turk-dreamworld.com Sitesine Hoþgeldiniz.

2. sayfa - 2 sayfa var BirinciBirinci 12
18 sonuçtan 11 ile 18 arasý
    Member 35deniz - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    7 Toplam

Standart Cevap: ýp kanallada dýrek acmak yerýne arabellege alýyor sonra acýyor bunun býr cozum

Alýntý endebar Nickli Üyeden Alýntý [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]
    backup dosyasýný degistiremezsin degistirecegin dosyalar /etc/enigma2 icindeki sonu .tv ile biten dosyalar
    cihaza ftp den baglan 4 ncu mesajda verdigim telnet yontemleriyle degistir yada dosyalarý notepad++ ile ac degistir backup dosyalarý imaj dosyalarý hicbir editorle degistirilemez onlarý karýstýrma
    /etc/enigma2 icindeki sonu .tv ile biten dosyalarý hepsýný notepad ile SERVICE 4097 olan kýsmý SERVICE 1 olarak degistiriiyorum (ýpserver dahýl)degýstýgýnýde goruyorum fakat dreamboxý yenýden baslatýyorum kanallara gýrdýgýmde arabellege almaya devam edýyor tekrar ftb ýle baglanýp /etc/enigma2 icindeki sonu .tv ile biten dosyalarý kontrol ettýgýmde hepsý servýce 1 olmus fakat ipserver tekrar servýce 4097 olmus oluyor
    AlýntýAlýntý

TDW Team-Mod. nasre - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    9.734 Toplam

Standart Cevap: ýp kanallada dýrek acmak yerýne arabellege alýyor sonra acýyor bunun býr cozum

Alýntý 35deniz Nickli Üyeden Alýntý [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]
    dreambox edýtle kanllarý cekýyorum dreamset actýgýmýda yedekledýgým kanallarý gormuyor
    dreamset ile görmen için dreamset ile almalsýn kanallarý
    AlýntýAlýntý

3. Teşekkür edenler:

35deniz (13.11.2017)

Vip Member endebar - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    3 Bu Konu icin
    4.434 Toplam

Alýntý 35deniz Nickli Üyeden Alýntý [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]
    /etc/enigma2 icindeki sonu .tv ile biten dosyalarý hepsýný notepad ile SERVICE 4097 olan kýsmý SERVICE 1 olarak degistiriiyorum (ýpserver dahýl)degýstýgýnýde goruyorum fakat dreamboxý yenýden baslatýyorum kanallara gýrdýgýmde arabellege almaya devam edýyor tekrar ftb ýle baglanýp /etc/enigma2 icindeki sonu .tv ile biten dosyalarý kontrol ettýgýmde hepsý servýce 1 olmus fakat ipserver tekrar servýce 4097 olmus oluyor
    anlamadým service 1 yaptýn tekrar service 4097 mi oluyor ?
    iptv buketindeki kanallarýn icerisindeyken bu islemi yapmaya calýsýyorsan belki e2 izin vermiyordur bu islemi baska buket izlerken yap yukarýdaki mesajlarda telnet komutu verdim onu kullan
    once telnetten init 4 islemi yap sonra init 3 islemi bitir

service 1 gorunmesine ragmen hala arabellek diyorsa open pli stream yayýnlarýnýn hepsinde der sorun ne ?
    hic arabellege alýndý yazmasýn istiyorsan eklentilerden serviceapp indir exteplayer3
    serviceapp ayarlarýna gel kurulumada olur eklentilerde olmaz

enigma2 playback system serviceapp
    wma yazýlýmsal cozucu exteplayer3
    service exteplayer3 ayarlarýnýn hepsini dogru olarak isaretle
    islem tamam
    artýk service 4097 olan linklerde arabellege alýndý yazmaz ama service 1 yazan yayýnlarda devreye girmez exteplayer3 sadece 4097 ve 5002 olan yayýnlarda devreye girer
    exteplayer iptv izlemek icin en iyi playerdýr kullanmaný tavsiye ederim
    serviceapp eklentisi openatv 6.1 ve openpli 6 da var diger imajlarý bilmiyorum
    kolay gelsin
    insan olmak karþýndakinin dinine, diline, ýrkýna bakmadan saygý göstermektir.
    AlýntýAlýntý

5. Teşekkür edenler:

35deniz (13.11.2017) , 67sefa (13.11.2017) , nasre (13.11.2017)

1 Bu Konu icin
    7 Toplam

2 lýnk var demýstým (ýptv server ucretlý) problemlý lýnký arabellege alan lýnký putyle cýhaza atmadan enýgma216 yý enýgma22 olarak degýstýrdým ve cýhaza attým sorunum cozuldu

ýlgýnýze alakanýza tesekkur ederým
    AlýntýAlýntý

7. Teşekkür edenler:

endebar (16.11.2017)

Junior Member eto26 - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    2 Toplam

Alýntý endebar Nickli Üyeden Alýntý [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]
    e.1.6 olunca buket dosyasýnda SERVICE 4097 yazar e2.0 olunca buket dosyasý SERVICE 1 yazar
    open pli ve open atv serviceapp eklentisi sayesinde exteplayer3 ile 4097 olan linkleri arabellege almadan hýzlý ve donmasýz bir sekilde acar playera gerek yok e2 gibi acsýn diyorsanýz
    SERVICE 4097 olan kýsmý SERVICE 1 olarak degistirin
    notepad++ programýný bilgisayarýnýza kurun
    [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]
    buketi acýn cntr+h yara ara....degistir diyerek
    SERVICE 4097 yerine SERVICE 1 yazýn tumunu degistir dediginizde tum 4097 yazanlarý 1 yapar

ya da
    telnetten su komutu verin

sed -i -e 's/SERVICE 4097/SERVICE 1/g' /etc/enigma2/userbouquet.******.tv

***** olan yere hangi dosyayý degistirecekseniz onun adý yazýlacak

ya da tum buketleri degistirmek isterseniz

find /etc/enigma2/*.tv -type f -exec sed -i 's/SERVICE 4097/SERVICE 1/g' {} +

tum buketlerdeki SERVICE 4097 yazan satýrlarý SERVICE 1 olarak degistirir
    ama bu komutu tam tersi icin kullanmayýn yani SERVICE 1 i SERVICE 4097 yapmak icin cunku uydu kanallarýný 4097 yaparsanýz yayýn alamazsýnýz

kolay gelsin
    kendinize göre güzel açýklama yapýyorsunuz ama bilmeyene birçok terim yabancý maalesef :-)
    AlýntýAlýntý

Vip Member endebar - ait Kullanýcý Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    4.434 Toplam

Alýntý eto26 Nickli Üyeden Alýntý [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]
    kendinize göre güzel açýklama yapýyorsunuz ama bilmeyene birçok terim yabancý maalesef :-)
    mumkun oldugunca basite indirgemeye ugrasýyorum linux cihaz kullanýyorsanýz ftp den cihaza baglanmayý telnetten komut vermeyi ogrenmeniz gerek yoksa ne yazsak bos
    insan olmak karþýndakinin dinine, diline, ýrkýna bakmadan saygý göstermektir.
    AlýntýAlýntý

0 Bu Konu icin
    7 Toplam

anlamadým service 1 yaptýn tekrar service 4097 mi oluyor ?
    iptv buketindeki kanallarýn icerisindeyken bu islemi yapmaya calýsýyorsan belki e2 izin vermiyordur bu islemi baska buket izlerken yap yukarýdaki mesajlarda telnet komutu verdim onu kullan
    once telnetten init 4 islemi yap sonra init 3 islemi bitir

service 1 gorunmesine ragmen hala arabellek diyorsa open pli stream yayýnlarýnýn hepsinde der sorun ne ?
    hic arabellege alýndý yazmasýn istiyorsan eklentilerden serviceapp indir exteplayer3
    serviceapp ayarlarýna gel kurulumada olur eklentilerde olmaz

enigma2 playback system serviceapp
    wma yazýlýmsal cozucu exteplayer3
    service exteplayer3 ayarlarýnýn hepsini dogru olarak isaretle
    islem tamam
    artýk service 4097 olan linklerde arabellege alýndý yazmaz ama service 1 yazan yayýnlarda devreye girmez exteplayer3 sadece 4097 ve 5002 olan yayýnlarda devreye girer
    exteplayer iptv izlemek icin en iyi playerdýr kullanmaný tavsiye ederim
    serviceapp eklentisi openatv 6.1 ve openpli 6 da var diger imajlarý bilmiyorum
    kolay gelsin
    daha once ýptv lýnký degýstýrmýstým enýgma216 yý enýgma22 yapmýstým olmustu sýmdý ýse dedýgýýz gýbý telnetle olayý cozdum putyle telnet komutu verýlebýlýyormus verdýgýnýz telnet komutunu cýhaza attým (find /etc/enigma2/*.tv -type f -exec sed -i 's/SERVICE 4097/SERVICE 1/g' {} +) arabellege almadan acýyor
    AlýntýAlýntý

0 Bu Konu icin
    7 Toplam

Alýntý nasre Nickli Üyeden Alýntý [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]
    dreamset ile görmen için dreamset ile almalsýn kanallarý
    dreamset kullanamadým ýnternett dreamset kullanýmý ýle ýlgýlý býr sey bulamadým
    AlýntýAlýntý

2. sayfa - 2 sayfa var BirinciBirinci 12