Alýntý [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]
    önce geçmiþ olsun kardeþ telnet ile baðlandýðýnýza göre büyük bir problem gözükmüyor gibi lakin siz telnet ile deðil browser ile webinf üzeri cihazýnýza baðlanmanýz gerekir telnet ile siyah sayfa gelmesi normal cihazýn ön panelinde ünlem ilareti gelince altýnda cihazýnýzýn adresi gelir [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz] yazmanýz kafi
    gelmeli kolay gelsin.
    Slm,lar Kardeþ
    Telnet ile serialden baðlanýyor siyah sayfa geliyor burada hiçbir iþlem yapamýyorum problem bu.Egerki iþlem yapabilsem kurtarma iþlemlerinden devam edeceðim yapabildiðim kadarýyla.Cihazi açtým içine baktým tertemiz tuneri söktüm öyle denedim fayda etmedi tabi bunlarý yaparken sadece bir kullanýcý olarak gördüðüm þeyler belki bir eloktronikci baþka þeyler görebilir.Yukarýda Kardeþin dediði gibi bir tamirci aramaktan baþka yapacaðým birþey kalmadý tabi ilk baþta Eskiþehirden bir tamirci bakacaðým sonra Ýstanbulu düþünebilirim.
    Hayýrlý günler dilerim.
    AlýntýAlýntý

Senior Member serkanguzel - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    4.476 Toplam

Alýntý Ihtiyar Nickli Üyeden Alýntý [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]
    Slm,lar Kardeþ
    Telnet ile serialden baðlanýyor siyah sayfa geliyor burada hiçbir iþlem yapamýyorum problem bu.Egerki iþlem yapabilsem kurtarma iþlemlerinden devam edeceðim yapabildiðim kadarýyla.Cihazi açtým içine baktým tertemiz tuneri söktüm öyle denedim fayda etmedi tabi bunlarý yaparken sadece bir kullanýcý olarak gördüðüm þeyler belki bir eloktronikci baþka þeyler görebilir.Yukarýda Kardeþin dediði gibi bir tamirci aramaktan baþka yapacaðým birþey kalmadý tabi ilk baþta Eskiþehirden bir tamirci bakacaðým sonra Ýstanbulu düþünebilirim.
    Hayýrlý günler dilerim.
    Cihazýn içini görmedim ama "lan" giriþini kontrol eden bir chip olmalý... Genelde bütün cihazlarda lan giriþi ufak bir chip'le kontrol edilir. Yani o chip deðiþtirilirse, cihaz büyük bir ihtimalle ip almaya baþlayacaktýr. Önemli olan çip'i bulabilmektir. Gerisi, üflemeli bir havya ile çip'in deðiþtirilmesi 2 dakikalýk bir iþ.

Ethernet giriþini kontrol eden chip'ler deðiþince, cihazlarýn mac adresleri de deðiþir genellikle... ( Eðer sizdeki cihazda deðiþik bir board dizayný varsa, incelemeden mac adresi deðiþir/deðiþmez diye önyargýlý kanaat bildirmek istemem. )
    Doðru bilginin adresi...

Geneli ingilendiren sorulara PM'den yanýt veremiyorum.
    Katýlýmcýlarýn yararlanabilmesi için, sorularýmýzý açýk alandan sormaya özen göstermeliyiz.
    Anlayýþýnýz için þimdiden teþekkürler.
    AlýntýAlýntý

9. Teşekkür edenler:

endebar (18.06.2020)

0 Bu Konu icin
    11 Toplam

Alýntý serkanguzel Nickli Üyeden Alýntý [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]
    Cihazýn içini görmedim ama "lan" giriþini kontrol eden bir chip olmalý... Genelde bütün cihazlarda lan giriþi ufak bir chip'le kontrol edilir. Yani o chip deðiþtirilirse, cihaz büyük bir ihtimalle ip almaya baþlayacaktýr. Önemli olan çip'i bulabilmektir. Gerisi, üflemeli bir havya ile çip'in deðiþtirilmesi 2 dakikalýk bir iþ.

Ethernet giriþini kontrol eden chip'ler deðiþince, cihazlarýn mac adresleri de deðiþir genellikle... ( Eðer sizdeki cihazda deðiþik bir board dizayný varsa, incelemeden mac adresi deðiþir/deðiþmez diye önyargýlý kanaat bildirmek istemem. )
    Slm,lar Kardeþ
    Teknik konulardan bende anlamadýðým için birþey söyleyemiyeceðim cihazýn içine baktýðým zaman bir yanýk veya kararma görmedim.Hatýrlattýðýn için teþekkür ederim götürdüðüm yeredebir hatýrlatma yaparým.Mac adresi deðiþirse bunun negibi zararý veya faydasý olur.
    AlýntýAlýntý

Senior Member ®apto® - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    15 Toplam

klon dreamboxlar tam bir felakettir 3 tane eskittim hep arýza hep arýza beþ para etmez cihazlar atýn gitsin alýn bir androýd cihaz keyfinize bakýn ne çanak anten derdi nede arýza.
    AlýntýAlýntý

5. sayfa - 7 sayfa var BirinciBirinci 1234567 SonuncuSonuncu