WWDC17 ile tüm dünyaya tanıtılan iOS11 ve diğer yenilikler gündeme bomba gibi düştü. iOS 11 nasıl yüklenir işte iOS11 kurulum detayları.Tüm dünyanın gözü dün gece yapılan WWDC17 etkinliğindeydi bir çok yeniliğin tanıtıldığı ve ancak tüm dünyada iPhone kullanıcılarının merakla beklediği yeni sürüm iOS 11 1. betası ile uygulama geliştiricilere sunuldu. iOS 11 ‘in halka açık sürümünü bir süre sonra tüm kullanıcılara yayınlanacak. Sizde şimdiden geliştiriciler gibi iOS 11 i telefonunuza kurmak isterseniz iOS 11 kurulumrehberimizden detaylara bakabilirsiniz.

iOS 11 kurulabilecek iPhone modelleri

iPhone 5s,
iPhone SE,
iPhone 6,
iPhone 6 Plus,
iPhone 6s,
iPhone 6s Plus,
iPhone 7,
iPhone 7 Plus .

iOS11 Uyumlu iPad Modelleri

iPad Air,
iPad Air 2,
iPad mini 2,
iPad mini 3,
iPad mini 4, 9.7 inç iPad,
iPad Pro,
9.7 inç iPad Pro,
10.5 inç iPad Pro

iOS 11 Yenilikleri:

Özelleştirilebilir yapıda ve Hücresel Veri kısa yolunun nihayet koyulduğu yeni Denetim Merkezi, tamamen yenilenmiş App Store, dahili ekran kaydetme özelliği, HEVC desteği kazanan Kameralar uygulaması, iCloud ile yedeklenebilen Mesajlar uygulaması, çoğumuzun ihtiyaç duymadığı daha doğal konuşan ve derinlemesine öğrenebilen asistan Siri’ye yönelik gelişmeler, henüz ülkemizde kullanılabilir olmasa da Mesajlar uygulaması üzerinden Apple Pay ile para gönderme gibi yenilikler içeren iOS 11’in ilk betası etkinlik günü geliştiriciler için indirilmeye açıldı. Biz de iOS 11 Developer Beta sürümü iPhone 6s cihazımıza indirip yükledik.

iOS 11 Yükleme Öncesi Hazırlık:

iOS 11’in Denetim Merkezi’ni görmek isteyenler için iOS 11 yükleme adımlarına geçmeden önce cihazınızı iTunes ve iCloud üzerinden mutlaka yedeklemenizi öneririz.
İlk Beta sürüm olduğundan performansa ilişkin sorunlar çıkması muhtemel ki; biz menü geçişlerinde vs. böyle bir sorunla karşılaştık.
iPhone’unuzu yedekledikten sonra izlemeniz gereken adımlar ise şöyle:

1.ADIM: iTUNES İle Yedek Alma

İlk adım olarak telefonunuzun mutlaka ve mutlaka yedeklenmesini iTunes aracılığı ie bilgisayarınıza alınız. İOS 11 BETA Sürümü olduğu için programlarda reset atmalar bazı programların uyumsuzluğu gibi bir çok sorunla karşılaşabilir ve geri sürüme dönmek isteyebilirsiniz.
İlk Olarak iTunes‘u açın sonra kenar çubuğunda yer alan Özet menüsüne tıklayınız, açılan sayfada Şimdi Yedekle butonuna basıp Yedekleme işlemi tamamlanmasını beklemelisiniz.Cihazınızı iOS 11 beta sürümüne yükselttikten sonra bir sorun veya problem ile karşılaşırsanız bu yedek ile geriye dönebilirsiniz.
CihazınızI İOS 11‘e yükselttikten sonra aldığınız yedek daha alt bir sürüme yüklenmez diye uyarı alabilirsiniz. Bunun için elinizde iOS10.3.x sürümünde alınmış bir yedek mutlaka bulunmalıdır.

2.ADIM: Cihaza Geliştirici Profilini Yüklememiz Gerekmektedir

Yedekleme iştemini tamamladıktan sonra kullandığınız ve
iOS 11 sürümüne geçmek istediğiniz cihazdan [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] tıklayarak doğrulama yapmanız ve profili bulunan cihaza yüklemeniz gerekmektedir.

3.ADIM: Artık iOS 11 sürümünü yüklemek için hazırız

Şimdi geçmişte kurduğumuz normal sürümler gibi telefonumuzun Ayarlar > Genel > Yazılım güncelleme bölümüne gidelim ve sonrasında güncelleme olu olmadığını kontrol edelim. Kontrol sonrası
iOS 11 Sürümünü Karşımıza gelecek ve Cihazımıza Yükleyerek iOS 11 deneyimine sizde katılabilirsiniz.

iOS 11 Hangi Modellere Gelecek?

iOS 11 alacak cihazların listesi Apple tarafından şu şekilde açıklandı:

iOS 11 Çıkış Tarihi:

iOS 11 çıkış tarihi diğer deyişle iOS 11 final, tüm iOS sürümleri gibi yeni iPhone'un da tanıtılacağı Eylül ayında. Herkese açık (public) beta sürümünün de Haziran ayı sonunda indirilmeye açılacağı söylendi.