En iyi The Sims oyunları

Sizin favori The Sims oyununuz hangisi?

Gerçek hayatta yapamadığımız şeyleri, sanal dünyada yapmamızı sağlayan The Sims serisi, oldukça çılgın bir seri. Mesela, gerçek hayatta Azrail ile evlenip, astronot olarak da çalışamazdınız sanırım. Fakat The Sims serisi ile bunları ve çok daha fazlasını gerçekleştirebilmek mümkün. Bana soracak olursanız, bu serinin en büyük sorunu, ne yazık ki ek paketleri. Geçen günlerde tekrar oynamak istediğim bu seriden, ek paketleri yüzünden geri döndüm çünkü sadece ana oyuna sahibim ve ek paketler olmadan da artık oyun oldukça eksik görünüyor. Madem oynayamıyoruz, bari “En İyi Oyunlar” serimizi devam ettirelim dedim. Bu yazımızda sizlere en iyi The Sims oyunlarını sunacağız. Bu serimize ait diğer yazıları da haberimizin devamından bulabilirsiniz efendim.

4- The Sims (2000)

Öncelikle, bu seriye ait çok az oyun olması, listemizi oldukça kısaltacak. Çünkü bu oyunların, ek paketlerini de sıralamayacağız. Ne yazık ki serinin 3. ve 4. oyununun tüm ek paketlerini deneyimleyemedik, bu yüzden haksızlık olacaktır. Her neyse, listemize serinin ilk oyunu ile başlıyoruz. Aslında ben seriyi başlatan oyunları, en kötü olarak göstermeyi hiç sevmiyorum fakat 4 oyunluk bir seride de ne yazık ki aksini yapamayacağım. İlk The Sims oyunu bence oldukça güzeldi fakat zaman geçtikçe gelişen teknoloji ile karşımıza çıkan serinin diğer oyunları, bizce bu oyunu gölgede bıraktı. Bu yüzden, serinin ilk oyunu listemizin ne yazık ki en sonunda.
3- The Sims 4 (2014)

Bana soracak olursanız, serinin en son çıkan oyunu, daha önceden çıkan birkaç oyuna göre biraz kötüydü. Evet, görsellik ve sunum olarak tabii ki The Sims 4 oldukça etkileyici ama oyunun içeriği ve detaylarına göz atacak olursak, ne yazık ki serideki diğer oyunlardan geride kalıyor The Sims 4. Bu yüzden, bu oyunu da listemizde bu noktaya koymak istedik. Gönül isterdi ki, en başta olsun bu oyun ama EA, ne yazık ki günümüz trendlerini oldukça yanlış aktardı bu oyun ile bizlere. Tabii buradaki trendden kastımız, oyun geliştirme sektöründeki trendler. Yanlış anlaşılmasın efendim.

2- The Sims 2 (2004)

Sanıyorum ki bu seride en çok oynadığım oyun The Sims 2 idi. Oyun, içerik olarak hem yeterliydi, hem de eğlenceli bir yapı sunuyordu oyunculara. Fakat listemizin en başında değil, çünkü sunum bizce başarılı değildi. Evet, bir oyunda tabii ki oynanış ve onunla alakalı mekanikler her şeyden önemlidir, ama elimizde her şeyi başarılı olan bir oyun varsa, ne yazık ki diğer oyununun sunumuna ve diğer görsel özelliklerine bakmamız gerekiyor. İşte tam da bu yüzden, bu oyun ne yazık ki listemizin başında değil.
1- The Sims 3 (2009)

Oyun, bu seride arayacağımız her şeyi içerisinde bulunduruyor bizce. Oynadığımız kadarıyla, ek paketleri oldukça güzel içerikler sunuyor, oyunun temel içeriği zaten herkes için yeterli, detaylı bir oynanış sunuyor. Görsellik ve oyunun sunumu da oldukça başarılı. Müzikleri ise beynimizin bir köşesinde bugün bile çalmaya devam ediyor. Özellikle, hem PC, hem de konsollarda oynadığım bu oyun, her iki platformda da bence başarılıydı ve bu oyuna kötü bir şeyler söylemek bizce oldukça zor.