turk-dreamworld.com Sitesine Hoşgeldiniz.

4. sayfa - 4 sayfa var BirinciBirinci 1234
40 sonuçtan 31 ile 40 arası
    Senior Member Ihtiyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Total 'Thanks' Received by This User :
    2 Bu Konu icin
    11 Toplam

Standart Cevap: Dreambox 920 HD Ön İnceleme

Alıntı SABIR39 Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    selam
    sayin ustatlar sizlerden bir ricam var,Dm 920 yeni almak istiyorum bana tavsiyeniz hangi tunerli olani alayim sunuda yazayim bende Dm 900 de var üzerindeki orginal tunerle gelen ama simdi olmusken tam hangi tunerlisini alayim sizlerden bilgi alayim tecrübelerinizden dolayi simdiden cevaplariniz icin tesekkürler.

NOT: bende Astra 19.2,hotbird,cicimturk ve Türksat 42 var buna göre tam iyi olan Tuner.

SAYGILAR
    SABIR39
    Slm,lar SABIR39 Kardes
    Egerki cabloda var ise üçlü multistream tunerlisini tavsiye ederim ilerisi için.Yok kablo ile isim olmaz dersen ikili multistream olanlardan olanini tavsiye ederim.
    Hayirli günler.
    AlıntıAlıntı

2. Teşekkür edenler:

endebar (28.01.2018) , SABIR39 (27.01.2018)

Member bazid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    19 Toplam

ençok tercih edilen tuner li cihaz.

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]

eğer kablolu yayın ve karasal dvb t/c gibi düşünüyorsan, aynı tunerin trible sini alabilirsin.
    Güzel insanlar güzel atlara binip gittiler,
    Demirin tuncuna,insanın pixxne kaldık.
    Y.Kemal
    AlıntıAlıntı

4. Teşekkür edenler:

SABIR39 (28.01.2018)

Senior Member SABIR39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    256 Toplam

selam
    ustatlar cevaplariniz icin Tesekkürler, Benimde cihaz geldi bakalim nasil insallah hosuma gider herkese kolay gelsin.
    AlıntıAlıntı

6. Teşekkür edenler:

Dervis (30.01.2018)

Senior Member Sami Ertaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 Bu Konu icin
    565 Toplam

DM 900 kullandığınıza göre hoşunuza gidecektir. Çok büyük bir farkı yok.
    Mega 180 cm hareketli parabol anten,
    24" motor kolu, Sharp beyaz LNB
    DM 900 UHD 4K - Open ATV 7.4
    AlıntıAlıntı

8. Teşekkür edenler:

SABIR39 (30.01.2018)

Junior Member bean - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

iyi günler dilerim,

Dreambox HD 920 almayı düşünüyorum, fakat tuner seçimi konusunda bir neticeye varamadım. Binamızda sadece yerli uydu turksat var. Evde TV cihazım yok, Televizyon yerine mevcud uydu alıcımı LG PF1500G projeksiyon cihazı ile birlikte kullanmaktayım. Geçen hafta site içerisine ve bina girişlerine güvenlik kamerası takıldı, görüntüleri merkezi anten sistemine bağlamışlar, UHF bandı 35. kanaldan izlenebiliyormuş. Tabi bende normal TV olmadığı için bu görüntülere mevcut uydu alıcımdan ve projeksiyon cihazımdan izleyemiyorum. Hem uydu yayını hem de UHF bandını birlikte izleyebileceğim bir Dreambox hd920 modeli önerebilir misiniz. Kanal kaydetme özelliğini pek kullanacağımı sanmıyorum, yabancı uydu kanallarına da bakmam, iyi görüntü kalitesi sunsun, ayrıca UHF bandından yapılan güvenlik kamera görüntülerini açabilsin, sizce linkteki ürünlerden hangisini almalıyım. Bunların dışında önereceğiniz bir model de olabilir.

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] 368Euro

[Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız] 419Euro

Almanyada yaşayan bir akrabama yakın bir zamanda getirtmeyi planlıyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
    Konu bean tarafından (10.05.2018 Saat 01:24 ) değiştirilmiştir.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    565 Toplam

O dediğiniz kamera sistemi görüntü alma olayını pek bilmiyorum ama, bence yalnız Türksat için DM 920 almanıza gerek yok. DVB-S2X ve MIS tunerler ve kayıt yapmıyacağınıza göre FBC tuner de işinize yaramaz.
    Ama IPTV ve diğer media player özelliklerini kullanacaksanız bir şey diyemem.
    AlıntıAlıntı

Member bazid - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    19 Toplam

bu kamera sistemi,merkezi uydu sistemi üzerinden verildiği için, bir adet slipter alıp,kabloyu paralel ayırarak,birini uydu cihazına diğerini tv nın RF girişine takacaksın.eski uhf kanal sisteminden normal tarama yaparsan veya manuel 35. kanala gelirsen,kamera görüntüsünü alırsın. bunu 920 ile bir ilgisi yok.
    Güzel insanlar güzel atlara binip gittiler,
    Demirin tuncuna,insanın pixxne kaldık.
    Y.Kemal
    AlıntıAlıntı

Junior Member bean - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    0 Toplam

Alıntı Sami Ertaga Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    O dediğiniz kamera sistemi görüntü alma olayını pek bilmiyorum ama, bence yalnız Türksat için DM 920 almanıza gerek yok. DVB-S2X ve MIS tunerler ve kayıt yapmıyacağınıza göre FBC tuner de işinize yaramaz.
    Ama IPTV ve diğer media player özelliklerini kullanacaksanız bir şey diyemem.
    Yanıtınız için teşekkür ederim, HDMI çıkışlı analog tv box buldum, kamera problemimi bu şekilde çözeceğim. Tv yerine projeksiyon kullandığım için görüntü çıkışının kaliteli ve güçlü olmasını istiyorum, TV de çok belli olmuyor ama uydu alıcının çıkış gücü yüksek ve kaliteli değilse projeksiyon gibi büyük ekranlarda görüntü çok bozuluyor. (çok cihaz denedim Şu an neta kullanıyorum ama bu da yavaş yavaş arıza vermeye başladı). Bina yeni olduğu için telekom uzun bir süre eve internet bağlamadı, bende bu sebeple ip tv destekli yüksek kalite bir cihaz almayı düşünmedim, ama artık evde 50mps hızında fiber internetim var bu sebeple kaliteli bir uydu alıcı ile iptv olayına da girmek istiyorum. Elimde 2,5" HDD var, Harddiski kendim takarım, tv kaydını da ayda belki bir kez o da sadece tek kanal üzerinden yaparım. mevcut şartlar altında en ucuz DM920 modeli olan Dreambox DM920 UHD 4 K 1 x DVB-S2 Dual tuner E2 Linux alıcısı (Amazon fiyatı 350Euro) benim işimi görür mü. Almanya üzerinden direkt geleceği için fiyatı buradan daha uygun olacak, bozulması halinde de yine sık sık türkiyeye gelen akrabama verir tamir ettirim diye düşünmekteyim.
    AlıntıAlıntı

0 Bu Konu icin
    565 Toplam

Alıntı bean Nickli Üyeden Alıntı [Değerli Ziyaretci, linki görmeniz icin bu mesaja cevap yazmanız gerekiyorÜye olmak icin burayı tıklayınız]
    Yanıtınız için teşekkür ederim, HDMI çıkışlı analog tv box buldum, kamera problemimi bu şekilde çözeceğim. Tv yerine projeksiyon kullandığım için görüntü çıkışının kaliteli ve güçlü olmasını istiyorum, TV de çok belli olmuyor ama uydu alıcının çıkış gücü yüksek ve kaliteli değilse projeksiyon gibi büyük ekranlarda görüntü çok bozuluyor. (çok cihaz denedim Şu an neta kullanıyorum ama bu da yavaş yavaş arıza vermeye başladı). Bina yeni olduğu için telekom uzun bir süre eve internet bağlamadı, bende bu sebeple ip tv destekli yüksek kalite bir cihaz almayı düşünmedim, ama artık evde 50mps hızında fiber internetim var bu sebeple kaliteli bir uydu alıcı ile iptv olayına da girmek istiyorum. Elimde 2,5" HDD var, Harddiski kendim takarım, tv kaydını da ayda belki bir kez o da sadece tek kanal üzerinden yaparım. mevcut şartlar altında en ucuz DM920 modeli olan Dreambox DM920 UHD 4 K 1 x DVB-S2 Dual tuner E2 Linux alıcısı (Amazon fiyatı 350Euro) benim işimi görür mü. Almanya üzerinden direkt geleceği için fiyatı buradan daha uygun olacak, bozulması halinde de yine sık sık türkiyeye gelen akrabama verir tamir ettirim diye düşünmekteyim.
    Fazlasıyla görür diye düşünüyorum.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    AlıntıAlıntı

Senior Member turoktr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    0 Bu Konu icin
    84 Toplam

Biraz ısındığı söyleniyor.
    Cihazda aktif soğutma var mı, fan vs. gibi?
    AlıntıAlıntı

4. sayfa - 4 sayfa var BirinciBirinci 1234