Apple’ın yeni iOS sürümü iOS 11 her ne kadar gelişmiş özelliklerle geliyor olsa da sistemin olmazsa olmazı olan

Kontrol Merkezi
’nde artık kullanıcılar Bluetooth ve Wi-Fi’yi tamamen kapatmıyor.

Kullanıcıların Kontrol Merkezinden tamamen kapatmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.
Apple’un iOS 11 sürümüyle birlikte yeniden yenilenen ve tamamen değişen Kontrol Merkezi artık daha işlevsel ve daha sezgisel hale geldi. Daha önceden Wi-Fi ve Bluetooth ile birlikte sadece belli başlı işlemleri gerçekleştirebileceğimiz Kontrol Merkezi’nde şimdi pek çok işlemi gerçekleştirebiliyoruz.Kullanıcıların artık kablosuz cihazlara yönelmesiyle birlikte iOS 11’in kontrol merkezi de bu anlamda değişmiş oldu. Kullanıcıların telefonlarını uçak moduna aldıklarında Wi-Fi ve Bluetooth bağlantılarını kapatmayan iOS 11 sistemi ayrıca arka planda AirDrop, Apple Pencil, Apple Watch, Kom Hizmetleri gibi çeşitli kritik servislerin çalışması sağlıyor. Ancak bu gibi servisler arka planda çalıştığı için güç tüketmeye devam ederken Kontrol Merkezi üzerinden kapatılamayan bu ayarları aşağıdaki adımları izleyerek kapatabilirsiniz.

Wi-Fi Özelliğini Kapatmak

Adım 1. iOS 11 yüklü olan iPhone ve iPad cihazınızdan Ayarlar seçeneğine tıklayın.
Adım 2. Açılan ekrandan Wi-Fi seçeneğine dokunun.
Adım 3. Wi-Fi menüsündeyken yeşil renkte olan anahtarı kapatın.

Bluetooth’u Kapatmak

Adım 1.
iOS cihazınızdan Ayarlar seçeneğine dokunun.

Adım 2.
Açılan menüden Bluetooth’a dokunun.
Adım 3. Tamamen kapatmak için yeşil renkte olan anahtarı kaydırın.iOS 11 cihazınızda Kontrol Merkezi üzerinden şimdilik kapatamadığımız
Bluetooth ve Wi-Fi özelliğini yukarıda ki adımları izleyerek kapatabilirlisiniz.
Apple’ın ilerleyen günlerde yeni bir güncelleme ile Kontrol Merkezi üzerinden Wi-Fi ve Bluetooth kapatmaya izin verip vermeyeceği ise bilinmiyor.