Apple’ın yeni iOS sürümü olan iOS 11’in Halka açık olan Public Beta sürümlerini iOS cihazlarına artık kullanıcılar tarafından da ücretsiz olarak yüklenebiliyor. İşte iOS 11’in Public Beta sürümlerinin yüklenişi.Öncelikle
her iOS sürümü ile çalışan iPhone, iPad ve iPod touch modelleri iOS 11 sürümünü desteklemiyor. iOS 11’in Public Beta sürümlerinin yüklenebileceği iOS cihazları ise şöyle;

iPod Touch Modelleri
.

iPod Touch 6. Nesil

iPad Modelleri
.
12.9 inç iPad Pro 1. Nesil
.
12.9 inç iPad Pro 2. Nesil
.
10.5 inç iPad Pro
.
9.7 inç iPad Pro
.
iPad 5. Nesil
. iPad mini 2.
Nesil
. iPad mini 3.
Nesil
. iPad mini 4. Nesil

iPhone Modelleri .
iPhone 5s

. iPhone SE.
iPhone 6
.
iPhone 6 Plus
.
iPhone 6s
.
iPhone 6s Plus
.
iPhone 7
.
iPhone 7 Plus
.
iPhone 8
.
iPhone 8 Plus
Eğer ki yukarıda yer alan Apple cihazlarına sahipseniz

iOS 11’in Public Beta sürümlerini denebilirsiniz. iOS 11 Public Beta sürümünü cihazınıza yüklemeden önce iTunes üzerinden ve iCloud üzerinden yedek almanız sizin yararınıza olacaktır.
Ayrıca Public Beta sürümleri fazla hata içerdiği için birincil cihazlarınız yerine ikincil cihazlarınıza kurmanızda yarar var.

iOS 11 Public Beta Sürümlerini Cihazınıza yüklemek için;

Adım 1. iOS 11 sürümüne güncelleme alacak olan cihazınızdan [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] adresini Safari internet tarayıcısıyla ziyaret edin.
Adım 2.
Açılan sayfada Sign Up butonuna dokunun.

Adım 3.
Apple Halka Açık Beta programına katılmak için Apple kimliğinizle giriş yapın.

Adım 4.
Sözleşmeyi kabul edin.

Adım 5.
iOS butonuna dokunun.

Adım 6.
iOS cihazınızı bağlamak için gelen butona tıklayın.

Adım 7.
Profili indir seçeneğine tıklayın.

Adım 8.
Açılan profil yükleme ekranında sağ alt köşede yer alan Yükle seçeneğine dokunun.

Adım 9.
Açılmış olan izin sayfasında da yükle seçeneğine dokunun.
Adım 10. Son olarak açılan sayfada tekrar yükle seçeneğine dokunun.
Adım 11. Profil yüklendikten sonra iOS cihazınızı yeniden başlatmak için yeniden başlat seçeneğine dokunun.
Adım 12.
iOS 11 Public Beta sürümünü yüklemek istediğiniz iOS cihazınız yeniden başladıktan sonra
Ayarlar
> Genel > Yazılım Güncelleme adımlarını takip ederek Güncellemeleri Kontrol Et seçeneğine tıklayın.

Adım 13.
İndir ve Yükle seçeneğine tıklayın.

Adım 14.
Açılan Şartlar ve Koşullar sayfasında Kabul Ediyorum seçeneğine tıklayın ve başlayan indirme işleminin sona ermesini bekleyin.

Adım 15.
İndirme işlemi tamamlandıktan sonra iOS 11 Public Beta sürümünün yüklenmesi için Şimdi Yükle seçeneğine dokunun.

iOS 11’in Public Beta sürümlerini artık cihazınız otomatik olarak alacak. Orta hıza sahip bir kablosuz bağlantıda
iOS 11 Public Beta sürümlerinin yüklenme süresi yaklaşık olarak 30- 35 dakika arasında değişiyor.
Gerçekleştirilen bu işlemle birlikte artık başka hiçbir işlem yapmandan sadece
Ayarlar
> Genel > Yazılım Güncelleme adımlarını izleyerek iOS 11 yüklü olan cihazınızı en güncel Public Beta sürümüne güncelleyebiliriniz.