Dünyanýn ilk dijital operatörü Turkcell, geleceðin dijital dünyasýný tasarlamak üzere genç yetenekleri bekliyor. Turkcell’in, yeni nesil profesyoneller için hayata geçirdiði GNÇYTNK programýnda üçüncü dönem baþvurularý baþladý. Türkiye’nin yetenekli ve baþarýlý gençlerini Turkcell’e kazandýrmayý amaçlayan programa, Turkcell web sitesi ve BiP Chatbot kanalý GNÇYTNK BiP servisiyle baþvurulabiliyor.

Turkcell’in, dijital dünyaya doðan yeni nesil yetenekleri hedefleyen GNÇYTNK programýnýn üçüncü dönemi için baþvurular baþladý. Türkiye’nin yetenekli ve baþarýlý gençlerini Turkcell’e kazandýrmayý amaçlayan GNÇYTNK programýna baþvurular, Turkcell web adresinden ve BiP Chatbot kanalý GNÇYTNK BiP servisiyle yapýlabiliyor. Program kapsamýnda mobil platformlarýn yaný sýra oyunlaþtýrma ve video mülakat gibi yöntemlerle baþvuru, seçme ve iþe alým süreçleri gerçekleþtiriliyor. “Teknolojinin kalbinde olmak istiyorsan tam bir GNÇYTNK’sin, Turkcell’e gelmelisin” sloganýyla baþlatýlan yeni dönemde, gençler baþvuru ve seçme dönemi ardýndan Eylül 2018’de iþe baþlayacaklar.

Turkcell olarak ürün ve servisleriyle geleceðin dünyasýný þekillendirirken, müþterilerinin hayatlarýna deðer kattýklarýný belirten Turkcell Ýnsan Kaynaklarý Direktörü Hasan Kaya, bunu baþarabilmenin temelinde insan kaynaðý olduðunu söyledi. Dijital dünyaya doðan gençlerin sahip olduðu perspektifin bu anlamda önemli olduðunu kaydeden Kaya, “Dinamik bir sektörde, Endüstri 4.0 ile oyunun kuralýnýn yeniden yazýldýðý bir dönemde yaþýyoruz. Turkcell olarak kendimizi kurallarý yazan dijital operatör olarak konumlandýrýyoruz. Bunu ülkemizin genç yetenekleri olmaksýzýn yapmayý düþünemeyiz. Biliyoruz ki gençler standart iþ süreçlerinden sýyrýlmýþ klasik ofis anlayýþýndan uzak bir iþ hayatýný talep ediyorlar. GNÇYTNK programý ile talep ettikleri iþ ortamýný ve çalýþma koþullarýný onlara sunuyoruz” dedi.

GNÇYTNK tam zamanlý iþe alým programýna baþvuranlarý eðlenceli bir süreç bekliyor. Web ve BiP üzerinden yapýlan baþvurular sonrasý gençler mobil telefon, tablet ya da bilgisayarlarý üzerinden oynayabilecekleri online oyunlarla kendilerini gösteriyorlar. Oyunu baþarýyla tamamlayan adaylara, web tabanlý bir uygulama üzerinden video sorular gönderiliyor. Adaylarýn kendi çektikleri yenilikçi bir videoyla bu sorularý yanýtlamalarý isteniyor. Devamýnda ise sýrasýyla tamamlanan Ýngilizce testi, grup ve birebir mülakatlarýn ardýndan gençler Turkcell’de GNÇYTNK olmanýn ayrýcalýðýný yaþamaya baþlýyorlar.

Dünya devleri iþbirliðinde eðitim programý

GNÇYTNK programýyla iþe alýnan gençler, Turkcell’e uyum saðlamalarý amacýyla Turkcell Akademi tarafýndan hazýrlanan bir eðitim programýna dahil oluyorlar. Bu kapsamda gençlere Massachusetts Institute of Technology (MIT) ile eðitim alma, Cisco, Huawei, Nokia, Oracle ve Verscom gibi küresel markalarla özel programlara katýlma þansý sunuluyor.
Genç yetenekler þirkete deðer katan liderlerin deneyimlerinin paylaþýldýðý ve markanýn tanýtýldýðý eðitim programýyla Turkcell kariyerlerine baþlýyorlar. Turkcell Akademi ile sürekli eðitim ve geliþim fýrsatý bulan genç yetenekler, mobil çalýþma, esnek performans yönetimi, çýraklýk programý gibi özel uygulamalarla ezber bozan bir kariyer yolculuðuna çýkýyorlar.

GNÇYTNK’ler için baþvuru koþullarý:
Programa;
• Yaratýcý, sosyal, meraklý ve eðlenceli,
• Türkiye ve dünyadan üniversitelerin çeþitli bölümlerinde öðrenimine devam eden ya da mezun,
• Lisans 4. sýnýf, yüksek lisans, doktora öðrencisi, yeni mezun ya da en fazla 3 yýl iþ deneyimi olan,
• Ýyi derecede Ýngilizce bilen gençler baþvurabiliyor.
Baþvurular Turkcell GNCYTNK linkinden yapýlabiliyor.