turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu
13 sonuçtan 1 ile 10 arası
    TDW Team-S-Mod. usta_399 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    0 Bu Konu icin
    2.958 Toplam

Thumbs up En iyi Tomb Raider oyunları

En iyi Tomb Raider oyunları

Dikkat! Serinin eski bir oyununun sonu hakkında bilgi verdik.

1996 yılından beri hayatımızda olan bir seri olan Tomb Raider, bu seferki en iyi listemizin konuğu oldu. İlk çıktığı günden bu yana çekiciliği ile çok can yakmış olan Lara Croft‘un ana kahraman olduğu seride bulunan oyunları, sizlere benim için neden değerli olduklarını veya olmadıklarını açıklayarak listeleyeceğim. Oluşturmuş olduğum liste ile sunmuş olduğum sebeplere katılıyor da olabilirsiniz, katılmıyor da olabilirsiniz, fakat eğer katılmıyorsanız, neden katılmadığınızı ve listeyi siz oluşturacak olsaydınız, nasıl bir liste oluşturacağınızı yorumlarda belirtirseniz, çok mutlu edersiniz.

11. Tomb Raider: Chronicles

Sürprizi bozmak istemiyorum, fakat bu oyunun neden en sonda bulunduğunu açıklamak için bunu yapmak zorundayım, umarım beni affedersiniz. Tomb Raider: The Last Revelation‘ın sonunda maalesef ki ölen Lara Croft‘un ardından öyle yazacak pek de hikaye kalmamıştı. Oyunun yapılmış olduğu oyun motoru eskimişti artık, bölüm tasarımı eskimişti, her şey eskimişti resmen. Benim fikrime göre bu oyunun zerre başarılı olamamasının arkasında yatan sebep, her şeyi ile eskimiş olması.
    Yani, aslında tamamen başarısız sayılmaz, çünkü öyle yerin dibine sokabileceğim Tomb Raider‘ın ana seriden hiçbir oyun bulunmuyor, fakat bu oyun, ana serinin sıralamasında en sonu fazlasıyla hak ediyor. Oyun, 2000 yılında bizlerle buluşmuştu ve 1996 yılından o zaman kadar çıkan her oyunu aklım sarmaya başlayınca oynamıştım. Beni Tomb Raider serisinden soğutmayı başarmış olan bu oyunu, kesinlikle sizlere öneremeyeceğim. Her ne kadar Lara Croft‘un bazı maceralarını ele alıyor olsa da, eskimiş yapısı ve ilgi çekmeyen hikayesi, bütün potansiyeli yerle bir etmişti.
    10. Tomb Raider: The Angel of Darkness

Bu oyun hakkında ne desem bilemiyorum açıkçası. Çünkü listenin en sonunda bulunma konusunda Tomb Raider: Chronicles ile yarışıyor benim gözümde ve bunun için muhtemelen sizlerin de hak vereceği sebeplerim bulunuyor. 2003yılında oyunculara sunulmuş olan bu oyunu PlayStation 2 üzerinde oynadığımı hatırlıyorum. Konsol üzerinde oynamış olmama rağmen o kadar kanser edici hatalar vardı ki, anlatamam. Fakat örnek vermem gerekirse, ana kahramanımızLara Croft böyle karanlık, garip bir şey haline geliyordu. Zaten birçok oyuncu karakterin çekiciliği için oynuyordu o zamanlar, herkesin gözünü dikmiş olduğu karakterin kararıp gitmesi hoş karşılanmaz tabii ki.
    Oyun çıkmadan önce bayağı bir ses getirmiş, en azından duyduğum kadarıyla tabii. Hani diyoruz ya, “Ah, ah! Nerede o eski oyunlar?” diye, tam olarak o konuya bir cevap olarak Tomb Raider: The Angel of Darkness‘ı sunabilirim. Sadece şimdi değil, eskiden de reklamlarla abartılan, fakat çıkınca kocaman bir hayal kırıklığı olan oyunlar piyasada mevcuttu. Hatta daha da eskiye gitmem gerekirse 1982 yılında oyuncularla buluşan E.T. the Extra-Terrestrial‘ı da bu berbat oyunlar konusu için örnek gösterebilirim.
    9. Tomb Raider II

Tomb Raider serisinin ilk oyunundan sonra pek de çekici gelmemişti bana, sebebini de hiç hatırlamıyorum, hiç yalan olmasın. Yani, aslında bir sürü yeniliği de beraberinde getirmişti. Örnek olarak, araç sürmek ve daha geniş bir alanda keşif yapabilmek gibi muhteşem yenilikleri barındırıyordu. Şöyle bir düşününce, aslında bu oyunun listedeki bu yerini hak etmediğini görebiliyorum, pek adil gelmiyor bu kadar arkaya atmak, çünkü Tomb Raider II, çok daha fazlasını hak ediyor. Fakat sevdiğim oyunları sırasıyla listelediğim bir yazıda, her ne kadar hakkını yiyor olduğumu düşünüyor olsam da, sevmediğim bir yapımı sevmişim gibi göstermemin bir faydası olmaz.
    1997 yılında bizlerle buluşan Tomb Raider II‘yi aslında herkese önerebilirim, çünkü ben sevmedim diye başkaları da sevmeyecek değil. Çıkmış olduğu yıla göre ele aldığımızda gayet zevkli bir oynanış, ilk oyundan sonra muhteşem bir hikaye sunuyor. Grafikleri hakkında, “Nefes kesici.” gibi yorumlar almış olduğunu da hatırlar gibiyim. Siz benim sevmemiş olduğuma bakmayın ve oyunu deneyin, fakat bu liste benim hoşuma gitme seviyelerine göre sıralanmış olduğu için, maalesef Tomb Raider II’yi listemin en sonlarında ağırlayacağım.
    8. Tomb Raider: Underworld

Tomb Raider: Chronicles‘tan sonra uzun bir ara vermiş olduğum konusunda bir şeyler söylemiştim biraz evvel. Seri ile benim aramdaki bu uzun arayı sonlandırmış olan oyun ile tanıştırmak istiyorum sizleri. İşte karşınızda Tomb Raider: Underworld. Xbox 360 platformu üzerinde en muhteşem görünen oyunlardan bir tanesi olmasıyla da bilinir kendisi aynı zamanda. Benim için listenin 8. sırasında olmasının sebebi oyunun kötü olmasından dolayı değil, listenin ilerleyen aşamalarındaki oyunların kat kat daha iyi olmasından dolayı.
    Tomb Raider: Underworld‘ün oynanış açısından sunmuş olduğu özgürlük beni benden almıştı resmen ve bu oyunu nerede görsem içimde garip bir şeyler hissetmeme sebep oluyordu. Sebepsiz bir sabırsızlık ve heves, hislerimden sadece birkaç tanesiydi. En sonunda oturup oynadım ve bitirdim oyunu. Sabretmiş olduğum her gün için değmişti ve inanılmaz mutlu etmişti beni. Eğer indirimlerde falan yakalarsanız, aman kaçırmayın ve deneyin kesinlikle.

7. Tomb Raider: Legend

2006 yılında çıkmış olan ana serinin 7. oyunu, aynı zamanda benim listemin de 7. sırasında yer almakta. Tomb Raider: Legend’ın 7. sırada olmasının sebeplerine değinmem gerekirse, öncelikle Lara Croft için gelen en büyük değişikliğin Tomb Raider: Legend‘de olmasından bahsederim. Bildiğimiz klasik Lara Croft alınmış ve oyuna fiziklerin konuşturulduğu bulmacalar getirilmişti. Her ne kadar Tomb Raider: Underworld‘den sonra oynamış olsam da, sahip olduğu teknoloji gerçekten çok hoşuma gitmişti.
    İşin en güzel kısmı ise, oyunun birçok platformda da bulunuyor olması. Xbox 360 sürümü en güzel olan haliydi o zamanlar tabii, fakat oynanış açısından çok tatlı gelmiş olan Nintendo DS üzerindeki 2.5D sürümü de saygımı kazanmıştı. Seri için önemli ve riskli adımlar atılmıştı bu oyun ile ve açıkçası başarılı da olmuştu. Tomb Raider: Chronicles gibi The Matrix bozması bir oyundan sonra, seriyi şaha kaldıran bir oyun piyasaya sürülmüştü en sonunda.
    6. Tomb Raider: Anniversary

1996 yılında çıkan ilk oyunun tekrar elden geçirilmiş hali olan Tomb Raider: Anniversary‘nin çıkış yılı 2007. Açıkçasını sorarsanız, madem ilk oyunun tekrar elden geçilmiş hali, neden 10 yıl sonra, yani 2006 yılında çıkmadı? Bu konuda hiçbir fikrim yok ve zaten neden böyle bir adım attıklarını düşüncükçe tüylerim de istemsiz bir şekilde diken diken oluyor sinirden. Crystal Dynamics yetkililerini sormak gerek, neden 10 yıl sonra değil de, 11 yıl sonra geldi bu oyun? İsyanımı da dile getirdiğime göre, bu oyunun muhteşemliğinden söz edebilirim demektir.
    Ben, serinin ilk oyununu oynadıktan sonra kendimden geçmiştim resmen. Oynanış açısından muhteşem ötesiydi ve zaten kim bilir kaç yıl boyunca tanıdığım büyüklerin PlayStation üzerinde oynadıklarında onları izleyip heveslenmişimdir? Sonra, bir anda öğrendim ki ilk oyunun tekrar elden geçirilmiş hali piyasaya sürülmüş. Tomb Raider: Legend ile atılan adımların da hissedilebildiği serinin ilk oyununun tekrar elden geçirilmiş hali olan Tomb Raider: Anniversary, tam anlamıyla mükemmel gelmişti. Hazır ilk oyunun çıkışından bu yana 20 yılın üzerinde zaman geçmişken ve 2017 yılında duyurulan, çıkan oyunların büyük bir kısmı tekrar elden geçirilmiş oyunlardan oluşuyorken, belki bir umut yine elden geçirilmiş bir Tomb Raider I görürüz, ne dersiniz?
    5. [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

Zaten listenin bu aşamasında seriye ait kötü bir bulamayacaksınız, en azından benim gözümde kötü olan bir oyun bulamayacaksınız. Sadece listemin 1. sırasındaki oyunun sonu ile ilgili bir hüznüm var, onun dışında beni rahatsız etmiş olan hiçbir oyun yok. 6 Şubat 2016 tarihinde oyuncularla buluşmuş olan listemin 5. sıradaki oyunu da, bahsini ettiğim güzel oyunlardan bir tanesi. Muhtemelen siz de Rise of the Tomb Raider‘ı oynamış ve bitirmişsinizdir, bu yüzden oynanış açısından açıklama yapmayacağım ve oyunu beğenme sebebimi sunarken beni en çok mest eden özelliğinden söz edeceğim.
    Rise of the Tomb Raider, ilk çıkışını gerçekleştirdiğinde hemen oynama fırsatım olmadı, fakat belli bir süre sonra bütün ek paketlerini içeren halini indirimlerden faydalanarak Steam kütüphaneme ekledim. Açıkçasını sorarsanız, oyunu satın almış olduğum güne kadar neyi beklemiş olduğumu cidden çok merak ettim, çünkü oyun muhteşemdi, tam anlamıyla. Beni özellikle görselliği ile cezbetti. Kullanmakta olduğum PC‘nin çok güçlü bir cihaz olduğunu söylemem, fakat buna rağmen beni benden geçiren manzaralar sunmayı başardı. Oynanışı bir yana, özellikle manzaraları ile saygımı kazanmış olan oyun, listemdeki 5. sırasını fazlasıyla hak ediyor.
    4. Tomb Raider

Bu oyun, bize bir Tomb Raider oyununda ne kadar özgür olabileceğimizi göstermeyi başardı. Ayrıca sunmuş olduğu grafikler ve rol yapma oyunu unsurları, oyunun güzelliğini bambaşka bir boyuta taşımayı başardı. Aslına bakarsanız belki de serinin en başarılı ve mükemmel oyunu olarak gösterilebilir, fakat biraz sonra değineceğim yapımların bendeki yeri gerçekten çok farklı. Eğer ilk 3 yapım çocukluğuma eşlik etmemiş olsaydı, muhtemelen listemin ilk oyunu Tomb Raider olurdu.
    Lara Croft, bu oyunda karşımıza bir genç kız olarak çıktı, fakat oyunda aşama kat ettikçe Lara Croftbambaşka biri olmaya başladı. Oyuncuya karakterdeki bahsini ettiğim değişimleri hissettirebilmiş olması bir yana, sunmuş olduğu açık dünya, bulmacalar, rol yapma oyunu özellikleri ve zanaat sistemi de gerçekten başarılıydı. Hikaye olarak da kusursuza yakın olunca, Tomb Raider serisinin belki de en zirve yapımı olan bu oyun ortaya çıktı.

3. Tomb Raider I

Listemin ilk 3 sırasında yer alan oyunların, sahip oldukları yere ait olmalarındaki en büyük sebep, çocukluk anılarımı gözlerimin önüne getiriyor olmaları. En baştan söylemek istediğim şeyi belirttiğime göre, bu oyunu benim için özel kılan sebeplere geçebilirim. Hak verir misiniz bilmem, fakat benim için bu oyunu ön plana çıkaran en güzel özelliği, böylesine efsane bir serinin başlangıcı olması. Zira, bildiğiniz üzere Tomb Raider, günümüzde Süper Mario kadar olmasa da, Süper Mario‘ya yakın sayılabilecek derecede bilinen bir seri.
    Elbette listemdeki 3. sırayı kapmış olmasının arkasında yatan sebep, sadece oyunun efsane bir serinin başlangıcı olmuş olması değil. Oynanış açısından gerçekten çok farklı gelen bir yapıya sahipti. Çevremdeki benden büyük insanlar Tomb Raider I‘i oynarken şaşkınlıkla izlerdim, çünkü Lara Croftoyunda gerçekten ilginç hareketler yapıyordu. O zamanlara göre ilginç tabii ve zaten bahsettiğim hareketler günümüz oyunlarında hep var olan özellikler arasında. Örnek vermek gerekirse, karakterin hareket ederken ateş edebilmesi, o zamanların her oyununda bulunmuyor olması sebebi ile inanılmaz çekici gelirdi.
    2. Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft

Özellikle benim için fazlasıyla değerli olan, listemin ilk 2 oyunundan bahsetmek için sabırsızlanıyordum. Neyse ki en sonunda listemin bu aşamasına ulaşabildim ve doya doya içimi dökebileceğim. Öncelikle, her iki oyunun da çocukluğumun efsanelerinden olduklarını, en baştan söyleyemem gerekli. Her iki oyunun da benim için yeri bu yüzden çok farklı zaten. Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft, ilk PlayStation konsolumda bulunan 15-20 orijinal oyundan bir tanesiydi ve zaten buu yüzden kendisi ile bayağı bir zamanım geçti.
    1998 yılı içerisinde oyuncularla buluşan bu oyun, o zamanlar yeni çıkmış olan bir oyun motoru tarafından geliştirilmişti. Yeni oyun motoru ile daha güzel görselliğe ve daha yoğun bir çevreye sahip olmuştu. Durum böyle olunca da oyunun kalitesi 5-6 tık yukarıya fırlamıştı. Şimdi, açıkçasını söylemek gerekirse kalite gerçekten çok iyiydi, o zamana göre tabii, fakat çok nadir de olsa 1-2 yerde biraz boş hissetmiş olduğumu hatırlar gibiyim. Yine de muhteşem bir çocukluk geçirmiş olmama sebep olan oyunlar arasında olduğu için, listemin 2. sıradaki yerini sonuna kadar hak ediyor benim için.
    1. Tomb Raider: The Last Revelation

Serinin 4. oyunu olan Tomb Raider: The Last Revelation‘a Lara Croft‘un 15 yaşındaki hali ile başlıyorduk ve oyunun sonunda da ölümü ile bitiyordu. Hikaye açısından beni yerden yere vuran bir yapıya sahip olması, bu listemdeki 1. sırasını hak etmesi için geçerli sebeplerden bir tanesi. Çocukluğumun oyunlarından bir tanesi olması da yine geçerli sebeplerim arasında, fakat oyunu benim için muhteşem bir seviyeye çıkaran özelliklerinden bir tanesi de, o zamanlarçok nadirkarşılaştığım ıslanma ayrıntısı.
    Lara Croft‘un suya girip çıktıktan sonra bir süre ıslanmış olarak görebiliyor olmak, muhteşem ötesi bir ayrıntı gibi geliyordu bana. Ayrıca oynanış açısından kanser etmeyen, ama yine de zorluğu ile deli eden bir oyun olması, kendisi ile uzun uzun vakit geçirmeme ve bitirmek için inat etmeme sebep olmuştu. Zorluğu ile, “Yenilen pehlivan güreşe doymazmış.” sözünü benim üzerimde işletebilmiş olan nadir oyunlardan bir tanesi olması ile hatırlıyorum kendisini. Her ne kadar eskimiş olsa bile, bulmacaiçerikli oyunlara bayılan bir oyuncu olarak baktığımda, hala serinin en güzel bulmacalarına sahip olan yapımlarından bir tanesi olması, Tomb Raider: The Last Revelation‘un bendeki yerini daha da bir garantiliyor.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.958 Toplam

Standart Cevap: En iyi Tomb Raider oyunları

Unity oyun motoru ile hayran tarafından geliştirilen Tomb Raider için ilk görseller yayımlandı

Lara Croft hayranlığı insana neler yaptırıyor?

Son günlerde fanatik kavramını sıklıkla duyar olduk. Özellikle çocuklarda ve gençlerde dikkat çeken süper kahraman veya ünlü kişilere duyulan hayranlığın, oyun dünyası üzerindeki ilk örneklerindendir belki de Tomb Raider serisi. Erkek egemenliğine sahip oyun dünyasında [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] bir kadın kahraman, Lara Croft girmiş, sonrasında gelen oyunlarda kadın ana karakter kullanımına ön ayak olurken, seriye olan ilgiyi de en üst seviyeye çıkarmıştı. Haberimiz merkezi tam manasıyla hayranlık değil ama gösterilen [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] okudukça ne demek istediğimi daha iyi anlayacağınıza inanıyorum. Habere geçersek, bir Tomb Raider forum üyesi olan Hackler isimli kullanıcı tarafından, Unity motoru kullanılarak Tomb Raider 3 oyunun Remake versiyonu yapılıyor. The Adventures of Lara Croftisminde olacak çalışma 3 yıldır geliştiriliyor ve Tomb Raider 3 ile The Lost Artifact oyunlarını kapsıyor.

Oyunu geliştiren Hackler isimli yapımcının, Tomb Raider 3’ü bire bir kopyalamadığına dikkat çekmek gerekir. Unity motoruyla sadece grafiklerin yenilendiği bir çalışma aklınıza gelmesin. Geliştiricinin, aklındakileri hayata geçirirken, Assassin’s Creed, Prince of Persia, The Jak and Daxter, The Last of Us gibi oyunlardan esinlendiği söyleniyor. Dolayısıyla Lara Croft’un hareketlerini de en baştan tasarlandığından yepyeni dinamikler görebileceğimizi söylemek isterim. Yakın ve uzak menzillidövüşlerde fazlasıyla çevik olacak Lara Croft. Ayrıca ana karakterimiz, binalara, ağaçlara, uçurumlara tırmanabilecek ve pek çok farklı animasyonla hareket edecek. Oyunda aynı zamanda bisikletler, su kızağı, kayık, kar motoru, at ve maden arabası gibi araçların kullanımı mümkün olacak.
    Yapay zeka konusunda da üzerinde çalışılan The Adventures of Lara Croft isimli yapım, daha akıllı düşman ve yardımcı karakterler barındıracak. Mermisi biten bir düşman etraftaki nesnelerin arkasına gizlenecek, kaçacak veya çeşitli tuzaklar kurabilecek. Oyunun demo versiyonu, Lara Croft’un doğum günü olan 14 Şubat 2018 tarihinde Tomb Raider serisi sevenlerin beğenisine sunulacağını da ekleyelim. Unity motorunun getirilerini de göz ardı etmemek lazım tabii. 14 Şubat 2018 tarihinde demosu çıkacak oyunu merak edenler, yapımla ilgili resimleri aşağıdan görebilir. Uzun lafın kısası, belki hayranlık değil ama, adam gerçekten uğraşmış, diyor insan haberi okuduğunda. Sevmeyen insan bu kadar çabalamaz…
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız][Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız][Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız][Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız][Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.958 Toplam

Yeni Tomb Raider filmi için yeni bir fragman yayınlandı

Yolda olan yapım için yayınlanan fragman, enfes görünüyor.

Tomb Raider denince, bizleri PlayStation 1 ile karşılayan çok kaliteli bir oyun serisi geliyor akla, değil mi? Özellikle de 2013 yılı içerisinde çıkışını gerçekleştirmiş olan yapım ile, seri tekrar zirveye oturmaya başarmıştı. Bu haberimizin konusu Tomb Raider, fakat oyun olan değil, film olan. Seri için daha önceden [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] olan filmler hakkında pek olumlu fikirlerimiz olduğunu söyleyemeyeceğiz, ama görünüşe bakacak olursak, bizler için sunulmuş olan yeni filmin yepyeni fragmanı, fazlasıyla heyecan içerikli.

Yayınlanmış olan fragman, fazlasıyla heyecanlı sahneler içeriyor. Eğer fragmana bakarak, bizlere sunulacak olan film hakkında yorum yapmamız istenilmiş olsaydı, kesinlikle en azından 10 üzerinden 8 puan verirdik. Fragmandaki sahneler kadar heyecanlı bir film bizi bekliyorsa, bu puandan çok daha fazlasını hak ediyor demektir, öyle değil mi? Fakat, insanın aklında artık hep bir soru işareti kalıyor. Acaba, gerçekten güzel bir film olacak mı dersiniz? Umutlarımız yüksek elbette. Böylesine kaliteli bir fragmandan sonra, umutlarımızın tavan yapmaması, bir acayip olurdu zaten.
    Yolda olan film için yayınlanan bol heyecan ve aksiyon içerikli fragmanı, haberimizin en sonunda bulabilirsiniz. Bir hatırlatma olarak, filmin Warner Bros. Pictures ve Metro-Goldwyn-Mayer Picturestarafından bizler için hazırlanıyor olduğunu belirtmemizde fayda var.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.958 Toplam

Bambaşka bir Tomb Raider oyunu geliyor, hem de çok yakında

Peki, biz nasıl oynayacağız diye sormayın sakın.

Ünlü markaların geliştirdikleri ürünler, insanlar tarafından sevildiyse, suyunu çıkarana kadar önümüze getirilmesine alıştık. 1990’lı yıllarda hayatımıza giren Tomb Raider oyunu da bu [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] bir tanesi. Oyuna ait pek çok farklı oyun sürümünün ve sinama filmlerinin bulunduğunu biliyoruz ama bu kez bahsettiğimiz oyun, farklı bir platformda oyuncularla buluşacak. Ne yazık ki haberdeki Tomb Raider oyunu, PC, PlayStation 4, Xbox One ya da mobil platformlara gelmiyor. Markayı konu alan bu yeni aksiyon oyunu, çok yakında çıkıyor ama oynayabilecek miyiz, işte orası biraz zor görünüyor.

Dünyada ve ülkemizde 16 Mart 2018 tarihinde vizyona girecek olan yeni Tomb Raider filminin çıkışı sebebiyle gelecek oyun, nişancılık tarzında ve arcade salonlar için tasarlandı. Yalnız bizler için ufak bir sorun bulunuyor, yeni arcade oyunu sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde tek bir [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] altında oynanabilecek. Video oyun ve eğlence konseptli bir işletme olan Dave & Buster’s müşterileri, oyunu deneyimleyebilecekler. Bu yeni macera oyunu, dört kişiye kadar birlikte oynanabilecek. Ayrıca oyun, her ne kadar filmin çıkışına dair reklam çalışmaları kapsamında geliştirilmiş olsa da, Tomb Raidermarkasının, filmlerinden çok video oyunlarını temel alacak şekilde tasarlandı.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.958 Toplam

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

9 Şubat 2016’da çıkan Rise of the Tomb Raider oyunu Linux’e gelecek.

Oyunun Xbox One ve Xbox 360 sürümleri 2015’te çıkmıştı. MacOS ve Linux için gecikmesine rağmen oyunun bütün DLC’leriyle birlikte bundle olarak gelecek olması Tomb Raider sevenleri sevindirecektir.

Feral Interactive, oyunun çıkış tarihiyle ilgili henüz bir bilgi paylaşmadı. Fakat Feral’in söylediğine göre Rise of the Tomb Raider oyunu ilkbaharda gelecek.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.958 Toplam

Rise of the Tomb Raider, Crystal Dynamics tarafından geliştirilen ve Square Enix tarafından yayınlanan bir macera oyunu aksiyon oyunudur. Aynı adı taşıyan serinin yeniden başlatılmasıyla 2013 video oyunu Tomb Raider'ın devamıdır.
    Rise of the Tomb Raider

Rise of the Tomb Raider, Kasım 2015'te Xbox One, Xbox 360 ve Ocak 2016'da Microsoft Windows için piyasaya sürülmüştür. Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration adı altında oyunun özel bir baskısı, Ekim 2016'da PlayStation için dünya çapında piyasaya çıkmıştır. Şubat 2018'de Feral Interactive, oyunu macOS ve Linux'a getireceğini açıklamıştır.
    Rise of the Tomb Raider Haziran 2014'te ilan edildi. Oyun hikayesi, efsanevi Kitezh şehrini arayarak "the Trinity" adlı bir paramiliter örgütle savaşırken Sibirya'ya giden Lara Croft'a odaklanıyor. Üçüncü şahıs bakış açısıyla sunulan oyun, öncelikle hayatta kalmaya ve savaşa odaklanırken, oyuncu da manzara ve çeşitli isteğe bağlı mezarları keşfedebilir.
    Oyuncular, öykü boyunca ilerlemek için doğaçlama çıkan silahları ve aygıtları kullanırken Lara Croft'u çeşitli ortamlarda kontrol ediyor, düşmanlarla savaşıyor ve bulmaca platformlama bölümlerini tamamlıyorlar.
    Oyun ayrıca, oyuncuların sert çevre koşullarında bitkilerden ve hayvan atıklarından farklı ok türleri (zehir, climbable, yangın, el bombası, halat gibi) yaratmalarına imkân tanıyan bir işçilik sistemi sunuyor.

Rise of the Tomb Raider Sistem Gereksinimleri

Minimum Sistem Gereksinimleri:
    - İşletim Sistemi: Windows 7 64bit
    - İşlemci: Intel Core i3-2100 veya AMD eşdeğer
    - Bellek: 6 GB RAM
    - Ekran Kartı: NVIDIA GTX 650 2GB veya AMD HD7770 2GB
    - DirectX: Sürüm 11
    - Depolama: 25 GB kullanılabilir alan
    Önerilen Sistem Gereksinimleri:
    - İşletim Sistemi: Windows 10 64 bit
    - İşlemci: Intel Core i7-3770K
    - Bellek: 8 GB RAM
    - Ekran Kartı: NVIDIA GTX 980Ti 2560x1440 veya NVIDIA GTX 970 1920x1080
    - DirectX: Sürüm 11
    - Depolama: 25 GB kullanılabilir alan
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.958 Toplam

Rise of the Tomb Raider, Xbox Game Pass sistemine ekleniyor

Microsoft, Xbox Game Pass sistemine yeni oyunlar eklemeye devam ediyor.

Microsoft, Eylül 2017 tarihinde ülkemizde kullanıma sunduğu Xbox Game Pass sistemini büyütmeye devam ediyor. Tam bir oyuncu dostu olan sistemde, aylık 30 TL ödeyerek bünyesinde bulundurmuş olduğu oyunları ve Xbox One’a özel oyunları piyasaya çıktığı andan itibaren deneyimleme fırsatı sunuyor. Her ay yeni oyunlar eklenmeye devam eden sisteme, Mart 2018 içerisinde Rise of the Tomb Raider da eklenecek.

Çoğumuzun Major Nelson olarak da tanıdığı Larry Hryb, Mart 2018 içerisinde Xbox Game Pass abonelerine sunulacak olan oyunların yer aldığı bir gönderi paylaştı. Paylaşmış olduğu bu gönderideki fotoğrafa baktığımızda sekiz tane oyun görüyoruz. Fotoğrafta görünen oyunlardan açıklanan tek oyun yalnızca Rise of the Tomb Raider oldu. Geriye kalan yedi oyunun isimleri gözükmeyecek şekilde gizlenmiş olduğundan, hangi oyunlar olduğunu bilmiyoruz.
    Tomb Raider serisinin son çıkan oyunu olan Rise of the Tomb Raider, insanı merakta bırakan hikayesi ve görselliği ile oyucuları heyecanlandırmayı başarmıştı. Sibirya’nın karlı tepelerinde Lara Croft’un hayatta kalma mücadelesine tanık olduğumuz oyunda macera peşimizi bırakmıyor.2015 yılında Xbox One için zamanlı özel olarak gelmiş daha sonrasında ise diğer platformlarda beğenimize sunulmuştu. Lara Croft ile heniz bir maceraya çıkma şansınız olmadıysa bu fırsatı kaçırmayın. En başta da belirttiğimiz gibi 30 TL ödeyerek diğer 7 açıklanmayan oyun ile birlikte gizemli denizlere yelken açabilirsiniz.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.958 Toplam

Square Enix, yeni Tomb Raider filminin yapımcısı olarak listelendi

Square Enix film yapımcılığı işine girdi ama yabancıya gitmedi.

Video oyunlarını konu alan filmlerin, ne kadar başarılı oldukları yıllardır süregelen bir tartışma konusudur. Aynı durum edebi eserlerde de geçerlidir ama konumuzdan sapmayalım. Sevilen video oyunu [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] bir tanesinin de Tomb Raider filmleri olduğunu söyleyebiliriz. Serinin oyunlarından biraz farklı olarak aksiyon dozu yüksek bu filmlerin başrolünü, şimdiye kadar Angelina Jolie üstlenmişti. Video oyunu olan Tomb Raider yenilendi, teması, yapısı değiştirildi ve şimdi sıra filme geldi. İki ayrı yapım arasında normalde bir bağlantı bulunmaz ama bu kez oyunun geliştiricisi Square Enix, Tomb Raider filminin yapımcıları listesinde yer alıyor.

16 Mart 2018 tarihinde tüm dünya ile aynı anda ülkemizde de gösterme girecek olan yeni Tomb Raider filminin yapımcıları bölümünde tanıdık bir isim göze çarptı. Serinin son video oyunlarının geliştiricisi olan Square Enix, filmin birisi olarak gözüküyor. Bu detayla birlikte, şirketin, Tomb Raider markasına verdiği değerin önümüzdeki zamanlarda devam edeceği sinyalleri alınıyor. Marka değerinin yükselmesi, gelecekte seriye dair çok daha özenli oyunları göreceğimiz anlamına da gelebilir.
    Filmin ana yapımcısı Warner Bros. resmi internet sitesinde görülen bilgilere göre filmin dağıtımı; Warner Bros. ve MGM tarafından belirlenen bölgelere yapılacak. Filmin yapımcıları kısmında ise Warner Bros. Pictures, MGM, Square Enix ve GK Films isimleri yazılı. Gösterime girecek ve yeniden tasarlanan ilgi çeken filmin başrolünü, yani Lara Croft rolünü, Alicia Vikander üstleniyor. Bakalım, Square Enix tarafından, filmle birlikte yeni oyunların seyrini değiştirecek adımlar atılacak mı?
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.958 Toplam

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Sızdırılan fragmanla oyunun neredeyse bütün detayları tanıtımından önce ortaya çıkmış oldu.

Oyun tarihinin gizlilik konusunda belki de en başarısız oyunu olan Shadow of the Tomb Raider ile ilgili bir sızdırma olayı daha gerçekleşti. Oyun 2016’nın sonlarında bir çalışanının dizüstü bilgisayarında görülmüştü. Sonrasında ortaya çıkan çizimler ise oyunun oynanışı ve silahlarıyla ilgili bilgi sahibi olmamızı sağlamıştı.
    Bugün de Shadow of the Tomb Raider ile ilgili iki farklı sızdırma vakası gerçekleşti. Bunlardan ilki, oyunun tanıtım ve çıkış tarihlerini gösteriyor. Bu bilgilerin kaynağı ise [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]. Sitede şimdilik sadece oyunun duyurusunun yapılacağı tarih olan 15 Mart gösteriyor.
    Fakat sayfanın kodlarına bakıldığında, oyunun asıl tanıtımının 27 Nisan’dayapılacağı görülüyor. Yine sayfa kodları arasında oyunun çıkış tarihinin 14 Eylül olacağı yazıyor. Kodlarda görüntülenen son bilgi ise Shadow of the Tomb Raider’ın PC, Xbox One ve PS4 platformlarına çıkacağı.
    Tüm bunların tek seferde resmi siteden sızdırılmasının ardından oyunun fragmanı da ortaya çıktı. Fragmanda Lara Croft’un ormanlık bir alanda koştuğu görülürken, bir noktada Aztek veya Maya piramitleri gösteriliyor. Böylece oyunun en azından bir kısmının Meksika’da veya Orta Amerika’da geçeceği anlaşılıyor.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    2.958 Toplam

PS4, Xbox One ve PC için Shadow of The Tomb Raider'ın çıkış tarihi duyuruldu. Bir dizi dedikodu ve sızıntıdan sonra Square Enix, bir sonraki Lara Croft oyununun Shadow of the Tomb Raider olacağını doğruladı.
    Shadow of the Tomb Raider

Bir dizi dedikodu ve sızıntıdan sonra Square Enix, bir sonraki Lara Croft oyununun Shadow of the Tomb Raider olacağını doğruladı. Şirket aynı zamanda oyunun 14 Eylül olarak piyasaya çıkış tarihini de duyurdu. Bir önceki oyun gibi Xbox One'a özel bir çıkış tarihinin olması yerine PS4, Xbox One ve PC'ye eşzamanlı olarak gelecek.
    Square Enix oyunun, "Lara Croft'un Tomb Raider'ı olarak belirleyici anı" olacağını söylüyor. Ancak henüz proje hakkında fazla detay bilinmiyor. Tam bir açıklama yapıldı 27 Nisan'da yapılacak. Hayranlar, Tomb Raider [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]ne kayıt yaparak üç etkinlikten birinde oyunu erken deneyebilecekler. Ayrıca kısa bir fragman da yayınlandı.

Shadow of the Tomb Raider Tanıtım

Shadow of the Tomb Raider uzun süredir konuşuluyordu. Gamescom 2015'te, Square Enix patronu Phil Rogers seride üçüncü oyunun olabileceğini söylemişti. Bunu takiben, "Shadow of the Tomb Raider" başlığı bir PowerPoint sunumunda tespit edildi. Square Enix, geçen sene Aralık ayında üçüncü bir oyunu doğrulamıştı, ama o zaman başka hiçbir şey söylememişti. Son olarak, bu açıklama ve çıkış tarihi, yakın zamanda resmi Tomb Raider web sitesinin kaynak koduyla sızdırılmıştı.
    AlıntıAlıntı

1. sayfa - 2 sayfa var 12 SonuncuSonuncu