her 3 yontemde de scriptler /usr/script kalasorune atılacak yoksa /usr dizininde yeni bir klasor olusturup ismini script yazın
scriptleri chmod 755 ve dos2unix yapmayı unutmayın yoksa calısmaz
telnetten
chmod 0755 /usr/script/*.sh
dos2unix /usr/script/*.sh

komutlarıyla yapabilirsiniz komuta scriptin ismini yazmanıza gerek yok tum klasordeki script dosyalarını chmod 755 ve dos2inux yapar

plugins ile calıstırmak

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

daha onceki ismini bilmiyorum pluginsi yapan arkadas kusura bakmasın editledim ama hatılramıyorum uzun zaman oldu sanırım yabancı bir formdan alıp ismini script yolunu nerede calısacagını falan degistirmistim
ismi scriptwritter menu tusuna bastıgınızda ismini gorebilirsiniz
pluginsi /usr/lib/enigma2/python/Plugins/Extensions icine atıp chmod 755 yapıp cihazı restart edip calıstırmaya baslayabilirsiniz

ppanels ile calıstırmak

open pli ve open atv de ppanel kurulu gelir ama /etc/ icinde ppanels klasoru olusturmaz siz bir klasor olusturup ismini ppanels yazın /etc/ppanels olacak
icine yeni bir dosya olustup bir isim verin sonu .xml ile bitsin ornek script.xml
dosyanın icine
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?>
<directory name="SCRIPTLER">
<execute name="SCRIPT BASLIGI" target="/usr/script/a.sh"/>
</directory>

bunu yazın
daha sonra execute name olan satırları istediginiz kadar cogaltabilirsiniz
exucute name script ismi
target scriptin yolu
ornek script m3u dosyalarını bukete degistirme scripti olsun ismide m3utobuket.sh olsun
<execute name="M3U TO BUKET" target="/usr/script/m3utobuket.sh"/>
execute name istediginizi yazın ama target dogru yol yazılacak yani script ismi neyse o yazılacak

open atv info panel ile calıstırmak

menu
info panel
eklentiler
gorev yoneticisine girerek /usr/script dizinine attıgınız dosyaları calıstırabilirsiniz

kolay gelsin