[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
Samsung telefonlarda nelerin değişeceği resmi olarak belli oldu. Googletarafından resmi duyurunun yapılmasının ardından oldukça uzun zaman geçmiş olmasına rağmen, akıllı telefon pazarının Android oyuncuları, amiral gemisi seviyesindeki akıllı telefonlarında bile hala Android Nougat 7.1.1’i kullanmaya devam etseler de, pazarın önemli oyuncularından Japon teknoloji devi Sony, Android Oreo işletim sistemine sahip akıllı telefonlarını birer ikişer piyasaya sunmaya başlamıştı.

Ancak hem dünya da hem de ülkemizde Android oyuncuların en önemli markası olan Samsung, Android Oreo 8.0 işletim sistemine sahip akıllı telefonlarını henüz tüketicileriyle buluşturmuş değil. Amiral gemisi seviyesindeki telefonlarına, yakın bir zamanda bu güncellemeyi sunması beklenen Samsung’un, bu güncelleme ile birlikte cihazlarına kazandıracağı yenilikler de hemen hemen belli oldu diyebiliriz. [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]’da yer alan güncelleme takvimine göre Aralık ayından itibaren resmi olarak dağıtılmaya başlanacak olan Android Oreo 8.0 güncellemesi ile birlikte Samsung telefonların kazanacakları yenilikler hakkında bilgi vermek gerekirse:

• Android 8.0 işletim sistemi, cihazınızda yakın zamanda kullandığınız uygulamaların arkaplan aktivitelerini minimize etmeye yardımcı olacak.
  • Uygulamalarınızın daha hızlı açılmasını sağlayacak.
  • Bunların yanı sıra yeni emojiler ve PIP (picture in picture ) özelliği, kullanıcı deneyimini arttırmaya yönelik en yeni özelliklerden.
  • Artık, bildirim gelen uygulamalarınızın üzerinde alınan son bildirime ait küçük bilgilendirmeler görebileceksiniz.

• Akıllı metin seçimleri ile, seçtiğiniz metne uygun uygulama önerilerini görebileceksiniz.
  • Gece modu ile, karanlık ortamlarda gözünüzü rahatsız etmeden web sayfalarında keyifle dolaşabileceksiniz.