UNIX türevi işletim sistemleri için bir web tabanlı yönetim arayüzü olan webin‘in 1.860 sürümü çıktı. Sürümün resmi duyurusu henüz yapılmadı ama paketler indirilmek üzere yansılarda yerini aldı. 50’den fazla GNU/Linux dağıtımına destek veren Webmin, kullanıcı hesapları ayarlarından, Apache, DNS, dosya paylaşımlarına kadar pek çok işlemi web arayüzünden kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor. Tamamı PERL dili ile yazılan yazılan Webmin; sistem ile ilgili her türlü ayarın web üzerinden yapılmasına olanak sağlıyor. Sun Solaris, Linux, LinuxPPC, FreeBSD, OpenBSD, HPUX, SGI Irix, DEC Compaq, MacOS X işletim sistemlerinde çalışıyor.

Desteklenen tüm işletim sistemleri ve dağıtımları görmek için [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] bakılabilir.
Webmin tüm UNIX türevi işletim sistemleri için standart bir kontrol arayüzü sunmaktadır.

Webmin 1.860 hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için, resmi duyurusu yapıldıktan sonra [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] sayfasını inceleyebilirsiniz.

Webmin 1.860 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

Resmi duyurusu yapıldıktan sonra: