Apple hack

Telefonunuz birçok kurumun listesinde dolanıyor ve her gün onlarca reklam mesajı mı alıyorsunuz? Bu durum iyice canınızı sıkmaya mı başladı. Bu yazımızda 3 farklı yolla istenmeyen reklam mesajlarının nasıl engellenebileceğini göstereceğiz.

Yöntem 1:

1. yöntemi daha önce sitemizde paylaşmıştık. iPhone kullanıcılarının yapabileceği bu yöntem her zaman işe yaramayabiliyor.

Yöntem 2:2. yöntem, sms reklam mesajlarını engellemekte çok başarılı. Mesajların sonunda bulunan B002 gibi kodların her birisi bir sms dağıtım şirketine ait.
Telefonunuza günde 20 reklam mesajı geliyorsa, çoğu aynı firmanın yazılımıyla geliyordur. Bu istenmeyen mesajların nasıl engellenebileceğine bakalım:

BTK’nin listesine gitmek için [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

Bu pdf dosyasında size reklam gönderen şirketin B ile başlayan kodunu bulun. Örneğin aşağıdaki resimde SazakGSM olarak görülüyor

.

Daha sonra google’dan bu firmayı aratarak bulun

.

Bu firmalarda SMS şikayet formu olmak zorunda. Bu formu eksiksiz doldurun. Benim denememde 5 dakika içinde firmadan numaramın kara listeye alındığına dair mesaj geldi. (Açıklamalar kısmında, hiç bir şekilde reklam mesajı istemediğimi ve bu mesajların gelmeye devam etmesi halinde BTK’ya şikayet edeceğimi de ekledim.)
Bu yöntem birçok firmada işe yarıyor. Mutlaka denemenizi öneriyorum.

3. yöntem:Eğer ilk 2 yöntemi denediğiniz halde hala reklam mesajları almaya devam ediyorsanız, bu firmaları BTK’ya şikayet edebilirsiniz.
E -devlet’de bulunan ve adına “Ticari elektronik şikayet sistemi” denilen sistem, firmaya uyarı gönderiyor.

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]