iPhone / iPad‘inizdeki Mail uygulamasında bağlantı hataları yaşıyorsanız aşağıdaki çözüm yollarını deneyebilirsiniz.
Geçen gün, iOS cihazımdaki Mail uygulamasından bir e-posta gönderirken, “Sunucuya bağlantı başarısız oldu” diyen bir hata mesajı aldım.
Birkaç yöntem denedim ve şans eseri yöntemlerden biri ile sorunu çözdüm. Mail uygulamasındaki bağlantı hatasını düzeltmeyi denerken, “sunucu yanıt vermiyor” ve “hatalı şifre” gibi sorunlar da dahil olmak üzere diğer yaygın hata mesajlarını çözmekte yardımcı olabilecek birkaç başka çözüm keşfettim. Bu çözümlere sorununuzu çözmek bir şans vermenizi öneririm.
Kolay ulaşım için aşağıdaki bağlantılara tıklayın. [

iPhone ve iPad’de Mail bağlantı hataları nasıl düzeltilir?

Çözüm 1: Mail Uygulamasından Çıkın ve Yeniden Başlatın

Bağlantı hatalarını düzeltmek için deneyebileceğiniz ilk yöntemlerden biri, uygulamayı kapatmaya ve yeniden başlatmaktır.
Uygulama değiştiriciyi etkinleştirmek için Home butonuna çift tıklayın. Ardından, uygulamayı kapatmak için uygulama kartını hızlıca yukarı doğru kaydırın.
iPhone X’de, Ana Ekran çubuğundan yukarı doğru hızlıca kaydırın ve ardından duraklatın. Daha sonra, uygulamayı kapatmak için uygulama kartını hızlıca kaydırın. Alternatif olarak, uygulama kartına dokunup basılı tutabilir ve ardından uygulamayı kapatmak için kırmızı düğmeye dokunabilirsiniz.
Çözüm 2: iOS Aygıtınızı Zorla Yeniden Başlatın

Sorun henüz çözülmedi mi? iPHone SE / iPhone 6s Plus veya önceki sürümlerde yeniden başlatmaya zorlayın. Ekranda Apple logosu görünene kadar Home ve Açma / Kapama tuşlarını aynı anda basılı tutun.

iPhone 7/7 Plus’ınızı yeniden başlatmak için AÇMA / KAPAMA düğmesini ve ses seviyesi düğmesini aynı anda basılı tutmanız gerekir.

iPhone X, iPhone 8/8 Plus cihazınızı yeniden başlatmak için ses seviyesini düşürme düğmesine basın ve bırakın, ses seviyesini artırma düğmesine basın ve bırakın. Sonra AÇMA / KAPATMA düğmesini basılı tutmanız gerekiyor.

Çözüm 3: İnternet Bağlantısını Kontrol Edin

Doğru bir İnternet bağlantınızın olduğundan emin olun. Hücresel kullanıyorsanız, mümkünse bir Wi-Fi ağına bağlanın. Zaten Wi-Fi kullanıyorsanız, ağa yeniden bağlanın.

Bunu yapmak için:

1. Ayarlar uygulamasını açın ve Wi-Fi’a dokunun.
  2. Bağlı olduğunuz Wi-Fi ağının sağ tarafındaki (İ) simgesine dokunun.
  3. Açılan pencerede “Bu Ağı Unut” seçeneğine dokunun.
  4. Açılan uyarı penceresinde Unut’a dokunun.

Ağı unuttuktan sonra, ağa tekrar bağlan. Ardından, sorunun giderilip giderilmediğini görmek için bir e-posta göndermeyi deneyin.
Hücresel kullanıyorsanız, Uçak Modu’nu açın. 30-60 saniye bekleyin ve Uçak Modu’nu kapatın.
Sorun hala devam ediyorsa, ağ ayarlarını sıfırlayın.
Ayarlar uygulamasıın açın ve Genel’dokunun.
Aşağı kaydırın ve Sıfırla’ya dokunun.
Ardından, Ağ Ayarlarını Sıfırla’ya dokunun ve onaylayın.

Çözüm 4: Sorunlu Hesabı Silin ve Yeniden Ekleyin

1. Ayarlar uygulamasını açın, Hesaplar ve Parolalar’a dokunun.
  2. Şimdi, söz konusu e-posta hesabı dokunun ve onaylayın.
  3. Ardından, Hesap ekle’ye dokunmanız ve eklemek istediğiniz hesap türünü seçmeniz gerekiyor.
  4. Talimatları izleyin ve e-posta hesabınız için kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin.

Çözüm 5: Cihazınızı güncelleyin

Çözüm 4’ü denetikten sonra sorun büyük ihtimalle çözülmüş olacaktır. Ancak, şansınız yaver gitmediyse, iOS cihazınızı güncelleme zaman gelmiş demektir.
Apple her zaman, cihazın düzgün çalışmasını sağlamak ve daha fazla güvenlik sağlamak için cihazın güncellenmesini önermektedir. Bu nedenle, cihazınızı en yeni iOS sürümüne güncelleyin.
Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme’ye gidin.
Cihazınızı güncelledikten sonra bile e-posta hala çalışmıyorsa, yardım için e-posta sağlayıcınıza veya sistem yöneticinize başvurun.