turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

9 sonuçtan 1 ile 9 arası
    Vip Member endebar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    9 Bu Konu icin
    4.434 Toplam

Standart sozcu.com.tr haberler scripti

sozcu.com.tr haberlerini gosterir

#!/bin/sh
    wget -q -O - [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] >> /tmp/haber.txt
    sed -i -e '/<pubDate>/d' -e '/<enclosure /d' -e '/<link/d' -e '/PermaLink/d' -e '/<\/item>/d' -e '/<item>/d' -e '/<channel>/d' -e '/rss/d' -e '/<\/channel>/d' -e '/UTF-8/d' -e '/language/d' -e '/category/d' -e '/image/d' -e '/width/d' -e '/heigh/d' -e '/<ttl>/d' -e '/<lastBuildDate>/d' /tmp/haber.txt
    sed -i -e 's/<title>//g' -e 's/<\/title>//g' -e 's/<description>//g' -e 's/<\/description>//g' -e 's/&#.....//g' -e 's/\[\]//g' /tmp/haber.txt
    sed -i -e '1,2d' /tmp/haber.txt
    cat /tmp/haber.txt
    rm -rf /tmp/haber.txt
    exit 0
    Konu endebar tarafından (19.11.2017 Saat 00:48 ) değiştirilmiştir.
    insan olmak karşındakinin dinine, diline, ırkına bakmadan saygı göstermektir.
    AlıntıAlıntı

2. Teşekkür edenler:

ziya-dede (2.10.2021) , turk-dreamworld515 (2.10.2021) , dreambox2009 (1.04.2018) , CAN58 (3.12.2017) , ugu2012 (25.11.2017) , kral_27 (20.11.2017) , kadehte33 (20.11.2017) , audi06_19 (18.11.2017) , kocahaydar (18.11.2017)

Senior Member karakenan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    93 Toplam

Standart Cevap: sozcu.com.tr haberler scripti

Üstad öncelikle emeğin için teşekkürler bu script i nereye nasıl atacapız ilgin için şimdiden teşekkürler.
    AlıntıAlıntı

4. Teşekkür edenler:

endebar (18.11.2017)

0 Bu Konu icin
    4.434 Toplam

Alıntı karakenan Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Üstad öncelikle emeğin için teşekkürler bu script i nereye nasıl atacapız ilgin için şimdiden teşekkürler.
    open atv de
    /usr/script icine at
    menu
    info panel
    eklentiler
    gorev yoneticisine girip calıstırabilirsin
    AlıntıAlıntı

Senior Member karakenan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    93 Toplam

Üstad cevabın için teşekkür ederim bir ricam daha olacak opendroid veya egami imagede bukete eklediğim filmleri ileri geri sardırabiliyorum bunu sağlayan nedir openatv veya openpli eklenemezmi.
    AlıntıAlıntı

1 Bu Konu icin
    4.434 Toplam

Alıntı karakenan Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Üstad cevabın için teşekkür ederim bir ricam daha olacak opendroid veya egami imagede bukete eklediğim filmleri ileri geri sardırabiliyorum bunu sağlayan nedir openatv veya openpli eklenemezmi.
    iptv video hic izlemedigim icin bilmiyorum usta player devreye giriyordur yada timeshiftte oluyordur onu imaj yapanlara sormak gerek
    AlıntıAlıntı

8. Teşekkür edenler:

dreambox2009 (1.04.2018)

Senior Member kral_27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    677 Toplam

Alıntı endebar Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    open atv de
    /usr/script icine at
    menu
    info panel
    eklentiler
    gorev yoneticisine girip calıstırabilirsin
    Ustadım open atv de user var ama script birşey göremedim ve bu verdiğini nasıl user script in içine atacağız kusura bakmayın ilk sefer paylaştığın bu yazılımı denemek istiyorum güzel bilgiler paylaşıyorsunuz bilmediğimden bugüne kadar denemedim inşallah bunu öğrenirsem paylaşımlarını deneme şansım olur şimdiden teşekkürederim.
    İnsanda Güzel Olan Yüzdür.Yüzde Güzel Olan Gözdür.
    İnsanı İnsan Yapan Ağzından Çıkan
    Sözdür
    AlıntıAlıntı

10. Teşekkür edenler:

endebar (20.11.2017)

1 Bu Konu icin
    4.434 Toplam

Alıntı kral_27 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Ustadım open atv de user var ama script birşey göremedim ve bu verdiğini nasıl user script in içine atacağız kusura bakmayın ilk sefer paylaştığın bu yazılımı denemek istiyorum güzel bilgiler paylaşıyorsunuz bilmediğimden bugüne kadar denemedim inşallah bunu öğrenirsem paylaşımlarını deneme şansım olur şimdiden teşekkürederim.
    cihaza ftp den baglan scripti /usr/script klasorune at
    kumandadan
    menu
    info panel
    eklentiler
    gorev yoneticisinden gorup calıstırabilirsin
    kolay gelsin
    AlıntıAlıntı

12. Teşekkür edenler:

kral_27 (20.11.2017)

Senior Member ugu2012 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    19 Toplam

Standart AW: sozcu.com.tr haberler scripti

Selamlar arkadas,
    hazirladigin sözcü gazetesi scriptiyi giga blue soloya eklemeye calistim ama olmadi.veya yanlis yapiyorum.
    usr/scripti icine sözcü diye bir dosya ekledim,sonra text dosyasina senin scriptiyi koplayalip uzantisini sh yaptim.Tekrar aleti baslattim ama birsey gelmiyor.
    Acaba yanlismi yapiyorum.nasil yapilacagini kisa bir sekilde anlatabilirsen memnun olurum.
    AlıntıAlıntı

Junior Member turk-dreamworld515 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Thumbs up Cevap: AW: sozcu.com.tr haberler scripti

Alıntı endebar Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    sozcu.com.tr haberlerini gosterir

#!/bin/sh
    wget -q -O - [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] >> /tmp/haber.txt
    sed -i -e '/<pubDate>/d' -e '/<enclosure /d' -e '/<link/d' -e '/PermaLink/d' -e '/<\/item>/d' -e '/<item>/d' -e '/<channel>/d' -e '/rss/d' -e '/<\/channel>/d' -e '/UTF-8/d' -e '/language/d' -e '/category/d' -e '/image/d' -e '/width/d' -e '/heigh/d' -e '/<ttl>/d' -e '/<lastBuildDate>/d' /tmp/haber.txt
    sed -i -e 's/<title>//g' -e 's/<\/title>//g' -e 's/<description>//g' -e 's/<\/description>//g' -e 's/&#.....//g' -e 's/\[\]//g' /tmp/haber.txt
    cat /tmp/haber.txt
    rm -rf /tmp/haber.txt
    exit 0
    Alıntı ugu2012 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Selamlar arkadas,
    hazirladigin sözcü gazetesi scriptiyi giga blue soloya eklemeye calistim ama olmadi.veya yanlis yapiyorum.
    usr/scripti icine sözcü diye bir dosya ekledim,sonra text dosyasina senin scriptiyi koplayalip uzantisini sh yaptim.Tekrar aleti baslattim ama birsey gelmiyor.
    Acaba yanlismi yapiyorum.nasil yapilacagini kisa bir sekilde anlatabilirsen memnun olurum.

Çok teşekkürler hocam zgemma h9 twin cihazda openpli 8 imajda faydalandım.

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

notepad++ bilgisayarda aşağıdaki kodu
    sozcu.sh
    dosyasına kaydedip ftp ile
    /usr/script
    konumuna gönderdim. /usr içinde script klasörü yoksa bu klasörü oluşturun.
    putty ile cihaza bağlandım.
    cd /usr/script komuutuyla ilgili dosyanın olduğu klasöre gittim.
    chmod 0755 /usr/script/*.sh komutuyla tüm dosyaları çalıştırılabilir yaptım.
    dos2unix /usr/script/*.sh komutuyla tüm dosyaları enigma dosya sistemine göre ayarladım. Aksi halde " /bin/bash^M: bad interpreter: No such file or dir" şeklinde uyarı verir ve scriptle düzgün çalışmaz.
    ./sozcu.sh komutuyla scripti çalıştırıp çıktılarını gördüm.

Script için Kumanda Kısayolu atama
    Openpli imaja göre yazıyorum.
    MENU tuşu
    Kurulum
    Sistem
    Expert Settings
    Kısayol Tuşu

İstediğiniz bir tuşu seçin ben deneme amaçlı FAV tuşuna basıp Favorites Uzun basmayı seçtim.
    Sonrasında en altta "Shellscripts" "Komut Çalıştır/(ShellScript) sozcu" seçtim.
    Yeşil Tuş (Kaydet)

Sonra herhangi kanal üzerinde uzun süreli FAV tuşuna basınca ekrandaki gibi geliyor.

Kod:
    #!/bin/sh
    wget -q -O - http://www.sozcu.com.tr/rss.xml >> /tmp/haber.txt
    cat /tmp/haber.txt
    rm -rf /tmp/haber.txt
    exit 0
    AlıntıAlıntı