Ýstihdam çalýþmalarý ve çalýþan eðitimleriyle Türkiye’ye öncülük eden Turkcell, çalýþanlarýna yönelik önemli bir pazarlama eðitim seferberliði baþlattý. Turkcell çalýþanlarý hangi ekipte, hangi uzmanlýk alanýnda olursa olsun Turkcell Akademi’nin hazýrladýðý; dünya çapýnda üniversite ve kuruluþlarýn eðitim verdiði Pazarlama Master Programý’na katýlýp kariyerini bir adým daha öteye taþýyor.

Çalýþan eðitimleri konusunda öncü uygulamalara imza atan Turkcell, bölüm ve uzmanlýk alanýndan baðýmsýz tüm çalýþanlarýnýn faydalanabildiði Pazarlama Master Programý’ný hayata geçirdi. Turkcell çalýþanlarý için eðitim alanýnda yapýlan en önemli seferberliklerden biri olan Pazarlama Master Programý’yla Boðaziçi, Wharton, Illionis gibi dünya çapýndaki üniversitelerden duayenlerin eðitim verdiði uzun soluklu bir eðitim yolculuðu hazýrlandý. Pazarlama Master Programý, tüm yýla yayýlan ve 100 saat eðitimle bir þirket içerisinde verilen en kapsamlý pazarlama programý olma özelliðini taþýyor. Bu programla Turkcell çalýþanlarý teoriden pratiðe, konvansiyonel pazarlamadan dijital pazarlamaya kadar birçok konuyu ülkemizin ve dünyanýn en deðerli hocalarýndan öðrenme fýrsatý buluyorlar.

Turkcell olarak pazarlama farkýndalýðýna yönelik çok kapsamlý bir eðitim seferberliði baþlattýklarýný belirten Turkcell Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardýmcýsý Ýsmail Bütün, “Turkcell Akademi’yle imza attýðýmýz Türkiye’nin en büyük pazarlama programý olan Turkcell Pazarlama Master Programý ile stratejik önceliklerimiz çerçevesinde þirketimize ve çalýþanlarýmýza deðer katýyoruz. Turkcell’i bölgede lider yapacak, en deðerli varlýðýmýz olan Turkcell çalýþanlarýnýn, müþterilerimizin ihtiyaçlarýný en iyi þekilde anlamasýný, küresel ürünleri doðru þekilde müþterilerine sunmasýný ve ortak pazarlama bakýþ açýsýyla hareket etmesini amaçlýyoruz. Çalýþanlarýmýzýn eðitime ve iþinde profesyonelliðe verdikleri önemi de bu sayede anlamýþ oluyoruz” dedi.

Ýlk 10, Turkcell desteðiyle yüksek lisans yapacak

Programda verilen eðitim ve seminerlerle Turkcell çalýþanlarýnýn pazarlamayý A’dan Z’ye öðrenip kendilerine yeni bir uzmanlýk katmalarý amaçlanýyor. Çalýþanlarýn kariyerlerini parlatacak üniversite sertifikalarý ve MBA’ye kadar uzanan mezuniyet ödülleriyle zenginleþtirilen Türkiye’nin en büyük pazarlama programýnda, online ve sýnýf içi derslerden oluþan 50 saatlik ilk dönem sonunda 750 kiþi Wharton sertifikasýný alarak mezun oldu. Ekim ayýnda baþlayan 2. dönemde ise katýlýmcýlar, Illinois Üniversitesi ve Boðaziçi Üniversitesi’nden dijital dünyada pazarlama dersleri alarak, deðerlendirme sýnavlarý sonrasýnda sertifikalarýný alabiliyorlar. Her iki dönemde katýlým, sýnav performansý, vaka ve kanvas çalýþmasýnda alýnan deðerlendirme notlarýyla hesaplanan toplam puanýna göre ilk 10 Turkcell’li Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden MBA programlarýna katýlmaya hak kazanacak. Yurtiçi yüksek lisans yerine, yurtdýþýna gitmek isteyenlere de dünyanýn en iyi pazarlama okulu Kellogg Üniversitesi’ne giderek 5 gün sürecek Bireysel Pazarlama Stratejisi sertifika programýna katýlma fýrsatý saðlanacak.