[Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]
Firefox Quantum’la birlikte Firefox daha az ram kullanýyor ve sayfalar daha hýzlý yükleniyor. Mozilla’nýn geliþtiricileri, bu yüklenme hýzýnýn 2 kat fazla olduðunu söylüyorlar. 2 kat hýzlý olup olmadýðýný bilemiyorum. Fakat Firefox'un ciddi anlamda hýzlandýðý belli oluyor. Bana sunduðu hýzdan ben memnun kaldým. Ayrýca benim gibi telefonunuzda da Firefox kullanan biriyseniz mobil sürümünün de güncellendiðini farketmiþsinizdir.

Not: Firefox 57 sürümünden itibaren sadece yeni teknoloji ile inþa edilmiþ eklentiler çalýþýyor. Popüler eklentilerin çoðu bu yeni teknolojiye uyumlu. Fakat benim kullandýðým eklentilerin bazýlarý Eski Teknoloji olarak etiketlenmiþ ve çalýþmýyor. Bilginiz olsun.

Linux’te Firefox Quantum Kurulumu Nasýl Yapýlýr?

Mozilla’nýn resmi PPA’sýný kullanarak kurulum yapmak için aþaðýdaki komutlarý terminalde çalýþtýrýn.

sudo add-apt-repository ppa:mozillateam/firefox-next
sudo apt update && sudo apt upgrade
sudo apt install firefox

Uyarý: Linux Mint kullanýcýlarý yukarýda yöntemi denediðinde benim gibi sorunla karþýlaþma ihtimali var. O yüzden Linux Mint kullanýyorsanýz aþaðýdaki yöntemi deneyin.

[Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]

Firefox Quantum [Beta & Developer Edition & Nightly] Kurulumu Nasýl Yapýlýr?

Firefox Quantum’un Beta, Developer Edition ve Nightly sürümü için kurulum yapmayla uðraþmanýza gerek yok. Aþaðýdan istediðiniz sürümü indirip sýkýþtýrýlmýþ dosyayý dýþarý çýkartýn. Klasörün içindeki Firefox isimli dosyaya çift týklayarak çalýþtýrýp kullanmaya baþlayabilirsiniz.

Ýndir: [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]

Ýndir: [Deðerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanýz gerekiyorÜye olmak icin burayý týklayýnýz]

Not: Nightly sürümünü kullanmayý düþünenlerin her gün ve hatta gün içinde birden fazla kez güncellenebildiðini unutmayýn. Güncelleme iþlemi çok hýzlý oluyor. Ama sürekli güncellenmesi bir süre sonra can sýkabiliyor.