turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

2. sayfa - 2 sayfa var BirinciBirinci 12
15 sonuçtan 11 ile 15 arası
    Vip Member endebar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    2 Bu Konu icin
    4.434 Toplam

Standart Cevap: satellites.xml - enigma²

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

burada 25.11.2017 de guncellendi demis ama bulgariasat 1.9e eklenmemis guncel xml veren site bulursak satellite.xml dosyasını oto guncelleyen bir script yapabilirim
    simdilik latest files comdan buldum burdan guncel olanı alabilirim
    [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    ama zip dosyasını acamadım bir turlu unzip ve tar olmuyor acmayı bilen var mı ?
    yada daha pratik bir guncel xml veren site
    satellites-xml.eu
    satellites-xml.org
    bunlar olmuyor guvenlik sorusu soruyor
    insan olmak karşındakinin dinine, diline, ırkına bakmadan saygı göstermektir.
    AlıntıAlıntı

2. Teşekkür edenler:

kocahaydar (28.11.2017) , ziadpoor (28.11.2017)

1 Bu Konu icin
    4.434 Toplam

Alıntı kocahaydar Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Yüklenilen kanallar, aletdeki satellites.xml ile uyumlu olmayabilir. Kanal tarayinca liste xml e göre güncelleniyor.
    aynen ustam dedigin gibi bir katkıda ben yapayım bazı xml dosyalarında system ve modulation yok hatta tsid onit bile yok cogunda
    <transponder frequency="3749000" symbol_rate="3055000" polarization="0" fec_inner="3" />
    bu sekilde yazılıyor
    nedir system ve modulation

system:
    0 = DVB-S
    1 = DVB-S2

modulation:
    0 = Auto
    1 = QPSK
    2 = 8PSK

yani bazı xml ler kanalın dvbs mi dvbs2 mi oldugunu 8psk mi qpsk mi oldugunu belirtmedigi icin dvbs2 frekansındaki kanalları cihaz goremiyor kanal araması yapınca ararken satellite.xml dosyasınıda guncelliyor
    hatta yeni xml dosyaları

<transponder frequency="10730000" symbol_rate="27500000" polarization="0" fec_inner="0" system="1" modulation="2" onid="1388" tsid="1388"/>
    bu sekilde oluyor onid ve tsid ekleniyor yani network ve transponder id kimligi bu hangi uyduda hangi kanal oldugunun acıklaması

aslında en temizi kanal ararken ag aramada isaretlenmeli cihazın kanalları kendi bulması kanal arama hem satellite.xml dosyasını gunceller hemde lamedb ve lamedb5 dosyasını
    biraz zaman alıyor ama en temizi bu

kanal aratma bir tek seyi guncellemez buketlerinizi bazen buketlerdeki silik kanallar kanal aratılınca gelir ama bazende gelmez bunun nedeni ag kimliginin degisik olması
    kanal uydularda vardır ama buketlerde hala silik gozukur tek cozumu silik olanı silip yenisini eklemek
    en nefret ettigim kısımda budur bukette 11900 frekansındaki kanal arattıgımızda 11901 olur ag kimligi degisir dogal olarak buketteki kanalı farklı kanal sanar cihaz

enigma2 lerin cok karmasık bir ag kimligi hesaplama yontemi var tam yontemi cozdum aratmadan hepsini tek tek girerim diyorum batı uydularındaki kanallarda ag kimligi hesabı dogu kimligine uymuyor cok garip ve sacma sapan ama yapacak birsey yok
    tek cozum aratıpta hala silik gorunen kanalı silik kanal arattıgımızda bulunanı eklemek
    Konu endebar tarafından (28.11.2017 Saat 23:25 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

4. Teşekkür edenler:

d-king (10.12.2017)

Senior Member Sami Ertaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    565 Toplam

Oldukça karmaşık. Yani satellites-xml'deki bazı frekans bilgileri eksik mi kısacası?
    Örneğin Amos uydusunda bir çok frekansı elle girerek kanalları buluyordum.
    Mega 180 cm hareketli parabol anten,
    24" motor kolu, Sharp beyaz LNB
    DM 900 UHD 4K - Open ATV 7.4
    AlıntıAlıntı

2 Bu Konu icin
    4.434 Toplam

Alıntı Sami Ertaga Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Oldukça karmaşık. Yani satellites-xml'deki bazı frekans bilgileri eksik mi kısacası?
    Örneğin Amos uydusunda bir çok frekansı elle girerek kanalları buluyordum.
    frekans bilgilerinin eksik olması onemli degil elle girerek aratırsınız
    ama system ve modulation eksikse o zaman cok sorun yaratıyor birde position yanlıs yazılmıssa

asagıda script verdim ve birkac acıklama daha yaptım

burada frekanslar guncel ama bunda da farklılıklar var en dogrusu orjinal xml yi alıp kanallarımı ona gore duzenlemek ve kanalları cihazın bulmasına izin vermek
    bazı arkadaslar kolayına gidiyor diye netten hazır kanal atıyor ama hazır kanal atmak cihazın kendisinin bulması kadar saglıklı degil
    hem zaten hazır kanal kadar sacma birsey yok adamda var 2 mt canak aratıyor herseyi buluyor ya da uydu adamın tepesinde taratıyor herseyi buluyor sen uydunun %30 frekansını
    alabiliyorsun kalkıpta o kanalları atmanın ne mantıgı var ? sinyal alamıyorsan kanal ismini gorunce mi sevineceksin ?
    cihazın ne buluyorsa onları arat onları izle
    <sat name="30.0w__HISPASAT" flags="1" position="-300">
    satellites.xml deki flags 1 ag arama acık 0 kapalı 1 yaparsanız yeni eklenen frekansları cihaz zaten arar o yuzden satellites.xml nin guncel olmasıda onemli degil onemli olan dogru yazılmıs olsun
    yani bu sekilde
    <transponder frequency="10890000" symbol_rate="27500000" polarization="1" fec_inner="3" system="0" modulation="1"/>
    gerci bende bu sekilde
    <transponder frequency="10890000" symbol_rate="27500000" polarization="1" fec_inner="3" system="0" modulation="1" onid="2" tsid="15"/>
    nerden edindim bilmiyorum cihaz bu sekilde okuyor mu onu da bilmiyorum ama baktıgımda cok mantıklı geliyor o frekansın hangi uyduda hangi ag kimliginde oldugunu acıklamıs
    tabi cihaz onid ve tsid degerlerini dikkate almıyorsa anlamsız bir xml olur o da ayrı konu
    orjinalı budur bu sekilde kullanmaktar yarar var
    <transponder frequency="10890000" symbol_rate="27500000" polarization="1" fec_inner="3" system="0" modulation="1"/>
    AlıntıAlıntı

7. Teşekkür edenler:

d-king (10.12.2017) , serif1970 (4.12.2017)

Administrator d-king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    7.394 Toplam

Standart Cevap: Güncel satellites.xml yükledim, fakat "Bulgariasat 1.9E" eklenmedi.

Bu mesajlari satellites.xml sunumundan ayirdim buraya tasidim.
    Lütfen Gizli mesaji görmek icin Tesekkür/Danke Buttonunu kullanin,tesekkür yazarak Spam yapmayalim.
    AlıntıAlıntı

2. sayfa - 2 sayfa var BirinciBirinci 12